Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość andziaaa1987
witam. mam problem który niestety wymaga szybkiej odpowiedzi. wczoraj wzięłam ostatnią aktywną tabletkę Qlaira. zamierzam przejść na Yasminelle i teraz problem. lekarka zaleciła mi wziąć pierwszą tabletkę w 1 dniu krwawienia. i teraz nie wiem. wziąć dzisiaj? kiedy pojawi się krwawienie? czy we wtorek czyli jakby po 2 dniach placebo? proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziaaa1987 ---- dlaczego chcesz rozpoczac dzisiaj ,skoro nie masz jeszcze krwawienia ? Zrob tak,jak zalecila Ci lekarka. A kiedy pojawi sie kwawienie ? To juz pytanie do wrozki ;-) W przeciagu paru dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frau D.
Młoda położna, ubocznych skutków fizycznych byłam w pełni świadoma decydując się na antykoncepcję hormonalną. Jednak przyznam szczerze, że nie sądziłam, iż pigułki anty tak brutalnie mogą wpłynąć na sferę psychiczną. Czy uważasz, że z dwojga złego, lepsze byłyby np Novynette, czy jakiekolwiek inne bez drospirenonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziaaa1987
dziękuję za odpowiedź. a zmyliła mnie ulotka od yasminelle "Można rozpocząć przyjmowanie Yasminelle następnego dnia po przyjęcicu ostatniej tabletki zawierającej substancję czynną z poprzedniego opakowania ale nie później niż następnego dnia po zakończeniu okresu bez tabletek poprzedniego preparatu antykoncepcyjnego (lub po ostatniej tabletce poprzedniego preparatu antykoncepcyjnego nie zawierającej substancji czynnych)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Frau D. -- Ja osobiście na Yasminelle miałam strasznie zrytą psychę, jeszcze zresztą często mam napady agresji, straszne doły, niechęć do niczego, nawet do pasji życiowej. Biorę teraz Novynette i przynajmniej nie mam już problemów z krążeniem, nie mam jadłowstrętu (wyglądałam jak chodząca śmierć, strasznie schudłam)... Myślę, że ten drospineron mógl tak własnie na nas wpływać, choć na pewno każde inne tabletki też mogą... Młoda położno, zadałam Ci jeszcze pytanko wcześniej. Ale upewniałam się lekarza, że nie brałam długotrwale tego leku i nic się nie obniżyło, jeśli brałam krótkotrwale 200mg na dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda polozna----- witaj, mam jeszcze pytanie, bylam dzis u lekarza , przebadal mnie i stwierdzil ze nie jestem w ciązy i ze narazie jest ok, powiedzial zebym nie robila zadnej przerwy i zazywala nowe opakowanie od dzisiaj. jednak nie wiem co to znaczylo jego "narazie" :/ jezeli nie jestem w ciazy teraz to chyba nie mam sie czego obawiac, chyba ze to nie jest do wykrycia teraz tylko za jakis miesiac.... ? aha, jeszcze jedna uwaga, lekarz powiedzial ze nawet jesli zazyłam tabletke nie w 1 dni miesiaczki to nie jest nic groznego, lecz po pierwszym opakowaniu nie jestem zabezpieczona. dopiero po drugim. wiec to chyba nie jest dokladnie tak jak Ty mi mowilas. Juz sama nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki maly kolo
Ja również mam pytanie do osób znajcych się na antykoncepcji. Od kilku lat biorę tabletki antykoncepcyjne, tym razem 2 pierwsze tabletki wzięłam Yasmin ponieważ yasminelle które zawsze biorę nie mialam. Później bralam juz yasminelle. Po 20 tabletce dostałam okresu ( zawsze bylo to 3 dni po odstawieniu) jednak trwal on jeden dzień i sie skończył. Co to moze być>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatrycze90210 ---- na tym etapie stwierdzil,ze w ciazy nie jestes poprzez samo badanie ginekologiczne ?Nie zaporponowal Ci zbadania bety ? Powiedzial,zebys zaczela brac nowe opakowanie przed okresem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martulka89
Witam, mam pytanie dotyczące problemu, który się już pojawiał pewnie z milion razy, nie mogę jednak znaleźć posta z jednoznaczną odpowiedzią, więc ponawiam pytanie w nadziei, że ktoś kompetentny mi pomoże.... Mianowicie, yasminelle biorę prawie rok, bo od września... zawsze regularnie, bez ekscesów, od pierwszego blistra było wszystko ok. w ogóle nie czułam, że coś biorę... ale właśnie wczoraj, w 3tygodniu blistra pojawiło mi się plamienie, które przecież charakterystyczne jest dla pierwszych 3 miesięcy.... :/ No i niebardzo wiem co mam o tym myśleć... Plamienie nie jest obfite, jest po prostu tak,że wydzielina jest lekko zabarwiona na blado-czerwono... Kiedyś czytałam, że to może oznaczać, że tabletki nie trzymają cyklu... prawda to? Co powinnam zrobić? PROSZĘ O ODPOWIEDŹ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Nie bralas jakis antybiotykowBo ja tak wlasnie mialam jak bralam antybiotyk, ktory obnizal dzialanie Yasminelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martulka89
