Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

aaaaaaaaaaaaaaa i mam pytanie... czy tylko mi skoczylo libido? :P bo jak jeszcze jestem sama w domu to jest wszystko okej ale jak sie z moim bejbem spotykam to... krotko mowiac On sie nadziwic nie moze ;) czasem to az mi głupio ze jak tylko go widze to mysle głównie o jednym :P wczesniej tak nie mialam... ja wiem, hormony robia swoje ale naprawde... bez przesady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że będzie dobrze. Tak sobie tłumacze, że po 7. tabletce, bo po 7. kochaliśmy się z moim chłopakiem, to już NA PEWNO musiały działać, więc sie chyba nie mam o co martwić, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinka..
a ja mam takie pytanie. co sie stanie jak zrobie 6 a nie 7 dniową przerwe?? bo tak zrobiłam bo pomyliłam sie i wypiłam za wcześnie. czy one będą działać prawidłowo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do skutków tabletek, to mi raczej ochota jakoś poszła w siną dal i nie wraca. Oprócz tego to mam wrażenie, że powiększyły mi sie piersi, no i twarz mi lekko obsypało, ale mam nadzieje, że to znaczy że one działają i nie muszę sie martwić, gdzie łóżeczko wstawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulinka- nic sie nie stanie, po prostu skróciłas przerwe no i trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinka..
dziekuje moniak, bałam sie że może mogą miec wtedy zmniejszone działanie. ale pomogłas mi juz sie nie boje:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic nie będzie, można skrócić przerwę nawet o 2-3 dni. W ulotce jest o tym napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulkaa19
A wiecie co moja kumpela agentka jedna zrobiła.. Skonczyla listek tabletek zrobila przerwe po czym po 2 dniach przerwy zorientowala sie ze zaraz dostanie okres a pojutrze wesele siostry, wiec bezastanowienia wziela 2 tabletki na raz i potem do wesela brala dalej a po weselu zrobila przerwe dostala okres i po 7 dniach przerwy zaczela brac reszte tego blistra.. Dobra jest co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę mało rozważne to było, dwie tabletki na raz ??? Mogła sobie biedy napykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulkaa19
nic jej niebylo i mowila ze sie swietnie czula a wolala tak zrobic niz sie meczyc z okresem w weele siostry ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plamkabianka
Do: 3 opakowanie Oceńcie to : I generacji juz sie nie sprzedaje w Polsce, ale w USA i Niemczech mozna je jeszcze spotkac (ale rzadko) II generacja - w Niemczech wiekszosc nalezy do tej generacji, w USA prawie wszystkie, w Australii ponad 90% to II gen. a w Nowej Zelandii prawie 100%, a w Polsce tylko Microgynon 21 = Stediril 30 = Rigevidon (maja identyczny sklad) i Minisiston III generacja - wszystkie pozostale pigulki w Polsce (czyli slynne Logest, Harmonet, Novynette, Mercilon, Femoden, Minulet itp itd). Co ciekawe w Australii, Nowej Zelandii zakazuja ich uzytkowania, podobnie jest w USA. A w Niemczech zapisuja je tylko gdy kobieta nie toleruje II generacji. Jesli chodzi o ryzyko zakrzepicy to przy III generacji jest 2x wieksze niz przy II. Natomiast najgorsza pod tym wzgl. jest IV generacja (najwieksze ryzyko)czyli nasze Yasminelki Po zrobieniu małego śledztwa i przeglądzie stron zagranicznych , okazało się że przy zażywaniu Yasmine na świecie zmarło ponad 50 