Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość AN_ 998
teraz ja pytam---------> dzieki a ile zaplacilas za badania???? Mam dzis urwanie glowy w pracy - SZEF wrocil z urlopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, faktycznie cierpnące dłonie to nie jest dobry objaw, trzeba powiedziec o tym lekarzowi. Plamkabianka - a jak ktos normalnie gromadzi więcej wody niż powinien?? :) Wreszcie odkąd biorę Yasminelle nie mam aż tak spuchniętej twarzy, zwłaszcza rano. Mogę sobie pozwolic nawet na kawę;) Także tu nie chodzi o brak wody, tylko ewentualne pozbycie się nadmiaru jak ktoś ma. Ja brałam diane i do dzis mam bardzo zle wspomnienia, jesli chodzi o ogolne samopoczucie i wlasnie puchniecie. Moja mama przestraszyla sie jak zobaczyla mnie taka rano(policzki, powieki, cale cialo-brzuch, nogi, wszystko spuchniete) Ta opuchlizna utrzymywala sie tez w ciagu dnia. Po kilku m-cach od odstawienia diane wrocilo wszystko do poprzedniej normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
to znaczy mi to ginekolog robił,więc na fundusz,choć za próby płaciłam 28 złotych (tzn. 20 za próby+8zł za APTT)...lekarz powiedział,że próby nie są na fundusz,ale z tego co zauwazyłam na skierowaniu gdyby zaznaczył,że na funfusz to bym nie musiała płacić,ale nie wiem może on miał racje :) ja mam urwanie głowy,bo muszę wklepywać dane do jakiś tabelek,jest ich multum ;/ do tego jest tak duszno,że chyba w całym moim życiu nie było mi tak duszno (odrazu zaprzeczam jakoby ten stan był spowodowany tabletkami,bo moja koleżanka z pracy siedzi u siebie z wiatrakiem przy twarzy,bo też wytrzymać nie moze...reszta pojechała na delegacje,ale jak byli teżmówili o dusznościach dzisiejszych) co do tabletek...to najważniejsze jest kontrolowanie swojego organimzu i robienie systematycznych badań. plus jakiś porządny ginekolog,ja w tej chwili chodzę do trzech,bo ja to nie ufam ludziom,szczególnie lekarzom i co kika tygodni napadam na jednego z nich :):) jestem chyba najlepiej przebadaną pacjentką,póki co mi to nie zaszkodzi jeżeli to się nie łączy z braniem kilkunastu leków to wszytko jest ok. właśnie jutro idę na konsultacje do babki,bo miałam jej wyniki pokazać i wtedy zobaczymy co mi powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
to znaczy mi to ginekolog robił,więc na fundusz,choć za próby płaciłam 28 złotych (tzn. 20 za próby+8zł za APTT)...lekarz powiedział,że próby nie są na fundusz,ale z tego co zauwazyłam na skierowaniu gdyby zaznaczył,że na funfusz to bym nie musiała płacić,ale nie wiem może on miał racje :) ja mam urwanie głowy,bo muszę wklepywać dane do jakiś tabelek,jest ich multum ;/ do tego jest tak duszno,że chyba w całym moim życiu nie było mi tak duszno (odrazu zaprzeczam jakoby ten stan był spowodowany tabletkami,bo moja koleżanka z pracy siedzi u siebie z wiatrakiem przy twarzy,bo też wytrzymać nie moze...reszta pojechała na delegacje,ale jak byli teżmówili o dusznościach dzisiejszych) co do tabletek...to najważniejsze jest kontrolowanie swojego organimzu i robienie systematycznych badań. plus jakiś porządny ginekolog,ja w tej chwili chodzę do trzech,bo ja to nie ufam ludziom,szczególnie lekarzom i co kika tygodni napadam na jednego z nich :):) jestem chyba najlepiej przebadaną pacjentką,póki co mi to nie zaszkodzi jeżeli to się nie łączy z braniem kilkunastu leków to wszytko jest ok. właśnie jutro idę na konsultacje do babki,bo miałam jej wyniki pokazać i wtedy zobaczymy co mi powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
