Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość zgaga.pl
houston mamy problem.. dziś 14 dzien przyjmowania tabletek.. biorę regularnie o 18:00. przed chwilą wymiotowałam.. ;/ nie chce łykać kolejnej ponieważ nie mam dodatkowego blistra, a ten chcialabym skończyć normalnie.. myślicie, że powinnam użyć dod. zabezpieczenia w razie stosunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elcia045
Witam ja brałam Yasmin przez 5 mies. wszystko było OK nawet w ostatnim opakowaniu zaczęłam chudnąć lecz postanowiłam zmienić ponieważ zero ochoty na sex.Po konsultacji z lekarzem biorę już 3 opakowanie Yasminelle i co wszystko było by super gdybym nie przybrała na wadze już 4 kg. w trakcie brania 2 pełnych opakowań !!!Co tu robić już sama nie wiem czy wrócić do Yasminu czy poczekać a organizm sie przyswoi do tych Y.Boje sie że będę ciągle tyła!Kto mi doradzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynkidawno mnie tu nie bylo..ale mialam urwanie glowy przez ostatne tygodnie .. ja prawie koncze blister nowynnete ..piersi tak mnie ola ze nie umiem ise dotknac..ale ciesze cie bo nie mam plamien jak inne dziewczyny.. nie mam juz wyciekow z sutka..wczoraj bylam u ginekologa zbadala mnie powiedziala ze mam mala macice i malenka nadzerke(sama nie wiem co to znaczy) no ale chyba jest wszystko ok prawda?? bo gdyby bylo cos nie tak to chyba ginekolog by nieprawidlowosc zauwazyl prawda??pozdrawiam was trzymajcie sie cieplutko :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytalska1
Do Młodej Poloznej-po raz kolejny-:) Droga Polozno, juz 2-krotnie bardzo konkrtnie mi odpowiedzialas i zawsze Twoja diagnoza to strzal w 10-! Otoz tym razem za to dzis w nocy wyskoczyły mi mega opryszki,wielki,rozlane, juz po raz 3 od Nowego Roku, w zeszlym m-cu bylo to samo, i mimo ze przyjelam 50 tabl. heviranu-jak widac nie pomoglo. W tym m-cu na dodatek jest ona nie dosc,ze jak zwykle wielka i rozlana od czubka nosa do ust i na ustach to jeszcze bolesna. Jestem po prostu zalamana.... Wiem,ze wszechobecny stres i zimno jakie mi ostatnio towarzyszą, tez sie przyczyniaja do takiego stanu. pytanie-czy w takim razie, Y. w jakims stopniu nie przyczyniają sie do powstawania tych opryszczek?moze musze zmienic tabletki??? Proszę bardzo o odpowiedz i pozdrawiam-:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość black espresso
Czesc dziewczynki Ja byłam wczoraj u gina.Przepisał mi yasminelle, zobaczymy co to za cudo. Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek;/Diagnoza- DUŻA nadżerka.Co ciekawsze, powiedział mi lekarz,że jest niemożliwe aby taka DUŻA nadżerka zrobiła się przez rok;/Musiała byc wcześniej WIęc nic innego mi nie pozostaje jak podziękowac Panu doktorowi, który mi o niej nie powiedział,albo jej nie zobaczył...(nie wiem co gorsze)...dostałam albothyl i czekam na cyto.Tydzień wyjęty z życia:( Jeżeli chodzi o tabletki- powiedział mi też, że jeśli chcemy zrobic przerwe w braniu tabletek to minimum 3 miesiące, bo inaczej nie ma to sensu.Opowiadał mi troche o tabletkach.O yasminellach.Ogólnie powiedział,że są dobre.Najnowocześniejszy progesteron, nie zatrzymuja wody.Niestety na spadek libido cierpi co 2 kobieta.Taki typowy objaw. Aaa i powiedział,że przy yasminach i yasminellach może się coś dziac z piersiami;/ (wyciek z sutków np.) Ogólnie nastrój mam słaby przez to wszystko.Miłego dnia dzewczynki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolaaaaaa
