Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość justyy
witajcie ponownie. Dziewczyny mam do was pytanie . Mialam wczoraj przeboje bo sie najadlam kapusty kiszonej i wystapila biegunka. tabletke bralam o 21,30 a na kibelku juz siedzialam o 22.00 postanowilam wziasc 2 zapasowa tabletke i pozniej juz byl spokoj. Myslicie ze dobrze zrobilam biorac dodatkowa? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiaaaa --- nie wplywa. ciągle we łzach ---- albo meczysz sie dalej albo zmieniasz tabletki. justyy --- zle zrobilas.Wytarczylo nawet wpisac w net haslo 'ostra biegunka'.Pozatym myslisz,ze w przeciagu pol godziny tabletka byla juz w jelitach ? Pomysl logicznie.I nastepnym razem dwa razy sie zastanow zanim wezmiesz podwojna dawke hormonow. Zle wchlaniane tabletki moze wystpic tylko w przebiegu ostrej biegunki,kiedy motoryka jelit jest bardzo pobudzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tan
hej pol godziny po wzieciu tabletki wymiotowalam, wiec przyjelam kolejna... wiec w tym cyklu zamiast 21 tabletek wzielam 20 (bo jedna zwymiotowalam, wiec jej nie licze)... kiedy wystapi krwawienie z odstawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tan
w tym cyklu wzielam 20 tabletek zamiast 21... jedna w trakcie cyklu zwymiotowalam, wiec musialam polknac druga... kiedy wystapi krwawienie z odstawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusiaaaa
Młoda Położno dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fkhfdkghkf
czy urosly wam piersi po tych tabletkach? dopiero zaczelam je brac i jestem ciekawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lsldlsslls
czy urosly wam piersi po tych tabletkach? dopiero zaczelam je brac i jestem ciekawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyyy
no mi po tych tabletkach piersi staly sie pelniejsze i bardziej kuszące.xD moj chlopak je uwielbia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuuulaaa
mi urosly:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy tabletkach dochodzi do nabrzmienia gruczlow piersiowych.Dlatego niektorym sie wydaje,ze piersi 'rosna' po tabletkach.Ale to jest skutek uboczny,ktory moze stac sie bolesny i dokuczliwy.Nie wymyslono jeszcze tabletek po ktorych rosna piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tan
pisałam wczesniej, ze wzielam 20 tabletek w tym cyklu... wszstkie prawidlowo... ostatnia tabletka w piatek a dzisiaj jest juz poniedzialek i ja nadal nie mam krwawienia z odstawienia, przy ostatnim (moim pierwszym) opakowaniu caly czas mialam plamienia i wlasciwie krwawienia dostalam, tzn. plamienia nasilily sie zaraz pierwszego dnia po odstawieniu, czy mam podstawy do obaw, ze jestem w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Mam do Was pytanie. Od wczoraj mam niemile piecznie podczas oddawanie moczu, nie mam jeszcze jakiegos duzego zapalenia, nie mam zadnej bialej wydzieliny w pochwy, poprostu jest zaczerwieniona, czy znacie jakies domowe sposoby, ktore moge pomoc?Slyszlaam o parzeniu rumianku i podmywanie sie nim, narazie nie mam jak isc do lekarza, jesli objawy sie nasila to pojde na pewno ale moze znacie jakies domowe sposoby albo mascie, ktore kupie bez recepty i , ktore nie maja wplywu na tabletki? Prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monic90
Byłam dziś u mojego gina na badaniu. Chcę odstawić Yasminelle po 5 miesiącach, bo nie będą mi już potrzebne. I zastanawia mnie jedno. Mój ginekolog powiedział, że jestem zdrowiutka i że jeśli chcę, to mogę przerwać i potem znowu zacząć brać Yasminelle. Kiedy spytałam po jakim czasie od odstawienia, facet stwierdził, że nie ma różnicy. Że mogę je zacząć brać za 2 mc, 3, 4, kiedy chcę. Dziwi mnie to trochę, bo dużo czytałam na ten temat i wiem, że nie można bawić się hormonami. Słyszałam, że aby organizm nie zwariował musi być minimum 3 miesięczna przerwa. Narazie nie mam zamiaru brać hormonów, ale cały czas mnie to zastanawia od kiedy można. Co o tym myślicie? Młoda Położno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) młoda połozno wlasnie skonczylam pierwsze opakowanie yasminelle .. czy w czasie 7 dniowej przerwy plamienia srodcykliczne ustana ? (nie wiem czy rozpoznam kiedy dostane miesiaczke :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) młoda połozno wlasnie skonczylam pierwsze opakowanie yasminelle .. czy w czasie 7 dniowej przerwy plamienia srodcykliczne ustana ? (nie wiem czy rozpoznam kiedy dostane miesiaczke :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonia001
biore yasminelle od 8 dni, czuje sie po niej dobrze tylko plamienia sa troche niekomfortowe ale jak wyczytalam to minie wiec sie nie martwie. Ciekawi mnie bardzo czy przytyje po tych tabletkach, bo do szczuplutkich nie naleze i bylby to dla mnie maly problem. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marokanski styl
Zapraszamy do zapoznania sie z marokanskim rekodzielem ... Niepowtarzalne elementy wystroju wnetrz i ogrodow ... www.marokostyle.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika1243
