Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Martulka_1989
1500 wątpliwości: - ja też biore tabletke o 19 :) jeśli chodzi o moje samopoczucie, to chyba na razie bez zmian, nie boli mnie głowa, ani nie sikam jakos nadzwyczaj czesto, nie pije, no i apetyt mam chyba jak zwykle... czyli wydaje mi sie, ze na razie cisza... no dzis jakos mnie brzuch pobolewa, nie wiem, czy to jeszcze od okresu, czy to żoładek, ciężko wyczuc... a jeśli chodzi o Twoje bule głowy, to na razie się wstrzymaj, daj szanse pierwszym 3 blistrom, mysle, ze się wszystko unormuję. ja się cały czas zastanawiam,czy bede miała te plamienia po okresie... :/ okres powinien mi sie w piątek, sobote skończyć.. zobczymy, jak to będzie, Ty też mi napisz, jak tam u Ciebie po skończonej miesiączce. pozdrówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indys ----- na pewno Cie nie pociesze.Ale ja zawsze dla swietego spokoju zabezpieczam sie dodatkowo w czasie brania KAZDEGO antybiotyku.Naleze do osob,ktore wybitnie nie chca miec dzieci,ale jednoczesnie nie moga zyc bez seksu ;-) Przy niektorych antybiotykach odnotowano pojedyczne przypadki,interakakcji z hormonami,ale dla porducentow tabletek anty to za malo.Natomiast producent antybiotyku,w czasie ktorego nastapila 'wpadka' ma jako tako obobiwazek umieszczenia takiej informacji na swojej ulotce. Dlaczego 7 dni dodatkowo ? Bo antybiotyk nie oslabia dziala tabletek tylko przez czas,w jakim sie go bierze.A pleminki w pchwie moga przezyc do 7 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martulka_1989
Młada położno: - przyznam, ze jestem strasznie przerażona tym, co wyczytałam dziś na innym forum dotyczącym też yasminelle... | tam znalazłam wypowiedzi dwóch kobiet, które zaszły w ciaże, mimo tego, ze jak twierdziły wzorowo stosowaly tabletki... z drugiej strony zdaje sobie sprawe z tego, ze tabletki nie daja 100% gwarancji... podobno na 1000 kobiet 2 mogą zajśc w ciaze mimo idealnego stosowania hormonów... jedna z nich napsała, ze zaszła podczas 3 blistra a inna, ze po pół roku... zastanawia mnie to, bo wydaje mi się, że jesli sie nie zaszłl od pierwszego blistra, to powinno oznaczać, ze tabletki sie wchłaniaja odpowiednio i dawka hormonów jest wystarczająca.... więc jak to mogło się stać, ze zaszły dopiero poźniej? przyznam, ze jestem teraz pełna obaw... bo tabletki przepisano mi bez badań, jestem po 3 pigułce, czuję się dobrze, ale strasznie sie boje, ze ja też moge byc w tym pechowym odsetku... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Przyznam ze ja tez tego sie boje strasznie...dlatego mam zamiar oprocz tabsow stosowac jeszcze prezerwatywy. Juz krytykowano mnie na tym forum za to, ze niby po co...ale wole miec dwa zabezpieczenia niz zekomo jedno dobre a potem meczyc sie ze znienawidzonym dzieckiem...Juz taka jestem ze dmucham na zimne;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martulka_1989
1500 wątpliwości: - ja też na poczatku tak pomyslałam, ze tez bede stosowala jeszcze prezerwatywe, no ale po glebszym przemysleniu stwierdziłam, ze przeciez nie po to wywalam 50zł i truje się hormonami, zeby jeszcze dodatkowo martwic sie o to, zeby gumki zawsze byly po reką... No i przyznam też, ze marzy mi się w koncu taki spontaniczny sex, bez przerwy na rozpakowanie i ubranie gumy... :/ wiec raczej nie będe juz dodatkowo z gumkami walczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monic90
Odstawiłam tabletki Yasminnelle po 5 mc. Ostatnia wzięłam 22 sierpnia i okres dostałam27 sierpnia. Jak teraz mam liczyć dni płodne? Kiedy wszystko mi się ustatkuje i po jakim czasie mam się spodziewać okresu? Tak jak zwykle czy z jakimiś odchyleniami? Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monic90
Odstawiłam tabletki Yasminnelle po 5 mc. Ostatnia wzięłam 22 sierpnia i okres dostałam27 sierpnia. Jak teraz mam liczyć dni płodne? Kiedy wszystko mi się ustatkuje i po jakim czasie mam się spodziewać okresu? Tak jak zwykle czy z jakimiś odchyleniami? Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monic90
