Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość mała sam
od jakiegoś czasu czytam (no, nie wszystkie) Wasze posty. Z tymi zmianami pigułek to chyba różnie bywa, bowiem mi ginekolog kazał wziąć pierwszą tabletkę yasminelle "normalnie". Przeszłam z diane na yasminelle. pierwszą tabletkę z opakowania brałam zawsze w niedzielę, no i yasminelle tez miałam wziąć w niedzielę, normalnie po 7dniowej przerwie. Nie wiem czemu tak i od czego to zalezy, ale widzę, że dużo dziewczyn miało różne zalecenia. Moze to zależy od wizji lekarza? albo indywidualnych potrzeb pacjentki??? Jestem po pierwszym opakowaniu yasminelle. Prawdę powiedziawszy trochę się obawiałam jakiegoś ryzyka i przez 21 dni zabezpieczaliśmy się (żeby nie było jakiś niespodziewajek :)) Narazie obyło się bez jakis dziwnych skutków ubocznych. No może mnie trochę brzuch pobolewał, ale z drugiej strony prawdopodobnie mam wrzody na żołądku, więc może to od tego :) Teraz będę niedługo brała koelejne opakwoanie no i zobaczymy, co to będzie. Diane mi się paskudnie brało. Mam nadzieję, że yasminelle nie przyspozy mi większych kłopotów. Przynajmniej nie mam wahań nastrojów i nie jestem kłębkiem nerwów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki123456
schering!!!!! ja mam identyczna sytuacje jak ty!:))) po 15 tabletece zaczeły mnie bolec piersi, jakies takie opuchniete mam:( ale przynajmniej cera jakby cos lepiej wiec hm dobre i to . a zyłki faktycznie-wiiiiidac i troche sie boje>buziaki dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki123456
haneczka i an!!!!! ja tez czekam na poprawe cery i pwem wam tak::::: na poczatku staaaasznie mnie wysypało ale teraz jestem juz po 15 tabletece i zaczyna dziac sie cos pozytywnego.po pierwsze cera mi sie wyraźniej mniej błyszczy a pryszczy coraz mniej. ale spokojnie bo podobno poprawa nastepuje po ok 2-3 opakowaniach wiec dajcie szanse yasminelle. ja próbuje:)))) i tzrymam za was kciuki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
a ja jestem po ujrzeniu moich wyników krwi. co mnie najbardziej i pewnie Was zainteresuje to niejaki wskaźnik INR (związany z krzepliwością czy cuś) norma mieści się w granicach 0.9-1.2 mi niestety wyszedł 1.02,czyli górna granica. z tego co tutaj kiedyś dziewczyny pisało to i tak ten wskaźnik wychodzi zawyżony z tego względu,że tabletki zagęszczają krew. idę na konsultacje z panią ginekolog dopiero we wtorek,tak sie zastanawiam nad wzięciem aspiryny (oczywiscie po konsultacji z lekarzem) coby tej krwi nie rozrzedzi,bo jak narazie nie mogę odstawić tabletek. no i od jutra zabieram się za novynette. dwa minusy na dzień dobry...bardzo uboga ulotka,książeczka yasminelle to przy tym skarbnica wiedzy a dwa to nieoznakowany nieładny blister :):) no to tyle...całuje Was dziewczyny:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki123456
teraz ja pytam. kurcze . wystraszyłas mnie . hohoho chyba trzne sobie badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majeeeczka
witam! biore 3 opakowanie, własciwie to juz jestem w trakcie brania ostatniego tyg:) iii odwazyłam sie albo raczek mój męższczyzna odważył sie na to by skończyc we mnie i od tego momentu bolą mnie strasznie jajniki tak jak i pochwa:(tj na miesiączke, tabletki biore regularnie i raczej nic tez nie stosowałam co mogło by osłabić ich działanie z wyjątkiem clotrimazolum ale z tego co czytałam to nie ingeruje w działanie tabletek, moze któraś z Pań wypowiadających sie na tym forum byłaby wstanie pomóc mi;) z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość winka
Witam to znowu ja --- Dziekuje za wszystkie odpowiedzi skierowane do mnie! Natomiast mam jeszcze jedno pytanko a zatem jest ono zwiazane z piersiami gdyz od prawie tygodnia bola mnie piersi i sa jakos twardsze niz wczesniej .... martwi mnie to poniewaz miesiaczke bede miala dopiero za jakies poltora tygodnia ... poprzednia miesiaczka byla bolesna tak jak bez tabletek Prosze powiedzcie co o tym sadzicie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
to znow ja , i znow mam obawy cholera jasna!!! dziewczyny jestem przed koncem opakowania yasminelle mam 3 tabletki do konca (2 - opakowania) - i czuje sie tak jakbym miala lada dzien dostac okres.tabletki zazywam regularnie zawsze o 6.00 rano. wczoraj wspolzylam z moim facetem i byl to stosunek nie przerywany tylko skonsumowany do konca (czyli partner doszedl we mnie) i mam takie pytanie czy moge sie czegos obawiac jesli jestem przed okresem te 3 dni a zazywam tabletki tak jak mam ustalone o danej poze?czy moge byc zaplodniona? wiem ze w ulotce pisze ze zabezpieczenie ejst ale chodzi mi o to ze mam te 3 tabletki do konca i czuje sie ze okres mam miec lada moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
