Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość młoda położna
lovemusicher --- kwestia indywidulana.Mozesz miec zaburzony cykl,a moze byc ok.Mozesz zle sie czuc,ale rownie dobrze mozesz nie odczuc zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aoife
przerwalam 24ego albo 25ego przy 9ej tabletce z blistra. krwawienie z odstawienia pojawilo sie 3go dnia i trwalo 9 dni. po czym po 5 dniach kolejne krwawienie wygladajace jak miesiaczka... dzisiaj pojawily mi sie biale uplawy. dokladnie takie same jak w polowie cyklu i tuz przed miesiaczka.... zadnych innych objawow nie mam obecnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aoife, robiłaś już kilka badań, które nie potwierdziły ciąży, zrób jeszcze test, jak radzi Spanielka. Kłucia w jajnikach mogą wynikać z tego, że nie brałaś blistra do końca, tylko przerwałaś w połowie. Co do normalnych obfitych miesiączek w trakcie brania- tak też bywa, gdy tabletki zostały źle dobrane. Miałas robiony profil hormonalny przed rozpoczęciem brania pigułek? Poronienie naprawdę się różni od najbardziej obfitej miesiączki i - jak pisze położna - nie mozna tego nie zauważyc.Nie rozumiem tylko, dlaczego Twój gin odmówił Ci badania przed wyznaczona wizytą. Moze po prostu zmień lekarza? To, że po przerwaniu brania zaburza Ci się cykl też nic nie znaczy. moja znajoma po przerwaniu brania pigulek miała początkowo krwawienia co 10 dni, później sie unormowało.Organizm musi sie dostosować, tym bardziej, ze brałaś tylko 2,5 blistra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aoife
green... ja bralam pigulki od stycznia. regularnie o wyznaczonej porze. nigdy nie wymiotowalam. nie mialam biegunek. nie mialam plamien. zaczelam je zle znosic, poszlam do gina bez pytania o to jakie biore zlecil zmiane na inne. nie zrobil badania cytologicznego. to bylo w kwietniu. mialam jedynie usg ktore wykazalo malego torbielika na jajniku (tak mi powiedzial). ostatni blister przerwalam bo juz nie mialam sily po prostu. a takie puchniecia i klocia byly juz w czasie brania tabsow (dlatego poszlam do gina). Bylam rowniez na ER i u lekarza pierwszego kontaktu na badaniu moczu (labolatoryjnie) i wyszlo ze jestem zdrowa... to tak w skrocie bo wszystko opisywalam wczensiej... a gina mam za 1.5 miesiaca bo juz mam dosc 'wyspowych' - jak na razie jedyne co umieja to wystawic rachunek :/ a ja po prostu chce wiedziec co mi jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noito
greenanjel "Co do normalnych obfitych miesiączek w trakcie brania- tak też bywa, gdy tabletki zostały źle dobrane." Czyli jeśli podczas brania tabletek mam normalne obfite 6 dniowe "miesiączki" to moge mieć źle dobrane tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia 852
czesc dziewczyny:),a, pewnie głupie pytanie:)czy moge wziac tabletki na przeczyszczenie jesli jestem w trakcie 7 dniowej przerwy?:)niby logiczne że jak nuie biorę tabletek to nie mam się co martwić no ale...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
noito --- nie ma to zwiazku. aoife ----- czekaj spokojnie do wizyty albo postaraj sie umowic gdzies wczesniej.W ciazy na pewno nie jestes,a bol jajnika i wzdecia nie sa jakims stanem naglym nadajacym sie na ostry dyzur.Przerwalas blister w polowie a to nie jest dobre,pamietaj,ze hormony maja wplyw na funkcjonowanie calego organizmu,wzdecia tez moga pojawiac sie z tego powodu.Takie dolegliowsci moga pojawiac sie od polowy cyklu,wiec nie nakrecaj sie bo to w niczym nie pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wazneeee
ale słyszalam ze po recepte moge isc do lekarza rodzinnego, sama gin mi tak powiedziala....;/ kurcze to sie pogubiłam....Dziewczyny gdzie wy chodzicie po recepty na tapsy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
wazneeee ---- napisałam Ci juz,ze lekarz rodzinny moze wypisac rp na tabletki ale nie musi.Czasami lekarze chca zaswiadczenia od ginekologa,ze przyjmuje sie dane tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaminka
wazneeee --> ja mam zaprzyjazniona lekarke rodzinna i wypisala mi tabletki bez zadnego problemu, wtedy kiedy moj lekarz byl na urlopie, a ja sie troszke zagapilam ;) nie wiem czy inni tak robia. Musialabys spytac :) to nic nie kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karoinka
Witam dziewczyny :) chciałam was poprosic o pomoc poniewaz dopiero zaczynam zazywac yasmienelle, skonczyłam pierwszy blister i zgodnie z ulotka zrobiłam przerwe czekajac na krwawienie. 4 dnia pojawiło się ono, nie doczytałam niestety ze kolejny blister rozpoczynam 8 dnia przerwy i wziałem ja dzis. Moj ginekolog nie odbiera niestety telefonu wiec do byscie radziły zrobic - kontynułowac czy przerwac i wziasc od nowa w 8 dniu tabletke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Karoinka --- przerwe na szczescie mozna skracac wiec bierz dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położno, jak jest z tymi obfitymi krwawieniami? Informacji o tym, że jesli krwawienia są obfite, trzeba dobrać inne tabletki, udzielila mi moja pani ginekolog, dlatego tak napisałam. Ty piszesz coś innego, więc już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
