Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość bocobybylogdyby
kasiulkaaaa22 mnie bole łydek przeszły dopiero po zmianie tabletek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie ogólne pytanie: ile procent skuteczności daje zażywanie tabletek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
somiya "Skuteczność antykoncepcyjna jest wysoka. W skali Pearla wynosi 0,1-0,8 (tzn. spośród 100 kobiet stosujących tę formę antykoncepcji 0,1-0,8 może zajść w ciążę)." Wydaje mi się że tabletka jest drugą po wstrzemięźliwości najbardziej skuteczną metodą antykoncepcyjną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaniepytanie
do młodej położnej od 3 dni mam dziwne pulsowania w zgięciu prawego kolana. Występują jak siedzę albo leże, jak jestem w ruchu nic nie czuje. Nie mam obrzęku, nic mnie nie boli, nie jest zaczerwienione. Tylko tak pulsuje od czasu do czasu. Czy zgłosić się z tym do lekarza? Co takie pulsowanie może oznaczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnesssssssss
Dzisiaj zaczełam juz 2 tydzien stosować yasminelle i od poczatku brania boli mnie głowa, brzuch i jest mi niedobrze,a do tego mam niewielkiego plamienia krwi czy tak powinno byc czy powinnam zgłosic sie do ginekologa?Dodam ze to moje pierwsze tabletki z góry dziekuje za odpowiedz.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga młoda położna, brałam 2 opak pod rząd bez przerwy, po nich była tyg przerwa i po przerwie kolejne opak, które skończe brać za 4 dni. na weekend powinien pojawić się okres, ale niestety coś mi wyskoczyło i nie chce miec teraz okresu. czy moge ponownie nie robić przerwy tej tyg i zaczac nowe opak? wspomnę, że w tym czasie gdy nie robiłam przerwy to jednak pojawiły sie plamienia :/ czy teraz tez mogą sie pojawić? proszę o jakąś odp, mam nadzieje, że zrozumiesz to co napisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
pytaniepytanie ---- jak sie uciska na tetnice podkolanowa to ona ma prawo tętnić.Najczesciej wlasnie w czasie siedzenia.jezeli to Cie niepokoi to oczywiscie mozesz wybrac sie do lekarza. agnesssssssss --- moze tak byc,ale jezeli jest dokuczliwe to warto wybrac sie do lekarza. gosiek22 ---- nie polecam ,naprawde....Bralam 3 blistry pod rzad i juz naprawde wole miec obfite krawawienie niz miec takie mdłosci,bole glowy i inne 'przyjemne' rzeczy.Nic nie jest warte takiej meczarni.Plamienia moga sie pojawiac i wrecz krwawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dakota301
Agnessss: \"Dzisiaj zaczełam juz 2 tydzien stosować yasminelle i od poczatku brania boli mnie głowa, brzuch i jest mi niedobrze,a do tego mam niewielkiego plamienia krwi czy tak powinno byc czy powinnam zgłosic sie do ginekologa?Dodam ze to moje pierwsze tabletki z góry dziekuje za odpowiedz.Pozdrawiam \" Wszystko jest opisane w ulotce. Organizm potrzebuje czasu by przyzwyczaić się do tabletek, dlatego pojawiają się przykre dolegliwości: bóle głowy, mdłości, bóle brzucha, senność i wiele innych. Plamienia mogą występować nawet PRZEZ TRZY PIERWSZE MIESIĄCE przyjmowania tabletek (tyle czasu organizm potrzebuje na pełne zaakceptowanie leku). Maksymalnie regularne przyjmowanie tabletek zmniejsza prawdopodobieństwo pojawienia się plamień (lub skraca czas ich trwania, jak już się pojawią). Każdy organizm reaguje inaczej, u jednych takie dolegliwości występują, u innych nie. U niektórych kobiet pojawiają się takie problemy i nie ustępują, utrudniają im życie i są powodem zmiany tabletek na inne. Zapoznaj się DOKŁADNIE Z ULOTKĄ, tam wszystko jest ładnie napisane (Yasminelle mają bardzo dobrą, przejrzystą ulotkę - ona nie gryzie). A ja dalej czekam na odpowiedź i radę, co mam robić w mojej sytuacji. Może młoda położna mi coś doradzi? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhh :/ podczas brania tamtych 2 opak miałam tak jakby okres i małe plamienia, porażka.... no ale zdrowie ważniejsze :) dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