kobiet na zakrzepicę, 50 dziewczyn w wieku od 19 do 29 lat!!!! Yasmine ma promocje w Polsce bo wszedzie go wycofano!!!! To samo z LOGESTEM, Harmonetem itp.... DLACZEGO?????Otóż zawierają one jako jeden ze składników GESTAGEn w róznej postaci..jednak każdy z nich zawiera TESTOSTERON.. wpływa na: wypadanie włosów, agresję, napadowość, częste zmiany nastrojów, wąsiki przy ustach, trądzik, przetłuszczanie się włosów...etc etc.... Okazuje się,że na swiecie większość PIGUŁEK III generacji ma wadę ZŁY 2 składnik!Teraz trwają pracę nad jego zmianą, ale KONCENRY Farmaceutyczne mają władzę!!! wmówią ,że to co zabija, wcale nei jest złe, że to był przypadek...Sprawdzcie proszę swoich ginekologów... niech Wam zrobią wykład MEDYCZNY o tym dlaczego TESTOSTERON źle wpływa na organizm kobiet i dlaczego zbyt niskie dawki hormonów w coraz to nowszych pigułkach zabijaja coraz to więcej nawet młodych Ja sie zgadzam z toba w 100%. Powaznie rozwazam zrezygnowanie z tych tabletek, chociaz jest dla mnie to ciezka decyzja bo maja one mi pomuc zajsc w ciaze. Tak dobrze slyszlas maja mo pomuc uzupelnic hormony kotrych mi brakuje zeby zajsc w ciaze.... Wczesniej tez pislam juz o tej sprawie, poczytaj sobei moje wypowiedz, niestety dziewczyny mi na to odpowiedzialy ze psuej im krew...Ja niestety podalam tylko fakty... niestety ... 00:39 Plamkabianka Hei dziewczyny. Dlugo mnie juz tu niebylo. ..Mam dla was troche przykrego newsa... Mieszkam w Norwegii no i dzisiaj ukazal sie artykul w gazecie o smierci dwuch kobiet przyczyna smierci najprawdopodobniej sa tabletki Yasmin poniewaz obydwie je zazywaly i zmarly bez innych przyczyn czy chorob wiec lekarze mysla ze to byla przyczyna.... Bardzo ktrytykuja te tabletki i producenta tych tabletek czyli producenta takze Yasminelle ,ale o Yasminelle nic niewspominaja ( przypuszczam ze nie weszly jeszcze na norweski rynek) Pisza ze Yasmin mozna brac tylko po dokladnym wczesniejszym badaniu, a krew po badaniu musi mniec wiecej niz dobry wynik... Moim zdaniam takie ryzyko jest po kazdych tabletkach anty.( bo co za roznica czy to Yasmin Czy Yasminelle czy Evra Hormonet czy jakies inne) i przed kazda tabletka trzeba sie bardzo dokladnie badac...ale czy wtedy niema ryzyka..? Ja bardzo sie balam jak bralam plasrty Evra i mialam duzo pytan do mojego gina, poniewaz slyszlam o kilku zgonach w USA po tabletkach anty.a to byly moje pierwsze anty., on troche to przekrecil i mowil ze to po tabletkach hormonalnych a nie anty. i ze te dziwczyny sie pewnie wczesniej niebadaly pewnie... Tutaj wysylam link to strony z dzisiejszej gazety o smierci dwuch dziewczyn.... http://www1.vg.no/helse/artikkel.php?artid=1 74487 00:45 Plamkabianka Acha pisze tam jeszcze, ze w ubieglym roku w norwegii bylo 11 a w tym roku 16 skutow uboczny, ktorymi byla zakrzepnica krwi u zdrowych kobiet w wieku 16- 30 lat... Niestety nienapisali co w ich znaczeniu znaczy zdrowych, ale wydaje mi sie ze chodzi ze mialy dobre wyniki badan krwi.... Niewiem jak wy ale ja sie troche przestraszylam i teraz wszystko przez to mi dretwieje..... 