noo i dzis ostatnia tabletka i przerwa 7 dniowa zobaczymy czy okres dostane bo te objawy co mialam przeszly mi jesyem ciekawa czy dostane okres - pragne tego - nie chce wpadki. a regularnie jem tabletki dzien w dzien.mam andzieje ze ejst ok wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
MYslowice --> dzizes podziwiam Cię,że to dotknęłaś,bo ja bym najpierw dostała zawału,że umieram,potem bym chyba siepopłakała,następnie powiedziała mamie a w efekcie po 10 lekarzach bym przeszła :):) co do dziwnych "narośli" to mojej koleżance raz zrobiła sięwielka gulka na pośladku,miała zabieg ponoc od "imprezowego stylu życia i nieregularnych,niezdrowych posiłków",drugiej koleżance cos wyskoczyło w okolicach pochwy i lekarz jej powiedział,że może jej to wycisnąć,ale po co skoro to samo zniknie,mówi,ze co jakiś czas ma nawrót,ale zaraz jej to znika. ja natomiast zauważyłam zgrubienie w pachwinie,taka kuleczka powiększona i czasami mnie to boli jakbym siniaka miała,dodam,że taką samą kuleczke mam w drugiej pachwinie,ale nie jest ona powiększona i nie boli...może jakieś węzły chłonne? o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
-------------->teraz ja pytam. wiesz to bylo tak ze lezalam i cos mnei zabolalo i zobaczylam taka bulke i tez sie wystraszylam ale nei dawalo mi to spokoju wygladalo to jak syfek jakis ropniak chodz jak naciagnelam to bylo widoczne zolte przebarwienie wiec uznalam ze to moze taki syfek z ropka to raz scisnelam i zabolalo ale mowie ale mnie to wkurza wiec to przemylam spirytusem pieklo jak cholera i wycisnelam na 3 hehehe potem to meczylam az wszytsko wyszlo i wyleciala woda.-- nie mowilam mamaie bo po co bedzie mi patrzec w majtki od tego jets lekarz he ale nei poszlam do neigo bo nei chcialo mi sie. ale myslalam ze za przeproszeniem narobie w gacie z bolu jak to wyciskalam. jestem ciekawa czy dalej to mam ale mialam reszte i znow zrobilam sama sobie zabieg i jak nrazie jest ok. a strzelilo to za pierwszym razem jeszcze gorzej jakbys se np.dziure zrobila w jakims worku wypolnionym woda. hmmmm kuleczki mowisz moze sa to jakies wezly chlonne trudno mi jest pwoiedziec bo nigdy takiego czegos nie mialam ale jak cie to boli i nie schodzi ci to to na twoim miejscu poszlabym do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
MYslowice...a może masz taki proszczyk Ci wyskoczył po depilacji,ja to czasami. ki piernik co i gdzie czlowiekowi wyrośnie :) nie no do lekarza narazie nie idę z tym,bo w sumie teraz mnie to już nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
no mzoe to byl jakis pryszcz ale nie wiem bylo wielkosci grochu i nei dawalo mi to spokoju i wycisnelam. zobaczymy czy wyjdzie to dalej. jak cie nei boli to patrz cyz jakies zmiany nie zachodza bo to tez moze byc tak ze cie nei ebdzie bolec a jakos sie powiekszy nagle itd. ale mysle z ejak ci enei boli to ebdzi eok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
ja to musze uwżać,bo ja jestem hipochondrykiem świadomym swojej ułomności :) więc ja to wszytkie objawy muszę traktować z przymrużeniem oka i mieć obok siebie kilka osób które sprowadzadzą mnie na ziemie,bo najchętniej to bym cały dzień spędzała u lekarzy i poszła na takie gruntowne badania wszytkiego i wtedy bym dopeiro się uspokoiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
he ja tez tak czasem mam.ostatnio sie tez wystraszylam i jzu myslalam ciaza itd. ale przy peirwszym opakowaniu tabletek anty , to moj facet mial mnie jzu dosc wziol mnie na spacer i poszedl z emna do lekarza bym sie uspokoila .no ja tez ale czasem tak mam ze jak ktos mnie nie puknie w leb i powie ze jest ok to zadreczam sie wsyztskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AN_ 998