dakota301 ---- masz wszystko opisane w ulotce.Postepujesz tak jak w przypadku pominiecia tabletki w ostatnim tygodniu.Ty nie wezmiesz 21... Wiec albo konczysz dzien wczesniej albo nie robisz przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zna ktoś jakieś sposoby by przyspieszyc czy opóźnić okres??? biorę yasminelle ale nie wiem czy można coś kombinować w tym kierunku przy braniu anty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
gosiek22 ---- w czasie brania tabletek okres nie wystepuje,tylko krwawienie z odstawienia wiec nie kombinuj.Sa tampony,a z facetem nie raz jeszcze pojdziesz do lozka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no właśnie... heh no trudno, zostało mi tylko czekanie że ten okres szybko minie;) i dziękuje jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dakota301
Dziękuję za odpowiedź, młoda położna. Właśnie nie wiedziałam, czy mam postąpić tak, jakbym nie wzięła tabletki w 3.tygodniu. Czy to, że nie wezmę tabletki 21 dnia, nie obniża działania antykoncepcyjnego? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda1985
witam, mam pytanie ponieważ biorę yasminelle juz od jakiegos czasu... ostatnio jednak miałam bardzo wazny wyjazd i właśnie w tym czasie miałam miec \"okres\" z odstawienia ,bardzo zależało mi na dobrym i komfortowym samopoczuciu postanowiłam przesunąć \"okres\". Czyli nie zrobiłam 7 dniowej przerwy tylko zaczełam 2 opakowanie... w 2 tygodniu niestety zapomniałam wziąc tabletki...(tzn s sobote przyjęłam normalnie o stałej porze potem w niedziele rano odbył sie stosunek i w niedziele wieczorem zapomniałam wziąc tabletkę..:-(....). Wzięłam ją dopiero rano koło 9 a zazwyczaj biorę o 20 wieczorem!!!! Czy;li minęło jakieś 13 godzin!!! i szczerze to teraz mam troche stracha... w poniedziałek wziełam ta zapomniana tak jak pisałam o 9 i nastepna w poniedziałek o stałej porze... Piszę bo nigdy nie zdarzyło mi sie zapomnieć...wiec nie wiem jak to jest ... Teraz mam jakies dziwne plamienia i troche mam mdłości... prosze orade czy nadal mam brac do końca blistra potem 7 dni przerwy i juz potem normalnie????? Będe wdzięczna za odpowiedz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m4dziorek
hej;) ostatnio lekarz przepisal mi tabletki Yasminelle ;) jestem zadowolona z nich bo nie mam zadnych doleglowisc... to moze 1 dnia tak mnie brzuch bolala ze nie moglam wytzymac... ale jestem jednak nie pewna czy one sa skuteczne... biore je zaledwie 7 dni i nie wiem czy jestem juz zabezpiczona czy mam sie czego obawiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
dakota30 ---- nawet w ulotce jest napisane,ze antykoncepcja jest zachowana. młoda1985 --- mdłosci i plamienia moga sie pojawic jak sie bierze dwa blistry pod rzad.Skoro wzielas zapomniana tabletke to ok,drugi tydzien jest 'najlepszy' dla zapominania tabletek.Bierz dalej normlanie. m4dziorek --- a ulotke czytalas? Jak wzielas pierwsza tabletke w pierwszym dniu okresu to jestes od razu zabezpieczona.Producent naprawde nie klamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka886
hej,mam pytanko zaczęłam brac yasminelle.zawsze mialam bardzo obfite miesiaczki,biore tabletki 3 dzien i hmmm okres mam bardzo znikomy,poowiedzialabym nawet chwilami przerywany.Czy hormony tak szybko dzialają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słyszałam od wielu osób, że tabletki antykoncepcyjne są skuteczne dopiero od drugiego miesiąca ich zażywania. Jak to jest ?? no i jak to jest w przypadku tych konkrenych tabletek yasminelle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka886