greenanjel ---- pierwszy raz w zyciu o tym slysze i szczerze mowiac nie widze zwiazku miedzy jednym a drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaZ
DZiewczyny mam do Was pytania....czy podczas brania tabletek moge korzystac z Lipocontrolu?? Sa ta tabletki i balsam na celulit....prosze Was o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haniootka
Witam, generalnie jestem zadowolona z tych tabletek, pomimo wysokiej ceny ( w porownaniu do wczesniejszych)... Wczesniej bralam DIANE35 i czulam sie fatalnie... Zmienilam ginekoloszke, ktora poradzila mi rowniez zmiane tabletek i jestem zadowolona... Na poczatku bolala mnie troche glowa, ale tak to urosly mi troszke piersi i z waga nic sie nie dzieje:) Ostatnio zaliczylam skuche - zapomnialam pierwszej tabletki z nowego opakowania.. czyli moje 7 dni przerwy przedluzylo sie o jeden dzien. Czytalam dokladnie ulotke, ale nie wiem, czy zasada, ze bierzesz jak najszybciej, nawet jesli oznacza to przyjecie 2 tabletek jednoczesnie i przez kolejne 7 dni dodatkowo sie zabezpieczasz dziala rowniez w tym przypadku? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Haniootka ----- jak najbardziej,nie mozna przedluzac przerwy bo od 8 dnia zaczyna sie odblokowanie owulacji.Postepuj tak jak w jest napisane w ulotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaniepytanie
młoda połozno prosze Cię o radę przeszłam z yasminu na cilest, mam straszne wzdęcia brzucha, czuje sie jakbym była w ciązy, stosuje aqua femin od kilku dniu i opórcz tego że często oddaje mocz nie zauważyłam innych zmian. Czy przy pierwszym opakowaniu po zmianie tabletek moze sie taki stan dłużej utrzymywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
pytaniepytanie -- aqua femin na wzdecia nic nie pomoze.Bierze sie je od 15 dnia cyklu w celu zapobiegania gromadzeniu sie wody i nie mozna stosowac dluzej niz 3 tygodnie.Na wzdecia dobrze robi jogurt activia najlepiej z suszonych sliwek a jak nie pomoze to mozesz sobie lykanc np.espunisan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovemusicher
Dziewczyny, a można raz nie robić przerwy i od razu zacząć 2 BLISTERr? I dopiero po drugim blistrze w trakcie trwania przerwy dostanę krwawienie z odstawienia, ale dość obfite, bo to będzie z 2 opakowań??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaZ
DZiewczyny mam do Was pytania....czy podczas brania tabletek moge korzystac z Lipocontrolu?? Sa ta tabletki i balsam na celulit....prosze Was o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
lovemusicher ---- jezeli konczysz dopiero swoj 1 blister to nie polecalabym takiego manewru, dla organzimu to moze byc duze obciazenie,bo nie dosc ze dopiero przyzwyczaja sie do tabletek to jeszcze dostanie 2 blistry na raz.Krwawienie po 2 blistrach nie musi byc bardziej obfite,wrecz moze byc skape.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakrretka
biorę tabsy od dwóch miesięcy, strasznie bolą mnie cycki...nic innego mi nie dolega, czy kiedys przestana bol4eć?? Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antik
hej dziewczyny:) jestem tu nowa hehe Mam takie pytanie wczoraj zaczęłam brać tabletki( są to moje pierwsze)..w nocy miałam silne krwawienie i cały czas boli mnie teraz mocno brzuch jak normalnie przy okresie..czy to normalne?? I jeszcze jedno za ile może potrwać mi ten okres teraz bo nie widzę żadnych zmian jak narazie( nie jest mniej obfity ani mniej bolesny)...bo kurcze wyjeżdżam w sobotę i nie wiem czy sie skończy;/ dzięki za odp :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antik
hej dziewczyny:) jestem tu nowa hehe Mam takie pytanie wczoraj zaczęłam brać tabletki( są to moje pierwsze)..w nocy miałam silne krwawienie i cały czas boli mnie teraz mocno brzuch jak normalnie przy okresie..czy to normalne?? I jeszcze jedno za ile może potrwać mi ten okres teraz bo nie widzę żadnych zmian jak narazie( nie jest mniej obfity ani mniej bolesny)...bo kurcze wyjeżdżam w sobotę i nie wiem czy sie skończy;/ dzięki za odp:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerep
a ja tak z innej beczki. czy yasminelle mogę brać w celu uregulowania cyklu? mam diane-35 ale po prostu boję się je tknąć;/ oby jak najmniej skutków ubocznych dla organizmu... HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaZ
DZiewczyny mam do Was pytania....czy podczas brania tabletek moge korzystac z Lipocontrolu?? Sa ta tabletki i balsam na celulit....prosze Was o pomoc.Zna ktos odpowiedz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaminka
tak dziewczyny to wszystko skutki uboczne, normalne, moga wystepowac przy pierwszym blistrze a nawet utrzymywac sie do trzeciego :) trzeba cierpliwie czekac.. GosiaZ ja mysle ze mozesz.. balsam na pewno i tabletki pewnie tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagusia1
hej mam pytanie ile dni twa okres od momentu zażycia pierwszej tabletki yasminelle ?:) proszę was o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaminka
dagusia1 --> chyba Cie nie rozumiem.. jaki okres? krwawienie? to sprawa indywidualna kazdej kobiety, cykl? nie wiem o czym Ty mowisz zabardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×