Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość guza100
plamkabianka!!!!!!! cudownie że piszesz o tych strasznych wydarzeniach może dziewczyny opamiętają się i zaczną myśleć o swoim zdrowiu i życiu czy te chwile z chłopakiem bo na pewno w większości to nie są jeszcze mężowie są warte ludzkiej śmierci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plamkabianka
guza100 No wslsnie nei sa warte...Ja te tabletki bralam tylko dlatego zeby zajsc w ciaze.... Tylko za krotko bo 3 miesiace lekarz mowil ze najmiej pol roku.... wiec neiwiem co mam teraz z robic ... chyba poprostu jak juz zaplanuje dzidziusia to wtedy bede brac hormony ale juz nigdy w formnie antykoncepcji..... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
anulka007 nie bój sie to nic groźnego ii raczej też nie początek okresu, będziesz plamić bo organizm musi sie przyzwyczaić ;) to nic że masz raz większe a raz mniejsze te upławy, ja tak miałam przez cały pierwszy miesiąc stosowania. ii to raz takie brunatno brązowe, a raz z domieszką krwi ;) ale teraz już jest wszystko w porządku, nie plamie i jestem zadowolona;) żadnych wahań nastroju, żadnego spadku libido, żadnego krwawienia między miesiączkowego:D a co najlepsze to schudłam jakies 6 kg:Dmam tylko lekko widoczne żyłki, ale to normalny skutek uboczny, wiadomo ze krew sie zagęszcza, wystarczy zacząc dbać o nóżki i będzie w porządku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plamkabianka
AQUA 12 Widoczne zyly i zageczona krwe to nienormany skutek uboczny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulkaa19
'Yasminelle'>>>>>> A po ktorym bistrze zauwazylas ze tyle schudlas?? ja biore 11 tabletke dzis z 1 blistra i schudlam kilo myslisz ze dalej bede chudla? a i czy jesz mniej czy normalnie? Pozdrawiam :-) a i niemialam jeszcze ani jednego plamienia :-) to chyba dobrze co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeberka19
Te wszystkie opinie o rzeczach jakie dzieją się po Yaśmin i Yasminelle przeraziły mnie! Nim zaczełam rok temu brać tabletki sporo o nich czytałam i wobec chyba żadnych nie widziałam takich poważnych zarzutów! Skutecznie odstraszyło mnie to od obu tych tabletek! Jednak po raz kolejny najnowsze oznacza niekoniecznie najlepsze... Moimi pierwszymi tabletkami bły Cilest też o niekoniecznie wyśmienitej sławie, ale nie miałam po nich w zasadzie żadnych skutków ubocznych próbcz spadku libido! Żadnego problemu z żyłami, cerą, czy bólem głowy... Chyba daruje sobie eksperymenty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moootyl87
cześć dziewczyny, jestem w trakcie 7 dniowej przerwy po pierwszym blistrze i bardzo boli mnie głowa...:-( miała tak któraś z Was? co o tym sądzicie czy to coś groźnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny!! ja wam powiem, ze tez zastanawiam sie nad zmian tabletek, w sumie to przez to forum gdzie sie naczytalam o cudach niewidach:) ja praktycznie nie mam skutkow ubocznych, nie mialam zadnych plamien, bolow glowy, sennosci, apetyt mi sie nie zmienil, co do libido nie moge stwierdzic, bo z chlopakiem widujemy sie w wakacje raz na tydzie, zadnych zmian w nastroju (tylko norma), zadnych zmian z cera(na ktora nie narzekam), odwodniona sie nie czuje, siusiu czesciej nie chodze, ostatnio bylam na pobraniu krwi i jej gestosc \"na oko\" byla normalna. w sumienie wiem czy jaies jeszcze efekty uboczne p0ominelam, bo te chyba byly najczestsze:) fktem jest tylko ze mi widac bardziej zyly, ale tylko na nogach, bo na piersiach zawsze