Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Gosia281
Mloda_23,dlaczego piszesz,ze jestes glupa?Ja przyjmuje o osmej rano bo taka godzina mi odpowiada.Wazne by nie zapomniec przyjac pigulki do 12h od wyznaczonej godziny.Tak tez ulotka podaje.Wszystko z nami dobrze... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia281
...no i zdublowaly mi sie wypowiedzi... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panikara8999
kwiatek we włosach ===>mi sie pojawily skutki po 2 tygodniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noito
pytanie do młodej położnej: jaka jest prawidłowa krzepliwośc krwi. w sensie że norma niby waha się od 26-38 sek. I powyżej jakiego wskaźnika tabletek brać się nie powinno? I przy jakim nasciśnieniu tabletek również brać się nie powinno Z góry dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noito
pytanie do młodej położnej: jaka jest prawidłowa krzepliwośc krwi. w sensie że norma niby waha się od 26-38 sek. I powyżej jakiego wskaźnika tabletek brać się nie powinno? I przy jakim nasciśnieniu tabletek również brać się nie powinno Z góry dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noito
pytanie do młodej położnej: jaka jest prawidłowa krzepliwośc krwi. w sensie że norma niby waha się od 26-38 sek. I powyżej jakiego wskaźnika tabletek brać się nie powinno? I przy jakim nasciśnieniu tabletek również brać się nie powinno Z góry dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
noito --- norma jest zalezna od labolatrium i metody mierzenia.Musi parokrotnie wychodzic poza norme na tle nieprawidlowych wynikow pozostalych wskaznikow krzepniecia. Przy jakim cisnieniu? Przy przewlekym nadcisnieniu powyzej 140/90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość notio
bo wyczytałam że oniżenie czasu koalinowo-kefalinowego sprzyja nadkrzepliwości, czyli jeżeli dobrze rozumiem nie jest wskazane dla osób biorących antykoncpecję hormonalną, natomiast co powoduje wydłużenie? Czy też jest niewkazane? Czy im wyższy czas aptt, tym lepszy dla kobiet biorących tabletki anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noito
bo wyczytałam że oniżenie czasu koalinowo-kefalinowego sprzyja nadkrzepliwości, czyli jeżeli dobrze rozumiem nie jest wskazane dla osób biorących antykoncpecję hormonalną, natomiast co powoduje wydłużenie? Czy też jest niewkazane? Czy im wyższy czas aptt, tym lepszy dla kobiet biorących tabletki anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
noito --- przy stosowaniu tabletek hormonalnych czas krzepniecia bedzie nizszy niz u kobiet,ktore nie biora tabletek.Jezeli czas APtt jest powdzmy 30% poznizej normy,a wartosc fibrynogenu idze do gory to jest to juz wskazanie do diagnostyki.A branie tabletek w takim wypadu bedzie niewskazane. Z kolei wydluzenie APtt (ponad norme)moze miec inne przyczyny np.badanie robione w trakcie lub po okresie.stosowanie lekow rozzedzajacych krew,albo brak czynikow krzepniecia ( hemofilia)Ale generalnie im dluzszy czas krzepnieca tym lepiej,do pewnych granic oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Pisałam wcześniej, że dokuczają mi ręce i nogi jak może pamiętacie. Jest tak cały czas dalej, sama nie wiem czy w mniejszym stopniu czy cały czas tak samo. Ale zauważyłam że pojawiły mi się na wierzchu żyły tzn są widoczne dosyć bardzo na nogach na udach i na łydkach, na rękach miałam zawsze wystające więc jak się przyglądam to już sama nie wiem czy są bardziej widoczne czy tak samo. Dziewczyny poradźcie czy to znaczy że jest coś nie tak tzn że te tabletki są nie najlepsze dla mnie martwi mnie to trochę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Pisałam wcześniej, że dokuczają mi ręce i nogi jak może pamiętacie. Jest tak cały czas dalej, sama nie wiem czy w mniejszym stopniu czy cały czas tak samo. Ale zauważyłam że pojawiły mi się na wierzchu żyły tzn są widoczne dosyć bardzo na nogach na udach i na łydkach, na rękach miałam zawsze wystające więc jak się przyglądam to już sama nie wiem czy