Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Katja20
oooo wlasnie dolaczam sie do pytania OLUS..czy zmiana klimatu wplywa na dzialanie tabletek?:):) bo tez jade do Tunezji a tam goraco i nie wiem czy tabletki dzialac tam bede normalnie:P glupie pytanie troche heh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska781
normalnie mialam 85 B a teraz mam z pol rozmiaru albo rozmiar wieksze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość black espresso
Czesc dziewczynki;) brałam yasmine 1,5 roku (może rok i 7 miechów).Postanowiłam zrobic przerwe, bo miałam depresje;/ Nigdy nie miałam plamień, za to suchosc (niczym na saharze) i ten okropny nastrój.Powiedziałam stop!:)Od razu lepiej się czuje, wróciła chęc do życia i libido- bo z tym też miałam spory problem.Teraz jestem drugi miesiąc bez tablet (pierwszy cykl bez hormonów 38 dni;/).W poniedziałek ide do lekarza.Mam nadzieje,że nie będe miała żadnej nadżery...cholernie stresuje się tymi badaniami u gina;/.No ale przede wszystkim chce wrócic do tabletek.I chyba wybiorę yasminelle.Bo z tego co wiem,są najnowszej generacji, mają najmniej hormonów...a co za tym idzie powinnyśmy się czuc lepiej.Yasminelle są najnowsze?czy są jeszcze jakieś lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość black espresso
Jak brałam yasmin byłam w Egipcie;) Bobasa nie mam więc chyba działają tak samo jak w naszym klimacie;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
agula86 ---- aspargnin, magne B6.... a co do nog to pani w aptece ma duze pole do popisu,.masci jest do wyboru do koloru...A do tego ruch... black espresso --- to,ze najnowsze to nie znaczy ,ze najlepsze.Np 4 generacja slynie z tego,ze jest najbardziej niebezpieczna dla krazenia.Dlatego,trzeba mniec to na uwadze,zrobic badania krwi i dbac o zyly..Pozatym nie dla wszytkich kobiet mala dawka hormonow jest dobra.Czasami jest niewytarczajaca i dlatego,zle sie czuja albo dostaja krwawienia przed czasem.Tak naprawde wszystko zalezy od poziomu hormonow plciowcyh w naszym organizmie.I to na podstawie ich poziomu powinno dobierac sie tabletki,zeby uniknac nieprzyjemnych dolegliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość black espresso
Nie no oczywiście, masz racje.Ja robiłam badania w czwartek już właśnie pod kątem tabletek- u mnie jest wszystko doskonale.Także, zobaczymy co mi lekarz poleci po badaniu! Najbardziej boje się,że "coś mi znajdzie"...ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
black espresso -- poziom progesteronu i estradiolu tez mialas robiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość black espresso
Nie! Miałam podstawowe badania morfologia, próby wątrobowe, mocznik, kreatynina,sód,potas,glukozaJeżeli lekarz poleci abym zrobiła hormonalne, oczywiście je zrobie.Ale wiem,że lekarz wcale nie musi zlecic takich badań.Tzn. nie ma obowiązku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
black espresso ---- przed zapisaniem tabletek hormonalnych ma obowiazek...Tak samo jak morfologie,proby watrobowe,uklad krzepniecia...To co jest niezbedne. Bez badan hormonalnych lekarz przepisuje tabletki na chybil trafil.Albo beda dobre albo nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość black espresso
No właśnie też mi się wydawało,że musi zrobic badania hormonalne ale to nie prawda. Może zlecic, ale nie musi.Owszem, podsatwowe badania jak najbardziej powinien sprawdzic, do tego ogólne badanie ginekologiczne. Sam ginekolog mi to powiedział ( nie jest moim lekarzem). Zobaczymy co będzie ze mną.Dziękuje Ci za cenne uwagi!!Mam nadzieje,że z moim zdrówkiem będzie wszystko dobrze- bo tego najbardziej się obawiam chociaż nie mam podejrzanych objawów... Mam jeszcze pytanie: czy tabletki anty mogą wpłynąc na powstawanie nadżerek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
black espresso --- mnie ucza czego innego...Bo idac tym kokiem myslenia mozna stwierdzic,ze zlecenie kazdych badan zalezy od 'widzi misie'l lekarza.Dobry Ginekolog przed zapisaniem lekow hormonalnych dla bezpieczenstwa pacjentki zleca podstawowe badania krwi + hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość black espresso
Na pewno masz racje.Nie pozostaje nam nic innego jak życzyc sobie porządnych lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yamayeczka