No właśnie, że nie .... :/ żadnych dodatkowych laków nie biorę, żadnych suplementów, ani jakiś takich. zawsze wszystko było w porządku, No tylko teraz te plamienia ... dziś 3 dzień i nadal trwają. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda polozna---- tak zrobil mi badania i stwierdzil ze ciazy nie ma, jak rowniez powiedzial zebym brala tabletki normalnie, poniewaz nie ma zadnych obaw, wiec chyba nie musze sie niczym martwic? badan beta hcg nie mialam robione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Czy ktoras z was miala tak, że absolutnie zawsze przed krwawieniem miala objawy przedmiesiaczowe (pms) i nagle kiedys nic się z tych objawowo się nie pojawilo i wszystko było ok.? Ja zawsze na tydzien przed mialam bole piersi czasem bardzo mocne czasem mniej ale ZAWSZE. Teraz nie. Ostatni stosunek był w czerwcu jeszcze. Potem wystapilo normalnie krwawienie. Zabezpieczam się Yasminelle (wszystko brane dobrze) oraz gumka (cala)... Teraz sa wakacje mam wiecej wysilku fizycznego przez tydzien mialam okropne samopoczucie jakies i plakalam przez kilka dni bez przerwy. Może to jakos wplynelo? Miala tak ktoras? Niepokoi mnie to bardzo. Tym bardziej, ze mowi sięze ze zy krwawienie jest czy nie nie znaczy ze nie ma lub jest ciaza...A może tabetki maja zly wplyw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika 123
Martulka 89--- mam to samo. Tak jak ty biorę yasminelle od września 2009 i w ostatnim dniu brania tabletek (tj, w sobotę) pojawiło się plamienie. Pisałam o tym kilka postów wcześniej. Też się trochę martwię, zwłaszcza, że na wizytę u mojej gin. muszę poczekać jeszcze kilka dni. Z opisów jakie znalazłam na forum wywnioskowałam właśnie, że tak przejawia się nietrzymanie cyklu przez tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martulka89
nika 123 ----> więc co teraz zrobimy? mój chłopak wygania mnie do ginekologa, prawdę mówiąc nie usmiecha mi sie zmiana tabletek.... te mi sie naprawdę fantastycznie bierze. Z tego, co ja też wyczytałam, plamienie nie ma wpływu na antykoncepcję, tak? tak myślę, że dokończę blister i przed "okresem" pójdę do ginekologa, w razie, jeśli zmiana będzie konieczna, to żebym nie zaczynała już yasminelle. A Ty co planujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Pilnie potrzebuję odkupić opakowanie Yasminelle. Za kilka dni muszę zacząć kolejne opakowanie, a nie mam za bardzo możliwości iść do ginekologa(ze względu na prace). Aktualnie przebywam w Warszawie. Proszę o kontakt na maila: k.gorecka90@gmail.com Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć Wam ;) Mam pytanie bardzi krótkie i na temat nie wiem czy sie powtarzalo ale licze na odpowiedz. Czy mogę zaczac nowe opakowanie tabletek w 6 dniu przerwy? Czy jak przerwa to przerwa i nie moge? Czy przez te 7 dni jestem chroniona jeszcze czy nie? Prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollyy
jesteś chroniona nawet podczas 7dniowej przerwy. a przerwę możesz skrócić- po prostu następnym razem będziesz miała wcześniej krwawienie z odstawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kordianka25
Wczoraj byłam u ginekologa i ten przepisał mi sylvie20, a wcześniej przez blisko 2 lata przyjmowałam właśnie yasminelle. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że nie dostałam żadnej logicznej odpowiedzi czemu ta zmiana następuje. Czy te sylvie20 to jakiś odpowiednik yasminelle? Jak myślicie czemu lekarz zmienił pigułki? Dodam, że odbyło się to bez żadnych badań :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie jest odpowiednik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdgsertt
i potem przychodzą takie sieroty do lekarza i nie potrafią wyartykułować prostego zdania typu "nie chcę" lub "dlaczego" i potem się dziwią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, sporo czytałam w tym wątku jednak nie sposób przeczytać ponad 800stron, dlatego postanowiłam jednak spytać. Mam 21lat przez około pół roku brałam microgynon21 ale przytulam po nim dość dużo teraz lekarz przepisał mi tabletki NORAYA jednak ciężko coś o nich w internecie znaleźć podobno są nowe i to jakiś odpowiednik Yasminelle. Słyszałyście o nich? brała je może któraś z Was? Lekarz kazał mi je brać normalnie po 7dniowej przerwie po skończeniu obecnych czyli wydaje mi się że ciąg będzie zachowany i będą one działały od pierwszego dnia stosowania. Jak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicola87
hej dziewczyny, Mam pytanie odnośnie tabletek yasminelle... wkrótce zaczynam je brać, wcześniej zażywałam novynette ale sporo po nich przytyłam, następnie tabletki YAZ, które jak dla mnie były rewelacyjne. Jestem ciekawa jak jest po YASMINELLE?? Czy znacznie przytyłyście bądź pogorszyła się wam cera? Z góry dzięki za odpowiedzi;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie tyje się od tabletek a od żarcia bo tabletki to nie cukierki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YAZ to to samo co YASMINELLE, identyczny sklad ! Jedyna rzecz, która różni YAZ od YASMINELLE to ilość tabletek z chormonami, w przypadku YAZ to 24 + 4 bez chormonu, a w przypadku YASMINELLE 21 tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to że tabletki to nie cukierki to nie znaczy że się od nich nie tyje.. jeśli skutkami ubocznymi są niestrawność czy zaburzenia jelitowe to znaczy że wpływają tez na trawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabletki pobudzają apetyt więc tyje się od żarcia...w obozach koncentracyjnych nie było ludzi otyłych więc nie łykam tego że się po tabletkach tyje...to wina bab że się obżerają a zwalają wszystko na tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wydaje mi się żeby ludzie w czasie wojny tym bardziej Ci z obozów mieli dostęp do tabletek antykoncepcyjnych... a skoro nie mieli ani tabletek ani jedzenia to ciekawe po czym mieli być grubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lejdis0902
Powinno być dobrze :) loćka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×