takiemialam. raz bolaly mnie nogi, ale wydaje mi sie ze to dlatego ze zmienilam tryb zycia na siedzacy(taka praca:/) no i troche przytylam i biust mi sie powiekszyl:/. teraz czekam na wyniki krwi i zobacze co dalej:) to ze nie widze skutkow ubocznych nie znaczy ze tabletki sa dobre, a w sumie skoro i tak po nich przytylam, to moge brac tez te starszej generacji po ktorych sie tyje:) nie chce nikogo przekonywac ani do brania ani do niebrania tabletek, to jest wasza decyzja, ja napisalam tyle ile zauwazylam. Decyzja nalezy do was!!! i moze jeszcze: jesli lekarz wam przypisuje tabletki bez badan to zmiencie lekarza. ja po badaniach mialam prawo wyboru tabletek jakie chce. pani mi podala 4 nazwy powiedzialam czym sie roznia, jakie najczesciej sa objawy, tzn. na co jej pacjentki narzekaja. przepraszam ze tak dlugo, ale nie widzialam kompa przez 3 dni, to musioalam paluszki rozruszac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna_izabela
proszę o odp na mojego posta!!!! proszę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:/ moim zdaniem najlepiej skontaktuj sie z lekarzem, bo okresu bez tabletek nie wolno wydluzac(tak bodajze pisze w ulotce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
justyna_izabela --- brzuch moze Cie bolec prawdopodobnie od tego,ze zaczyna Ci sie owulacja (skutek nie wziecia tabletki w 8 dniu).Troche sobie namieszalas w cyklu, pamietaj zeby zabezpieczac sie przez cale opakownie.Konsultacja z lekarzem nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plamkabianka
11:25 miki123456 open up . no zobaczysz ze bedzie lepiej. to dobrze ze chodzisz do endokrynologa. uda ci sie na pewno. ja sie troche tymi dretwiejacymi rekami martwie, bo to jeden ze skutków ubocznych, lipa!!!! po dine nie miałam zadnych ubocznych skutków. atu po miesiacu i juz!!! tez mi tabletki nowej generacji. hm ale dam im szanse, na cere pomagaja. 11:53 OPEN-UPPP tiruriru19 - a który mas zdzień?? Ja w ogóle nie miałam okresu, a jutro zaczynam następne opakowanie... Solarium faktycznie zmniejsza łojotok na jakieś 2 dni. Ale ja mam zawsze lekkie poparzenie, a jestem max 6 minut miki123456 - wiesz co, przypomniało mi się, że mojej mamie też tak cierpły na Regulonie... a Tobie nic nie przechodzi?? Diane ma o wiele więcej estradiolu niż Yasminelle, także z założenia powinno wtedy być gorzej, nie na Y... Gdyby pomogły mi na cerę, też bym brała choćby nie wiem co pewnie Cie to nie pocieszy ale tez mam uciazliwy skutek uboczny - przez calutki czas brania pigułek jest mi niedobrze, zawsze po południu, tak przez kilka godzin. Nieprzyjemne ale znoszę do tego plamienia w ostatnim tygodniu, no i brak miesiączki... Ale będzie dobrze open up Nie no wiesz co.. lepiej siac panike niz radzic komus zeby sie nieprzejmowal, dretwiejacymi rekami sorki ale pisze w ulotce ze przy bolach konczyn lepiej przerwac tabletki to naprawde nie jest bezpeiczne.. A co do tego cyt; "....Diane ma o wiele więcej estradiolu niż Yasminelle, także z założenia powinno wtedy być gorzej, nie na Y... " To Diane zatrzymuje wode w organizmie a "nowoczesne" Yasminelle niezatrzymuja i z tad wlasnie bole konczyn i widoczne zyly z tad poniewaz brak wody w organizmie podnosi stezenie krwi... A ja zrezygnowalam dlatego odradzam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna_izabela
---> młoda położna, a czy fakt, że kochałam się w trzecim dniu ( wtedy wzięłam tabletkę) mógł okazać sie tak pechowy, że mogłam narazić się na zajście w ciążę??? Cz rzeczywiście zabezpieczać sie mechanicznie przez cały miesiąc??? Jeśli tak to dlaczego??? Dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