witam was dziewczynki. Potrzebuje waszej pomocy, więc po kolei... Brałam Yasminelle, generalnie od 3,5 roku stosuje antykoncepcje(regulon, potem yasminelle). Ale zrobiłam sobie 2 miesięczną przerwę, po ostatniej tabletce dostałam okres ( jak zawsze w przerwie 7 dniowej) ale po tej przerwie nie wziełam już następnej gdyz postanowiłam zrobić przerwe , a raczej tak wyszło ( przeżyłam straszna tragdie i dlugo dochodzilam do siebie, a wiec nie myslalam o niczym, a juz na pewno nie o sobie). Następny okres dostałam po ok. 40 dniach od poprzedniego. Chciałabym wrócić do tabletek, byłam u lekarza, tylko zapomniałam zapytać kiedy mam zacząć to opakowanie: 1 dnia okresu czy kiedykolwiek....gdyż nie wiem czy teraz dostane po miesiącu czy po 40 dniach jak ostatnio..... Dodam, że już miałam taką przerwe ale wtedy nie dostawałam okresu wcale tylko plamienie i lekarz kazał wziac od razu pierwszą. Mam nadzieje, że ni zamieszałam za bardzo i że ktoś jest w stanie mi pomóc. Z góry DZIĘKI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
nika1243 I przez ten caly czas jak bralas tabletki nie przeczytalas ulotki ? Czy jest tam informacja,ze tabletki mozna zaczyac brac kiedy sie chce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny juz do was pisałam brałam yasminelle 10 miesięcy i nastąpiły skutki uboczne, po 1,5 tygodnia od odstawienia czuje sie lepiej moja ochota na seks troche wzrosla ale jest problem i zarazem rodzi sie pytanie, zawsze bylam szczuplutka i dalej jestem, jak bralam tabsy podczas choroby schudlam pare kilo i juz nie przytylam w trakcie brania a teraz po odstweniu przytylam wciagu tygodnia prawie 2 kg czy to mozliwe ze od tabsów? i mam dziwne zachcianki na jedzenie. Pomóżcie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna8787
A tak w ogóle to co powinien zrobić lekarz przed wypisaniem tabletek: chodzi mi o to jakie pytania powinien zadać/ jakie badania zrobić? Zastanawiam się czy lekarz dobrze dobrał tabletki: byłam prywatnie i pani dr zapytała mnie jedynie o wiek. nie pytała o żadne choroby w rodzinie itd. I trochę mnie niepokoi, że o nic nie zapytała i że może powinnam brać inne tabletki. Co o tym myślicie? I wiem, że powinnam ją wypytać o wszystko, ale to była moja pierwsza wizyta u gina i byłam potwornie zestresowana:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
martyna8787 Mnie lekarz przed zapisaniem tabletek zapytal o choroby w rodzinie ( problemy z krazeniem i nowotowry piersi).Zbadal mi piersi.Dostalam skierowanie na badania krwi - czas krzepniecia i proby watrobowe.Poziom tsh i prolaktyne, poziom estrogenow i progesteronu.Badania mialam ok, a na podstawie wyniku progesteronu i estrogenow dobral mi rodzaj tabletek.Bo jak mi tlumaczyl inne tabletki przepisuje sie kobietom z przewaga estrogenow a inne z przewaga progesteronu.Nie chodzi tu o zabezpieczenie tylko o skutki uboczne.Zreszta zanim poszlam do lekarza to poczytalam sobie w necie jakie badania trzeba zrobic.Ale na szczescie trafilam na specjaliste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika1243
GENIE Przez ten czas przeczytałam ulotke 10 razy , ale jak już napisałam kiedyś sam lekarz GINEKOLOG kazał mi wziąc ktoregokolwiek dnia, ponieważ długo nie dostawałam.... rozumiesz teraz o co pytam ?? sytuacja dokładna do tej ostatnio tyle że tym razem zero plamienia nawet....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nika1243 --- to omijaj takich lekarzy szerokim lukiem.Hormony to nie cukierki ,ktore mozna brac kiedy sie chce.Rozpoczynasz branie w 1 dniu okresu i basta.Ewentualnie miedzy 2 a 5 d.c.Gdyby mozna bylo rozpoczac tabletki kiedy sie chce, to w ulotce by o tym poinformowali , nie sadzisz ? Yasminelle to nie Cerazette,ktore zawieraja sam progesteron i mozna sie rozpoczac w dowolnym dniu.Co zreszta jest w ulotce tych tabletek napisane. A na wywolanie okresu DOBRY ginekolog przepisuje luteine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala89
Witam, chcialam sie spytac, czy jak skoncze jedno opakowanie to za kazdym razem koniecznie musze robic 7 dniowa przerwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika1243
młoda położna- dzięki za opinie, niesamowicie mnie to zastanowiło...ale uwierzylam lekarzowi jako że sama nie mam takiego wykształcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martulka_1989
Witajcie, ja też mam pytanko odnośnie yasminelle... podobnie, jak któraś z dziewczyn zostałam potraktowana przez lekarza wyjatkowo powieszchownie, tzn. zapytał mnie tylko, czy mam regularne miesiaczki i czy wolę tabletki droższe, czy tańsze? odpowiedziałam, ze miesiaczkuję regularnie i wole jakieś lepsze tabletki. przepisał mi właśnie yasminelle. A ja zaczęłam gmerać w necie i wyczytałam, ze te tabletki są dobre dla dziewczyn raczej szczupłych i drobnych, do których ja niestety nie należe... mam 172cm i waże 75kg. wiec zastanawiam sie, czy mogę czuć sie zabazpieczona tymi tabletkami? bardzo proszę o rade, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
Ja nie rozumiem niektórych dziewczyn, chcesz być zabezpieczona przed ciążą czy schudnąć? Bo widzę,że dla niektórych waga jest ważniejsza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×