mi ginekolog powiedziala ze jak sie zaczyna brac yasminelle to po miesiacu,czyli po pierwszym blistrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m4dziorek
czytalam wiele razy.... no niby tak ... ale czy t o naparwde prawda... czy jednak trzeba jakis czas je pobrac zeby napewno dzialalay... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka886
brałam yasminelle przez 6 miesiecy i pozniej przerwalam,zareczam ze po miesiacu juz dzialaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Tabletki zabezpieczaja od razu jezeli zaczyna sie brac w 1 dniu okresu.Jezeli zaczyna sie brac miedzy 2 a 5 dniem cyklu to zabezpieczaja po 7 dniach.Jezeli lekarz twierdzi ,ze dzialaja po miesiacu to zmienialabym lekarza w rtybie natychmiastowym.Sorry ale twierdzenie,ze tabletki zabepieczaja po miesiacu jest poprostu idiotyzmem.Z kazdym kolejnym blistrem blokowanie owulacji zaczyna sie na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
ponawiam pyt, CZY TABL> MOGA DZIALAC NA ZMIANE NASTROJOW ? nadmierna drazliwosc ? szybsze denerwowanie sie ? od kiedy biore te tabletki wydaje mi sie ze sie wkurzam na drobnostki ... takie dziwne przewrazliwienie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veroniś
Isabelle_000 w ulotce napisane jest,ze tabletki w zadkich przypadkach moga powodowac m.in nerwowosc. Ja tez od czasu kiedy zaczelam stodowac Y, wydawalo mi sie,ze przez nie jestem bardziej drazliwa i szybciej sie denerwuje. A tak naprawde nie wiem czy jest warto zwalac wine na tabletki, bo jest wiecej czynnikow wplywajacych na samopoczucie, nerwowosc itp. Wiec teraz juz nie zwalam winy na tabletki, tylko staram sie nie denerwowac na wszytskich dookola:) Mam pytanko do kogoś z wiekszym doswiadczeniem brania tabletek anty:) skonczylam pierwszy blister, jestem w trakcie 7dniowej przerwy, wiem,ze teraz pierwsza tabletke mam wziac 8-mego dnia od ostatniej tabletki, tylko czy godzina tez ma znaczenie? Do tej pory bralam tabletki o 23 czy ten drugi blister moge tez zaczac o 23 czy lepiej wziac ta pierwsza tabletke po 7dniowej przerwie rano? Czy to w ogole ma jakies znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veroniś
aha jeszcze co do zmiany nastroju, to tez o tym jest wspomniane w ulotce i to na samym poczatku o dzialaniach niepozadanych. Wystepuja one wiecej niz u 1 kobiety na 100, ale mniej juz u 1 na 10 kobiet:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Isabelle_000 --- jak najbardziej moga wplywac na wahania nastrojow i jest to czesto zjawisko.W koncu to homrmony.... veroniś ---- nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepepepe
dziewczyny,założyłam o tym topik ale nikt się nie wypowiedział. Czy któraś z was odczuwała przy pierwszym i drugim opakowaniu yasminelle ból jajnika IDENTYCZNY jak przy owulacji,kiedy nie brałyście pigułek i mimo tego wszystko było okej? Proszę o odpowiedzi 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she777
Dziewczyny mam pytanie może i głupie ale...biorę tabletki już tydzień a są to moje pierwsze i chciałam dowiedzieć sie czy kochając sie chłopak może mieć we mnie już orgazm?? czy jeszcze nie jestem odpowiednio zabezpieczona po tak krótkim czasie?? proszę was o odpowiedz bo to dla mnie ważne :) i dziękuje z góry:) pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepepepe
she777 ---------- a pierwszą tabletkę wzięłaś pierwszego dnia okresu? Jeśli tak (i oczywiście reglarnie je bierzesz,nie zapomniałaś o żadnej,nie miałaś wymiotów ani biegunek) to możesz śmiało kochac się do końca. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×