Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Dotti
dziewczyny, od 4 dni biore Yasminelle i czuje sie...dziwnie. wrecz fatalnie, zaczelo sie od bólu brzucha, cos na zasadzie skurczów, potem doszly zmiany nastrojow i uczucie promieniującego ciepla z organizmu, dzisiaj do tego wszystkiego doszly zawroty głowy, nudności, przyspieszone bicie serca i ogromne osłabienie. Uprawiam regularny sport, oraz jestem tancerka i na dziesiejszej rozgrzewce po 5 minutach myślałam, że zemdleje. Sama nie wiem co mam o tym myslec, chcialabym wierzyć, że to nie wina tabletek. Czy któraś z was miewa podobne objawy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Dotti -- Jeśli wcześniej tak się nie czułaś, to z pewnością wina tabletek. Do 3 miesięcy organizm się przyzwyczaja i mogą się wówczas dziać różne rzeczy, ale te co opisujesz wyglądają chyba zbyt poważnie, zeby wciąż brać te tabletki. Najlepiej bedzie jak skontaktujesz się z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy to prawda,że odrazu po rozpoczęciu pierwszego bilistra yasminelle ma się krótszy i mniej obfity okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Któraś z dziewczyn napisała,ze zmieniajac tabl. na słabsze nie robi sie przerwy:/ Mja Pani doktor co prawda starsza,ale ze stopniami naukowymi kazała normalnie zrobic przerwe 7dniowa ( brałam yasmin a przeszłam na yasminelle) dostałam okres zaczełam brac Yasminelle i po skonczonym opakowaniu okresu nie dostałam:((( test zrobiłam wyszedł negaty,wiec odczekalam 7 dni i zaczełam brac drugie opakowanie...ale martwi mnie fakt braku okresu w 7 dniowej przerwie?? Czy ktos sie z tym spotkał????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirka3333hh
Hej dziewczyny byłam u tego ginekologa ale powiedzial ze nic nie widzi wiec interpretuje ze to nie ciaza i test wyszedl prawidlowo (negatywnie) przepisala mi luteine na wywolanie okresu juz skonczylam ja brac bo zalecila przez 5 dni 2 razy dziennie jednak miesiaczki nadal nie dostalam. nie wiem co jest grane. czy istnieje jakis inny sposob na wywolanie okresu oprocz luteiny? martwie sie bo chcialabym juz zaczac brac yasminelle bo to czekanie na okres mnie dobija ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostałam kiedys czysty progesteron:)) ale to było z 10 lat temu i nie wiem czy nadal to sie stosuje....ja nie dostalam okresu i odczekalam 7 dni i dalej biore yasminelle...:/ nie wiem czy dobrze...ale ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Mam pytanko. Jestem matką karmiącą i zastanawiam się czy jak będę stosowała yasminelle to w jakimś stopniu pigułki te wpłyna na zdrowię i rozwuj mojego maluszka oraz czy działanie tych pigułek będzie równie skuteczne podczas karmienia??? Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położna dziękuję za odpowiedz a jakie dokładnie były by dobre (nazwa) i sprawdzone. Czytałam o Azalia i Cerazrtte i opinią kobit je biorących mają one jakieś dziwne działanie jeśli chodzi o okres. bała bym się takie brać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nika_maryleczka ---- kazde tabletki maja jakies 'dziwne' dzialania.Kazde maja swoje plusy i minusy.Te dla kobiet karmiacych bierze sie bez robienia przerwy,czyli zdarzaja sie niespodziewane krwawienia.Niektorym moze to przeszkadzac.Plusy sa takie,ze maja mniej skutkow ubocznych.Jezeli chcesz karmic piersia to nie masz innego wyjscia.Estrogen moze zahamowac laktacje,a pozatym przenika do mleka matki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TolaLola
Czesc! Chciałabym sie Was zapytać czy miałyście bardzo długi okres podczas brania pierwszego opakowania tabletek. Biore tabletki Yasminelle pierwsze opakowanie (robilam roczną przerwe kiedyś juz je brałam) i okres mi sie utrzymuje już półtora tygodnia czy to może byc skutek uboczny tabletek? Robiłam test był negatywny nie wiem czy odstawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TolaLola --- test ? Przy krwawieniu ? ;-) To jest jakis nowy objaw ciazy ? :-) Przy pierwszym opakowaniu okres moze sie wydluzyc,a nawet trwac caly miesiac.Ale jezeli jest obfity to musisz wybrac sie do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TolaLola
test robiłam wczesniej bo okres sie spozniał lekarz mi zalecił. A okres nie jest jakiś obfity tylko juz długo trwa i jet brązowy, nie posiadam zadnych innych objawow nic mnie nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie zaczęłam 2 blister Yasminelle,pomiędzy opakowaniami zrobiłam normalna 7- dniową przerwe, ale mam do Was pytanie, czy tego 8 dnia moża wziąc tabletkę wieczorem, czy ma to jakies znaczenie? skoro owulacja może sie odblokować już następnego dnia, czyli 9 ( Czy To prawda???). Martwi mnie to, że tabletke biore 8 dnia,ale wieczorem wiec od 9 dnia różni mnie tylko pare godzin. chciałabym brac tabletke zawsze o tej samej godzinie,ale nie za bardzo pasuje mi to rano, bo zawsze sie spiesze rano na zajecia, dlatego chcialabym je przyjmowac wieczorem. z góry dziękuję za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yasminellllkkkkaaa
