Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość harmonijkaaa
Witam Mam pytanie odnośnie recepty lekarskiej. Ile teoretycznie jest ważna? I jeszcze drugie, otóż ostatnio dostałam receptę na dwa opakowania,wykupiłam tylko jedno i dostałam na drugie karteczkę.Czy muszę wrócić i wykupić to opakowanie w aptece, w której dostałam karteczkę i zostawiłam receptę czy mogę wybrać się już do innej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście ze w tej samej:) ona ci dała odpis i swoja pieczatke i ty;ko tam muszisz kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarat=ta
Dziewczyny a ja mam wrażenie że coś ze mną i z tą moją szyjkąjest nie tak... NIby chodze do lekarzy i procz tylozgiecia nie stwierdzono zadnych technicznych anomalii ale jak ogladalam te wasze zdjecia to ja zupelnie cos innego u siebie wyczuwam... No moja szyjka w czesci pochwowej ma jakos 1-1,5 cm i podczas stosunku wygina sie do tylu jak napotka opor penisa, a potem ze tak powiem wraca do swojego pierwotnego ulozenia...Nie czuje przy tym jakiegos bolu, tyllko delikatnyy dyskomfort, bo czuje ze cos sie naciaga...To minimalny bólik niz ból jest... Czy ja moze jakas nienormalana jestem. Dopiero od niedawna wspolzyje ale to mi wybitnie pzeszkadza. Lepiej bym sie czula gdybym wiedziala, ze nie jestem zadnym odszczepiencem...Macie tak kochane tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość help do Młodej Położnej
Mam następujący kłopot...jade na wakacje 15 lipca nad morze i akurat wtedy wypada mi okres....;/a wygląda to tak....w niedziele bede zaczynala tydzien przerwy wiec tak w srode dostane okres;/ i wlasnie w tą srode wyjezdzam;// czy jest jakis sposob zeby opoznic okres o tydzien??lub go przyspieszyc??prosze o odpowiedz-pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
nie robić przerwy. sprawdź co masz w ulotce o przesuwaniu okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarat=ta
Czy ktos mi odpowie...bardzo bym prosiła....No bo chodzi o to, ze lekarze nigdy nawet jak mi cytologie robili to nie mowili, ze jest cos zle, wiec moze faktycznie nie jest...Chce byc po prostu swiadoma wlasnego ciala...Czy takie wyginanie sie szyjki to norma czy nie? Czy moze to j uszkodzic czy nie...MOj post wczesnijeszy jest dwa posty wyzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość help do Młodej Położnej
czyli jak w sobote bede brala ostatnia tabletke z blistra to w niedziele zaczynam odrazu drugi blister tak??moge wtedy sie kochac bez dodatkowych zabezpieczen??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uspokójcie mnie
Witam:) Mam pytanie, które chodzi mi od paru dni po głowie. Byłabym niesamowicie wdzięczna, gdyby ktoś mnie uspokoił. Zaczęłam brać Yasminelle. Z ulotki wiem, że trzeba przyjąć pierwszą tabletkę w dzień w który się dostało okresu. Ja dostałam okresu 14.05 wieczorem, więc dopiero mogłam kupić tabletki następnego dnia i od razu wziąć(czylo 15.05). Czy teraz jestem zabezpieczona, czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę, jeśli wczoraj współżyłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malanita
Witam dziewczyny. Biorę Yasminelle od września. Zapomniałam wziąść ostatniej tabletki z opakowania, a raczej zażyłam po 13,5 H. Na drugi dzień współżyłam ze swoim mężczyzną .Dodam że ten blister i poprzedni brałam bez przerwy 7 dniowej. Możliwa jest ciąża? (wyglda to tak 16 mialam wziasc ostatnia , wzielam po 13,5 h czyli 17, a współżyłam 18,nie bralam dalej poniewaz miala byc ta przerwa 7 tymbardziej ze bralam 2 opakowania jedno za drugim) czyli tak jakbym zrobia juz ta przerwe i trwa 3 dzien ;/ pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cola_23
