Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

bzzzb faktycznie, napisałam wyżej, nie zauważyłam ;) Teraz to już nie wiem jakie wziąć, czy Yasminelle, czy Sylvie 30. Hmmmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzzzb
ja byłam bardzo napalona na Yasminelle ze względu na to, że łagodzą wszelkie objawy przed nadejściem okresu, niby poprawiają cerę, włosy, nie zatrzymują wody w organizmie, no ale niestety.. Patrząc na cene myslalam, ze cos w tym jest. Ale naprawde szczerze odradzam. Buźka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sulmivan
BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MOJE PYTANIE KILKA POSTÓW WCZEŚNIEJ! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszeczka877
Hejjka ! Mam pytanie otóż byłam tydzień temu u lekarza i zmienił mi tabletki z Yasmin na Yasminelle! Problemu by nie było gdyby nie to,że nie powiedział mi jak mam je zacząć brać!! Bo np. za nim brałam Yasmin to brałam Diane i wtedy lekarz kazał mi wziąść pierwszą tabletkę Yasmin w drugim dniu krwawienia! Z tego co mi Pani w aptece powiedziała to,to ,że Yasminelle to jest ten sam lek co yasmin tylko ma mniejszą dawkę jednego hormonu i wg. niej powinnam normalnie wziąść po 7 dniowej przerwie! Niestety mój lekarz jest na urlopie! Więc zdałam się na Panią w aptece a wy jak myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sulmivan ---- krwawienie spoznilo sie,czyli pojawilo sie po 7 dniowej przerwie ? myszeczka877 --- przeciez w ulotce jest wszystko napisane.Masz 3 rozne warianty do wybory.Albo po przerwie,albo przerwy nie robic,albo w pierwszym dniu krwawienia...Do wyboru ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzzzb
do MYSZECZKA: ja również miałam z tym problem, gdyz na ulotce Sylvie 30 bylo napisane, zeby po zmianie tabletek wziąc normalnie 1 dnia po przerwie, natomiast moja Pani ginekolog powiedziała, że w pierwszym dniu krwawienia z odstawienia. Jeśli chcesz byc pewna i bezpieczna, weź w tym drugim dniu krwawienia, jak dla mnie lepiej wczesniej niż później :) negatywnie to na pewno nie zadziała. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sulmivan
młoda położna -- W 7dniowej przerwie dostalam, ale 2 dni pozniej niz zwykle. To bylo po moim 3 opakowaniu Novynette, wczesniej bralam Yasminelle i zawsze 4 dnia dostawalm krwawienia, a teraz nagle 2 dni pozniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalakuliambro
Piszę z pytaniem czy któraś z pań nie miała by wolnego opakowania do odsprzedania, chodzi mi o tabletki yaz lub yasminelle. Jestem w takiej sytuacji bo mój lekarz wyjechał na urlop, o czym nie zdążyłam się wcześniej dowiedzieć, a dostanie się na wizytę do kogoś innego niestety wiąże się z czekaniem kilka dni na termin. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sulmivan --- czyli o zadnym spoznieniu mowy nie ma. To,ze dotad dostawalas w ten sam dzien nie znaczy,ze zawsze tak bedzie.Raz mozesz dostac 1 dnia,innym razem ostatniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KrychaMarycha199333
Dziewczyny pomocy, Nie chcę zakładać nowego tematu, dlatego tez postanowiłam zadać pytanie tutaj. Otóż biorę od kilku miesięcy sylvie20... dodam, że są to moje pierwsze pigułki, dlatego też mam pytanie. Czy one mogą fotouczulać? Chodzi mi tutaj o opalanie. Czy można się opalać stosując tabletki antykoncepcyjne? Czy nie istnieje ryzyko przebarwień? Będę wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrychaMarycha199333 ---- wszystkie tabletki antykoncepcyjne sprzyjaja przebarwieniom.W trakcie ich brania,i przez pewien czas po odstawieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karaah89
Czy Flumycon wplywa na obnizenie skutecznosci pigulek anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszeczka877
Hejka dziewczyny to jeszcze raz ja:) rozmawiałam ze swoim lekarzem udało mi się do niego dodzwonić ale nie mógł za długo rozmawiać powiedział mi tylko,że: Antykoncepcja jest zachowana mimo tego ,że nie wzięłam drugiego dnia miesiączki Yasminelle ale najlepiej jest jak się bierze inne tabletki w drugim dniu miesiączki bo statystycznie to różnie bywa. I tak myślę i próbuje skumać o co chodzi z tym statystycznie????? że co niby antykoncepcja jest zachowana ale... albo ja jestem tępa i nie rozumiem kto co do mnie mówi albo nie wiem więc byłabym wdzięczna jakby jakaś forumowiczka wyjaśniła mi to:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszeczka877
dodam jeszcze,że z Yasminu przeszłam na yasminnelle a pierwszą tabletkę yasminelle wzięłam po 7 dniowej przerwie. A przecież są to tabletki podobne do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afadro