15:49 Plamkabianka Do nulka_77 Nic niepisza o tym ze byly uczulone na jakis skladnik przyczyna smierci byla zakrzepnica krwi. I statystki ktore wczesniej podalam o skutach ubocznych ktorymi jest zakrzepnica tez mowia same za siebie i pisza wlasnie ze najwiecej taki skutkow ubocznych maja Yasmin i Microgynon firmy Bayer Schering Pharma (czyli tez firma ktora produkuje Yasminelle) Moje zyly juz po tygodniu brania sie powiekszyly teraz wlsnei skonczylam brac 3 opakowanie i nadal jest tak samo... najpierw dretwaialy mi nogi bylam u lekarza ale wtedy dretwinie ustalo wiec mowil ze te zyly to neima co sie przejmowac bo to tylko troszke mam..... 15:54 Plamkabianka Wiem dziewczyny ze wiele z was wczesniej barlo Yasmin i zmienilyscie na Yasminelle czy kotras z was po barniu Yasmin miala przypadek zakrzepnicy lub slyszal ao takim przypadku? Czy mialyscie po Yasmin wiecej skutkow ubocznych niz Yasminelle. To wazne poniewaz jak pisalam juz wczesniej dwie dziewczyny w Norwegii zmarly na s kutek zakrzepnicy po tabletkach Yasmin... 16:06 Plamkabianka Yasmin - 1 żółta tabletka powlekana zawiera Drospirenonum (drospirenon) 3,00 mg i Ethinylestradiolum (etynyloestradiol) 0,03 mg. Yasminelle, 0,02 mg + 3 mg, tabletki powlekane Ethinylestradiolum + Drospirenonum Czyli wniosek z tego ze tabletki roznia sie tylko 0,01mg Ethinylestradiolum. Ja myslalam ze one sa o wile lepsze bo rozna sie czym wiecej ze maja moze jakies inne lepsze skladniki.... Ale niejestem lekarze, nieznam sie na tym ale troche mnei to zaciekawilo.... 16:37 Plamkabianka LWnsie znalazlam bardzo ciekawa wypowiedz ne jednym z forum na temat Yasmin. Re: Yasmin to opinia z forum gazety wyborczej: wczoraj ogladalam w TV(mieszkam w Holandii) program o,,smiercionosnych lekach"' i oprocz znanego w Polsce Vioxxu,pojawil sie na czolowce listy wlasnie Yasmin.Ten ostatni pojawil sie na rynku w 2001 roku i zdobyl popularnisc dzieki temu,ze mial nie powodowac tycia.W wielu krajach ,w tym rowniez w Holandii,kobiety zmarly po zazywaniu tych pigulek i wciaz w wielu krajach nie wprowadzono ich na rynek do sprzedazy.Polska nalezy do tych krajow gdzie rynek farmaceutyczny nie zostaje z tylu za zachodnim i te leki,ktore sa w aptekach w Europie Zachodniej czy USA sa takze w Polsce,wiec to nie jest tlumaczenie iz Yasmin nie pojawil sie u nas(w Polsce) tak bez powodu.Teraz dopiero rozgorzala dyskusja jak zdradliwy jest Yasmin a firmie go produkujacej wytoczono juz procesy.Nie wiem kto sie zdecyduje na ten lek i czy w ogole w Polsce pojawi sie w aptekach;ja po wczorajszym programie nie mialabym ochoty nawet o niego pyatac.Na rynku jest tak wiele sprawdzonych doustnych srodkow antykoncepcyjnych i wiekszosc z nich rowniez nie wplywa na przyrost wagi,wiec nie wiem dlaczego szukac smierci? Cala sprawa z Yasmin polega na tymze dziewczyny /kobiety ktore go zazywaly nie mialy skutkow ubocznych bez dlugi czas,a kiedy okazalo sie ze cos im dolega ,to niestety bylo za pozo,by pomoc-umarly.Matka jednej z dziewczyn opowiadala,ze ona po dwuletnim braniu Yasmin rownize schudla i byla zachwycona gdy nagle dostala ataku dusznosci;umarla zanim przyjechala karetka.Maz innej kbiety rowniez mowil,ze zona przeszla na Yasmin zeby schudnac chociaz lekarz mowil jej,ze Yasmin nie jest do konca bezpieczny i ze nie we wszystkich krajach jest dopuszczony do sprzedazy.Skutek byl potworny-kobieta zmarla w czasie jazdy samochodem,zaatakowaly ja rowniez silne skurcze krtani,udusila sie;w wypadku zginela ich 3 letnia coreczka.To nie byly bajki ale relacje osob,ktore stracily bliskie sobie osoby biorace Yasmin.Po badaniach okazalo sie,ze smierc jest skutkiem brania wlasnie Yasmin. Ja nie jestem producentem tabletek antykoncepcyjnych