Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Cześć dziewczyny:) Chciałam was poinformowac ze skonczyłam juz chyba 2 opakowanie teraz mam przerwe.. i powiem wam ze moja cera jest bardzo dobra wydaje mi sie ze syfy mi znikneły tylko nieraz przed okresem wyjdzie mi jakis syf albo coś.. no i schudłam chyba 5 kg albo mi sie waga zepsuła:P tylko ze mam mała dupe a duże cycki.. no a z tego mozna zrozumiec ze rowniez mi sie biust powiekszył.. no i to tyle a chciałam sie zapytac jak to jest z tą przerwa?? vzy jestem zabezpieczona? bo tak: wziełam w wtorek o 22 tabletke a w piatek w nocy kochałam sie ze swoim chłopakiem.. no i oczywiscie mam okres dostałam w sobote w południe tylko jakis skąpy.. ostatnio okres miałam prawie 8 dni.. i kurcze nie wiem co mam myśleć.. oczywiscie nasepne opakowanie zaczne i chyba nawet wczesniej 2 dni bo chciałabym sobie zmienic dzien brania 1 tabletki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Chciałam was poinformowac ze skonczyłam juz chyba 2 opakowanie teraz mam przerwe.. i powiem wam ze moja cera jest bardzo dobra wydaje mi sie ze syfy mi znikneły tylko nieraz przed okresem wyjdzie mi jakis syf albo coś.. no i schudłam chyba 5 kg albo mi sie waga zepsuła:P tylko ze mam mała dupe a duże cycki.. no a z tego mozna zrozumiec ze rowniez mi sie biust powiekszył.. no i to tyle a chciałam sie zapytac jak to jest z tą przerwa?? vzy jestem zabezpieczona? bo tak: wziełam w wtorek o 22 tabletke a w piatek w nocy kochałam sie ze swoim chłopakiem.. no i oczywiscie mam okres dostałam w sobote w południe tylko jakis skąpy.. ostatnio okres miałam prawie 8 dni.. i kurcze nie wiem co mam myśleć.. oczywiscie nasepne opakowanie zaczne i chyba nawet wczesniej 2 dni bo chciałabym sobie zmienic dzien brania 1 tabletki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Chciałam was poinformowac ze skonczyłam juz chyba 2 opakowanie teraz mam przerwe.. i powiem wam ze moja cera jest bardzo dobra wydaje mi sie ze syfy mi znikneły tylko nieraz przed okresem wyjdzie mi jakis syf albo coś.. no i schudłam chyba 5 kg albo mi sie waga zepsuła:P tylko ze mam mała dupe a duże cycki.. no a z tego mozna zrozumiec ze rowniez mi sie biust powiekszył.. no i to tyle a chciałam sie zapytac jak to jest z tą przerwa?? vzy jestem zabezpieczona? bo tak: wziełam w wtorek o 22 tabletke a w piatek w nocy kochałam sie ze swoim chłopakiem.. no i oczywiscie mam okres dostałam w sobote w południe tylko jakis skąpy.. ostatnio okres miałam prawie 8 dni.. i kurcze nie wiem co mam myśleć.. oczywiscie nasepne opakowanie zaczne i chyba nawet wczesniej 2 dni bo chciałabym sobie zmienic dzien brania 1 tabletki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka-Baśka
hej Mam taki sam problem jak dziewczyna wczesniej tyle, ze jej nikt nie odpowiedział wiec moze teraz ktos podpowie Wziełam dzisiaj 2 tabletki na raz myslac, ze zapomniałam o wczorajszej. Jak sie pare godzin pozniej okazało spojrzałam zle na blister i wziełam dzisiaj 2 niepotrzebnie. Tylko teraz co robic, bo zabraknie mi ostatniej ( 21) czy mam zaczac przerwe po 20 tabletkach i zaczac normalnie nowe opakowanie po 7 dniach (to wyjdzie dzien wczesniej?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stysia1985
Dziękuje bardzo Wam kobietki za odpowiedz!!!!!!! naszczęście przeszły mi te głupiie objawy i jest już dobrze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulka2999