Myszeczka ginekolog po prostu udzielił Ci odpowiedzi asekurując się statystyką, żeby potem w razie wpadki nie było na niego. A tak serio to nikt na sto procent nie udzieli Ci jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie bo to taka trochę rosyjska ruletka. KrychaMarycha dokładnie wszystkie pigułki mogą fotouczulać, tworzą się wtedy na skórze plamki które potem trudno usunąć. Ale wydaje mi się, że przy pigułkach nowszej generacji, gdzie jest mniej hormonów tak jak w sylvie20 jest to coraz rzadsze. Jednakże ja zrobiłam tak, że po każdym opalaniu dokładnie oglądałam swoją skórę i nie zauważyłam żadnych plamek więc spokojnie opalam sie mimo pigułek. A Ty opalałaś się już przy pigułkach, pojawiło Ci się cos na skórze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaarah89
Czy Flumycon wplywa na obnizenie skutecznosci pigulek anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffggg
Dziewczyny, czy jeśli zapomniałam 4-tej tabletki, a dobę później odbył się stosunek, to czy jest ryzyko ciąży?.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam uraz do yasminelle jak dostalam po nich zakrzepicy w nogach i zatoru w plucach:/moja kolezanka tez..bylam pod stala opieka ginekologa,a tu takie cos,eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaarah89
CZY FLUMYCON OBNIŻA SKUTECZNOŚĆ PIGUŁEK ANTY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie. Czy po przerzuceniu się z tabletek, które miały dużą dawkę hormonów na te, które mają ich mniej, jak np. Yasminelle, jest szansa, że przy diecie mój biust wróci do swoich rozmiarów? Nie chcę mieć dużego biustu :( Zaczynam wpadać w jakąś paranoję, nienawidzę go :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madx
Kochane, w kilku postach, również w wykazie leków działających negatywnie na Yasminelle pojawia się Augmentin. Podobno było tak napisane na ulotce (wątki są sprzed 2010) . Wczoraj bylam na pogotowiu, dostałam ten antybiotyk, przeczytalam całą ulotkę (zatwierdzoną w styczniu 2010) a także pytałam się pani doktor czy ma jakiś wpływ na moje antykoncepcyjne. Powiedziała że nie, w ulotce też nie ma wzmianki. Czy lepiej być przezornym, czy zaufać oficjalnym informacjom? Pozdrawiam serdecznie, M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kejt_Kejtowa ---> jakie tabletki bralas, ze piersi Ci urosly, i ile rozmiarow sie zwiekszyly? Bo ja mam odwrotny problem, jak Ty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzelika1207 - Syndi 35 i definitywnie NIE POLECAM! Biust o rozmiar, ale nie tyle co po prostu urósł, ale 'napuchł', uhhh nienawidzę go. Oprócz zwiększonego biustu miałam jeszcze kilka innych działań niepożądanych - migreny, huśtawki nastrojów, wahania wagi, ból piersi kiedy rosły, bardzo obfite miesiączki. A Ty bierzesz Yasminelle? I nic nie urosły? Czyli jest szansa,że spadną? :(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madx - pozorny zawsze ubezpieczony, ale skoro pytałaś się lekarza, to byłabym za tym żeby odetchnąć i wierzyć, że wszystko będzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore Yasminelle od ponad roku, wszystko bylo dobrze do ostatniego miesiaca. piersi mnie bola, w dotyku jest uczucie jakbym miala 'kamienie' pod skora, i tak mam tylko z lewa piersia, zas prawa to boli mnie sutek, strasznie bola mnie jajniki i nie mam pojecia co sie stało. do tego dochodzi bol podczas stosunki. nie wiem co mam robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaarah89 - "Nie powinien mieć większego wpływu na efektywność antykoncepcji. Tylko w pojedynczych badaniach wykazano, że w przypadku wspólnego stosowania flukonazolu podawanego długotrwale w wysokich dawkach dochodzi do wzrostu ekspozycji na etynyloestradiol o 40 %, a lewonorgestrel o 24 %. Tak więc raczej bezpieczeństwo antykoncepcyjne nawet i w takiej sytuacji jest zachowane. A ponieważ flumycon stosuje Pani krótkotrwale szansa na negatywny wpływ na Pani organizm jest zbliżona do zera."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezorny* tam miało być, uh jakie przejęzyczenie :| Andżelika - mówiłaś o tym lekarzowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie mowilam, ale z tego co wiem to Yasminelle to najlepsze na rynku tabletki antykoncepcyjne, wiec nie mam co sie obawiac, moze ten moj 'stan' to od tych temperatur, no nie mam pojecia... Ile płacisz=za syndi 35?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oby tak było. Myślisz,że po przerzuceniu się na Yasminelle mam szansę zrzucić trochę z piersi? Z receptą coś koło 7zł, a Ty ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaarah89
Kejt_Kejtow-- No właśnie czytałam w ulotce, że nie powinien mieć wpływu, ale nie powinien to nie to samo co nie ma, prawda? Ale lekarz zapisując mi ten lek, mówił, że nie obniży skuteczności, no i nie brałam też długotrwale, przez tydzień tylko dawkę 200mg. A skoro jeśli już ma wpływ taki, że podwyższa estrogen, to chyba nic nie obniża, ewentualnie wzmaga działanie pigułek, logicznie myśląc, prawda? Czyli chyba jestem zabezpieczona? Bo współżyłam dzień po zaprzestaniu brania tego leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×