i wlasciwie nie mam zadnego celu,zeby Was przekonywac,ale uwazam,ze skoro wiem i sama taki program obejrzalam,to mam obowiazek Wam o tym napisac,a i tak decyzja nalezy do Was.Ja jednak na Waszym miejscu skonsultowalabym sie w tej sprawie z wlasnym ginekologiem;moze na forum jest jakis lekarz,ktory tez moglby podzielic sie swoja opinia.Dla mnie wazniejsze kjest zycie i zdrowie niz kilka dodatkowych kilogramow i wlaski na twarzy.Jesli jest tu jakis lekarz,ktory ma cos konkrytnego do dodania,to byloby milo i na pewno z korzyscia dla nas wszystkich. Powodem smierci byly zakrzepy i jako nastepstwo zatory pluc i udary mozgu. Yasmine dziala odwadniajaco, przez co mozna wlasnie chudnac (nastepuje odwodnienie organizmu i przez to spadek wagi, a nie prawdziwe chudniecie). A odwodnienie sprzyja zageszczaniu krwi i w rezultacie powstawaniu zakrzepow. Dlatego tez Yasmine jest bardziej niebezpieczna niz inne pigulki. Normalnie pigulki (w tym rowniez Yasmine) zageszczaja troche krew dzieki zawartym w nich estrogenom. Gdy sie to polaczy z odwodnieniem (tylko Yasmine i troche Jeanine) powstaje smiercionosna mieszanka.http://forum.gazeta.pl/forum/72 ,2.html?f=216&w=20736317&v=2&s=0 Autor: Ania Dodano: 2005-08-10 11:52:36 Tutaj podaje link do tej storny: http://www.puellanova.pl/forum.php?show=4539

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Issanika
Witam dziewczyny! Nie przeczytałam wszystkich wypowiedzi nt. tabletek i nie wiem, czy padła odpowiedz na moje pytanie, ale ....zadam je:-) Łykam Yasminelle już 3 m-c i wszystko jest niby w porządku. Biust o jeden rozmiar większy, waga nie podskoczyła etc...ale...zauważyłam ( i nie tylko ja!;-) dziwne wahania nastrojów. Od euforii po dziką rozpacz, łatwiej się denerwuję, więcej rzeczy mnie drażni, facet mnie jakby częściej irytuje. Wcześniej tego nie było. Nie chcę "zwalać: wszystkiego na hormony, ale.... Myślicie, że może to być "skutek uboczny" łykania tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuuuuuma
Normalne, ja jestem na 5 opakowaniu i w sumie to już nauczyłam sie wmawiać sobie że te nerwy które akurat mnie dopadaja to wina tabletek ;o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuuuuuma
aaaa i mam pytanie bo po to tu w sumie weszłam... jak skonczyłam 4 blister stwierdziłam że nie chce teraz dostac okresu i zaczełam 5 opakowanie tyle że jak sobie obliczyłam to kolejny okres tez mi nie pasuje... ;o( hm... i zastanawiam sie czy nie zaszkodzi mi jak wezme kolejne opakowanie bez przerwy- w sumie to "opuszcze sobie" dwie miesiączki. Mozna tak? Bo w ulotce nic nie ma na ten temat...boje sie troszke że nie można tak dwóch pod rząd... doradźcie!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz to mi pewnie nikt juz nie odpisze a szkoda ;( łyknęłam 2,5 godziny temu tabsa i dostalam teraz strasznego rozwolnienia.... no i teraz nie wiem czy wydalilam tez te substancje czy moze gdzies to jest sobie w jelitach i sie wchłania. .... nie wiem czy mam wziac jeszcze jedna tabletke... ale chyba wezme najwyzej znowu mnie przeczysci :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania deee
