Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość z nadzieja
witajcie!!!mam takie pytanko a wiec chodzi o to ze teraz przyjmuje drugie ostanie opakowanie tabletek anty yasminnelle bralam je jedynie nauregulowanie cyklu po pierwszym opakowniu dostalam normalnie okres, treaz biore drugie opakowanie i niestety w peirwszym tyg zapomnilam wogole pod rzad dwoch tabletem po tyg sponilma sie tez z dwoma tabletkami o 12 godz, kochalm sie bez zabezpieczenia, starsznie bili mnie brzucho i piersi sa nabrzmiale i większe...czy to iwna tabletek??jakie jest prawdopodobienstwo bycia w ciazy??prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola21
Droga młoda położno mam pytanie ile kierunków zaliczylas bo zdaje się ,że stajesz się ekspertem w farmacji , medycynie , mysle, że na tym forum troche reperujesz swoje ego i nie dziw sie dzewczynom ,które wysyłają wiadomość po kilka razy , są czesto okropnie zdenerwonane i chcą szybkiej odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszkaaaa 1986
MŁODA POŁOŻNO!! Mam do Pani pytanie, a mianowicie.....Brałam tabletki Yasminelle przez 9miesiecy< na wyregulowanie cyklow>.Ostatnia paczke wzielam w kwietniu, potem mialam krwawienie z odstawienia i normalny okres dostalam w maju, cykl mialam 27dniowy. Nastepne cykle: 30,31, 33, 34 i teraz mam juz 37 dzien cyklu i nadal czekam na okres.... wiec jak widac wcale tabletki nic mi nie wyregulowaly...Przed braniem tabletek mialam cykle 32,33,35,36,nawet 39dniowe. Dodam ze w tym miesiacu brałam silne dość leki, bo kilka razy ketanol i lek na rozluznienie miesni przykregoslupowych, silny bardzo, bo mialam przewiana glowe, nie wiem, czy to tez moze miec jakis wplyw??? W tym miesiacu nie wspolzylam, ostatnio przed ostatnia miesiaczka w pazdzierniku, w prezerwatywie, no i mialam calkiem normalny, obfity okres, wiec chyba o ciazy nie mozna mowic? Co mam zrobic w tej sytuacji??? czekac jeszcze na okres>?? czy isc do gina po cos na wywolanie???z gory serdecznie dziekuje za odp i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HMH
Czyli myslecie ze powinnam odstawic definitywnie tabletki? Biore je 8 m-cy ale jesli to za dlugo dla mojego zoladka to odstawie, zdrowie nawazniejsze :) I tak chcialam zrobic przerwe kilkumiesieczna od hormonow, a potem jak sie zdecyduje to raczej na nuvaring. pozdrawiam i dziekuje za rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie nie nie nie wieeem
a ja mam pytanie cyz te PRÓBY WATROBOWE i BADANIA NA UKŁAD KRZEPNIECIA TO WSZYSTKO wynikac bedzie z pobrania krwi ? szczegolnie pytam o proby watrobowe bo układ krzepniecia wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Noctua
Tak z krwi.ale musisz mieć to zaznaczone na skierowaniu, a jak prywatnie to powiedzieć co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jijoijc
Mloda położno wkurwasz mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **olka**
Witam was! yasminelle biore od tygodnia , faktycznie zmniejszyly mi apetyt co nie znaczy ze nie przybiore na wadze wszystko zalezy od tego co jemy... moja ginekolog poradziła " zamkanac lodowke na kłodke " przez 3 pierwsze miesiaqce i uwazac na to co sie zjada zeby nie przywzyczajac organizmu do jedzenia potem to juz bd wiecej i wiecej .. pozdrawiam !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bianek
Hej,ja mam takie pytanie - od kiedy biorę Yasminnele wszystko ze mna wporzadku, nic mnie nie boli ani nic, wogóle też nie przytyłam ale bardzo osłabiły mi się włosy, są podatne na wypadanie , łamanie itp. czy macie podobne problemy i jak sobie radzicie żeby je jakoś wzmocnic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gigsa
