Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość irkaaa
Hej wszystkim! mam taki problem: biorę tabletki już 4 miesiąc zostało mi 10 tabletek do końca opakowania i jakoś nagle pojawiły mi się wielkie bóle piersi. W pierwszym opakowaniu też bolały przy dotyku i były nabrzmiałe ale potem wszystko ok aż do wczoraj. Są teraz bardzo nabrzmiałe i bolą. Troszkę się martwię bo podczas tego opakowania zdecydowaliśmy się z narzeczonym na stosunek przerywany i w taki sposób kochaliśmy sie ok 5 razy. Trudno mi się przełamać ale w końcu kiedyś trzeba. Więc moja psychika łączy te nagłe bóle piersi z stosunkiem przerywanym... Możecie mi coś doradzić? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamka
Witam! Dziewczyny czy któraś może mi odpowiedzieć jak jest z pigułkami? Czy jako że trzeba je brać codziennie to każda zabezpiecza w danym dniu? Przypuśćmy że byłaby sytuacja że spóźniłam się z tabletką np o 8 godzin ale w tym dniu sie nie kochałam tylko np za dwa dni podczas brania o regularnej godzinie. Sorki że tak wymyślam ale chciałabym wiedzieć jak one działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nattie
dziewczynki,jest jedna apteka w lodzi na Pomorskiej 91,gdzie yasaminelle sa po 33 zl :O apteka nazywa sie "pod niedzwiadkiem" naprawde sie oplaca :) jutro biore pierwsza tabletke,zyczcie mi powodzenia ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11111asia11111
jak to jest?? bralam yasmin i bylo ok oprocz wiekszych piersi i lekarz przepisal mi yasminell ze niby mniejsza dawka hormonow to lepsze! ale jak przeczytalam skutki uboczne to mi az sie slabo zrobilo bo na yasminie az takich nie bylo!!!!!!! wiec jakim cudem mniej szkodliwe!!! spanikowalam teraz i nie wiem co robic!! doradzcie prosze!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prokopka19898
Hej! Ja biore yasminelle już 4 opakowanie! Zapisal mi je moj tato - ginekolog. Bez zadnych badan i w ogole - uznał po prostu ze za bardzo sie mecze przy okresie. A ja skorzystalam i mam zamaiar wspolzyc :). Nie narzekam jak na razie, nie mam skutkow ubcznych. Urósł mi biust i zmiejszyl sie apetyt, ale to nie ma co narzekać :). Koleżanki mnie troche stresują kiedy slysze jak sie zastanawiają czy to prawda, że te tabsy są dobre dla kazdego i organizm ich nie odrzuca. I mam pytanie: po czym to poznać? Ze tabletyki dziają? Myslicie, ze przy 4 opakowaniu jestem juz zabezpieczona? POZDRAWIAM! I prosze o odpowiedź!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111111mała11111111
Yasminelle – Jedyna taka pigułka -------------------------------------------------------------------------------- Jedyna niskodawkowa pigułka antykoncepcyjna zawierająca drospirenon - więcej niż antykoncepcja _____________________________________ Kilka miesięcy po udanym launchu w Europie, najnowocześniejsza pigułka antykoncepcyjna - Yasminelle dostępna jest także w Polsce. Jest to jedyna niskodawkowa tabletka antykoncepcyjna, która zawiera w swoim składzie drospirenon. Wprowadzenie Yasminelle w Polsce nie tylko poszerza ofertę środków antykoncepcyjnych, ale przede wszystkim umożliwia kobietom skuteczną kontrolę płodności, oferując jednocześnie szeroki wachlarz korzyści pozaantykoncepcyjnych, w tym poczucie komfortu, jakie niesie możliwość utrzymania właściwej masy ciała, a także pięknej, zdrowej skóry i włosów. Pigułka stanowi obecnie najpopularniejszą metodę antykoncepcji hormonalnej. W ciągu ostatnich 40 lat technologia antykoncepcyjna została poddana licznym modyfikacjom, wpływającym na zwiększenie tolerancji i bezpieczeństwa, przy jednoczesnym utrzymaniu niezmiennie wysokiej skuteczności antykoncepcyjnej. Wejście na rynek pigułki z drospirenonem zapoczątkowało nową, rewolucyjną erę nowoczesnych tabletek antykoncepcyjnych, które oprócz doskonałej kontroli płodności oferują wiele dodatkowych korzyści. Yasminelle zawiera obniżoną dawkę estrogenu (20 μg) oraz innowacyjny składnik - drospirenon (3 mg), zbliżony do progesteronu, naturalnego hormonu występującego w organizmie każdej