mnie to sie wydaje ze powinnas wziac kolejna tabletke. Nawet w ulotce jest tak bodajze napisane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do fuuuuuma hej, mam do Ciebie pytanko. skonczylam wlasnie drugie opakowanie i zastanawiam sie powaznie nad zmianą tabsów... ciągle chce mi się spać, płaczę bez powodu, żyć mi się nie chce... i jeszcze ten trądzik...:/ nie dość że na buzi wyskoczyły mi krosty, to jeszcze na plecach i na dekolcie... same minusy.. :( szczerze mówiąc sama już nie mogę ze sobą wytrzymać nie mowiąc już o innych... czy tak jest tylko przy braniu tabsów z kilku pierwszych blistrów i poźniej wszystko sie unormuje? jak było w Twoim przypadku? oczywiście jeśli są tu kobitki które również brały już więcej niż 3 opakowania jasminelle - proszę Was o radę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s-x-e8502.pl
sprzedam całe, nowe, nieużywane opakowanie yasminelle cena 35zł (w aptece 45zł). kupiłam zapas a nie są mi już potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s-x-e85o2.pl
prawidlowy adres: s-x-e85@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
A skad jestes?jak to przeslesz? listem poleconym?ile masz na zbyciu tych tabletek?dobrze wiedziec ze masz do sprzedania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
bo jabym potrzebowala gdzies pod koniec wrzesnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
bo tez mam jeszcze jedno opakowanie cale a zaczne je za 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
laski jesli bierzecie tabletki anty to czy macie objawy przed dostaniem okresu w tych 7-dniach przerwy? bo ja np. mam objawy takie jak zawsze mialam przed okresem nawet jak jem te tabletki przy pierwszym opakowaniu tez tak mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore inne tabsy, ale od roku mam okres zawsze tego samego dnia, raz mi sie przesunał tylko wiec juz zdażyłam dawno wyzbyc sie wszelkich obaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze do read_my_mind- nie, to juz nie okres tylko takie intensywne krwawienie, pewnie niedlugo będzie skąpsze i minie przy drugim opakowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuuuuuma
agusia040 !!! Nie wiem czy jestes w stanie poradzić, bo ja oprócz tego że czasem jestem troche rozdrazniona to nie moge narzekać... w sumie to te rozdrażnienie to może nawet ni ich wina;o) a i cała reszta jest w sumie w porzadku... piersi poszły nawet o dwa (!) rozmiary więc wymieniam po mału wszystki staniki ;o) poza tym nie przytyłam, cera sie co prawda nie poprawiła ale też nie jest gorzej- to co wyskakiwało tu i ówdzie raz na jakiś czas nadal wyskakuje. Ale może pogadaj z lekarzem??? na pewno coś poradzi życze powodzenia. a może jeszcze wrce do mojego wątku- czy któraś z was przesuwała sobie terminy dwóch miesiączek pod rzad??? czy to nie bedzie zbyt duża ingerencja??? prosze poradżcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
kurcze siedze w tej robobcie i sie nudze spanie mnie bierze. hmmmm 2 x pod rzad bez okresu hmmm nei wiem moze zapytaj lekarza tak bedzie najlepiej i bezpieczniej,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
o widzisz juz ci odp.ze mozes ztak zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
teraz moze zmienie temat czy ktos bral dopochwowo na nadzerke POLSEPTOL?nie wiecie co bylo grane bo po uzywaniu tego mialam dziwny sluz taki bialy gesty itd.a bralam tez te anty.chodz lekarz pwoiedzial z enie ma przeszod brac tych tabletek ale nei wiem i chce sie dowiedziec dlaczego ten sluz taki byl bialy gesty jakby rozmoczony papaier toaletowy we wodzie taka papaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×