Pilnie kupię Yamsminelle... karolineczka_24@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie o środki przeciwbólowe.Konkretnie chodzi mi o Appap bo doczytałam, że appap nie osłabia działania tabletek a paracetamol tak.Appap to w 50 % paracetamol więc nic nie rozumiem? Proszę o odpowiedż Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RexonaM-----> Paracetamol mógłby ewentualnie zmniejszyć skuteczność innych leków gdyby był stosowany w dawkach przekraczających dopuszczalne, czyli powyżej 6-ciu tabletek na dobę, czyli powyżej 3 g. Tak przeczytałam:):* Więc lajcik;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
Hej! dziewczyny jutro zaczynam brać tabletki,będzie środa.Powiedzcie mi jak mam brać, czy od napisu środa czy od początku blistra ?Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
WyjdżStąd dzięki chyba nawet teraz zobaczyłam te strzałki,które pewnie mają pomóc w kolejności.Ale jestem jeszcze niekumata..hehehe... Dziewczyny napiszcie jeszcze,która bierze yasminelki i NIE przytyła,tak się tego okrutnie boję i chcę życ nadzieją,że może będzie ok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
No to super czyli słodycze na bok,które podjadam no i fitnes,na który zresztą chodzę.Ogólnie mam tendencje do tycia więc muszę mieć wiele samozaparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rogas
ah czesc ;) mnie tez dawo nie bylo ;) ja bralam jasminelle wprawie 2 miesiace i sama przestalam je lykac. to bylo nie do zniesienia,wogole nie moglam spac,ciagle wymiotowalam i schudlam 5 kilo przez 1,5 miesiaca;/;/ a mi kazdy kilogram do przodu wieeele daje bo jestem chudzielcem;/ duzo czytalam o tych twoich tabletkach. za tydzien ide do ginekologa po inne tabletki, moze mi przepisze tez takie co ty masz ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaa585
hej ja chcialabym cie ostrzec ale ja bralam yasminelle 2lata i przytylam od nich 18kg to jest az nie do pomyslenia a jadlam tylko samo tzn ogolnie malo i tera sie zalamac mozna bo nie moge stracic tej wagi pozdro i uwazaj!!!!!!!!11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość black espresso
Myśle,że od yasminelle ciężko przytyc.To nie sa już tabletki, po których się puchło.Nie zatrzymują wody w organizmie...poza tym jak stwierdził mój ginekolog: "tabletki to nie pączki"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *******+++++*************
Dziewczyny czy któraś z Was miała taki dziwny jakby trądzik na brodawkach? Tzn. takie wypukłe gdzieniegdzie co można jakby "wycisnąć"... ??? Czy to powód do zmartwienia?? PROSZE O ODPOWIEDZ!!! Z gory dziekuje kobietki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
jaaaaa585.......i nie zauważyłaś,że tyjesz? czy to się nie da zauważyć i np.przerwać lub zmienić na inne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
.....i jeszcze jedno....chyba dobrze rozumiem,że zaczynam łykać kiedy jest pełne krwawienie a nie jeszcze plamienie początkowe? Myślę,że wiecie o co chodzi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
pytalska1 ---- opryszczki moga sie robic wczasie brania.Chyba nawet w ulotkach o tym wspominaja.Czy jest to powod do zmiany? Szczerze powiem,ze nie wiem.Jezeli masz sklonnosci do opryszczki to moze wyskakiwac przy kazdych tabletkach. A propo tych sklonnosci,profesor ginekologii z ktorym mialam zajecia powtarzal,ze jezeli kobieta ma czesto opryszczki to warto zrobic cytologie w kierunku HPV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość touchMeOna20