kobiety. Zastosowanie drospirenonu to przełomowy moment w historii pigułki. Obecność tego hormonu pozwala na przeciwdziałanie niektórym efektom ubocznym doustnej antykoncepcji hormonalnej. Yasminelle łagodzi objawy PMS i napięcie piersi. Pozwala cieszyć się piękną cerą i lśniącymi włosami, a dzięki drospirenonowi zapobiega gromadzeniu wody w organizmie, umożliwiając zachowanie smukłej sylwetki. Zmniejsza drażliwość i łagodzi zmiany nastrojów. To prawdziwa pigułka nowego pokolenia kobiet, które świadome swoich potrzeb, od tabletki antykoncepcyjnej oczekują znacznie więcej niż tylko kontroli cyklu i zabezpieczenia przed nieplanowaną ciążą. Yasminelle, jedyna pigułka, która spełnia wysokie wymagania współczesnych kobiet wobec antykoncepcji i pozwala w pełni cieszyć się kobiecością. Y asminelle to: A ntykoncepcja w wersji light S tabilizacja wagi M niej hormonów, bliżej natury - zbliżony do naturalnego progesteronu - drospirenon I dealny środek zapobiegający ciąży N owoczesna, niskodawkowa pigułka E fektowna, zdrowa skóra i piękne włosy L żejsze i krócej trwające miesiączki L ekkość motyla E fektywność i skuteczność Jak działa Yasminelle? Yasminelle jest wysoce skuteczną i dobrze tolerowaną pigułką antykoncepcyjną. Działając antykoncepcyjnie, podobnie jak inne tabletki, na trzech poziomach, Yasminelle jest jedną z najbardziej skutecznych metod planowania rodziny. Zatrzymuje owulację, uniemożliwiając uwolnienie komórek jajowych. Zwiększa lepkość śluzu w szyjce macicy, co utrudnia plemnikom dostęp do komórki jajowej oraz uniemożliwia macicy przygotowanie do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej. Yasminelle została poddana wielu badaniom oceniającym bezpieczeństwo działania i skuteczność zapobiegania ciąży u zdrowych kobiet, które wymagały zabezpieczenia antykoncepcyjnego. Wyniki tych badań potwierdzają wysoką skuteczność Yasminelle - w trwającym 26 cykli badaniu nieporównawczym, w 11 165 cyklach stosowania preparatu wystąpiły jedynie 2 ciąże, przy czym jedna z nich została przypisana nieprzestrzeganiu zasad antykoncepcji przez pacjentkę, czyli na przykład pomijaniu tabletek. Yasminelle zapobiega zatrzymywaniu wody i kłopotom z cerą. Zawarty w Yasminelle drospirenon, którego właściwości są zbliżone do naturalnego progesteronu, przeciwdziała retencji sodu i wody w organizmie oraz związanym z tym zjawiskiem objawom klinicznym. Minimalizuje przyrost masy ciała spowodowany zatrzymaniem wody w organizmie, co niekiedy zdarza się przy przyjmowaniu pigułek, oraz łagodzi związane z tym objawy, jak nadwrażliwość piersi, wzdęcia, obrzęki i uczucie pełności w jamie brzusznej. Może także zmniejszać bóle i dolegliwości okołomiesiączkowe. Drospirenon wykazuje także działanie antyandrogenne, co wpływa korzystnie na zmniejszenie nasilenia łojotoku i zmian trądzikowych. Nadmiar hormonów męskich zwanych androgenami, które w niewielkich ilościach produkuje organizm każdej kobiety, może być przyczyną problemów ze skórą. Yasminelle osłabia działanie androgenów, więc pomaga pozbyć się kłopotów z przetłuszczającymi się włosami i cerą. Yasminelle zapewnia dobrą kontrolę cyklu i niską częstość krwawień. Kontrola cyklu stanowi ważną kwestię dla kobiet stosujących doustne środki antykoncepcyjne. Przeprowadzone badania oraz doświadczenie kliniczne wskazują, że kobiety odczuwają duży dyskomfort związany z częstymi krwawieniami w trakcie cyklu i nasilonymi lub przedłużającymi się krwawieniami po odstawieniu preparatu. Tymczasem zalety Yasminelle to właśnie krótsze, lżejsze, bardziej regularne i przewidywalne krwawienia. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia anemii. Poza tym estrogen i pochodna progesteronu zawarte w dwuskładnikowej pigułce chronią przed łagodnymi torbielami jajników i piersi, a równocześnie zmniejszają częstość występowania stanów zapalnych macicy, jajowodów i jajników. Yasminelle jest przeznaczona także dla bardzo młodych kobiet. Dzięki dostępności preparatów zawierających różne dawki estrogenu, lekarze zyskują możliwość szerszego wyboru leków, które mogą zaproponować pacjentkom. Stosując Yasminelle, kobiety mogą przyjmować mniejszą dawkę estrogenów bez potrzeby rezygnowania ze skutecznej ochrony przed ciążą i zalet drospirenonu. Jeśli kobieta nie stosuje antykoncepcji, może stanąć przed problemem niechcianej ciąży. Bardzo młode kobiety powinny porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem współżycia płciowego, by wspólnie z nim wybrać najbardziej dopasowaną metodę antykoncepcyjną. Yasminelle zapewnia wysoką satysfakcję i dobre samopoczucie. W trwającym 7 cykli badaniu porównawczym pacjentki dokonywały subiektywnej oceny wygody stosowania badanego preparatu, jak również samopoczucia fizycznego i emocjonalnego po jego zastosowaniu. Kobiety przyjmujące Yasminelle podkreślały nie tylko skuteczność i bezpieczeństwo stosowania, ale zwracały uwagę na dobre samopoczucie i brak działań niepożądanych. Prawie ¾ kobiet1 biorących udział w badaniach było zadowolonych ze stosowania Yasminelle i deklarowało gotowość dalszego przyjmowania Yasminelle jako wybranej przez siebie metody antykoncepcyjnej. Stosowanie Yasminelle jest podobne jak w przypadku większości pigułek. Obowiązuje ten sam regularny rytm przyjmowania, codziennie o tej samej porze przez 21 dni, po czym następuje 7-dniowa przerwa, podczas której występuje krwawienie. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.yasminelle.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowai22
Witam! Jestem tu nowa :-) ael oczywiście poczytałam troche na tym formu o waszych problemach skutkach ubocznych itp. Od czwartku biorę Yasminelle (to moje pierwsze w życiu tabletki anty) - dziś 5 tabletka. Jak na razie jest ok:-) Jeszcze do wczoraj byłam bardziej senna ale dziś jest już ok:-) Na razie żadnych skutków ubocznych - oby tak dalej. Też sie zastanawiam jak to jest z tym zabezpieczeniem bo różne rzeczy przeczytałam - ale dla pewności postanowiliśmy z miśkiem trochę poczekać zanim pójdziemy na całość. Pozdrawiam wszystkich :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waniliowa Krówko nie ma za co:) jak będziesz u Kisielewskiej jak możesz to zapytaj się czy można bez obaw brać Aviomarin przy yasminelle:P jakbyś mogła oczywiście:) Jak narazie u mnie nie ma żadnych skutków ubocznych ale dopiero 3 tableteczkę wzięłam:) Pozdrawiam wszystkie dziewuchy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko123
=>11111asia11111 mniej szkodliwe bo nie zawieraja tak duzej dawki hormonow jak yasmin. to czy zaczniesz je brac zalezy tylko i wylacznie od Ciebie. ja osobiscie sie zdecyduje brac te tabletki( jak sie tylko pojawi okres, ktory sie spóźnia:( ) mam nadzieje ze skutki uboczne nie wystapia... a jak wystapia to sie wtedy bede zastanawiac:) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11111asia11111
to czemu maja wiecej skutkow ubocznych skoro mniej hormonow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11111asia11111
skutki uboczne a SKUTKI UBOCZNE to roznica na yasminie nie bylo w skutkach łysienia i raka piersi ranyyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowai22
Korzystając z okazji chciałabym zapytać czy któraś z was zauważyła jakiś wpływ Y na włosy? Mam problem z przetłuszczaniem się włosów:/ i zastanawiam sie czy może się to poprawić? albo ...co gorsze pogorszyć? Czy miał ktoś podobna sytuację? Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaAaSsSiaAa
u mnie zadnych skutkow ubocznych oprocz tych wypryskow ... :( straszne, bolace, a do tego nie chca zniknac :( jesli ktoras z was miala to jak dlugi czas? bede wdzieczna za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko123
=>11111asia11111 czyt. kiedys ulotke ysamin i wydaje mi sie ze sa podobne skutki uboczne- jak nie te same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11111asia11111
sa inne bo mam obie w rece,tu dodatkowo jest łysienie,rak piersi,trądzik,torbiele,bóle gardła,bóle zołądka,zanik popędu płciowego :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11111asia11111