Odstawiłam tabletki Yasminnelle po 5 mc. Ostatnia wzięłam 22 sierpnia i okres dostałam27 sierpnia. Jak teraz mam liczyć dni płodne? Kiedy wszystko mi się ustatkuje i po jakim czasie mam się spodziewać okresu? Tak jak zwykle czy z jakimiś odchyleniami? Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaagulina
nie wiem co robic!! Jestem po pierwszym blistrze yasminelle, powinnam miec okres od 4 dni a go nie mam. Nie wiem, czy przypadkiem nie jestem w ciazy, poniewaz okres powinnam juz dostac wg tego co jest na ulotce. Bralam regularnie wszytskie tabletki, zadnych wymiotow czy biegunki. Co robic?? Jest szansa zebym "wpadla"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę ,że należe to mniejszości, która ma bardzo dużo skutków ubocznych i musi zmienić tabletki. W moim przypadku jest tylko jeden + po 21 tabletkach cera mi się poprawiła nie mam ani jednego pryszcza....szkoda tylko, że mam krwawienia i bóle brzucha a co najgorsze libido spadło do 0 przy yasminelle. Zobaczę jak będzie przy yasmin. Czy któraś z was miała już taką zmianę yasminelle na yasmin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martulka_1989
Aaaaagulina: _niestety ja Ci nic poradzić nie mogę, bo sama jestem na początku pierwszego opakowania... ale jeśli naprawde jesteś w ciąży, czego absolutnie Ci nie rzyczę, to prosze, daj znać tu na forum, jak się dowiesz... i powiedz mi po której tabletce zaczęłaś współżycie? pozdrawiam i trzymam kciuka, zeby bylo wszystko oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Aaaaagulina: Nie wystapienie krwawienie przy pierwszych blistarach jest czyms normalnym...to po prostu skutek uboczny. Jak sie bedziesz stresowac to okresu tym bardziej nie dostaniesz...zrob test i po klopocie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To juz sie robi dziecinne.... Ja tez nie naleze do kobiet,ktore chca miec dzieci ale bez przesady.Czy to wazne,po ktorej tabletek ktos wpadl i kiedy zaczal uprawiac seks przy tabletkach ? To juz jest jakas paranoja.Uprawiajac seks trzeba sie z liczyc z mozliwoscia zajscia w ciaze.Mozecie brac tabletki,stosowac dodatkowo gumki i jeszcze zel plemikobojczy.Pytanie tylko po jaka cholere ? Bo jezeli tabletki Was nie zabezpiecza to gumka i zel tym bardziej.Idac tym tokiem myslenia,to trzeba by bylo jeszcze stosowac prostinor -- gdyby gumka pekla,a przeciez tabletki moga nie zadzialac.... Glupota.I swiadczy o tym,ze ktos tu jeszcze nie dorosl do uprawiania seksu.Moze ty zabrzmiec wrednie i zlosliwie ale taka jest prawda. Zadna metoda antykoncepcyjna nie da 100% gwarancji.Nie wazne ile czasu stosuje sie tabletki , wpasc mozna w kazdej chwili. Progesteron dziala na rozne sposoby : -hamuje wydzielanie LH przez co hamują samo jajeczkowanie -zmienia konsystencje śluzu szyjkowego, tak że staje się on nieprzepuszczalny dla plemników -zmienia budowę błony śluzowej macicy, czyniąc ją mniej podatną na przyjęcie zapłodnionej komórki jajowej do implantacji -zmniejsza kurczliwość jajowodów oraz ilość komórek rzęskowych w nich się znajdujących co powodują zwolnienie transportu komórki jajowej i plemników w jajowodach (im później się spotkają tym mniejsza szansa na zapłodnienie) . Estrogen z kolei blokuje owulacje. I nikt nie da Wam gwarancji,ze ta owulacja zostanie zablokowana.A wtedy przed ciaza moze Was chronic dzialanie progesteronu.Ale czasmi dzieje sie tak,ze jedno i drugie w jakims momencie nie zadziala. Pozatym w necie kazda osoba moze wejsc na forum i widzac rozhisteryzowane kobiety dla zartu napisze,ze wpadla stosujac tabletki anty. Takie zachowanie jakie co po niektore prezentuja swiadcza o niedojrzalosci seksualnej.Skoro macie to tak przezywac to zaczekajcie z seksem pare lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martulka_1989