no to moja ginekolog jakaś całkowita amatorszczyzna, bo dostałam receptę bez podstawowych badań krwi, że o hormonalnych nie wspomnę... eh. Pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość black espresso
yamayeczka nie martw się! Ja moje pierwsze tabletki również dostałam bez badań.Tylko na podsatwie wywiadu i zwykłego badania ginekologicznego.I to tyle. Brałam tabletki 1,5 roku, odstawiłam.Zmieniłam też lekarza a,że moja mama jest internistą kazała zrobic badanie przed wizytą u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaminka
moj lekarz rowniez przepisal mi Yasminelle bez jakichkolwiek badan, jedynie na podstawie rozmowy jaka z nim przeprowadzilam. Ale jak narazie jestem z tych tabletek bardzo zadowolona, nie mam skutkow ubocznych (odpukac! puk puk ;)) nie wystepuja u mnie plamienia, bole glowy itd. Cera mi sie poprawila, wlosy nie robia sie tluste po 1-2 dniach :) piersi nie urosly, a nawet odczuwam brak apetytu! kompletnie nie chce mi sie jesc, tylko pic, mam nadzieje, ze moj organizm tej wody za duzo w sobie nie zatrzyma :) oby dalej tak na mnie wplywaly :) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yamayeczka
Black, tylko, że ja ich jeszcze nie zaczęłam brać, więc nie wiem czy w ogóle będą dla mnie odpowiednie, a że nie mam już czasu na kolejna wizytę i dokładne badania, muszę się pobawić w królika doświadczalnego. Do tego wczoraj przejrzałam pozostałe wątki z tego działu, m.in. wypowiedzi kobiet, które bardzo CHCĄ mieć dziecko i się o nie starają, ale nie mogą. Wiele z nich twierdzi, że gdyby mogły cofnąć czas, nie przechodziłyby na tabletki :/ Do tego jakieś nieregularne cykle po 40-50 dni, albo cykle bezowulacyjne po odstawieniu... Trochę mnie to przestraszyło. Mam te swoje 22 lata ale dziwne wrażenie, że mnie to przerasta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość black espresso
yamayeczka;) Ja też mam 22 lata!Moje poprzednie tabletki tez były wystawione od tak, na podsatwie wywiadu i zwykłego badania lekarskiego.Nie miałam skutków ubocznych, nie czułam sie jakoś mega źle. Tabletki zawsze możesz odstawic, gdybyś czuła,że coś jest nie tak jak powinno. Ostatnio uczyłam się o tabletkach anty.Nie jest już tak, jak w latach 80.Tabletki są wciąż udoskonalane.Wcale nie jest powiedziane,że akurat przez tabletki ciężko jest zajsc w ciąże! Jeżeli martwiłybyśmy się o wszystkie tabletki jakie bierzemy, myśle,że umarłybyśmy z bólu!Bo np. częste stosowanie tabletek przeciwbólowych może uszkodzic szpik, wątrobe...ale bierzemy je,żeby nie bolało. Wracając do tematu.Każda z nas jest inna.Musimy o siebie dbac najlepiej jak umiemy, ale nie możemy dac się zwariowac.Jeżeli tabletki anty są dopuszczone do stosowania, więc musiały przejsc testy!!A przy stosowaniu każdych tabletek mogą wystąpic skutki uboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość black espresso
aaa!! co do długich cykli.Już mówie jak było ze mną;) Przed braniem tabletek cykle miałam regularne co 29 dni.Ostatnio tabsy odstawiłam.Dostałam krwawienie z odsatwienia a już nastęny cykl trwał 38 dni;/ Stresowałam się strasznie;)Ale teraz już wiem,że 2- 3 cykle mogą byc rozregulowane bo nasz orgaznizm wraca do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yamayeczka
Black, jesteś genialna ;) Uspokoiłaś mnie. W każdym razie cieszę się, że trafiłam na to forum, bo dowiedziałam się stąd znacznie więcej, niż od mojej pani G. Jak wrócę do kraju po wakacjach, postaram się poszukać jakiejś bardziej kompetentnej i odpowiedzialnej lekarki. Moja wizyta u tej, która wystawiła mi receptę na Yasminelle trwała, nie mniej, nie więcej, tylko równe 8minut. Śmiech. Btw, jednak nie jestem tak twarda jak myślałam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość black espresso
Ja ide w poniedziałek do gina i już się stresuje;/ wiesz jak to jest.Gonitwa myśli i zastanawiam się co może mi byc;/ wrrr... Aaaa! i jeszcze jedno:) Proponuje stosowac probiotyki jak np. Lacibios Femina.Niestety przy antykoncepcji często czepiają się infekcje!A tabletki jakie w/w zawierają te dobre bakterie, które nas chronią np. przed grzybkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yamayeczka
