Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość teraz ja pytam.
to plamienie było chyba jednorazowe,ale będę to obserwować. co do zmiany to chyba zmienie na novinette,bo na to chciałą mi zmienićginekolog,ale jakoś razem stwierdziłysmy,że nie bo skoro nie mam skutków ubocznych po y. to po co mam się męczyc z ewentualnymi skutkami przy innych tabletkach...ale jednak zaczyna mnie denerwować stan żył...po pierwsze nieestetycznie to wygląda,a dwa czasem odczuwam taki niby ból żył,bo przypuszczam,że one same w sobie nie bolą :) a czy to prawda,że yasmin i yasminelle najbardziej ze wszystkich obciązają ukłąd krwionośny? bo jużkilka razy dziewczyny tu pisały,a ginekolodzy z którymi rozmawiałam nic takiego nie potwierdzali tylko podkreślali tą najmniejszą ilość skłądnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam takie małe pytanie. mozna łykać Zelixe przy Yasminelle? Zelixa (sibutramini chydrochloridium)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w piatek ok 23....mialam na bieliznie dosłownie...łezke krwi... ale w sobote wziełam pierwsza tabletke.....no bo w sumie to dostałam go o 10 w sobote rano...dobrze zrobilam,.....????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnulka9999
americanos dobrze zrobiłaś, tylko upewnij sie czy jestes zabezpieczona przez pierwsze 7 dni. Ja tez miałam podobną sytuacje, po przerwie zaczynała nowe tabsy czyli yasminelle i pech chciał ze miałam przez pierwsze 3 dni plamienia, wziełam pierwszą tabletka czwartego dnia jak okres rozkrecił sie na dobre, dla swiętego spokoju zabezpieczalismy sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nulka_77
czesc mam 18 lat... no i to co napewno was nie zaskoczy- czyli torbiel... na lewym jajniku 50mm, chodze prywatnie do ginekologa, moja Pani ginekolog powiedziala ze sprobujemy torbiel wytępić tabletkami antykoncepcyjnymi: Yasminelle, przepisała tez Luteine i Butanonaproxen czy coś takiego, Luteine miałam brac przez 10 dni... dopóki nie dostanę okresu jednak na następny dzień dostałam okres więc w ogole jej nie brałam, biore to yasminelle i mam nadzieję, że mi pomoże, nie chce mieć operacji, chce mieć całe dwa jajniki, zajść kiedyś w ciążę i mieć dużo dzieci... po zakońcczeniu Yasminelle mam iść do kontroli i zobaczymy co tym razem wykaże USG... Pozdrawiam wszystkie dziewczyny które mają taki problem jak ja, nie załamujmy się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnulka9999 ............dzieki za rade....:) juz przestudiowałam ulotke i juz wszystko wiem...dzieki jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nulka_77 .......słuchaj to ze masz torbiela to naprawde nic strasznego wiem..bo miesiac temu miałam operacje...(laparoskopie) tez na lewym tylko ze mnie operowali bo był juz za duzy....i po operacji normalnie sie czuje mam 2 sprawne jajniki i dzieci tez bede miała...kiedys..wiec...nie obawiaj sie...i tabletki tez normalnie łykam..bez obaw poprostu badz pod stała kontrola ginekologa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kędziorek
cześć dziewczyny!! mam do Was pytanie: otóż zaczynam stosować antykoncepcję, ginekolog mi przepisała Yasminelle. chodzi o to, że obliczyłam sobie, że krwawienie z odstawienia ma mi sie pojawić jak bede na wakacjach z chłopakiem...:/ nie cieszy mnie to za bardzo...chciałabym wiedziec czy mogłabym nie robic przerwy po skonczonym opakowaniu i od razu zacząć drugie?? czy mogę coś takiego zrobic na począku stoowania pigułek czy raczej nie ryzykować?? dzieki z gory za odpowiedź... pozdr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kędziorek..........jestes poczatkujaca jesli chodzi o tabletki wiec lepiej rob przerwe z tego wzgledu ze twoj organizm musi sie przyzwyczaic..do tabletek....owszem mozesz nie robic przerwy ale licz sie z tym ze z czasem mozesz miec plamienia...i mozesz sie zle czuc.....do 4 opakowania radziła bym robic przerwy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusss
Czesc Dziewczyny! Pomozcie! mam taki problem! po durgim opakowaniu nie zrobilam przerwy tak jak polecila mi moja gin, bo jechalam z chlopakiem na wakacje. tam kochalismy sie bez dodatkowych zabezpieczen. po powrocie odstawilam tabletki nie czekajac do konca rozpoczetego opakowania. Nie wzielam tabletki juz w czwartek wieczorem,dzis niedziela a okresu nie ma. co sadzicie?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nineteen
ratujcie teraz mnie :P biorę Yasminelle od 4 dni. to moje pierwsze tabletki. kochalam sie z chlopakiem 3 dnia. tabletki bralam normalnie o dobrych porach. kumpela ktora bierze tabsy od 2 lat(Microgygen) powiedziala ze by nie ryzykowala bo skoro to sa pierwsze moje to moga dopiero po tygodniu dzialac. a w ulotce pisze ze od zaraz ! juz mnie cos strzela sama nie wiem... ratujcie dziewczynki !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nineteen
o i widze ze piszecie cos o globulkach. mialam stan zapalny i lekarz zapisal mi globulki. stosuje je razem z tabletką. niby ginekolog powiedzial ze nie ma to wpływu. ale ja pytam teraz Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma, globulki dopochwowe działaja miejscowo, nie wnikaja do krwi wiec nawet jesli zawieraja antybiotyk to nie wpłyną na tabsy na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nulka_77