Witam! Mam maly probem, skończyłam już 3 blister yasminelle. Od jakiegos czasu odczuwam takie dziwne ukłucia w lewej stopie, do tego jeszcze czasami mam coś w rodzaju duszności. Myślałam że to rzez stres związany z nałożeniem się paru nieprzejemnych rzeczy i do tego gratis matura. Ale jestem już tydzień po maturach a to nadal jak bylo tak jest, odnoszę nawet wrażenie że częściej niż zwykle, chociaż może poprostu jestem już przewrażliwiona. Co sądzicie, powinnam iść do lekarza? Jeśli tak to gdzie mam się udać, do rodzinnego czy do jakiegoś specjaisty? Dodam też że gdy pani ginekolog zapisywała mi tabletki oprócz cytologii nie zleciła mi żadnych badań:/ Z góry dziękuję za szybką odpowiedź! :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość easy
czesc, 4.05 zaczelam pierwsze opakowanie yasmine (moje pierwsze tabletki anty w zyciu). po 8 tabletce uprawialam seks bez prezerwatywy i moj chlopak skonczyl w srodku. pozniej zdarzylo sie to samo jeszcze 2 razy ( gdzies tak tydzien temu). wczoraj wzielam ostatnia tabletke z pierwszego blistra (wszystkie bralam o tej samej porze, o zadnej nie zapomnialam, nie bylo zadnych wymiotow ani biegunki). dzisiaj zuwazylam plamienie (a to plamienie, ktore mialam niby ze duza dawka hormonow minelo po dwoch tygodniach od wziecia pierwszej tabletki.) i teraz moje pytanie: jest jakakolwiek mozliwosc zebym byla w ciazy? jestesmy jeszcze mlodzi i jakos nie spieszy nam sie, zeby miec dziecko... z gory dzieki za odp. pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do młodej położnej: więc moje pytanie jest następujące, czy w czasie tygodnia przerwy ( gdy się nie bierze tabletek) jest się zabezpieczonym??? czy lepiej użyć dodatkowego zabezpieczenia?????? z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do młodej położnej: więc moje pytanie jest następujące, czy w czasie tygodnia przerwy ( gdy się nie bierze tabletek) jest się zabezpieczonym??? czy lepiej użyć dodatkowego zabezpieczenia?????? z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eluuss19
:D przeczytaj ulotke, to bedziesz wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna1979
Proszę o poradę i z góry przepraszam jeśli pytanie się zdubluje, ale nie mam siły brnąć przez 700 stron wątku... Otóż 16 maja przyjęłam ostatnią pigułkę z blistra, dzień później- w czasie tygodniowej przerwy więc- odbyłam stosunek. Przerwę skończyłam 24, od tego dnia regularnie przyjmuję pigułki z kolejnego blistra. Przyjęłam także i dzisiaj-26-, przy czym godzinę po jej przyjęciu pojawiły się wymioty. W ulotce czytam o tym, że jeśli w pierwszym tygodniu przyjmowania tabletek pominie się jedną, wystąpią wymioty lub biegunka, a zarazem W TYGODNIU POPRZEDZAJĄCYM POMINIĘCIE TABLETKI był stosunek płciowy należy się skonsultować z lekarzem. Jest 22, więc na konsultację nieco za późno, toteż tutaj pytam o interpretację tego TYGODNIA POPRZEDZAJĄCEGO- czy to tydzień przerwy czy kalendarzowy tydzień i proszę poradę czy powinnam dziś przyjąć kolejną tabletkę i tym samym skrócić dni przyjmowania do 20 czy wrzucić na luz i po prostu jutro przyjąć kolejną? Z góry dzięki tej z Was, która zrozumie moją zagmatwaną sytuację i pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianna1979 --- chodzi o tydzien kalendarzowy.A tabletke powinnas przyjac jak najszybciej.Jezeli nie masz zapasowego blistra to poprostu zakonczysz blister dzien wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna1979
Świetnie, bardzo Ci dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinar
biorę yasminelle od sierpnia ubiegłego roku i nie mam na co narzekać:P ogólnie bardzo urosły mi piersi co w moim wypadku jest dość dobrym skutkiem ubocznym;p na dodatek nie przytyłam, nie odczuwam już tak silnych bólów menstruacyjnych jakie miałam, a miałam takie, że przyjeżdżało do mnie pogotowie, bo traciłam świadomość :P aktualnie mam takie, że wystarczy jedna tabletka ibupromu i jest spoko.cera jak najbardziej ładna, jedynie przed samym okresem pojawia sie jeden,dwa wypryski na twarzy. tak czy siak,mimo ze biore je super regularnie, i w ogole, boje sie uprawiac seks z moim chlopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia! moze to smieszne, ale co miesiac czekam niecierpliwie na okres:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 1985
Yasminelle biorę od 2 lat. Wszystko raczej było ok. Nigdy nie miałam żadnych plamien. Ale wczoraj wziełam ostatnią tabletkę a wieczorem zauważyłam lekkie upławy z pasmami krwi co mnie bardzo zmartwiło bo okres powinnam dostac dopiero w piatek. Do ginekologa na pewno nie zdążę. Martwie się o skutecznosc tabletek. Miałyscie cos podobnego? dzis rano tez jak sie myłam to została mi na palcach wydzielina z pasmami krwi...co to moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scalia
Cześć dziewczyny! Sprawa wygląda tak: właśnie skończyłam drugie opakowanie Yasminelle i reakcje mojego ciała wydają mi się podejrzane. W trakcie tego cyklu nie odczułam żadnych skutków potwierdzających działanie tabletki - żadnych bulów piersi, co zdarzyło się przy opakowaniu pierwszym. Na dodatek ok. 12 dnia miałam wyraźne bule owulacyjne. Później było długotrwające i obfite plamienie (trwa w sumie do teraz). No i oczywiście okresu, który powinien pojawić się trzy dni temu, nie ma. Czy możliwe jest, że dawka hormonu jest dla mnie za niska? Wcześniej brałam Milvane, które jest znacznie silniejsze. Okres miałam jak w zegarku, ale potrafiłam przepłakać pół dnia. Bez tabletek mój cykl był bardzo długi. Czyli pozostają dwa pytania: czy Yasminell jest dla mnie za słabe oraz czy któraś z was z długim cyklem mógłby napisać, co w jej przypadku zaskutkowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia1822
Mam pytanie odnośnie przesunięcia okresu zawsze jak chciałam przesunąć to brałam drugie opakowanie yasminelle pod rząd i całe do konca zużywałam a czy możliwe jest i bezpieczne zebym wzieła przez 14 dni i przerwa wtedy 7 dniowa? I potem w 8 dniu nowe opakowanie? czy lepiej jak poprzednio całe do konca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia1822
Mam pytanie odnośnie przesunięcia okresu zawsze jak chciałam przesunąć to brałam drugie opakowanie yasminelle pod rząd i całe do konca zużywałam a czy możliwe jest i bezpieczne zebym wzieła przez 14 dni i przerwa wtedy 7 dniowa? I potem w 8 dniu nowe opakowanie? czy lepiej jak poprzednio całe do konca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prywatny ginekolog
Czy znacie moze dobrego prywatnego ginekologa, o w miare rozsadnej cenie? We Wrocławiu najlepiej w okolicy PL. Grunwaldzkiegi lub Centrum...Musze isc po leki na infekcje a na kase chorych to najszybciej mam na 17 wizyte:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nierozsądna
witam dziewczęta, mam problem. zażywam tabletki yasminelle od 3 miesiecy, wcześniej zażywałam novynette i regulon, ale to nie jest istotne.. Chodzi o to, że zamiast wziąć pierwszą tabletkę z 3.opakowania w sobote wziełam ją w piątek. ;/ więc o jeden dzień za wcześnie. w trakcie cyklu zapomniałam zażyć 1tabletki, był to 2-3 tydzien cyklu. powiedzcie mi co mam robić, bo nie mam pojęcia. pierwszy raz mam taką sytuację, wszystko z roztargnienia. :( nie wiem, czy zażywać teraz kolejne opakowanie przez 7dni przerwy, czy ją zrobić. Odpowiedzcie, prosze! ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moogil