Wczoraj zazylam ostatnia pigolke i czekam na okres. Zadnych plamien przez cale opakowanie nie mnialam to moze okres tez sie pojawi normalnie. teraz ja pytam------------->:) Badanie prób wątrobowych zawsze byly platne odkad pamietam ale trzeba conajmniej co roku to zrobic. Leki hormonalne powoduja zatrzymywanie wody w organizmie, jezeli jest to bardzo widoczne tz. duzy obrzek nog, puchniecie twarzy i spore przybranie na wadze to lekarz przepisuje leki (tylko na recepte) i pod kontrola odwadnia organizm (moja przyjaciolka tak miala) i niekiedy trzeba zrezygnowac z antykoncepcji hormonalnej. Niestety sa to skutki uboczne i jezeli nie stanowia zagrozenia to sie je poprostu zazywa. Ja przez 7 lat bralam pigolki i bylam lekko podpuchnieta, dopiero przy Yasminelle odpuchlam - serio. Zawieraja skladnik powodujacy lekkie odwodnienie. Zobaczymu jak bedzie dalej bo niestety teraz dokuczaja mi nogi i wlasnie jutro porobie sobie wszystkie badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AN_ 998
MYslowice----->:) Mi po depilacji czasami wyskoczy jakiś pojedynczy syfek ale maly i bialy. Tez go czsami wyciskam bo mnie drazni i znika - ale tylko czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AN_ 998
OOOO Boze siku co chwila latam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
ja to przy pierwszym blistrze miałam wszytkie skutki uboczne + gratisy ... rzecz jasna urojone :) jak mi się dzień spóźnia okres (czy to ten naturalny kiedyś czy to teraz z odstawienia) to oczywiście wszytkie objawy ciąży...tej urojonej mam :) teraz zmieniłam yasminelle na novynette i powiedziałam chłopakowi,że teraz mogę mieć kolejne skutki uboczne,żeby nie myślał,że na przykąad jak będe się na niego darła to efekt burzy hormonów...on tylko pokręcił głową i zapewnił,że nic mi sie nie będzie działo bo ja to sobie jestem w satnie wszytko wmówić. wczoraj natrafiłam na ulotke i artykuł "jak dbać o układ żylny/żyły) i tak:jeżeli mamy prace siedzącą to co jakiś czas spacerujemy,możemy w miejscu podnosić pięty na zmiane,siedząc ruszamy stopami:jeżeli mamy prace stojącą to raz na jakiś czas musimy sobie usiąść. dodatkowo regularnie uprawiamy sporty czy też ćwiczymy:pływanie,spacery,taniec,jazda na rowerze oraz rowerek czy też nożyce poprawią nam krążenie. musimy się odżywiać tak by nie doszło do zaparcia,więc dieta obfita w błonnik (z tym,że nie mega ilości,bo ponoć obniża skuteczność,ale tego na 100% nie wiem,wiec sie nie sugerowac i nie panikowac),pijemy dużo wody niegazowanej,unikamy soli i produktów wysokosodowych,jak śpimy to z nogami ułożonymi wyżej,obcasy najlepsze 2-5cm (unikamy wysokich lub zupełnie płaskich bucików) no i raz na jakiś czas (pisało,że raz dziennie,ale nie każdy ma czas) leżac opieramy nogi o ściane i tak z 15 minut odpoczywamy. kurczaki,chyba mi drętwieje jedna ręka ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
ja to siku non stop,bo ogromne ilości wody spożywam,wiec chyba mi zatrzymanie wody nie grozi...teraz się pilnuje,żeby regularnie i często chodzić siusiu,bo takto to ja nie lubiałam chodzic do wc i trzymałam mocz i mam na mnie krzyczała i krzyczy heheh ale mam cośtakiego,że jak długo nie pójde siusiu to mi lekko puchły okolice pod oczami i mnie zaczynała głowa boleć :) AN jak będziesz miała wyniki to mi powiedz jak Ci wyszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AN_ 998
teraz ja pytam-----> Uspokoj sie znów sobie cos wmawiasz!!!:) ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AN_ 998
