Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość pomocyyyyy
Dziewczyny,napiszcie co o tym myślicie proszę. W piątek zaczęłam 3-cie opakowanie yasminelle. Pierwszy okres z odstawienia był mniej obfity niż przed stosowaniem tabletek,ale nadal obfity, drugi okres(skończył się wczoraj) skąpy,znacznie mniej obfity niż miesiąc temu. I.. co mnie zdziwiło-brak skrzepów. Myśląc logicznie uspokoiłam się- tabletki hamują owulację, więc jajo nie zostaje uwolnione-więc nie jest wydalane podczas okresu wraz z błoną śluzową,.która stanowiłaby "dom" dla jajeczka-więc nie ma skrzepów-niby logicznie sobie wytłumaczyłam.. ALE dlaczego miesiąc temu miałam skrzepy...? Przecież wtedy owulacja też była zatrzymana, więc niezapłodnione jajo nie musiało być wydalane, a tu skrzepy( może dużo tego śluzu po prostu bo bardziej obfity okres niż teraz). Proszę kogoś życzliwego o podsumowanie moich myśli. Trochę się przestraszyłam,że to skąpe krwawienie, brak skrzepów mogą oznaczać ciążę (odpukać). Dodam,że tabletki brałam zgodnie z ulotką. O żadnej nie zapomniałam itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm dostałam na maila powiadomioe, ze odpowiedziala tu \'młoda położna\', dlaczego nie widzę tego postu ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocyyyyy
Coś się spieprzyło,dlatego 3x. Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocyyyyy
halooooo, dziewczyny! Liczę na odpowiedź młodej położnej lub innej dziewczyny,mającej o tym pojęcie. Nie wiem czy zasuwać jutro po test ciążowy,czy skoro pojawiło się krwawienie-nie ma sensu. Wolałabym tego uniknąć bo już wyobrażam sobie siebie,czekającą te 3 min na wynik... Nie wymiotowałam, nie miałam biegunki, brałam puinktualnie co do minuty, o żadnej nie zapomniałam... Ale zdażają się różne wpadki, napiszcie, czy to normalne,że pierwszy okres bardziej obfity, a ten skąpy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
pomocyyyyy --- skrzep to poprostu 'zlepek' płytek krwi.Nie ma zadnego zwiazku z owulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
zagubiona_0 --- tak, w obu ulotkach o tym wspominaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znajoma pytała się o to ginekologa i odpowiedział jej, że nie ma to wpływu na yasminelle... Jak z tym w końcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
zagubiona_0 ---- antybiotyki z grupy penicylin moga oslabic dzialanie tabletek.Nawet w ulotce duomoxu jest napisane,ze moga oslabic dzialanie tabletek antykoncepcyjnych.. W ulotce yasminelle tez sa wymione penicyliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
Jak kiedys lekarz wypiswal mi duomox,zaznaczyl,ze jak stosuje tabletki antykoncpecyjne to musze sie dodatkowo zabezpieczac,bo ten antybiotyk oslabia dzialanie tabletek anty.W ulotce, tez bylo napisane ze moze oslabic dzialanie antykoncpecji hormonalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja mowilam lekarzowi o antykoncepcyjnych i ze regularnie wspolzyje to nic mi nie wspomniala ze przez zażywanie antykoncepcyjnych oslabi dzialanie w ostatecznosci okazało sie ze i tak nie ten lek co trzeba mi przepisala:P i ufać lekarzom.. Okresu nadal nie mam.Byl zawsze regularny nagle brak.. nie rozumiem dlaczego:| przed zażywaniem jasimnelle mialam bardzo nieregularny ale teraz..od pol roku byl zawsze na czas..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja mowilam lekarzowi o antykoncepcyjnych i ze regularnie wspolzyje to nic mi nie wspomniala ze przez zażywanie antykoncepcyjnych oslabi dzialanie w ostatecznosci okazało sie ze i tak nie ten lek co trzeba mi przepisala:P i ufać lekarzom.. Okresu nadal nie mam.Byl zawsze regularny nagle brak.. nie rozumiem dlaczego:| przed zażywaniem jasimnelle mialam bardzo nieregularny ale teraz..od pol roku byl zawsze na czas..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new girl