rozumiem Twoją irytację młoda położno, ale, gdybym miała postepować, zgodnie z tym co piszesz, tu musialabym pojśc do zakonu, bo zajść w ciąze nie planuje nigdy. nienawidzę dzieci, nie mam do nich cierpliwości i nie zamierzam zostać kurą domową. zatem winika z tego, ze niegdy nie powinnam nie podejmowac decyzji o wspólżyciu, co jak wiesz jest NIENATURALNE, seks to jak sikanie, trzeba go uprawiać. ale jeśli tak, jak piszesz, musze brać pod uwagę, ze zajdę w ciaże przy każdym stosunku, to chyba musialabym lekko zwariować. nie dziw mi sie prosze, ze zadaje tak głupie (dla Ciebie) pytania, ale naprawdę ciąża to ostatnie z czym mogłabym się pogodzić w życiu. - dziękuję za opisanie działania hormonówn tak szczegółowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martulka_1989 ---- ja tez nie planuje miec dzieci.Moj instynkt maciezynski jest gleboko uspiony albo wcale go nie mam.Na poczatku do seksu podchodzilam tak jak Ty --- histeria przed ciaza.Tylko pozniej stuknelam sie w glowe i stwierdzilam,ze po co mam sie tym tak przejmowac.Zamiast czerpac radosc z przyjemnosci ,to zamartwialam sie zajsciem w ciaze.I wlasnie w tym monencie dojrzalam do seksu.Przestalam sie przejmowac tym ,ze moge zajsc w ciaze.Uprawiajac seks musze sie z tym liczyc i nie bede miala wplywu na to,czy wpadne czy nie.Wiec po co mam sie przejmowac tym ,na co nie mam wplywu ( chyba,ze wybiore wstrzemiezliwosc).Jak zajde w ciaze to wtedy zaczne sie martwic.To jest wlasnie dojrzalosc seksulana.Jezeli jestes na tyle dorosla,zeby uparwiac seks to musisz liczyc sie z konseskwencjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczennicaaaa
Hej dziewczynY! :) MOze moje pytanie wyda sie wam glupie ale ja naprawde nie wiem wiec wole sie upewnic. Czy biorac tabletki moge oddawac krew?? prosze o odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aagulina
Po co sie sprzeczacie o głupoty, przeciez kazdy moze zadac takie pytanie, ktore go nurtuje, a dojrzalosc do uprawiania seksu nie zawsze laczy sie z checia posiadania dzieci!! 1500- strasznie dziekuje za odpowiedz, mam nadzieje ze ten "skutek uboczny" skonczy sie jutro:P Ide zrobic sobie ciepla kapiel, to mnie zawsze odstresowuje. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
aagulina--> i pamietaj ze srednio 3 dnia przerwy pojawia sie krwawienie, ale rownie dobrze moze to byc dzien 7...Mozesz przez wiele miesicey miec je np dnia 4 i nagle moze sie ono pojawic np 6. Po prostu organizm nie jest maszynka:) Nie stresuj sie...bo to nigdy nic nie daje (wiem, wiem latwo mowic) Wypij sobie ciepla herabte, a krwawienie na bank wystapi, a jak nie to tez nie oznacza wcale ze jestes w ciazy....Jesli nerwy beda nie do wytrzymania to faktcyznie zrob test...bedziesz miala pewnosc wtedy:) Trzymam kciuki za brak ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monic90
Odstawiłam tabletki Yasminnelle po 5 mc. Ostatnia wzięłam 22 sierpnia i okres dostałam27 sierpnia. Jak teraz mam liczyć dni płodne? Kiedy wszystko mi się ustatkuje i po jakim czasie mam się spodziewać okresu? Tak jak zwykle czy z jakimiś odchyleniami? Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monic90
Odstawiłam tabletki Yasminnelle po 5 mc. Ostatnia wzięłam 22 sierpnia i okres dostałam27 sierpnia. Jak teraz mam liczyć dni płodne? Kiedy wszystko mi się ustatkuje i po jakim czasie mam się spodziewać okresu? Tak jak zwykle czy z jakimiś odchyleniami? Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monic90
Odstawiłam tabletki Yasminnelle po 5 mc. Ostatnia wzięłam 22 sierpnia i okres dostałam27 sierpnia. Jak teraz mam liczyć dni płodne? Kiedy wszystko mi się ustatkuje i po jakim czasie mam się spodziewać okresu? Tak jak zwykle czy z jakimiś odchyleniami? Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monic90
Odstawiłam tabletki Yasminnelle po 5 mc. Ostatnia wzięłam 22 sierpnia i okres dostałam27 sierpnia. Jak teraz mam liczyć dni płodne? Kiedy wszystko mi się ustatkuje i po jakim czasie mam się spodziewać okresu? Tak jak zwykle czy z jakimiś odchyleniami? Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monic90
Odstawiłam tabletki Yasminnelle po 5 mc. Ostatnia wzięłam 22 sierpnia i okres dostałam27 sierpnia. Jak teraz mam liczyć dni płodne? Kiedy wszystko mi się ustatkuje i po jakim czasie mam się spodziewać okresu? Tak jak zwykle czy z jakimiś odchyleniami? Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monic90
