Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość bocobybylogdyby
lena89 wszystko zależy od organizmu, rownie dobrze moze wcale nie wystapic keesia przerwe skracac mozna o dowolna ilosc dni ninkaaaaaaaaaaaaa nigdy nie ma 100% pewnosci, czy to z prezerwatywa czy z tabletkami andzia-okularnica najwieksze prawdopodobienstwo na zajscie w ciaze blizniacza po odstawieniu tabletek to okolo 3 miesiecy. yasminellka bol podbrzusza to nie objaw ciazy onaaaaaaaaaaaaaaa jezeli jelitowka utrzymuje sie dluzej niz 12 godzin, zabezpieczaj sie dodatkowo przez caly czas trwania choroby i 7 dni po. marakafon www.doz.pl kolorowwaaa jak nie wspolzyjesz, to moze reakcja alergiczna na jakis plyn do higieny? nie ustąpi, udaj sie do lekarza Kruszyn86 skoro jest to silny okres, jak opisujesz, to tylko ginekolog moze cos doradzic perełka19 mozesz wziac jakakolwiek tabletke chcesz, te napisy na odwrocie blistra sa po to by ulatwic zycie lena89 sa to plamienia i moga wystepowac az do 3 miesiecy od rozpoczecia brania tabletek eluuss19 yasminelle ma mniejsza dawke hormonow po raz pierwszy przy pierwszym blistrze moze sie zdarzyc ze krwawienie w ogole nie wystapi i nie ma w tym nic niepokojacego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie. zapomniałam przedostatniej tabletki z blistra i wziełam ją po ponad 12godź. jakie rozwiązanie jest lepsze - nie robić przerwy czy zrobić? zaznaczam że miesiąc wcześniej nie robiłam przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm mmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm mmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szaika
Zauważyłam u siebie dzisiaj ciemnożólte upławy, gdzieniegdzie pomarańczowe z takimi gdzieniegdzie jakby grudkami. Ale nie odczuwam żadnego swędzenia ani pieczenia. Czy to może być więc jakiś stan zapalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szaika
1) Zauważyłam u siebie dzisiaj ciemnożólte upławy, gdzieniegdzie pomarańczowe z takimi gdzieniegdzie jakby grudkami. Ale nie odczuwam żadnego swędzenia ani pieczenia. Czy to może być więc jakiś stan zapalny? I czy jeśli miałabym go, mogę współżyć ze swoim chłopakiem normalnie, czy używać prezerwatyw? 2) Czy syrop Ambrosil (na kaszel) osłabia dzialanie pigulek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kruszyn86
Do bocobylylogdyby Chodzi o to, że przy ostatniej wizycie u lekarza (kilka dni temu) powiedziałam mu, że mam ten niekończący się okres. On podumał, podumał i wypisał kolejne opakowanie. Zaczynam wątpić w jego kompetencje. Średnia wizyta trwa u niego jakieś 3 minuty... Chciałam się zapytać czy któraś z dziewczyn miała podobne objawy, bo mój gin jakoś mnie nie uspokoił i na ulotce jest coś wspomniane tylko o plamieniu a nie o strumieniach krwi miesięcznej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamille
Mam pytanko! wzięłam pierwszy blister yasminelle. krawienie powinno wystąpic w 2-3 dniu po ostatniej tabletce, u mnie natomiast rozpoczęło się, kiedy do końca blistra zostały mi jeszcze 2 tabletki. czy to normalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawiooona
hej ;) mam nadzieje ze ktos mi odpowie na dreczace mnie pytania... mam necale 18 lat i zamierzam wybrac sie do gina.. (jestem z Głogowa dodam) chce wziać tabletki anty ale nie wiem dokladnie ile mam sobie pieniążków uszykowac na taka wizyte.. wiem juz ze potrzebna mi jest ksoiazeczka zdrowia.. i hm to wszystko? a i ja musze sie umowic wczesniej do gina czy z miejsca mnie przyjmnie.. czy moge na kase chorych jakos czy musze prywatnie? jak tak to ile mniej wiecej za taka wizyte sie placi.. a i doradzali mi zebym sobie od poczatku wybrala recepte na 3 miesiace tabletek.. bo to pozniej musze od nowa isc na wizyte.. i bedzie klopotliwe.. tak wiec doradzcie mi prosze :( co mam zrobic.. i ile mniej wiecej pieniazka mam uszykowac.. z góry dziekuje za odp ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawiooona
hej ;) mam nadzieje ze ktos mi odpowie na dreczace mnie pytania... mam necale 18 lat i zamierzam wybrac sie do gina.. (jestem z Głogowa dodam) chce wziać tabletki anty ale nie wiem dokladnie ile mam sobie pieniążków uszykowac na taka wizyte.. wiem juz ze potrzebna mi jest ksoiazeczka zdrowia.. i hm to wszystko? a i ja musze sie umowic wczesniej do gina czy z miejsca mnie przyjmnie.. czy moge na kase chorych jakos czy musze prywatnie? jak tak to ile mniej wiecej za taka wizyte sie placi.. a i doradzali mi zebym sobie od poczatku wybrala recepte na 3 miesiace tabletek.. bo to pozniej musze od nowa isc na wizyte.. i bedzie klopotliwe.. tak wiec doradzcie mi prosze :( co mam zrobic.. i ile mniej wiecej pieniazka mam uszykowac.. z góry dziekuje za odp ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eluuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eluuss19
do zaciekawiooona :) a wiec... zalezey czy pojdziesz na kase chorych czy prywatnie ja zawsze chodze prywatnie ( lekarz wtedy milszy i wogole mysle ze inaczej podchodzi do pacjentki ) a rowniez dlatego ze nie mieszkam na stale w polsce i na wizyty umawiam sie dzien przed, bo nie mam mozliwosci przyjechania do polski w kazdym momencie jaki chce. place za wizyte 50zl, i mysle ze to chyba tak standardowo za wizyte u gina prywatnie, nie bralam zadnej ksiazeczki zdrowia, karte zalozyl mi przy pierwszej wizycie i ok jesli chcesz isc na kase chorych to musisz chyba najpierw sie zapisac ( nie wiem ile u Ciebie sie czeka w miescie, w moim na wizyte jakis miesiac -dwa :/ ) no i musisz miec ksiazeczke zdrowia nie wiem czy to jest dobry pomysl brania odrazu tabletek na 3 mies (koszt okolo 100 zl) pozatym niewiadomo czy Ci beda odpowiadaly ja przy moim 3 blistrze zaczelam sie strasznie czuc i musialam odstawic teraz jak bede w PL ide do gina i zmieniam .. ale z drugiej strony musisz czekac na kolejna wizyte lub wydac kolejne 5dych po kolejna recepte.. pozdrawiam :) jak bys chciala cos spytac na maila z checia odpowiem :) troche juz przeszlam zawirowan ginekologicznych :/ elu_siaa@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaciekawiooona Po 1 jak chcesz brać tabletki to musisz mieć zrobione badania : INR, płytki krwi, próby wątrobowe, estradiol i prolaktyna (te dwa ostatnie to prywatnie koszt ok 60 zł, a z tamtymi to po skierowanie do lekarza na nie) A więc jeśli masz jakiegoś ginekologa na narodowy fundusz zdrowia to musisz się dowiedzieć czy on jest dobry czy po prostu jest na od wal się. Ja osobiście chodzę tylko i wyłącznie prywatnie(nie lubię starych gabinetów itp) a u mnie w miescie na NFZ czeka się na wizytę 3 msc. Prywatnie wizyta waha się 50-70 zł(czasem nawet więcej), plus wypadało by zrobić cytologię przed tabletkami ok 30 zł, a jak masz jakieś problemy, bóle jajników to może Ci zrobić usg. Ja akurat trafiłam na tanią gin w moim mieście wizyta z badaniem ginekologicznym, usg dopochwowym i cytologią wyszła mnie 80 zł. Mi wypisała na dwa opakowania, a jak się skończą to idę na wizytę receptową u tej Pani koszt takiej wizyty to 15 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kruszyn86