chociaz moze skoro yasmin dobrze tolerowalam to slabsze tabletki mi nie zaszkodza,kurde sama nie wiem co myslec ale wpadlam w panike bo nie mam ochoty wyłysieć lub miec raka piersi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ossaa, mam pytanko, wile razy byłaś u Kisielewskiej? przed przepisaniem Yasminelle zleciła Ci jakies specjalne badania czy co? na jakiej podstawie Ci je przepisała i co o nich gadała? chciałabym wiedzieć tak ot..bo mnie moja wkurza...zdecydownie musze zmienic na lepszą lekarkę ale pogrzebałam trochę w sieci i ta Kisielewska to chyba naprawdę ok :*:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko123
=>11111asia11111 jak mas zjeszcze ulotke z yasmin to wejdz na str 27. jest praktycznie to samo napisane co na str 18 w yasminelli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11111asia11111
weszlam i nie ma tam nic o łysieniu czy raku piersi jest ogolnie ze od tabletek moze byc rak szyjki macicy co jest zupelnie spora roznica dla mnie bo na raka szyjki macicy soe szczepilam i robie cytologie co pol roku a na tamto raczej wplywu nie mam oprocz usg co rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko123
=>11111asia11111 ......nieznacznie czesciej obserwuje sieraka piersi,ale nie wiadomo czy jest to spowodowanestosowaniem tabletek... poprostu kobiety stosujace antykoncepcje czesciej bywaja u ginekologa, co przyczynia sie do czesniejszego wykrycia zmian, np raka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11111asia11111
przeraza mnie tez ten tradzik bo bo yasmin minely mi te problemy i mam super cere i wlosy...cholera a malo jest wiadomosco o yasminelli na internecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11111asia11111
str 4o,41 w yasminelle wejdz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko123
ale tam jest o raku szyjki macicy... wyjasnienie jest takie samo jak podalalm w przpadku raka piersi. przeczytaj dokladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11111asia11111
wahania nastroju,bol glowy,tradzik,bol brzucha bolesne miesiaczki,powiekszone piersi,zwiekszenie masy ciala,kandydoza,opryszczka,reakcje alergiczne,obrzek skory i blon sluzowych,zaburzenia snu,obnizone libido,mrowienie,dretwienie,zawroty glowy,problemy ze wzrokiem,zaburzenia rytmu serca,zakrzep krwi,migrena,zylaki,bol gard;la,zapalenie zoladka lub jelit,mdlosci,wymioty,biegunka,zaparcie,łysienie,świad,wysypki,suchosc skory,łojotokowe zapalenie skóry,ból szyi,ból konczyn,zakazenie pecherza moczowego,guz piersi,łagodny rak,mlekotok,torbiele jajnikow.........i to tylko czesc z tego co tam jest!!!!!!!!!!!!!!! jak lekarz moze mi mowic ze sa lepsze!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko123
wiele z tych skutków ubocznych jest rozniez wywoływane przez jamin ale tez przez inne tabletki a mino to sie je zażywa. jezeli masz watpliwosci to porozmawiaj na ten temat z ginekologiem. on Ci najlepiej doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prokopka1989
Odpowie ktoś na moj post??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko123
ginekolog mi mowil ze zabezpieczenie dziala juz od 1 tabletki.. oczywiscie jednak lepiej w poczatkowych dniach stosować dodatkowe zabezpieczenie. to moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia***
witam wszytskiech pisze bo mam mały problem.wczoraj wziełam moją pierwsza tabletke yasminelle gdyz wystapiło krwawienie ale dzis go nie ma:/ a dodam ze mam nie regularne miesiaczki ostatnio.i kurcze tera sie obawiam czy to mógł nie byc okres??i co teraz?/ czy wogóle jestem zabezpieczona??jak ktoś był w podobnej sytuacji badz wie jak to teraz z tym zabezpieczeniem u mnie to niech napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam to samo więć sie nie przejmuj, po pierwszej tabl. okres prawie sie skonczył tyło tylko plamienie ale to normalne więc nie masz się o co martwić:) pozrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia***
oo to mnie pocieszyłaś:) a już sie martwiłam że sie cos zmaściło:)'dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×