Mam takie pytanko ostatnio było w gazetach że w czasie brania anty nie powinno się chodzić na solarium bo mogą wystąpić plamy czy to prawda?? Dopiero zacznę brać yasminelle ponieważ biorę ślub w sierpniu i w dzień ślubu mam dostać okres więc chce go sobie przesunąć boję się skutków ubocznych i ogólnie jestem przeciwna stosowania tabletek anty ale muszę się przełamać bo w czasie okresu mam straszne silne upławy wszystko mnie boli puchnę i mam pełno pryszczy nie chce czuć się beznadziejnie na własnym ślubie nie wiem czy w ogóle zacząć brać a treść ulotki mnie przeraziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedź
do "prywatny ginekolog" lek. Zbigniew Stanisławski Norwida 32/1 W-w; "Centro-med" inne namiary znajdziesz na stronie www bez problemu przepisze receptę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nierozsądna --- przerwe mozna skracac...A co do pominiecia tabletki - postepujesz tak jak jest napisane w ulotce. moogil --- tak, nie powinno sie chodzic na solarium ani opalac na duzym sloncu.Jezeli chcesz sobie przesunac okres tabletkamito jest to ostatni monet,zeby nie odczuwac na slubie skutkow ubocznych.Jezeli tabletki sa dobrze dobrane to do tego czasu organizm przyzwyczai sie do nowej sytuacji. ewcia1822 --- dla wlasnego zdrowia nie powinno sie robic takich rzeczy.Nie bez powodu w ulotce jest napisane,zeby wziac caly blister.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ulotce wyraźnie jest napisane\" jeżeli występuje lub kiedykolwiek wystąpiła ostuda (złotobrązowe plamy barwnikowe tzw. plamy ciążowe, zwłaszcza na twarzy). Jeżeli tak, należy unikać bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne lub promieniowanie ultrafioletowe. Natomiast np. w ulotce Diane 35 napisane jest, że nie wolno. A to znacząca różnica. Ja chodzę na solarium i żadne plamy mi nie wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulka2999 powinnaś iść do innego ginekologa. Gin, żeby wypisać tabletki powinien zlecić Ci cytologię, płytki krwi, INR, próby wątrobowe, estradiol i prolaktynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlauDDynka69 --- ja tez sie opalalam i nic mi nie bylo.Za to jak tylko odstawilam tabletki to przebarwienia sie pojawily.90% kobiet ,ktore stosuja tabletki anty i korzystaja z urokow promieniowania dostaja przebarwien.I warto pamietac,ze takowe moga pojawic sie dopiero po odstawieniu tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 1985
asminelle biorę od 2 lat. Wszystko raczej było ok. Nigdy nie miałam żadnych plamien. Ale wczoraj wziełam ostatnią tabletkę a wieczorem zauważyłam lekkie upławy z pasmami krwi co mnie bardzo zmartwiło bo okres powinnam dostac dopiero w piatek. Do ginekologa na pewno nie zdążę. Martwie się o skutecznosc tabletek. Miałyscie cos podobnego? dzis rano tez jak sie myłam to została mi na palcach wydzielina z pasmami krwi...co to moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położna ---- a co stosowac jezeli takie plamy sie pojawia ? mam zamiar odstawic tabletki jakos w sierpniu albo i wczesniej i sie tego obawiam nie chodzilam duzo na solarium tylko przed studniowka ale za to na naturalnym sloncu sie opalalam bardzo duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lena 1985 --- organizm to nie szajcarski zegarek.Krwawienie z odstawienia moze zaczac sie w kazdej chwili. Isabelle_000 --- przebarwienia mozesz usunac tylko za pomoca zabiegow w gabinecie dermatologiczym.A zapobiegac mozesz poprzez stosowanie filtrow slonecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×