"Po 1 jak chcesz brać tabletki to musisz mieć zrobione badania : INR, płytki krwi, próby wątrobowe, estradiol i prolaktyna." Dwa razy była u dwóch różnych lekarzy po antykoncepcję i żaden z nich nigdy nie wymagał/nie zrobił mi takich badań. Za każdym razem skończyło się zwykłym badaniem i ewentualnie cytologią. A tak przy okazji. Może mi ktoś polecić dobrego lekarza na terenie Warszawy? Może być prywatny, oby tylko ceny miał w granicach rozsądku ;) Muszę chyba zmienić tego mojego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAGUNIA mam pytanie. zapomniałam przedostatniej tabletki z blistra i wziełam ją po ponad 12godź. jakie rozwiązanie jest lepsze - nie robić przerwy czy zrobić? zaznaczam że miesiąc wcześniej nie robiłam przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiggerek
heeej ;) Mam pytanko. Wiem, że niektóre antybiotyki mogą wpłynąć na działanie tabletek. A jak jest z antybiotykami stosowanymi na skórę? Mogą się wchłonąć i też jakoś nie korzystnie wpłynąć? Pzdr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiggerek
heeej ;) Mam pytanko. Wiem, że niektóre antybiotyki mogą wpłynąć na działanie tabletek. A jak jest z antybiotykami stosowanymi na skórę? Mogą się wchłonąć i też jakoś nie korzystnie wpłynąć? Pzdr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiggerek
heeej ;) Mam pytanko. Wiem, że niektóre antybiotyki mogą wpłynąć na działanie tabletek. A jak jest z antybiotykami stosowanymi na skórę? Mogą się wchłonąć i też jakoś nie korzystnie wpłynąć? Pzdr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PROSZĘOODPOWIEDŹ
wczoraj 13.05.09 skończyła mi się 7 dniowa przerwa i jak zawsze wzięłam tabletke o 15 nie miałam już krwawienia ani nic, a dzisiaj po południu dostałam krwawienie i nie mam pojęcia dlaczego ??? nie współzyłam w przerwie ani nic dodam,że pod koniec kwietnia brałam antybiotk Augmentin. PROSZĘ O ODPOWIEDŹ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szaika
1) Zauważyłam u siebie dzisiaj ciemnożólte upławy, gdzieniegdzie pomarańczowe z takimi gdzieniegdzie jakby grudkami. Ale nie odczuwam żadnego swędzenia ani pieczenia. Czy to może być więc jakiś stan zapalny? I czy jeśli miałabym go, mogę współżyć ze swoim chłopakiem normalnie, czy używać prezerwatyw? 2) Czy syrop Ambrosil (na kaszel) osłabia dzialanie pigulek? 3) Czy jeśli chcę iść do gina tylko po receptę, muszę dzwonić do niego i się umówić? (dodam, że nie do prywatnego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! mam maly problem, otoz dostalam dzisiaj okres pomimo ze zostaly mi jeszcze 3 tabletki do konca blistra... pytanie, czy mam te 3 tabletki przyjac pomimo krwawienia czy je sobie odpuscic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaaaaaaaa0aaaaaaaaaaaaaaaaaa
CZY YERBA MATE MA NEGATYWNY WPLYW NA DZIALANIE YASMINELLE???????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Szaika takie anomalie w organiźmie niekiedy sie zdarzają i nie ma się co przejmowac. jakby taki kolor wydzieliny utrzymywal sie wyjątkowo długo albo doszlo do tego pieczenie albo swedzenie, to wtedy udaj sie do lekarza. a wszystkie substancje ktore wplywaja na tabletki sa wymienione w ulotce, trzeba sie z nia tylko dobrze zapoznac Kruszyn86 to w takim razie radzilabym zasiegnac porady innego ginekologa. jezeli to nie plamienie tylko zwykly okres, to nie jest to normalne zjawisko. kamille moze sie tak zdarzyc, trzeba wtedy dokonczyc normalnie blister, a w 7 przerwie krwawienie moze ale nie musi juz wystapic zaciekawiooona na kase chorych, nie placisz nic - musisz sie dowiedziec czy w twojej przychodni przyjmuje ginekolog i sie umowic. lekarz prywatny wezmie za wizyte od 50-150 zł. te ceny wahaja sie w zaleznosci od miasta i "popularnosci" lekarza. JAGUNIA pominiecie tabletki w 3 tygodniu jest opisane w ulotce. albo robimy 7 dniowa przerwe nie biorac zapomnianej tabletki, albo bierzemy 2 opakowania pod rzad. Tiggerek nie. tylko interakcje z udzialem przewodu pokarmowego maja wpływ. PROSZĘOODPOWIEDŹ mozliwe ze sa to plamienia, jezli bierzesz pierwsze opakowania tabletek goniek321 moze sie tak zdarzyc, trzeba wtedy dokonczyc normalnie blister, a w 7 przerwie krwawienie moze ale nie musi juz wystapic malaaaaaaaa0aaaaaaaaaaaaaaaaaa wszystkie substancje ktore wplywaja na tabletki sa wymienione w ulotce, trzeba sie z nia tylko dobrze zapoznac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Szaika takie anomalie w organiźmie niekiedy sie zdarzają i nie ma się co przejmowac. jakby taki kolor wydzieliny utrzymywal sie wyjątkowo długo albo doszlo do tego pieczenie albo swedzenie, to wtedy udaj sie do lekarza. a wszystkie substancje ktore wplywaja na tabletki sa wymienione w ulotce, trzeba sie z nia tylko dobrze zapoznac Kruszyn86 to w takim razie radzilabym zasiegnac porady innego ginekologa. jezeli to nie plamienie tylko zwykly okres, to nie jest to normalne zjawisko. kamille moze sie tak zdarzyc, trzeba wtedy dokonczyc normalnie blister, a w 7 przerwie krwawienie moze ale nie musi juz wystapic zaciekawiooona na kase chorych, nie placisz nic - musisz sie dowiedziec czy w twojej przychodni przyjmuje ginekolog i sie umowic. lekarz prywatny wezmie za wizyte od 50-150 zł. te ceny wahaja sie w zaleznosci od miasta i "popularnosci" lekarza. JAGUNIA pominiecie tabletki w 3 tygodniu jest opisane w ulotce. albo robimy 7 dniowa przerwe nie biorac zapomnianej tabletki, albo bierzemy 2 opakowania pod rzad. Tiggerek nie. tylko interakcje z udzialem przewodu pokarmowego maja wpływ. PROSZĘOODPOWIEDŹ mozliwe ze sa to plamienia, jezli bierzesz pierwsze opakowania tabletek goniek321 moze sie tak zdarzyc, trzeba wtedy dokonczyc normalnie blister, a w 7 przerwie krwawienie moze ale nie musi juz wystapic malaaaaaaaa0aaaaaaaaaaaaaaaaaa wszystkie substancje ktore wplywaja na tabletki sa wymienione w ulotce, trzeba sie z nia tylko dobrze zapoznac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PROSZĘOODPOWIEDŹ
wczoraj 13.05.09 skończyła mi się 7 dniowa przerwa i jak zawsze wzięłam tabletke o 15 nie miałam już krwawienia ani nic, a dzisiaj po południu dostałam krwawienie i nie mam pojęcia dlaczego ??? nie współzyłam w przerwie ani nic dodam,że pod koniec kwietnia brałam antybiotk Augmentin.biore tabletki od 9 miesiecy PROSZĘ O ODPOWIEDŹ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odkupie blister yasminelle
Odkupie blister yasminelle z paragonem z apteki lub recepte -tylko krakow-odbior osobisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odkupie blister yasminelle
Odkupie blister yasminelle z paragonem z apteki lub recepte -tylko krakow-odbior osobisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nn90
Witam :) Mam pytanie i mam nadzieje ze ktoś mi poradzi. Zaczynając następny blister yasminelle brałam antybiotyki mogące osłabić działanie pigułek. Dwa dni po zakończeniu kuracji antybiotykowej współżyłam z chłopakiem. Czy przyjmowanie antybiotyków w pierwszym tygodniu brania pigułek antykoncepcyjnych mogło spowodować ze w następnych tygodniach moja antykoncepcja zmalała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nn90 --- jezeli bralas antybiotyk oslabiajacy dzialanie tabletek to powinnas zabezpieczac sie dodatkowo jeszcze przez tydzien od zakonczenia kuracji antybiotykowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anittaa
cześć dziewczyny, brałam wcześniej 1,5 roku jasmin, teraz od 3 miesiący biorę yasminelle, po 1 nie miałam okresu tylko lekkie plamienia, po drugim to samo, teraz mija 5 dzień i nic, po 1 opakowaniu robiłam test wyszedł negatywny, po drugim też, myślicie że testy nie są wiarygodne i mogę być w ciąż????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×