Odstawiłam tabletki Yasminnelle po 5 mc. Ostatnia wzięłam 22 sierpnia i okres dostałam27 sierpnia. Jak teraz mam liczyć dni płodne? Kiedy wszystko mi się ustatkuje i po jakim czasie mam się spodziewać okresu? Tak jak zwykle czy z jakimiś odchyleniami? Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monic90
Odstawiłam tabletki Yasminnelle po 5 mc. Ostatnia wzięłam 22 sierpnia i okres dostałam27 sierpnia. Jak teraz mam liczyć dni płodne? Kiedy wszystko mi się ustatkuje i po jakim czasie mam się spodziewać okresu? Tak jak zwykle czy z jakimiś odchyleniami? Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monic90
Odstawiłam tabletki Yasminnelle po 5 mc. Ostatnia wzięłam 22 sierpnia i okres dostałam27 sierpnia. Jak teraz mam liczyć dni płodne? Kiedy wszystko mi się ustatkuje i po jakim czasie mam się spodziewać okresu? Tak jak zwykle czy z jakimiś odchyleniami? Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monic90
Odstawiłam tabletki Yasminnelle po 5 mc. Ostatnia wzięłam 22 sierpnia i okres dostałam27 sierpnia. Jak teraz mam liczyć dni płodne? Kiedy wszystko mi się ustatkuje i po jakim czasie mam się spodziewać okresu? Tak jak zwykle czy z jakimiś odchyleniami? Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaabbb
Ja biore tableki juz 7 dzien okres mi sie można powiedzieć skończył mam plamienia ale jak obserwuje coraz mniejsze wiec może się skończą albo bedą takie małe ale martwi mnie jedna sprawa otóz wczoraj podczas stosunku bardzo mnie bolało i jakby piekło w środku i wydaje mi sie ze to od tabletek le w ulotce nie ma takich skutków ubocznych jest tylko suchośc pochwy ale tego nie mam :( nie wiem jezeli od tabletek ma mie bolec to ja podziekuje a czy jest tez taka mozliwośc ze to od prezerwatywy ponieważ razem z rozpoczęciem brania tabletek zachorowałam i brałam antybiotyk ?! nie wiem prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martulka_1989
młoda położno: dziękuje za odpowiedź, pewnie masz rację, nie nalezy sie nakręceć, tylko przyjąć dzielnie na klate to co przyniesie los. mam tylko jedno, już ostatnie chyba z tych idiotycznych pytań, ale naprawdę muszę się upewnić... powiedżcie mi, czy rzeczywiście podczas brania pierwszego opakowania lepiej jest zabezpieczać się dodatkowo jeszcze przez miesiąc i dopiero od drugiego oapkowania zaczać już spokojnie wspólzyc bez prezerwatywy? tak, tak, teraz każda z Was pewnie myśli, co ze mnie za idiotka, czemu nie przeczytam ulotki tabletek, w której to jest wyraźnie napisane, ze jesli zaczyna sie brć je pierwszego dnia okresu, to JEST SIĘ JUZ ZABEZPIECZONYM. otóż wiem, przeczytałam to z milion razy, lecz spotkałam się już z wypowiedzami dziewcząt, które twierdzą, ze ich gilekolog zalecił dodatkowe zabezpieczanie się podczas puerwszego blistra... no i dziś mama mojego kolegi, która jest ginekologiem też napisaął mi, ze podczas pierwszego, lepiej jest stosować zabezpieczenie... ZGŁUPIAŁAM JUŻ I NIE WIEM CO MAM W KOŃCU ZROBIĆ... Proszę o jednoznaczne, albo zrypanie mnie albo o rade. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martulka_1989
młoda położno: dziękuje za odpowiedź, pewnie masz rację, nie nalezy sie nakręceć, tylko przyjąć dzielnie na klate to co przyniesie los. mam tylko jedno, już ostatnie chyba z tych idiotycznych pytań, ale naprawdę muszę się upewnić... powiedżcie mi, czy rzeczywiście podczas brania pierwszego opakowania lepiej jest zabezpieczać się dodatkowo jeszcze przez miesiąc i dopiero od drugiego oapkowania zaczać już spokojnie wspólzyc bez prezerwatywy? tak, tak, teraz każda z Was pewnie myśli, co ze mnie za idiotka, czemu nie przeczytam ulotki tabletek, w której to jest wyraźnie napisane, ze jesli zaczyna sie brć je pierwszego dnia okresu, to JEST SIĘ JUZ ZABEZPIECZONYM. otóż wiem, przeczytałam to z milion razy, lecz spotkałam się już z wypowiedzami dziewcząt, które twierdzą, ze ich gilekolog zalecił dodatkowe zabezpieczanie się podczas puerwszego blistra... no i dziś mama mojego kolegi, która jest ginekologiem też napisaął mi, ze podczas pierwszego, lepiej jest stosować zabezpieczenie... ZGŁUPIAŁAM JUŻ I NIE WIEM CO MAM W KOŃCU ZROBIĆ... Proszę o jednoznaczne, albo zrypanie mnie albo o rade. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×