justyna_izabela --- moglas sie narazic na ciaze,tabetki jak wiesz hamuja owulacje,a ty tabletki w 8 dni nie wzielas wiec jej nie zahamowałas.Dlatego teraz musisz sie zabezpieczac.Skontaktuj sie jeszcze z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna_izabela
młoda_położna proszę powiedz, że MOGŁAM, ale wcale nie musiałam narazić sie na ciążę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
justyna_izabela---- nie biorac tabletki w 8 dniu sila rzeczy narazilas sie na ciaze.Najlepiej bedzie jak to pytanie zadasz lekarzowi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
Plamkabianka to normalnie ze widać troche bardziej żyły bo te tabletki krew zagęszczają, ale nie znaczy to że zaraz muszą prowadzić do jakiś strasznych rzeczy, wyobraź sobie że rozmawiałam z kobietami które już 7 lat stosują tabletki, mają widoczne żyłki ale jakos nie umarły z tego powodu ...jak te kobitki z norwegii Jezeli nie chcesz brać tych tabletek to nie bierzesz!nikt Ci nie kaze, ale nie próbuj też na siłe nawracać reszty, to do kazdej z nas z osobna należy decyzja czy będziemy je brac czy nie, owszem jezeli ktoś ma skutki uboczne które są wypisane w ulotce i przy których nie powinno sie zażywać yasminelle to jest nawet wskazane aby zgłosić sie do lekarza, ale pomyśl sama czy gdyby yasminelle było groźne dla życia to wypuscili by to na rynek?to ze te dwie kobiety zmarły świadczy tylko o niedopatrzeniu lekarzy, bo nie dla kazdej osoby są one dobre, prawdopodobnie miały jakies zaburzenia związane z krzepliwością krwi, a oni nie wzieli tego pod uwage i nie zrobili wnikliwych badań które by mogły to wykluczyć. Siejesz panike i to niepotrzebnie. Moim zdaniem nie powinno sie lekceważyć groźniejszych skutków ubocznych ,a będzie wszystko w porządku. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
któraś z Pań pytała po jakim czasie zauważyłam spadek wagi, a więc 5kg schudłam po jakiś 2 tyg :O więc trochę byłam zaskoczona ze tak szybko, aa 1 kg w trakcie brania 3 blistra i jak narazie waga sie utrzymuje:P jeszcze raz Pozdrawiam:) dobranoc:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj zaczelo mi sie krwawienie :D:D:D:D:D:D:DD:D: nigdy tak na to nie czekalam :P ale mam problem..... angina ropna.... i teraz mam brac antybiotyk czy nie? ja wiem ze angina nieleczona ma oplakane skutki ale kurna.... moze inaczej wytepie te streptokokki:) a jak teraz zaczne (5 dzien przerwy mam) i koncze 3 dnia brania tabletek anty to przez ile bede musiala sie kochac z zabezpieczeniem? dzieki z gory :D krwawie... oh happy day :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej serio tak sie ciesze :D:D:D:D juz dzieciaki za mna chodzily caly czas... co ta psychika potrafi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AN_ 998
Siemanko kobitki:):D Nie bylo mnie dawno bo mialam od czwartku gosci z daleka. teraz ja pytam---------> jestes bardzo dobrze poinformowana. Tym razem ja chcialam zadac pytanie: jakie badania trzeba zrobic aby dowiedziec sie o stan zyli czy trzeba byc naczczo?. Niestety moje dolegliwosci zwiazane z bolem nog nie ustaja i postanowilam przebadac sie lacznie z probami watrobowymi bo nie robilam ich chyba z 2 lata - moja gin cos mnie zaniedbuje, moze dlatego ze nigdy sie nie skarzylam? Ale musze sie przebadac sama, do te mogi mnie niepokoja. Pytam sie o badania bo w naszej przychodni sa nie kumate pielegniarki i bardzo niepzryjemne i stare:( Jak byscie dzis mi odpisaly to jutro z rana bym skoczyla na badania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
AN_998 --> dziękuje,badania trzeba zrobić takowe:morfologie,bilirubine całkowitą (ale ona wchodzi w skłąd pakietu prób wątrobowych,ale możesz się upewnić) i czynnik/wskaźnik krzepliwości krwi (INR)...w sumie ja mówię co ja miałam. możesz zrobić sobie też poziom potasu,bo tabletki mogą wypłukiwać potas i wtedy trzeba go uzubełnić,ale trzeba to sprawdzić,bo ja przez jakis czas brałam potas z magnezem i lekarz mnie opitolił,że potasu tak se brać nie można bo on siekumuluje w nerkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
ja odebrałam ostatnie badania na których miałam bilirubinę i wyszło mi 12,5,co dziwne przy próbach watrobowych wyszła mi ona 3,5 i teraz nie wiem skąd taki ogromny przeskok,albo ja coś źle popatrzyłam,albo coś jest nie tak...dodam,że norma jest od zera bodajże do 17 czegoś tam. jestem po trzech tabletkach novynette,w sumie za wcześnie na jakieś dywagacje czy są one dobrane do mnie czy nie,ale narazie jest dobrze. ręce i nogi nie bolą mnie tak jak przy yasminelle (i mam daj Boże żeby tak było zawsze)...akurat mam pracę siedzącą i na ten przykład teraz siedząc nogi mnie nie bolą,ale coś ręka mnie jakby poparza :):) ale to może przez tąpogode jest u nas tak duszno i gorąco,że głowa mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
a mam jeszcze dwa pytania: 1. czym jest zatrzymywanie się wody w organiźmie,jak go poznać i jak to leczyć czy uniknąc? 2. jak rozpoznać zakrzepice...to taki atak nagły czy raczej stan chorobowy. bo niby w ulotce pisze,żeby odsawić jak coś zaboli bo to może być zakrzepica,ale mnie tezcośpobolało,pokłuło,ale skąd ja mogę wiedzieć,że to to skoro mi się nic innego nie dzieje,a mogę przypuszczać,że noga mnie boli bo nie wiem na przykąłd chodziłam dzień wcześniej dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowai22
czesc wczoraj zazylam tabletke o 20.00 a o 1.30 w nocy wymiotowalam (chyba sie czymas zatrulam:-( ) Myśle że tabletka się przyjęła... Mam racej??? Bo nie wzięłam drugiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
się przyjęła...3-4 godziny się wchłania,a tu minęło zdecydowanie dłużej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
dziewczyny sorki ze sie tutaj pytam(ale na tym forum a tej dziedzinie mi nei chca odp.bo nie siedza na forum) ale sie wystraszylam i chcialabym o wypowiedz: na wardze sromowej wyszla mi krostka cos podobnego do syfka byla twarda bolala ale wzielam i wycisnelam ja z bole i peklo i wyleciala jakby ropka ale koloru jakby nie zoltego tylko jakby zolty pomieszany z zielonym.wycisnelam to woda z tego wyleciala sęk mi wyszedl z bolu sie skrecalam bo bolalo to ale teraz mam spokoj i nei mam nic i jest dobrze. nie wiecie co to moglo byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może coś a\'la czerak Ci się zrobił...? A ja mam w tej chwili tyle pryszczy na czole że szok!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
ale wycisnelam to a wygladalo to jakby syfek taki grudek tawrdy to wkurzylam sie bo bolalo i swendzialo to wycisnelam jak syfa. i mialam spokoj i nagle znow mi sie to przed wczoraj zrobilo ale jzu mniejsze na tym samym miejscu i nei wycisnelam chyba tego do kocja tak lekko to scisnelam jak przyszacza i peklo i znow taka jakby zolto-zielona ropka wyszla. a i teraz tego nei ma. no ja syfkow nie twarzy nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×