są bardziej widoczne czy tak samo. Dziewczyny poradźcie czy to znaczy że jest coś nie tak tzn że te tabletki są nie najlepsze dla mnie martwi mnie to trochę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Pisałam wcześniej, że dokuczają mi ręce i nogi jak może pamiętacie. Jest tak cały czas dalej, sama nie wiem czy w mniejszym stopniu czy cały czas tak samo. Ale zauważyłam że pojawiły mi się na wierzchu żyły tzn są widoczne dosyć bardzo na nogach na udach i na łydkach, na rękach miałam zawsze wystające więc jak się przyglądam to już sama nie wiem czy są bardziej widoczne czy tak samo. Dziewczyny poradźcie czy to znaczy że jest coś nie tak tzn że te tabletki są nie najlepsze dla mnie martwi mnie to trochę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noito
dzieki młoda położna, o taką odpowiedź mi wlaśnie chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola14567
Mam pytenie do młodej połoznej. biorę tablteki yasminnele od 6dni, krwawienie, a raczej plamienie trwa nadal, okres zazwyczaj miałam 4 dniow....za dwa dni idę do ginekologa na badanie cytologicznem, czy moje krwawienia=plamienia nie będą przeszkadzały w badaniu????? I po jakim czasie moge mniej spokój z plamieniami, słyszałam ze może to trwac bardzo długo:/....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
Gosia281 Napisałam,żem głupia, bo większość kobiet bierze tabletki wieczorem lub po południu.Ja wstaje rano i pierwsze o czym myślę-to wziąć tabletkę:)Mam nadzieje,że skuteczność jest zachowana niezależnie od pory przyjmowania tabsów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana w żołnierzu
Hej. Ja mam jedno pytanie właśnie w piątek skończyłam blister tabletek i według tego dziś powinno wystąpic krwawienie, niestety go nie ma. Trochę to dla mnie dziwne, wzięłam wszystkie tabletki z blistra żadnych antybiotyków nie brałam, chora też nie byłam, wiem, że w ulotce pisze, że to się zdarza, ale wolę się upewnic i uzykac poradę od osób, które mają z tymi tabletkami stycznośc z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakochana w żołnierzu - a ktore to opakowanie? mloda_23 - nie ma znaczenia godzina, lekarze doradzaja godziny wieczorne ze wzgledu na ewentualne skutki uboczne bo jak np. dopadnie Cie sennosc to lepiej zeby to bylo w godzinach wieczornych zebys nie miala calego dnia śniętego ;] pola14567 - spokoj z plamieniem to indywidualna sprawa, jednej mija po tygodniu, innej po pierwszm opakowaniu, kolejnej po 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabinaaa88
Hej!! Jak to jest u Was z tymi humorami - czy wahaniem nastrojów... bo mi od jakiegoś czasu, dokucza to niesamowicie...;/ cały czas bym tylko płakała...czy to mi minie...?;p mój chłopak mówi, że nie może już ze mną wytrzymać.... I czy u którejś z Was pojawiają się bóle mięśni..? bo ja mam z tym problem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabinaaa88
Hej!! Jak to jest u Was z tymi humorami - czy wahaniem nastrojów... bo mi od jakiegoś czasu, dokucza to niesamowicie...;/ cały czas bym tylko płakała...czy to mi minie...?;p mój chłopak mówi, że nie może już ze mną wytrzymać.... I czy u którejś z Was pojawiają się bóle mięśni..? bo ja mam z tym problem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabinaaa88
Hej!! Jak to jest u Was z tymi humorami - czy wahaniem nastrojów... bo mi od jakiegoś czasu, dokucza to niesamowicie...;/ cały czas bym tylko płakała...czy to mi minie...?;p mój chłopak mówi, że nie może już ze mną wytrzymać.... I czy u którejś z Was pojawiają się bóle mięśni..? bo ja mam z tym problem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana w żołnierzu
Skończyłam pierwsze opakowanie. Martwię się bo już wcześniej brałam yasminelle i nie miałam żadnych problemów, ze względu na wojsko zrobiłam sobie półroczną przerwę i etraz znów zaczęłam brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana w żołnierzu