to teraz ja...otoz moj problem polega na tym ze chcialabym sama bez konsultacji z lekarzem zmienic tabletki Logest na Yasminelle; zalezy mi bardzo na czasie a na wizyte lekarza musze poczekac ok 2 miesiecy (recepte na tab. moge miec bez problemu, ale nie chce se narobic klopotow)Logest bralam przez 5 lat, niedawno zrobilam se pol roczna przerwe i znowu wrocilam do logestu..ale... dowiedzialm sie ze te konkretnie tabletki polączone z promieniami slonecznymi lub solarium wywouluja biale blamki na skorze ( potwierdzam :( ) a ladnie to nie wyglada i ciezko jest sie pozbyc tego cholerstwa :(:( nie chce czekac 2 miesiecy...zblizaja sie swieta...sylwester ... karnawal...napewno nie raz bede chciala odwiedzic solarium..hmm...co mam zrobic?? moge sama sprobowac zmienic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
gigsa Wszelka antykoncepcja hormonalna predysponuje do powstawania przebrawien.Przebarwienia moga pojawic sie w czasie brania tabletek jak i po odstawieniu.Pamietam jak mloda polozna pisala,ze wlasnie po yasminelle pojawily jej sie przebarwienia na twarzy. Mnie tez lekarz przestrzegal przed ( a zwlaszcza) przed solraium i mocnym sloncem.Uprzedzal mnie rowniez,ze po odstawniu tabletek,kiedy oragnizm bedzie wracal do rownowagi takie przebarwienia moga sie pojawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka19844
biore drugie opakownie yasminelle, na początku było ok. byłam tylko senna, ale jak zaczęłam brac drugie objawy się nasiliły:nudności, bóle głowy, trądzik,przytyłam 3kg. powiekszyły mi się piersi SPOROO i bardzo bolą, czuje się fatalnie, wszystko mnie drażni jestem nerwowa czy to normalne ??? mam juz dosyć jesli taka ma być cena to chyba podziękuję czy to minieee?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśkaaaaaaa
cześć mam taki problem.. jezeli dziś wziełam ketonal (niestety musiałam ząb strasznie bolał mnie.. :/ ) to jak bardzo skutrecznosc dzialania tabl anty jest obniżona i przez ile dni??? i jesszcze mam takie drugie pyt odnosnie tabl przeciwbólowych czy ibuprom tez zmnijeszcza skutecznośc yasminelle? bardzo porsze o odp kogos kto sie dokładnie zna i jest pewny co do tego.. dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskaaaaaaaaaaaaaaaaa
cześć mam taki problem.. jezeli dziś wziełam ketonal (niestety musiałam ząb strasznie bolał mnie.. :/ ) to jak bardzo skutrecznosc dzialania tabl anty jest obniżona i przez ile dni??? i jesszcze mam takie drugie pyt odnosnie tabl przeciwbólowych czy ibuprom tez zmnijeszcza skutecznośc yasminelle? bardzo porsze o odp kogos kto sie dokładnie zna i jest pewny co do tego.. dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskaaaaaaaa
cześć mam taki problem.. jezeli dziś wziełam ketonal (niestety musiałam ząb strasznie bolał mnie.. :/ ) to jak bardzo skutrecznosc dzialania tabl anty jest obniżona i przez ile dni??? i jesszcze mam takie drugie pyt odnosnie tabl przeciwbólowych czy ibuprom tez zmnijeszcza skutecznośc yasminelle? bardzo porsze o odp kogos kto sie dokładnie zna i jest pewny co do tego.. dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja 123
Witam dziewczyny! Może któraś z Was może mi pomóc. Kiedyś brałam rigevidon, następnie diane 35, po której czułam się dobrze tylko czasami puchły mi nogi. W między czasie zmieniłam lekarza i ten przepisał mi Yasminelle, po której ciągle chciało mi się spać, chociaż nogi mi nie puchły. Nastepnie przepisał mi Yasmin, po którym czuję i wyglądam fatalnie. Skończyłam pierwsze opakowanie i zastanawiam się co dalej. Strasznie pogorszyła mi się cera i włosy. Nigdy wczesniej nawet jako nastolatka (obecnie 30 lat) nie miałam problemów z cerą, a tu takie pryszcze, koszmar. Mam wykupione 2 opakowania, ale nie wiem, czy je brać. Czy te problemy miną, czy to tak zostanie? Może któraś z Was ma jakiś pomysł. Jutro myślę, żeby iść do lekarza, ale boję się, że znowu mi zmieni i tak naprawdę nie wiadomo, czy w końcu dopasuje. Może któraś z Was miała podobnie. Te wszystkie tabletki są dość drogie i nie ma sensu tak eksperymentować. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja 123