hej! mam dylemat....i zupełnie nie wiem co zrobić. Biore Yasminelle od pół roku i teraz pomyliłam się w przyjmowaniu tabletek..... W 3 tygodniu jednego dnia wzięłam 2 tabletki naraz myśląc ze poprzedniego dnia zapomniałam.... a dziś się doliczyłam ze wszystko było ok tylko pomyliłam nazwy dni tygodnia. Więc podsumowując wzięłam naraz 2 tabletki i teraz brakuje mi jednej na ostatni dzień przyjmowania...nie wiem czy zrobić 7 dni przerwy po 20 dniach przyjmowania czy z innego opakowania dobrać jedną i zachować normalny porządek ale co z tym dwiema wziętymi jednego dnia..... Proszę kogoś o radę bo naprawdę się zakręciłam... pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cola_23
hej! mam dylemat....i zupełnie nie wiem co zrobić. Biore Yasminelle od pół roku i teraz pomyliłam się w przyjmowaniu tabletek..... W 3 tygodniu jednego dnia wzięłam 2 tabletki naraz myśląc ze poprzedniego dnia zapomniałam.... a dziś się doliczyłam ze wszystko było ok tylko pomyliłam nazwy dni tygodnia. Więc podsumowując wzięłam naraz 2 tabletki i teraz brakuje mi jednej na ostatni dzień przyjmowania...nie wiem czy zrobić 7 dni przerwy po 20 dniach przyjmowania czy z innego opakowania dobrać jedną i zachować normalny porządek ale co z tym dwiema wziętymi jednego dnia..... Proszę kogoś o radę bo naprawdę się zakręciłam... pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halinowa
witam kobietki!! biore jasminelle ponad pol roku.ostatnio prawie wcale nie mialam okresu tylko jakies malenkie plamienie!!!!!!!!!! czy ktoras z was tak miala??????????? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak mam takie pytanie mam zamiar odłozyc teraz tabletki jeszcze niecale 2 tyg i koncze z tym na jakis czas bo juz nie mam po co ich brac ... =/ NO ALE MOJE PYTANIE : po jakim czasie moglabym znowu zaczac brac ? minimum ? nie wiem 4 miesiace poł roku moze rok ? jest jakis okreslony czas ?? dzieki za odp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha help
hej wziełam tabletke o godz 20 a o 21 mnie troche przeczysciło czy tabletka sie wchłoneła? wziasc jeszcze jedna? czy zabezpieczac sie dodatkowo mechanicznie? jak tak to przez jak długo .... dzieki i bardzo prosze o odpowiedz!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha help
hej! tabletke wzielam o 20 (2 tabltka z blistra) a o 21 troche mnie przeczyscilo. jak mysliscie czy tab. sie wchlonela? czy moze na wypadek wziasc jescze jedna? czy wystarczy sie zabezpieczac mechanicznie przez pewien czas (ale jak długo?) prosze o oppowiedz! to wazne bo idzie weekend i chłopak :P buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wystarczy przeczytać dobrze ulotkę. Wszystkie informacje są w niej zawarte - w przypadku wymiotów lub ciężkiej biegunki przyjąć dodatkową tabletkę jeśli przyjmie się ją do 12 h ochrona przed ciążą nie jest zmniejszona, jeśli po 12 h stosować np prezerwatywę przez kolejne 7 dni. Moim zdaniem ciężka biegunka to nie to samo co \"przeczyszczenie\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Uspokójcie mnie teoretycznie to zażyłaś tabletkę w drugim dniu cyklu. Pisze, że jak weźmie się w 1wszym to jest się zabezpieczonym, a jak między 2 dniem cyklu a 5 to trzeba stosować dodatkowe zabezpieczenie. No ale nie wiem niech się ktoś jeszcze wypowie w ulotce nie jest nigdzie napisane do ilu godzin od wystąpienia miesiączki trzeba zażyć tabletkę. Też miałam ten dylemat bo bałam się, że dostanę w nocy. Ale dostałam wieczorem a tabletki miałam wykupione wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacha help --- na lekcji biologii sie spalo? Naprawde myslisz,ze przez godzine tabletka zdarzyla dotrzec do jelit? A ciezka biegunka to nie to samo co \'male\' przeczyszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak mam takie pytanie mam zamiar odłozyc teraz tabletki jeszcze niecale 2 tyg i koncze z tym na jakis czas bo juz nie mam po co ich brac ... =/ NO ALE MOJE PYTANIE : po jakim czasie moglabym znowu zaczac brac ? minimum ? nie wiem 4 miesiace poł roku moze rok ? jest jakis okreslony czas ?? dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WhyMe