DZIEWCZYNY CZY SZAŁWIA moze zmieniszyc dzialanie tabletek?? Pytam, bo to sa jakies ziolka prawda, a wiem ze niektóre ziółka zmniejszają działanie tabletek, Proszę o szybką odpowiedź bo mam spuchnięte dziąsło i chciałabym sobie przepłukać i nie wiem czy mogę :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new girl
DZIEWCZYNY CZY SZAŁWIA moze zmieniszyc dzialanie tabletek?? Pytam, bo to sa jakies ziolka prawda, a wiem ze niektóre ziółka zmniejszają działanie tabletek, Proszę o szybką odpowiedź bo mam spuchnięte dziąsło i chciałabym sobie przepłukać i nie wiem czy mogę :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klapa
hej mam pytanie. czy srodki doodbytnicze takie jak czopki glicerynowe itp moga oslabiac wchlanianie sie tabletek anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new girl
DZIEWCZYNY CZY SZAŁWIA moze zmieniszyc dzialanie tabletek?? Pytam, bo to sa jakies ziolka prawda, a wiem ze niektóre ziółka zmniejszają działanie tabletek, Proszę o szybką odpowiedź bo mam spuchnięte dziąsło i chciałabym sobie przepłukać i nie wiem czy mogę :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
wykrzyknik12345 --- okresu na pewno nie dostaniesz bo wczasie sztucznego cyklu nie wystapuje.Krwawienie z odstawienia pojawia sie w 7 dniowej przerwie i nikt Ci nie zagwartuje,ze zawsze bedzie pojawialo sie tego samego dnia.O spoznieniu mozna mowic jak nie pojawi sie wcale w tej przerwie.Wez pod uwage tez fakt,ze antybiotyk moze wplynac na przesuniecie krwawienia. new girl --- nie wplywa. klapa ---- nie za duzo tych srodkow na przeczyszcenie bierzesz? Mozesz sobie aplikowac czopki tylko uwazaj zeby za bardzo Cie nie przeczyscilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newest
witam, od 2 miesiecy nie robie sobie tygodnia przerwy i nie zamierzam go robic jeszcze przez jeden blister. Czy to zmniejsza antykoncepcyjne działanie leku? Powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie mechaniczne? Prosze o szybką odpowiedz, pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkka00000
mam 2 opakowania YASMIN data wazn. 09.2010 - mieszkam w Gdansku majkka@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
newest ----- nie musisz sie dodatkowo zabezpieczac,ale nastaw sie na dokuczliwe skutki uboczne,ktore moga wystapic.Raz bralam 3 blistry pod rzad....Nigdy wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
newest nie zmniejsza to działania antykoncepcyjnego, ale nie zaleca sie brac 3 opakowan pod rzad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bebida0
Witam, Dzisiaj zaczynam pierwsze opakowanie yasminelle. Mam pytanie tendencyjne :) dotyczące zabezpieczenia. Po jakim czasie można współżyć bez dodatkowych zabezpieczeń. Wiem, że na ulotce pisze, że jeśli zacznie się pierwszego dnia cyklu, to od razu jest się zabezpieczonym, ale jakoś wierzyć mi się nie chce. Jak Wy kobitki robiłyście na początku, zabezpieczałyście się dodatkowo, a jeśli tak, to jak długo? Pozdrawiam serdecznie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Bebida0 --- dlaczego Ci sie wierzyc nie chce? Przeciez normalnie owulacja nie wystepuje na poczatku cyklu tylko po jakims czasie,prawda?Zaczynajac brac tabletki w 1 dniu miesiaczki doprowadzasz do tego,ze owulacja juz nie wystapi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bebida0
Rozumiem:)Zawsze wydawało mi się, że na początku trzeba po prostu dodatkowo się zabezpieczać, każdy organizm inaczej reaguje na tabletki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×