Z tą ręką hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
hehe,dziękuje :):) nie no prawa ręka po boku mnie zapiekła jak wyprostowałam energicznie,ale narazie nie panikuje tak jak pisałam jestem po 3 tabletce novynette,więc skutki organizm siępewnie przyzwyczaja...ide siusiu :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AN_ 998
Dzięki za bardzo cenne wzkazowki co do tych nozek. Ja wlasnie tak robie, rowerek, biegi, w pracy czeste schodzenie po schodach(jak sobie pzrypomne tzn. jak mi zdretwieja nogi a czesto mi sie to zdarza) i pzred telewizorkiem wyzek klade nogi a mino wszystko dokuczają mi. Mysle ze za pare dni sie uspokoje jak odbiore wyniki badaN albo przeciwnie jezeli wyjdzie cos nie tak będe musiala zmienic leki, napewno zrobie to bez wachania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AN_ 998
teraz ja pytam-----. Moze to od myszki od kompa???hihi:) Ja zaraz zrobie sobie pzrerwę i idę z korespondencja na poczte ale zaraz do was wracam. Spacerek dobrze mi zrob...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
może,może :):) jeszcze mi w tą rękę swieci słońce hehehe ja z korespondencją to dopiero pod koniec dnia pracy. ja wracam do wklepywania danych,za jakiś czas się poajwię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AN_ 998
o jezu, ledwo doszlam do pracy z poczty tak mi sie chcialo siku... a teraz boli mnie brzuch... Ale ja tez bardzo duzo w pracy pije woda, cherbata i 1 mala kawka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
no ja jedna kawa,czasami kubek zielonej lub czerwonej herbaty i do tego 1-2 litrów wody...mówię teraz o płynach w samej pracy,do tego dochodzi woda oraz herbaty (zielona i czerwona,bo za zwykłą nie prepadam) w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AN_ 998
a ja przewaznie zwykla bo po zielonej i niedajborze czerwonej bardzo boli mnie zoladek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
ja w sumie się już przyzwyczaiłam i po prostu nie lubie zwykłej herbaty. z mojąmamą ostro zapijamy zieloną i czerwoną herbatke...plus to bardzo szybka przemiana materii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AN_ 998
wiem ale co zrobic. ja mam problemy z zaparciami i wszystkie herbatki wyprobowalam i niezawodne sa otręby rano z ulubionym jogurtem (otrębu=blonnik):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
a widzisz...zaparcia nie są dobre dla żył :) także dużo błonnika,masz racje. plecy mi zaraz odpadną,w ramach odprężenia dla psychiki i ciała pójdę umyć kubki,bo te ane mnie już dobijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizaa25
Dziewczyny moze ktoras tu mi pomoze :( Czesc dziewczyny. chcialam sie Was spytac o rade. biore tabletki anty od ponad 5 lat. najpierw harmonet, potem microgynon 21, potem nie pamietam, potem jasmin a teraz zaczelam pierwsze opakowanie Jasminelle. Od zawsze mialam klopoty z naczynkami. pomimo mlodego wiemu mam na nogach itp. pytanie jest takie: wzielem juz 9 tabletek z pierwszego opakowania Jasminelle i zaczelam czuc ze moja prawa noga tak jakby w lydce jest zdretwiala, lewa jest ok. tylko prawa jakby zdretwiala i taka twarda i naprezona i troche boli jak sciskam ta lydke i dotykam. nie mialam tego wczesniej. co to moze byc, przejdzie mi co mam robic?? dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AN_ 998
No wreszcie zbliza sie 15 i do domku i do mezusia, trzeba mu cos dobrego upichcic. Jutro do was zajrze.Pa----fajnie tak poplotkowac----:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×