Skończyłam pierwsze opakowanie. Martwię się bo już wcześniej brałam yasminelle i nie miałam żadnych problemów, ze względu na wojsko zrobiłam sobie półroczną przerwę i etraz znów zaczęłam brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakochana - mysle ze przez przerwe Twoj organizm odzwyczail sie od tabletek, dlatego nie powinnas sie niczym stresowac. Bralas regularnie? Ciezkie biegunki ani wymioty nie wystapily? Jesli wszystko bylo ok, to sie nie martw narazie... wez 2 opakowanie i wtedy zobaczymy czy dostaniesz krwawienia czy nie. Nie martw sie ;) sabinaaa88 - ja jestem przy 3 opakowaniu, a w zasadzie koncze 3. No i musze przyznac ze ten moj nastroj czasem jest zagadka. generalnie wszystko jest ok, ale czasem tez mnie dopada owa placzliwosc i jest dosc ciezko, na szczescie trwa to dosc krotko wiec nie przeszkadza mi w zyciu :] Natomiast bole miesni mnie nie dotycza... :) a jak juz to bardzo rzadko, tak jak przed braniem tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M-O-N-A
Hej dziewczyny mam pytanie: jestem dopiro po drugiej tabletce z 1 opakowania, sa to moje pierwsze tabletki i od dwoch dni pobolewa mnie glowa...jak myslicie czy te bole mina gdy organizm sie przyzwyczai, czy to moze jest spowodowane zlymi tabletkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mazia45
Hejka tez mam pytanko, chcialabym sie dowiedziec kiedy zrobic sobie przerwe w zazywaniu tabletek zeby nie przynioslo to szkody dla organizmu. Niektore robia ja po roku. to moje pierrwsze tabletki wiec prosze Was o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M-O-N-A - zapewniam Cie ze narazie nie ma co mowic o nie dopasowaniu tabletek do organizmu skoro minely tylko 2 dni. Daj organizmowi poznac tabletki :) Mazia45 - Ja rowniez slyszalam ze najlpeij po roku zrobic przerwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapominalska
mloda_23--- i bardzo dobrze przynajmniej nie zapomnisz wziasc pigułki... ja też biore rano bo mi jest wygodniej po prostu poza tym slyszałam kiedyś,ze lepiej brac rano(i to nie tylko pigulki antykoncepcyjne ale też witaminy) bo lepiej sie wchłaniają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A89
Mam pytanie do wszystkich użytkowniczek Yasminelle. Yasminelle to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. 2 dni temu dostałam okres, tak więc jestm po przyjęciu 2 tabletek z mojego pierwszego opakowania. Moje obawy dotyczą tego, jak zmieniło się moje krwawienie po przyjęciu pierwszej tabletki. 1 dzień okresu - krwawienie nie obfite aczkolwiek odpowiednie. 2 dzień okresu - minimalne plamienie. 3 dzień okresu - zero plamienia, jedynie wydobywa się przezroczysta wydzielina (jak np. 2 tygodnie przed okresem). Czy to cos oznacza? Czy nie mam powodów do obaw? Dodam, że zazwyczaj okres trwa u mnie ok. 6 dni. Mam jeszcze jedno pytanie. Leczę właśnie stan zapalny ucha. Mam też grzybicę ucha (która nie wynikła z mojego zaniedbania, tylko ze zignorowania przez lekarza moich sygnałow o swędzeniu ucha 3 miesiące temu, gdy leczyłam ostre zapalenie ucha środkowego). Czy lek przeciwgrzybiczny MYCOSYST, który nie jest antybiotykiem i nie zawiera żadnego składnika wymienionego w ulotce dołączonej do tabletek Yasminelle jako nieodpowiedniego do stosowania w tym samym czasie może obniżyć skuteczność działania antykoncepcyjnego Yasminelle? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze a mnie cały czas bolą te nogi pod kolanami i ręce. Jestem teraz już przekonana że to jest ból tak jakby żył, właściwie no to jest to ból żył =-( dziś zrobiłam badanie na krzepliwość krwi jutro odbiorę wynik i chyba znowu pójdę do tej swojej lekarki. Może powinna zmienić mi te tabletki. Może nie są dla mnie najlepsze chyba taki ból pod kolanami i ból rąk nie jest normalny biorę już kilka dni aspargin i nic nie pomaga wiec nie jest to raczej spowodowane niedoborem magnezu. Co sądzicie? Może tabletki z mniejszą ilością hormonów będą lepsze bo z tego co czytałam to yasminelle wcale tak mało nie mają i podobno obciążają żyły. Kurcze czemu nigdy nie może być dobrze. =-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×