to ze cie piersi bola to nic strasznego nic sie nei dzieje z toba nei tak. bol piersi mozesz miec anwet 2 tyg. przed okresem nawet jak beirzesz tabletki. ja tak mam juz od 1,5tyg. mnie bola piersi i mam bol brzucha tak jakbym miala jzu dostac okres.a okres powinnam miec za 3 dni jak skoncze tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
miki123456 --> nie chciałam wystraszyć. ale badania trzeba robić,tabletki jednak ingerują w nasz organizm itrzeba to kontrolować. raz na pół roku robić cytologię,usg (czy to piersi czy to narządów rodnych) no i badania krwi głównie czynnik krzepliwości,bo te tabletki zagęszczają tą krew,co może spowodować zakrzep,więc trzeba to kontrolować na bieżąco. oczywiście nie popadać w jakieś skrajności,tzn. ja sięnie wypowiadam bo do lekarzy chodzę namiętnie,a co za tym idzie badania też mam często,ale tak jak kiedyś mówiłam jestem hipochondrykiem. kropka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
to znow ja , i znow mam obawy cholera jasna!!! dziewczyny jestem przed koncem opakowania yasminelle mam 3 tabletki do konca (2 - opakowania) - i czuje sie tak jakbym miala lada dzien dostac okres.tabletki zazywam regularnie zawsze o 6.00 rano. wczoraj wspolzylam z moim facetem i byl to stosunek nie przerywany tylko skonsumowany do konca (czyli partner doszedl we mnie) i mam takie pytanie czy moge sie czegos obawiac jesli jestem przed okresem te 3 dni a zazywam tabletki tak jak mam ustalone o danej poze?czy moge byc zaplodniona? wiem ze w ulotce pisze ze zabezpieczenie ejst ale chodzi mi o to ze mam te 3 tabletki do konca i czuje sie ze okres mam miec lada moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie bolą piersi od jakichś 2 tygów i bardzo kłuje mnie w podbrzuszu a okres powinnam dostac za jakies 3 dni bo wczoraj wzielam ostatania tabletke... boje sie juz wymyslam ze jstem w ciazy, moj facet ma mnie dosyc i powiedzial ze jak bede sobie tak wkrecac za kazdym razem jak mnie cos bedzie bolec to nie bedziemy sie kochac :P ale no eeeeeeeeeejjjjjjjjjjjjjjjj do tego mnie mdli czesto dosyc... nie wimczy od tych hormonow czy od czego....... ehhh..... czekam na okres jak na jakis cud :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
mnie moj facet tez ma jzu dosc kurde mu baby sie mamy. dziewczyny jestem przed koncem opakowania yasminelle mam 3 tabletki do konca (2 - opakowania) - i czuje sie tak jakbym miala lada dzien dostac okres.tabletki zazywam regularnie zawsze o 6.00 rano. wczoraj wspolzylam z moim facetem i byl to stosunek nie przerywany tylko skonsumowany do konca (czyli partner doszedl we mnie) i mam takie pytanie czy moge sie czegos obawiac jesli jestem przed okresem te 3 dni a zazywam tabletki tak jak mam ustalone o danej poze?czy moge byc zaplodniona? wiem ze w ulotce pisze ze zabezpieczenie ejst ale chodzi mi o to ze mam te 3 tabletki do konca i czuje sie ze okres mam miec lada moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cullen
Ja też pod koniec każdego opakowania czuję się jakbym już miala dostać okres. Nie martw się. Jeśli nie pominęlas żadnej tabletki z blistra, jesteś zabezpieczona. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moootyl87
Dziewczyny mam pewne obawy.. otóz palę papierosy(3 lata) teraz biore pigulki i dodam ze dopiero zaczełam czyli to mój pierwszy blister i kochałam się z chłopakiem do końca... a moje obawy sa co do ich skutecznosci przez palenie papierosów... boję sie ze mogę(łam) zajść w ciąże!! dziś biorę ostatnia tabletkę z blistra i od paru ładnych dni brzuch boli i jest jakiś taki duzo większy niż zawsze no i te bolące i nabrzmiałe piersi... Jakby to miały być objawy nadchodzącego okresu?? nie wiem sama co mam myśleć.. Proszę POMÓZcie... co o tym sądziccie? czy mogłam zajść w ciąże dlatego że papierosy osłabiły działanie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
---------------->cullen dzieki za odp. uspokoilas mnie. wiesz jak to jest zawsze mam takie obawy - a tabletki zadnej nie pominelam tylko na samym poczatku zapomnialam wziasc i po 11h wzielam.a tak zawsze regularnie biore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moootyl87
Dodam że tabletki brałam regularnie.. Proszę niech ktoś się wypowie, dopiero zaczynam brać tabletki i jestem pełna obaw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