dzieki americanos... a czy masz jakies blizny po operacji? .... jest jeszcze jedna odrębna sprawa, odkąd byłam u ginekologa (czwartek) zaczął mnie boleć ten jajnik Pani gin. poruszała mi podbrzusze i boli mnie nieustannie a jest to taki tępy ból, nie wiem czemu mnie boli i nie chce przestać może dlatego że jeszcze na dodatek mam okres... no nie mam pojęcia czemu tak jest.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomula
czesc, a ja chciałam zapytać czy można w ogóle oprawiać seks jak sie ma torbiela... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torbiel a nie torbiela nie wiem czy mozna... ale torbiel jest na jajniku wiec to chyba nie przeszkadza we współżyciu i nie jest do niego przeciwwskazaniem, najlepiej zapytać lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusss
Prosze pomozcie w mojej sprawie. Moze ktos tez mial taki problem?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnulka9999
Anusss powinnas skonczyc to opakowanie, a co do konsekwencji przerwania branych tabletek to z tego co wiem jezeli przerwie sie w któryms momencie tabys to grozi krwotokiem i wogóle jest nie za fajnie, ale nie chce się mądrzyc i cie straszyc bo nie jestem pewna, zadzwoń do gin i upewnij sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusss
Czarnulka9999!! dziekuje Ci bardzo!! zadzwonie jutro! choc boje sie okropnie.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matyldaaabb
Czesc. Dziewczyny pisalam niedawno o moim problemie z wymiotami. Wzielam 1 tabletke z 2 opakowania i po 6h zwymiotowalam. mialam tez biegunke, bylam zatruta, wiec przyjmowalam leki takie jak wegiel, smecta i jakies jeszcze pigulki na flore zoladka.. powiedzcie mi czy po 7 dniach od tego incydentu z wymiotami biegunka i przyjmowaniem roznych lekow moge bez obaw kochac sie bez dodatkowego zabezpieczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Mam pewniem problem, a w zasadzie przyjaciołka. Bardzo prosze o szybką odp. a sprawa jest taka. Kolezanka kochała sie z chlopakiem w dni plodne, Niestety zalał ją... Ze strachu poprosiła mnie o kilka tabletek Yasminelle. brała je kilka dni z rzedu. Czy jest mozliwosc ze zajdzie w ciąze? czy ma kontynuowac branie ich? Oczywiscie na czwartek jest umowiona na wizyte do lekarza. Czy moge jej pomoc podając Yasminelle? Bo raczej zaszkodzic chyba nie? To nagła sprawa i obie jestesmy w potrzasku.... Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale bzdura... po co ona je bierze?! to nie sa tabletki weczesnoporonne.... jezeli kochala sie w dni płodne tzn że jajeczko było gotowe do zapłodnienia. tabletki hamują owulacje a jezeli piszesz o dniach płodnych tzn że komórka albo wyszła już z jajniczka albo jest przed. czyli tabsy tu nic nie pomoga bo jak zatrzymac owulacje skoro najprawdopodobniej juz nastapila? tzn wiem ze uniemożliwiaja również implantacje jajeczka i macicy ale to jak sie bierze od 1 dnia okresu. to nie są witaminy, które mozesz sobie zaczac brac kiedy Ci sie podoba aczkolwiek słyszałam że tabletki antykoncepcyjne działaja jak wczesnoporonne jak łyknie sie 5 na raz ale to jest tylko w teorii możliwe, gdyż organizm nie toleruje tak wielkiej uderzeniowej dawki i nastepują wymioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niech sobie po 6 dniach test zrobi, jak juz gonadotropina kosmówkowa zaczyna sie wydzielac, albo jak nie minely 3 dni to po tabsy \"72 po\" idzie do ginekologa. polecam \"Escapelle\" 1 tabletka, nie trzeba pilnowac godziny połkniecia drugiej. taka przyjemnosc ok 70zł o ile dobrze pamietam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
broń Boże ja nikogo nie namawiam do tych tabletek... to tak w razie co... bo wiem ze czasem dobrze jest wiedziec takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój chłpak mnie dzis rozbroił :D spytal sie czy moze tez brac Yasminelle bo nie chce miec zarostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
ojj nie ktore laski zle mysla jesli chodzi o te anty. trza bylo uwarzac i nie kochac sie w te dni albo brac prezerwatywe a nie potem jeczec.sama wiec co to ejst za strach ale biore calyc zas tabletki i mam mneijsze obawy.ale po co dawac tej lasce te tabletki jak i tak jej nic nie pomoga trza bylo brac tabletki od poczatku kupic sobie i brac i nie miec potem takich obaw jak ciaza.a [powiedzcie mi jak to jest biore 2 opakowanie i raz zapomnialam tabletki i kochalam sie ale wczesniej bralam tylko po ktorejs czy 2-giej zapomnaialm wziac tej 3 na drugi dzien i kochalam sie i spuscil sie w srodku mysle ze ciaza moz enie wystapic jesli jedna zapomnialam ale wzielam po 11h a tak bralam bez zadnej przerwy tak jak ma sie brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja przytyłam 6kg :( a właściwie \"spuchłam\" - woda zatrzymuje mi się w organizmie. do tego bardzo bolą mnie żyły - tak jakby rwą, ciężko to opisać. szkoda, że tabletki dobierane są metodą prób i błędów.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nulka_77
.... jest jeszcze jedna odrębna sprawa, odkąd byłam u ginekologa (czwartek) zaczął mnie boleć ten jajnik Pani gin. poruszała mi podbrzusze i boli mnie nieustannie a jest to taki tępy ból, nie wiem czemu mnie boli i nie chce przestać może dlatego że jeszcze na dodatek mam okres... no nie mam pojęcia czemu tak jest.... pomóżcie laleczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×