Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość memorisof
Witam, Z góry bardzo przepraszam jeśli pytanie bądź problem już się powtórzyły, ale nie będę czytać 717 stron ;) Biorę 'Yasminelle' od 9 dni, są to moje pierwsze w życiu tabletki antykoncepcyjne, zaczęłam je brać w pierwszy dzień okresu, tj. 20,04. Do dnia dzisiejszego mam plamienie (rozumiem, że mój organizm tak reaguje), ale czy nawet jeśli bym teraz chciała kochać się ze swoim chłopakiem .... to czy już można? :) Wiem, że tabletka zabezpiecza od pierwszego dnia, ale słyszałam, że tylko wtedy jeśli kobieta już uprzednio zażywała tego rodzaju tabletki Co do efektów ubocznych ... długie plamienie, częste oddawanie moczu, wieczorami (nie w każdy) lekki ból głowy Prosiłabym Was, drogie Panie o wasze spostrzeżenia i ewentualne porady Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolincia20
bardzo dziękuję za odpowiedzi co do moich pytań. właśnie zażyłam pierwszą tabletkę. zobaczymy co będzie sie działo. gdyby nie te bóle to pewnie nadal bym ich nie brała. mam nauczkę:) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PISALAM JUZ KIEDYS ALE...
Po kolei: Trafiam do lekarza z biala gestawa wydzielina Diagnoza: grzybica Zalecenie: 3 clotrimazolu Nie pomaga Ide do tego samego lekarza z zielnawym gestawym sluzem Dignoza:rzesistek Zalecenie: Trinidazolum doustnie 4 na raz pluz Metronidazolum dopochwowo przez 10 dni Nie pomaga Lekazr wyjezdza na urlop wiec ide do innego z zielonawyj sluzem Diazgnoza:Nie ma pani grzybicy, ale ma nadzerke Zalecenie:Gynazol Nie pomaga MOJE PYTANIE: Co ja mam robic? Bo juz w panike wpadam. Zaczynam paranoicznie doszuiwac sie rzerzaczek, kil i syfilisow mimo iz nie wspolyzje. Mieszkam w akadmiku wiec zarazkow duzo MLODA POLOZNO. Czytalam gdzies na forum ze takie uplawy moze wywolywac nadzerka. NIE MAM ZADNEGO SWEDZENIA ANI PIECZENIA, SLUZ NIE MA BRZYDKIEGO ZAPACHU...NIE WIEM CO ROBIC. LEKARZA MAM 11 ALE WTEDY BEDE MIALA OKRES POTEM JESTEM ZAPISANA NA 22...NIE WIEM CO POCZAC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki 16
cześć Zaczęłam brać Yasminelle ok. półtora miesiąca temu jedno opakowanie luz byłam bardzo zadowolona. Zrobiłam 7 dniowa przerwę no i zaczęłam brać kolejne opakowanie niestety już po 3 tabletce miałam zawroty głowy i bule głowy, czułam się strasznie zmęczona a do piersi nie mogłam się dotknąć jakby tego było mało po 12 tabletce zaczął bolec mnie brzuch. No i niestety dla mnie te tabletki okazały się słabe w porównaniu do innych. Czy ktoś miał takie dolegliwości ? Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, mam pytanie do Młodej położnej stosuje antykoncepcje po raz pierwszy, lekarz przepiasal mi NuvaRing. wzielam pierwszy krążek, ale strasznie zle sie czułam, ledwo wytrzymałam zeby nie wyjać go przed czasem. jak juz wyjelam to zdecydowalam ze drugiego nie wezme. powinnam go wziac wczoraj o godz 24 . dzisiaj jest sroda czy owulacja juz mi sie odblokowała ?i jak dlugo moge miec teraz płodne dni i czy to prawda ze moge byc płodna bardziej niż zwykle bo przestalam brac hormony( mimo ze stosowalam je tylko miesiac i juz wiecej nigdy nie bede) prosze o odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata2_22
Mam pytanie zapomniałam zażyć tabletki 15stego dnia i wzięłam ją po 12stu godzinach zaczęłam kolejne opakowanie bez robienia przerwy jednak słyszałam że można brać tabletki przez dwa tygodnie a potem zrobić przerwę i dalej... jednak czy jeśli po tych dwóch tygodniach jeśli zrobię przerwe czy będę nadal zabezpieczona przed ciążą?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość male pytanie
Hej:) yasminelle biorę po raz pierwszy. w tamtym tygodniu w srode dostalam okres, a tabletke dostalam dopiero po 24... codziennie staram sie brac o 22. ale moje pytanie brzmi czy jestem juz zabezpieczona czy lepeij jeszcze uzywac prezerwatyw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PISALAM JUZ KIEDYS ALE... ---- idz do lekarza po okresie,albo jeszcze przed.Zrob wymaz ,cytologie ,a jak nie wiedza czy na pewno masz nazderke ( co powinni wyczuc) to nich zrobia usg dopochowe. VC -- Ja nie jestem w stanie Ci powiedziec, czy teraz bedziesz miala cykl owulacyjny czy bezowulacyjny...Przerywajac antykoncepcje w trakcie na pewno sobie namieszalas w gospodarce hormona;nej. Agata2_22 -- gdyby mozna bylo sobe tak bezkarnie brac tylko pare tabletek z nowego blistra to by napisali o tym w ulotce.A tak ryzkujesz wlasnym zdrowiem. male pytanie -- a w ulotce nie jest napisane,ze jestes zabezpieczona od pierwszzej tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memorisof
czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na postawione przeze mnie pytanie na uprzedniej stronie? Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie przerwałam stosowania w trakcie. kiedy minał czas po porstu go wyjełam zeby dostac krawienie i nie włozyłam nastepnego, bo moj ogranizm za bardzo wariował jak go mialam. myslalam ze jak go wyjelam i nie włozylam po 7 dniach to odblokowala mi sie juz owulacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VC ---- na pewno juz nic nie zabezpiecza Cie przed ciaza.A czy bedziesz miala cykl owulacyjny czy bezowulacyjny to juz tylko wrozka moze sie pokusic o odpwiedz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
memorisof zdaje się, że od pierwszej tabletki, bez względu na to czy kiedykolwiek wcześniej brałaś. ważne że wzięta w pierwszym dniu okresu. możesz szaleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata2_22
czyli powinnam wziąść do końca to opakowanie bez robienia przerwy? a jeszcze mam jedno pytanie ile opakowań można łączyć bez robienia przerwy? Chodzi mi o to żeby przesunąć okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata2_22 --- generalnie dwa.Ale jezeli masz duzo samozaparcia i \'konskie\' zdrowie to mozesz sprobowac trzy.Ale ja osobiscie nie polecam bo, ja biorac 3 pod rzad myslalam,ze zejde z tego swiata.Nic nie jest warte takiego poswiecienia.Takie jest moje zdanie.Urodziny chlopaka, wyjazd? Bez przesady.sa rzeczy wazne i wazniejsze.Pamietaj,ze krwawienie mozesz przesuwac skracajac przerwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sd87
mam pytanko, czy podczas zazywania tabletek antykoncepcyjnych jest jakis okres czasu w ktorym jest "najwieksze" ryzyko zajscia w ciaze??? chodzi mi o to, ze przy normalnym cyklu kobiety ma ona kilka dni kiedy jest mozliwosc zajscia w ciaze, a czy przy braniu pigulek jest taki czas bo przeciez tabletki nie daja 100% pewnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny mam takie pytanie.. bo okres mi sie jeszcze nie skończył a generalnie jutro mam zacząć nastepne opakowanie.. i czy moge zaczac dzis to opakowanie jezeli mam jeszcze okres? czy okres zniknie jak wezme tabletke? po ilu godzinach okresu juz nie bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memorisof
samasobie -- > dziekuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ifyouwant
witam, mam pytanie. ostatnio wyczytałam gdzieś na forum, że yasminelle jest przeznaczone dla dziewczyn szczupłych, w wieku 16-20, ponieważ zawierają za małą dawkę hormonów, by utrzymać cykl. Jak to się ma z prawdą.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamille
ja mam pytanie odnoście stosowania yasminelle z innymi lekami, biore chwilowo polopiryne s, wiem, ze to pikus niby, ale mam stresa, zebym nie wpadla. dopiero od niedawna jestem na tabletkach wiec sie denerwuje. czy polopiryna s ma jakis wplyw na skutecznosc yasminelle???? POMOCY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memorisof
kamille --> porównaj sobie skład polopiryny s z listą leków wymienionych w ulotce : * Niektóre leki mogą powodować, że Yasminelle będzie mniej skuteczny w zapobieganiu ciąży lub mogą wywołać nieoczekiwane krwawienie. Dotyczy to leków stosowanych w leczeniu padaczki (np. prymidon, fenytoina, barbiturany, karbamazepina, okskarbamazepina) i gruźlicy (np. ryfampicyna) lub zakażeń wirusem HIV (rytonawir) lub innych chorób zakaźnych (gryzeofulwina, ampicylina, tetracyklina) oraz leku ziołowego zawierającego dziurawiec. * Jeżeli chce się stosować produkty ziołowe zawierające dziurawiec, podczas gdy już stosuje się Yasminelle, należy najpierw skonsultować się ze swoim lekarzem. * Yasminelle może sprawiać, że pewne leki będą działały słabiej, np. leki zawierające cyklosporynę, lub lek przeciwpadaczkowy, lamotrygina (może to prowadzić do zwiększenia częstotliwości napadów drgawkowych). nie ma żadnego składnika? to nic Ci nie będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memorisof