------------->Moootyl87 ktos mi to mowil ze papierosy moga oslabiac dzialanie tak samo jak tabletki odchudzajace lub alkohol ale co do tych tabletek Y to nie wiem ale mysle ze sa inne osoby ktore pala i biora tabletki i jest wszystko ok bo przeciez nie tylko dziewczyny nie palace biora tabsy anty. hmmmmm moze trzeba sie zapytac lekarza nie wiem. ale mysle ze to nie ma wplywu wsumie tabletki anty wchlaniaja sie 3h (jakos tak) i moz eprzez ten czas nie palisz. trudno mi jest pwoiedziec. dziewczyny palace pomozcie jej odpiszcie jej na to pytanie. bo biedna sie bedzie martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
na moje oko jak regularnie bierzesz tabletki to jest ok. hmmmm ale nei wiem. mysle ze ktos ci odp. na to pytanie jakas dziewczyna palaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moootyl87
MYsłowice--> dzieki!!! troszkę mnie uspokoiłas ale chcialabym usłyszeć rownież jakieś opinie właśnie od dziewczyn palących.. jakiś swoje doświadczenia i opinie.. no nie wiem cokolwiek... generalnie biorę tabletki o 20.00 i potem już nie palę dużo...napewno bedąc następnym razem u lekarza wypaytam się o to dokladnie ale jak narazie martwię się i bede czekać na okres:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
--------------> Moootyl87 jezeli sie martwisz idz do lekarza. ja tez mialam taki czas gdy bralam pierwsz eopakowanie i nie wiedzialam dlaczego mam plamienia czemu mnie piersi bola,podczas tych plamien i tych bolacych piersi poszlam z niepokojem do lekarza( tym bardziej ze byl stosunek kilka razy dzien po dniu)i tez balam sie.poszlam do lekarza i uspokoil mnie ze tak jest podczas brania pierwszego opakowania. i tez martwilam sie wiec radze ci byc w 100%sie uspokoila idz jutro do lekarza tylko zeby sie dowiedziec nei musi cie rpzeciez badac itd. mysle ze ci jakas palaca dziewczyna odpowie i 3mam kciuki za ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moootyl87
Dziękuję Ci naprawdę!!! Bardzo... miło ze ktoś jest ze mną:-) może faktycznie przesadzam troche.. może m skoro to moje pierwsze opakowanie to mój organizm musi się przyzwyczaić i może to dlatego takie dziwne rzeczy się ze mną dzieją... poczekamy zobaczymy, a jak narazie czekam na okres..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
------------->Moootyl87 mysle ze kazda laska przechodzi kryzys podczas brania pierwszego opakowania bo nei wiadomo jak ogranizm na to zaaraguje, ja etz to mialam, i wiekszosc lasek. wiec milego czekania na okres zycze i uspokojenia nerwow :) pozdrawiam!! (w koncu jestesmy babami powinnysmy sie wspierac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moootyl87
Dokładnie tak.. dzieki raz jeszcze..potrzebowałam troche otuchy i wsparcia kogoś kto już to przezywal.. dobrze jest takie forum gdzie mozemy sobie pomagać my kobitki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
Motyl bez stresu :) palenie nie wpływa na skutecznosć,jedynie substancje zawarte w papierosach zagęszczają krew co w połączeniu z tabletkami,które robią podobnie może spowodować zakrzep krwi. oczywiście ryzyko zwiększa się z wiekiem, no i pewnie z długością palenia. ja dziś niesety cierpie przez efekty palenia,bo ogólnie rzadko bardzo pale (w sumie nigdy nałogowo nie paliłam,a teraz przy tabletkach ograniczyłam maksymalnie),ale na imprezie sobie musiałam zapalic kilka papierosów,co w połaczeniu z moimi problemami ukłądu krążenia+wracaniu na nogach do domu na obcasach+dwie godziny snu zaowocowało całodniowym bólem nóg,jeszcze dziś musze uzupełniać jakieś tabelki,więc non stop za biurkiem i czuje sięjak stara baba co tam na pogode ją rwą kolana :) i stopy bolą i koło kostek też...a najgorsze/najlepsze to wizja dzisiejszej,kolejnej imprezy,ale już papierosów nie będzie,albo tylko jeden :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
a no dobrze ze jest takie forum. :) nie musisz dziekowac. :) milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
nooo widzisz MOOOTYL87 ktos ci odpisal. juz sie uspokoilas????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
oj święte słowa...forum to skarbnica wiedzy i wsparcia. oczywiście trzeba z dystansem podchodzićdo wszytkiego i teżnie polegać jedynie na radach koleżanek forumowych,bo niektóre przypadki to jednak trzeba konsultować z lekarzem,ale w sprawach drobnych nie trzeba lataćnon stop do niego tylko skorzystać z doświadczenia dziewczyn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moootyl87
Pewnie ze tak!!:-) uspokoilam sie Drogie dziewczyny... jestem spokojniejsza i to dużo choć i ja dziś postanawiam zmniejszyć ilość papierosów... mam nadzieje ze dobrze bedzie;-) zycze miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emyu
Palenie nie powoduje oslabienia dzialania tabletek anty, powoduje tylko wieksza szanse na zakrzepice. Wiec good luck and have fun z kolejnym petem i usmiechem na ustach jaki on powoduje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×