Dzięki, będę pamiętać i zaopatrzę się w nie przy najbliższej okazji [czyt. wizycie w aptece ;D]. Nie bój się na zapas, samo badanie to nic strasznego a i też wierzę, że jesteś zdrowa i szybko Cię z gabinetu wypuści :) Optymistycznej diagnozy życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość black espresso
mam nadzieje,ze 8 minut i do domu;D Nie dziękuje na zapas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluss
hej. biore yasmin od maja 2007 roku. i ostatnio mam jakies stany depresyjne od jakis dwoch tygodni. nie wiem czy to jest spowodowane dlugim braniem abletek cyz poprostu zmeczeniem i nauką spowodowaną tym ze za dwa tyg koncze szkole, a pozej matura. ostatnio dziją sie troche jeszcze inne rzeczy wrazliwe i bardziej twarde sutki bolesnosc piersi, wrazliwa łechtaczka, oraz pojawienie sie tydzien temu biało zołtawego sluzu wydzieliny czy cos takiego.. w niektorych momentach mam wrazenie ze leci cos (tak jak przy uczuciu jak ma sie okres) no i bol zolądka zolądkaczasem zawroty głowy... jak była,m u ginekologa przed iwetami wielkanocnymi i pytałam czy nie za dług o biore tabletki powiedziała ze nie ( tyle ze wtedy nie byłam w taki stanie jak jest teraz) zrobilam cytologie i za pare dni mam sie zglosic po wyniki. dodam ze tabletki staram sie brac regularnie.. we wtorek teraz biorę ostatnią z tego blistra.. stan podgorączkowy 37 , 37,2 stopnie. sennosc... brak checi do czekokolwiek, a tym bardziej jesli chodzi o wspolzycie.. zero ochoty na sex... w jednym dniu jestem co dwie godziny glodna w nastepnym prawie wogole... to chyba ciąza raczej nie jest bo nei mam ku temu podstaw... jak pisałam yzej staram sie je brac regullrnie... taki odstępstwa mialm ale na poczatku stycznia.. i jeszcze jedno, slyszlma ze zmiana klimatu dział n osłabienie tabletek.. to prawda?? bo w ferie zimowe n poczatku lutego byłam w irlandii.. a pozniej jak wrociłam do wiadomo steksnilismy sie za sobą z partnerem prosze o w miare mozliwosci sprecyzowaną odpowedz. dzieki wielkie z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
oluss ---- spercyzowana odpowiedz mozesz dostac u ginekologa po zbadaniu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POMOCY DZIEWCZYNY I MŁODA POŁOŻNO... Zwykle biore tabletki o 10.35 (jest to mój 3 blister i jestem w drugim tygodniu brania) . Wczoraj jednak kurde wzięłam o 22 więc zdąrzyłam do 12 godzin , więc chyba okej. Dzisiaj wzięłam o normalnej porze o 10.35, a troche po 12 zaczęłam wymiotować.. I wymiotuje do teraz. Nie wiem czy mam brać kolejną tabletke? NAjchętniej bym nie brała... Bo i tak mogę znowu ją zwrócić.. nie wiem czy tamta się wchłonęła.. Nie wiem co mam zrobić...:(:( PROSZE ODPISZCIE:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko dodam że ymioty są wywołane zatruciem.. jakie będą konsekwencje jeśli nie wezme tej tabletki? Bo naprawde nie widze sensu jak co chile latam do ubikacji:( Prosze heeeeelp:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
greeneyegirl --- jest bardzo duze prawdopodobienstwo,ze sie nie wchlonela....Powinnas wziac druga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
Hej dziewczyny! dzisiaj kupiłam yasminki,opakowanie słodkie tylko nie wiadomo czy będą też te słodkie skutki uboczne..hihihihi.. Przeraziła mnie ta ulotka,właściwie KSIEGA ogromna!!!! Dziewczyny jeśli wiecie ile kosztuje prywatnie zrobienie poziomu hormonów bo lekarz mi nie zlecił oczywiście ,no i ile to czasu trwa,bo niedługo zaczynam . Młoda położna pisałam ci o swoim sercu,otóż lekarz powiedziała,że to w moim przypadku nie ma znaczenia...ale ja i tak życie pokaże...Obym wyżyła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
Hej dziewczyny! Dzisiaj kupiłam yasminelki opakowanie słodkie ale niewiadomo jakie słodkie będą skutki uboczne!!! Przeraż mnie ulotka ,ogromna KSIEGA i co w niej napisane koszmar!!!! Dziewczyny napiszcie mi czy robiłyście prywatnie badanie poziomu hormonów prywatnie,bo lekarz mi nie kazał a jestem ciekawa ile to kosztuje i ile to czasu trwa bo w tym tygodniu muszę zacząć brać hormony.Pozdrawiam. młoda położna podobno moje skurcze serca w niczym nie przeszkadzają ale kto to wie?? Już tyle się naczytałam,że mam głowę jak balon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
...to wina kompu sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×