ja mam pytanie bo.. biore yasminelle wczoraj mialm stosunek bez gumki 3 razy ;() a o 18 zapomnialam wziąc szustą tabletke z blistar p[rzypomnialm sobie o niej o 5 nad ranem, tj 11 godzin co mam robic bojem sie ciązy b jeszcze nie czas ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miammiamola, no to łączę się z Tobą już nie tylko w czasie rozpoczęcia brania Y. (powinnam zacząć wczoraj, najpóźniej dziś, ale okresu nadal nie ma więc albo jeszcze przyjdzie albo jutro, brzucho mówi, że w każdym razie niedługo ;]) ale też kilku innych przypadłości... Jedną z nich jest niestety ta straszna tendencja do tycia :/ Wprawdzie od półtora roku trzymam zadowalającą mnie wagę, ale nie ma chyba diety, o której bym nie czytała, do tego siatkówka raz w tygodniu, a6w i basen (jak się pojawią te nieszczęsne plamienia to będzie mi przykro :/). Odżywiam się jak rasowy ekolog, głównie wg zaleceń diety abs. Moje pierwsze pytanie skierowane do pani doktor po jej propozycji przepisania Yasminelle brzmiało właśnie \"A czy od nich nie przytyję?\". Wprawdzie zapewniła, że nie, ale wspominałam już o wątpliwym profesjonalizmie tej kobiety, więc nie jestem taka przekonana, że utrzymam swoją masę :( W każdym razie zrobię co mogę, żeby nad tym zapanować (i wierzę, że to możliwe). 3mam kciuki za Ciebie i siebie, nie chcemy przytyć więc nie przytyjemy! A tak btw - też mi czasem wyskakuje opryszczka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
*******+++++************* ja mam taki dziwny trądzik na brodawkach, ale to praktycznie całe życie, nie wiązało to się z rozpoczeciem brania tabletek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość black espresso
TouchMeOna20=>To były tabletki z pierwszego blistra?Bo z tego co wiem, to zabezpieczona jesteś dopiero po 7 dniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Kobieta jest zabezpieczona od 1 tabletki...Pod warunkiem,ze przyjela tabletke w 1 dniu cyklu!!! touchMeOna20 ---- w ulotce jest napisane jak postepowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość touchMeOna20
tak wiem tylko ja przyjelam tavbletke po 11 i pol godzinach a na ulotce pisze ze tab przyjeta do 12 godzin dziala tylko ze ja wlasnie prawie te 12 godzin nie bralam a uprawialm sex wczoraj kilka razy wiec boje sie ze doszlo do zaplodnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diana 22
Witam kobietki! Ja wpod koniec miesiaca zaczne brac Yasminelle Wczesniej przez 7 mies bralam Diane 35 ze wzgledu na tradzik i przy okazji jako antykoncepcje Teraz lekarz mi zaleci Yasminelle ale nie wiem czy poskutkuje! z Diany jestem zadowolona w ciagu 7 mies przytylam tylko 3 kg(teraz 51) Mysle ze powinny dialac odpowiednio A ogolnie rzecz biorac biore je tez ze wzgledu na nieregularne miesiaczki i przy tym nie dajace normalnie funkcjonowac-okropne bole i omdlenia:( mam nadzieje ze pomoze, pozdrawiam goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tigre
Miamiamola -to ja Cie pocieszę, biorę y od dwóch miesięcy i nie przytyłam ani nie spuchłam, a też mam tendencje do tycia. Co więcej żadnych skutków ubocznych oprócz plamienia przed pierwszy blister nie zauwazyłam :) i oby tak dalej :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgaga.pl
Piszę z zapytaniem :) Moja ginekolog wypisała mi 2 recepty na 3 m-ce.. tzn. na jednej recepcie 3 opakowania yasminelle ;) żeby nie bylo problemów od razu zaniosłam je do apteki w której mogę odbierać tabletki co miesiąc po jednym opakowaniu.. w aptece w której mam recepty kosztują one 43 zł, a dowiedziałam się, że w moim mieście jest apteka "Dbam o zdrowie" w której mogę odbierać yasminelle wczesniej zamówione przez internet za ok 34 zł. Czy któraś z was orientuje się czy jest możliwość odebrania recepty z apteki i przekazania jej do drugiej ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×