Młoda Położna - mam pytanie trochę z innej beczki, gdyż nie chodzi o Yasminelle, ale bardzo Cię proszę o udzielenie na nie odpowiedzi. Mam jakieś zapalenie w pochwie, dodatkowo ginekolog wykrył ostatnio u mnie nadżerkę, ale ją zamroził gdyż była niewielka. Miałam ostatnio problemy ze śluźem, otóż było go mniej niż kiedyś, powiedziałam o tym lekarzowi i skończyło się na tym, że przepisał mi Vagical i Provag. Jednak niepokoi mnie to, że podczas aplikowania tabletki do pochwy, po wyciągnieciu palca zawsze mam na nim jakby pozostałości wcześniejszej globulki albo śluzu (dodam, że stosuję je raz dziennie, na noc), wygląda to jak kluski, nie wiem jak to inaczej określić, nie ma to nieprzyjemnego zapachu, ani nie czuję żadnego dyskomfortu, lecz trochę mnie to dziwi i niepokoi, czy słusznie się niepokoję, czy coś może być nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stysia1985
WITAM JA MAM TAKI PROBLEM Z YASMINELLE OD 2 DNI DRETNWIEJE MI JĘZYK TAKIE MRÓWKI CHODZĄ MI PO NIM NIE WIEM CO MAM ROBIC KONCZE JUZ 1 BLISTER PROSZE POMÓŻCIE CZY TO MINIE CZY MAM IŚĆ DO GINA POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stysia1985
WITAM JEŚLI KTOŚ CZYTA PROSZE O ODP NA MOJE YTANIE BEDE BARDZO WDZIECZNA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
lepiej idź do lekarza. drętwienie to nie jest dobry objaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stysia1985
W ulotce pisze ze moze byc taki skutek uboczny nie mam zdrentwiałego caly czas tylko to sa takie chwilowe objawy wiec juz sama nie wiem co robic!!!!! żadnych skutków ubocznych nie mialam dopiero teraz cos wyskoczyło :(:(:( z góry dzieki za odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
jeśli masz to w ulotce to trochę inna sprawa. jeśli nie będzie się nasilało to chyba jest do zaakceptowania. no i powinnaś o tym powiedzieć przy następnej wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WhyMe --- sadze,ze to pozostalosc po vagicalu.Ale jezeli beda temu twarzyszyc jakies nieprzyjemne objawy to skonsultuj sie z lekarzem. stysia1985 --- to niekoniecznie musi byc zwiazne z tabletakmi.Moze zab,moze jakis nerw.Nie spotakalam sie osobiscie z takim objawem przy tabletkach.Mozesz sie wybrac do lekarza rodzinnego.Gin co najwyzej powie,ze to nie od tabletek albo kaze Ci odsatwic.A lekarz rodzinny wykluczy inne przyczyny. Isabelle_000 -- jezeli musisz zrobic przerwe to 3 miesiace min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze .. nie musze ... heh nie mam faceta :D to sie nie bede truć tym nie ;> Troche sie boje skutków ubocznych czy przypadkiem nie utyje czy cos w sumie podczas brania nie schudlam za specjalnei i nie utylam wiec nie wiem czy to moze w ta strone dzialac ... cera mi sie nie zmienila nic tylko wlosy chyba bardziej mi wypadaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chociaz zastanawiam sie czy jeszcze z jeden miesiac nie brac ich .. dostalam prace nie chcialabym skutków ubocznych w niej przezywac a to od razu sie tak zlozy ze jak je odloze to zaczne prace =/ cholernie sie tego boje jak czytam jak na niektorych dziala odstawienie tabsów. W lipcu jakos bedzie rok czy czerwcu od kad zaczelam brac ale wtedy nie pomyslalam ze bedzie taki strach przed rzuceniem tego xO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co to jest-ratunku
Nie biore tabsow. Ale mam pytanko 11, 12, 13 i teraz 14 dnia cyklu zaczelam plamic. 11 dnia tak rozowo i chwile, 12 tez, 13 caly dzien (rano bolal brzuch) i teraz 14 pobolewa brzuch wydzielina tez jest od popoludnia Nie wspozyje. Ale mimo wszytsko boje sie co to moze byc...No ciaza to raczej, nie...chyba ze mozliwe jest, ze pod prysznicem publicznym ( a mieszkam w akadmiku) jak sie podmywalam to moze na kurkach cos zostalo i to przenioslam...No ale...przeciez to tak niepeawdopodobne... Wiec...To chyba nie mozliwe ze to plamienie bedace objawem ciazy (no bo jak). Poza tym 11-14 dzien cyklu to przeca chyba dopiero owulacja (mam cykle min. 30 dni) wiec zaplodnienie teraz dopiero jest mozliwe.... Czy to moze byc krawienie zwiazane z owulacja ? I czy mozna takowe miec az 4 juz dni...nie wiem co jutro bedzie. od wczoraj bola mnie piersi. 12 dnia cyklu mialam tez bol jajnikow... Blagam odpowiedzice...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×