MŁODA POŁOŻNO mam pytanie czy tabletki Cefalgin obnizają działanie tabletek antykoncepcyjnych? Bylam wczoraj u neurologa ponieważ mam migreny i przepisał mi ten lek a ja zapomnialam sie spytac czy obniza dzialanie tabletek Z góry dziekuje za odpowiedz Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
A czy któraś ma bóle sutków przed okresem - "krwawieniem z odstawienia"??? W zeszłym miesiącu bolał mnie prawy troszkę...ciązy nie było... Natomiast w tym bola dwa i troszkę mocno....Okres za 3 dni... W sumie to bolaly juz w dniu stosunku minimalnie (w sensie przed stosunkiem jeszcze)... Stosunek był 1 lipca wtedy tez bolały mnie oprócz całych piersi (jak zawsze przed krwawieniem) nieco także sutki...Teraz jest 4 lipca i bolą mnie juz mocno jak scisne...Myslę że ew. ciąza tak szybko nie pokazała by objawów...Tym bardziej ze biore Yasminelle i zabezpieczalismy sie mechanicznie.... Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wweronika ---- a o ktorej do tej pory bralas ? Yasminellllkkkkaaa ---- nic mi o tym nie wiadomo.Ale powiedzialas lekarzowi,ze bierzesz tabletki anty ? One moga powodowac i nasilac bole migrenowe. 1500 watpliwosci ---- dziewczyno,czy Ci nie szkoda wlasnego zdrowia psychicznego ? Nie mozna w kazdej dolegliowsci dopatrywac sie ciazy.Jakby mnie seks tak stresowal to bym podziekowala :)Bole piersi,sutkow to skutek uboczny hormonow.Przy fizjologicznym cyklu rowniez.Skoro stosujesz jeszcze prezerwatywy,to zrezygnuj z hormonow.Po co faszerowac sie chemia,skoro i tak z niej nie korzystasz.Na zdrowie Ci to wyjdzie i nie bedziesz miala tylu 'dolegliowsci ciazowych' ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yasminellllkkkkaaa
---> Młoda POlozno. POwiedzialam, ale bóle migrenowe wystapily u mnie po roku brania tabletek antykoncepcyjnych:) Niedlugo mam wizyte znowu to sie spytam. Dziekuje za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze opakowanie bralam o 18, drugie ok 17, martwi mnie to ze ta pierwsza tabletke z kolejnego opakowania biore 8.dnia ale wlasnie o 17, czy to ma jakies znaczenie? czy owulacja moze sie odblokowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
wweronika -- Nie, nie może. Spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kotecek175
odkupię yasminelle , gg 7003634, stepaniuk_joanna@o2.pl !!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Mloda polozno---> Nie wiem czemu ja sie tak co miesiac stresuje...Moze to tez jakis rodzaj PMS...Nie wiem... Tez zawsze mnie stresuja takie dolegliwosci, czy skutki uboczne, ktore sie nagle pojawiaja. Przy zwyklym cyklu raz czy dwa bolaly mnie faktycznie sutki przed miesiaczka. Przy hormonach to w zeszlym miesiacu bolal mnie troche prawy. No a w tym dwa i to dosc mocno jak scisne... No ale w sumie bolaly mnie juz oba troche w dniu stosunku i przed i po wiec to pewnie skutek uboczny nowy sie pojawil... Masz racje ze musze sie ogarnac bo sie psychicznie wykoncze:( To teraz grzeczenie czekam do srody wiezora lub czwartku rankiem...Na bank bedzie okres:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położno czy to normalne że po bromergonie spóźnia się okres? yasminelle przestałam brać 2 mies. temu i od tej pory zażywam Bromergon. miesiąc temu okres spóźnił mi się o 12 dni i teraz jest podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie skończyłam brać pierwsze opakowanie yasminelle czy to normalne ze w przerwie miałam okres tylko 2 dni i to taki dość skromny. Już sobie wkręciłam ze moze to ciąza jest i nie wiem czy powinnam sobie zrobić test czy to może być normalne. Wczesniej brałam cilest i zawsze miałam okres około 4 dni... Czy któraś z Was miała podobnie? Może sie troche uspokoje jeśli to normalne zjawisko przy tych tabsach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc ;D jak skonczyłam brać jasminelle ( a brałam 1,5 roku ) to odrazu zaszłam w ciąże, wiec uważajcie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24mimi24 ja mialam " okres" ktory trwał 2 - 3 dni i był bardzo skromny ;D wiec nie masz co sie nakręcać ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jezeli w przerwie nie ma okresu??? bralam ysmine przerwa był okres, potem zaczełam brac yasminelle i przerwa okresu nie było...poczekalam 7dni...zrobilam test wynik negatywny i zaczełam brac 2 opakowanie, czy ktoras tez tak miala????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okres w czasie brania tabletek nie wystepuje.W sztucznym cyklu pojawia sie krwawienie z odstawienia.Ktore moze sie roznic obfitoscia,kolorem,dlugoscia wystepowania.Im dluzej bierze sie tabletki,tym krwawienie moze sie skracac ( nie musi),w skrajnych przypadkach zanika. Jezeli krwawienie nie pojawi sie 2 razy z rzedu,trzeba wybrac sie do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;) rozumiem, czyli to,ze nie dostalam okresu w przerwie moze byc przyczyna zmiany tabletek z yasmin na yasminelle? czyli teraz biorac 2op powinno juz wszystko wrocic do normy? Czyli tak sie zdarza? jestem zdziwiona, bo do tej pory byłam pewna,ze robiac przerwe 7dniowa przy tabl. zawsze wystepuje krwawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×