Witam dziewczyny! Może któraś z Was może mi pomóc. Kiedyś brałam rigevidon, następnie diane 35, po której czułam się dobrze tylko czasami puchły mi nogi. W między czasie zmieniłam lekarza i ten przepisał mi Yasminelle, po której ciągle chciało mi się spać, chociaż nogi mi nie puchły. Nastepnie przepisał mi Yasmin, po którym czuję i wyglądam fatalnie. Skończyłam pierwsze opakowanie i zastanawiam się co dalej. Strasznie pogorszyła mi się cera i włosy. Nigdy wczesniej nawet jako nastolatka (obecnie 30 lat) nie miałam problemów z cerą, a tu takie pryszcze, koszmar. Mam wykupione 2 opakowania, ale nie wiem, czy je brać. Czy te problemy miną, czy to tak zostanie? Może któraś z Was ma jakiś pomysł. Jutro myślę, żeby iść do lekarza, ale boję się, że znowu mi zmieni i tak naprawdę nie wiadomo, czy w końcu dopasuje. Może któraś z Was miała podobnie. Te wszystkie tabletki są dość drogie i nie ma sensu tak eksperymentować. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja 123
Witam dziewczyny! Może któraś z Was może mi pomóc. Kiedyś brałam rigevidon, następnie diane 35, po której czułam się dobrze tylko czasami puchły mi nogi. W między czasie zmieniłam lekarza i ten przepisał mi Yasminelle, po której ciągle chciało mi się spać, chociaż nogi mi nie puchły. Nastepnie przepisał mi Yasmin, po którym czuję i wyglądam fatalnie. Skończyłam pierwsze opakowanie i zastanawiam się co dalej. Strasznie pogorszyła mi się cera i włosy. Nigdy wczesniej nawet jako nastolatka (obecnie 30 lat) nie miałam problemów z cerą, a tu takie pryszcze, koszmar. Mam wykupione 2 opakowania, ale nie wiem, czy je brać. Czy te problemy miną, czy to tak zostanie? Może któraś z Was ma jakiś pomysł. Jutro myślę, żeby iść do lekarza, ale boję się, że znowu mi zmieni i tak naprawdę nie wiadomo, czy w końcu dopasuje. Może któraś z Was miała podobnie. Te wszystkie tabletki są dość drogie i nie ma sensu tak eksperymentować. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaskaaaaaaaaaaaaaaaaa --- zadne leki p.bolowe nie wplywaja na tabletki, pod warunkiem,ze ich sie nie przedawkuje. Maja 123 ---- organizm potrzebuje 2-3 miesiacy zeby sie przyzwyczaic. W tym czasie moga dziac sie rozne rzeczy.Jezeli skutki uboczne utrzymuja sie pow.3 miesiecy to znaczy,ze organizm ich nie toleruje.Po jednym blistrze nie ma sensu zmieniac tabletek.Bo nawet te idealne na poczatku moga dokuczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorenc
Maja 123 a moze powinnas przezucic sie na plastry? Od nich nie ma tak wielu skutkow ubocznych jak po tabletkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisałam wcześniej że w ostatnim tygodniu blistra dostałam plamienia które było jak zwyczajny okres (od czwartku do wtorku), dziś rozpoczęłam 7 dniową przerwę. Czy dostanę znów krwawienie z odstawienia? Te tabletki chyba nie działają skoro dostałam krwawienia wcześniej. Wiem, czytałam że mogą być plamienia przez 3 pierwsze opakowania ale takie duże??? Boję się zaufać teraz Yasminelle a miałam już w drugim blistrze nie zabezpieczać się dodatkowo. Boję się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blagam_o_pomoc
młoda położno cierpię na syndrom miesiąca miodowego, objawiającego się zapaleniem pęcherza po stosunku. Zaczyna mnie to bardzo denerwować, bo owe zapalenie miałam już 5 raz w roku i muszę leczyć je od razu jakims mocniejszym lekiem czy antybiotykiem, urosepty i inne pierdołki nie pomagają. Nałogowo piję sok żurawinowy i przyjmuję witaminę C. Szczerze to jestem załamana... Lekarz mówi ze taka moja uroda, z nerkami nic nie mam, ubieram się ciepło, nie wstrzymuje moczu, unikam wanny. Słyszałam o jakiś lekach homeopatycznych np. cantharis dagomed 13, ze niby pomagają. Znalazłam też w necie taka nazwę Staphisargia, ze niby ten lek homeopatyczny pomaga na moje doległości, tylko gdzie takie coś znaleźć? :( Może są jakies pozycje, które niweluja mozliwosc rozwoju tego chorobska, bo od niedawna nie mam zupełnie ochoty na seks, bojac sie ze znowu mnie to dopadnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