kamille --> porównaj sobie skład polopiryny s z listą leków wymienionych w ulotce : * Niektóre leki mogą powodować, że Yasminelle będzie mniej skuteczny w zapobieganiu ciąży lub mogą wywołać nieoczekiwane krwawienie. Dotyczy to leków stosowanych w leczeniu padaczki (np. prymidon, fenytoina, barbiturany, karbamazepina, okskarbamazepina) i gruźlicy (np. ryfampicyna) lub zakażeń wirusem HIV (rytonawir) lub innych chorób zakaźnych (gryzeofulwina, ampicylina, tetracyklina) oraz leku ziołowego zawierającego dziurawiec. * Jeżeli chce się stosować produkty ziołowe zawierające dziurawiec, podczas gdy już stosuje się Yasminelle, należy najpierw skonsultować się ze swoim lekarzem. * Yasminelle może sprawiać, że pewne leki będą działały słabiej, np. leki zawierające cyklosporynę, lub lek przeciwpadaczkowy, lamotrygina (może to prowadzić do zwiększenia częstotliwości napadów drgawkowych). nie ma żadnego składnika? to nic Ci nie będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
gosc 007 zaczynasz kolejne opakowanie, bez względu, czy krwawienie jeszcze trwa. nigdy nie możesz wydłużyć przerwy określonej w ulotce (nie wiem co bierzesz, więc nie wiem ile trwa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iori5
hej dziewczyny, to ja juz nie mam pojecia jak z tym opalaniem. bylam dzisiaj u mojego lekarza i on stwierdzil ze branie tabletek nie ma kompletnie zadnego wplywu na opalanie i juz nie wiem czy mi tak powiedzial na odpieprz czy jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszek88
sprzedam opakowanie yasminelle. cena 35zł. info na priv - gg 2064061

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akka22
Potrzebuję pomocy... wczoraj zjadłam ostatnią tabletkę z kolejnego bilistra i niestety po 3,5 godziny wymiotowałam. czy ta tabletka zdążyła się wchłonąć? w ulotce pisze że whłania się 3-4 godziny. I nie wiem czy mam zaliczyć ta tabletke czy uznać że jej nie wziełam i od następnego tygodnia zacząc brać tabletki dzień wcześniej niż do tej pory???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frezja19
Właśnie kończę brać pierwszy blister tabletek antykoncepcyjnych o nazwie \"Yasminelle\". Od mniej więcej 2 dni zauważyłam plamienia. Dziś jest czwartek a jeśli cofnąć sie kilka dni do tyłu a konkretniej do poniedziałku to także wystąpiły u mnie i pojawiły się ponownie jak wcześniej wspomniałam teraz. Nie wiem za bardzo z kim mam o tym porozmawiać...Moje koleżanki nie zabezpieczają się tabletkami ani niczym w postaci hormonów. Czy takie plamienia są normalne kiedy ktoś dopiero zaczyna zażywać pigułki? Wcześniej trochę czytałam na ten temat ale wolę spytać tu, na tym forum. Będę wdzięczna za każdą informację;] Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
Frezja19 plamienia mogą występować chyba przez pierwsze 3 miesiące i nie jest to powód do niepokoju ;) zerknij w ulotkę i upewnij się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iori5 -- w necie jest mnostwo informacji nt. opalania w czasie stosowania antykpncepcji hormonalnej.Skoro nie wierzysz to poczytaj. akka22 --- po 1,5- 2 h tabletki juz nie ma w zoladku. Ifyouwant --- nie ma przedzialu wiekowego i wagowego dla tabletek anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia1822
A ja mam takie pytanie bo od rok ustosuje yasminelle i jakies 3 miesiące błonnik i ost z głupia weszłam i wyczytałam ze błonnik w duzych ilosciach moze zaszkodzic i osłabic działanie ale na ulotce by chyba cos takiego pisało prawda? Noi dostawałam krwawienia zawsze 3 dniu rano a dzis własnie 3 dzien ai mam schizy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anianimo
Czesc dziewczyny, mam do was takie pytanie gdyż zażywam owe tabletki i własnie zaczełam 2 blister tylko nie wiem czy dobrze to zrobiłam, ostatnia tabletkę pierwszego blistru wziełam w środę ubiegłego tygodnia, a pierwszą tabletkę 2 blistru wziełam w środę tego tygodnia. Na stronie jest to dziwnie napisane gdyż pisze z jednej strony \"W 8. dniu po ostatniej tabletce Yasminelle (to znaczy po 7-dniowej przerwie)\" a później zawarta jest informacja \"Oznacza to, że należy rozpocząć kolejny blister w tym samym dniu tygodnia\" więc jak to jest? jeśli ostatnią tabletkę pierwszego blistra wziełam w środę to czy pierwszą tabletkę 2 blistra też powiniennam wziąść w środę czy czwartek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×