karola27 Czego Ty sie boisz? Plamienia sa normlane, zwlaszcza na poczatku moga byc intensywne.Skad mamy wiedziec czy dostaniesz krwawienie z odstawienia?Tutaj nie ma wrozki.Bedziesz miala przerwe to sie przekonasz.Po 1 blistrze moze nie wystapic.Plamienia nie swiadcza o tym,ze tabletki nie zabezpieczaja,bo dawka jest wystarczajaca zeby zabkolowac owulacje.A jak sie bardzo boisz to zadzwon do ginekologa.A najlepiej poczytaj sobie jak dzialaja tabletki hormonalne i jakie powoduja skutki uboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja 123
Witam ponownie! Nie napisałam wyżej o potwornych bólach głowy, czy to też minie, czy jeżeli teraz się pojawiły to już tak zostanie (najgorsze w okresie odstawienia). Przy innych tabletkach tego nie miałam, a w czasie kiedy brałam Yasminellę i teraz Yasmin (pierwsze opakowanie) bóle są naprawdę intensywnę i uniemożliwiają normalne życie. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja 123
Witam ponownie! Nie napisałam wyżej o potwornych bólach głowy, czy to też minie, czy jeżeli teraz się pojawiły to już tak zostanie (najgorsze w okresie odstawienia). Przy innych tabletkach tego nie miałam, a w czasie kiedy brałam Yasminellę i teraz Yasmin (pierwsze opakowanie) bóle są naprawdę intensywnę i uniemożliwiają normalne życie. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja 123
Witam ponownie! Nie napisałam wyżej o potwornych bólach głowy, czy to też minie, czy jeżeli teraz się pojawiły to już tak zostanie (najgorsze w okresie odstawienia). Przy innych tabletkach tego nie miałam, a w czasie kiedy brałam Yasminellę i teraz Yasmin (pierwsze opakowanie) bóle są naprawdę intensywnę i uniemożliwiają normalne życie. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja 123
Witajcie ponownie! Poprzednio zapomniałam dodać, że mam straszne bóle głowy, które pojawiły się w czasie jak przyjmowałam Yasminellę i obecnie pierwsze opakowanie yasmin. Czy to też może być przejściowe, czy to minie? Przy innych tabletkach antykoncepcyjnych, które wcześniej przyjmowałam takich doleglowości nie miałam. Te bóle głowy pojawiają się na dzień przed krwawieniem z odstawienia i są obecne przez całe krwawienie. Są naprawde nie do wytrzymania, dwa dni teraz to przeleżałam. Tak nie można żyć. Czy któraś z Was miała może podobnie, co zdecydowała? Napiszcie, czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja 123
Witajcie ponownie! Poprzednio zapomniałam dodać, że mam straszne bóle głowy, które pojawiły się w czasie jak przyjmowałam Yasminellę i obecnie pierwsze opakowanie yasmin. Czy to też może być przejściowe, czy to minie? Przy innych tabletkach antykoncepcyjnych, które wcześniej przyjmowałam takich doleglowości nie miałam. Te bóle głowy pojawiają się na dzień przed krwawieniem z odstawienia i są obecne przez całe krwawienie. Są naprawde nie do wytrzymania, dwa dni teraz to przeleżałam. Tak nie można żyć. Czy któraś z Was miała może podobnie, co zdecydowała? Napiszcie, czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja 123
Witajcie ponownie! Poprzednio zapomniałam dodać, że mam straszne bóle głowy, które pojawiły się w czasie jak przyjmowałam Yasminellę i obecnie pierwsze opakowanie yasmin. Czy to też może być przejściowe, czy to minie? Przy innych tabletkach antykoncepcyjnych, które wcześniej przyjmowałam takich doleglowości nie miałam. Te bóle głowy pojawiają się na dzień przed krwawieniem z odstawienia i są obecne przez całe krwawienie. Są naprawde nie do wytrzymania, dwa dni teraz to przeleżałam. Tak nie można żyć. Czy któraś z Was miała może podobnie, co zdecydowała? Napiszcie, czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×