Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Prośba o odpowieć do młodej położnej. Kupiam dzisiaj w aptece SUPLEMENT DIETY: CERA NOWA Z BRATKIEM. Skład: ziele bratka, glukonian cynku, witamina C, witamina B1, witamina B2, witamina B6, witamina B12, witamina PP, kwas foliowy, celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu. Sposób użycia 2 razy dziennie. Sposób działania: wpływa na przyspieszenie przemiany materii, wyciągi roślinne zawierają olejki eteryczne, garbniki i bioflawonidy, które wykazują silne działanie antyoksydacyjne, co powoduje "wymiatanie wolnych rodników", wpływa na opóźnienie procesów starzenia skóry oraz na procesy oczyszczenia organizmu. Wskazania: preparat przeznaczony dla osób z problemami skóry związanymi z nadmierną czynnością gruczołów łojowych. FARMACEUTKA powiedziała, że jej zdaniem nie powinno to się kłócić z Yasminelle, jednak ja już sama nie wiem komu wierzyeć. Proszę wyraźcie swoje zdanie na ten temat i w jakiej godzinie powinnam brac skoro Yasminelle biore o 8:30 rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do Młodej położnej- chciałabym się dowiedzieć ile czasu wchłania się tabletka anty (biorę Yasminelle) ? wyjeżdżam do Turcji i boję się rozstroju żołądka . Tabletkę biorę zawsze ok 15, więc ile czasu potrzeba aby ona normalnie się wchłonęła i działała nawet jeśli dopadnie mnie ewentualnie biegunka? Drugie pytanie czy mogę opóźnić trochę godzinę branie tabletki, np o 2 godziny? Bo jeśli działanie tabletek wtedy może być osłabione to nie będę ryzykować. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afadro
Dziewczyny jak macie jakieś pytania to fajny ginekolog odpowiada na nie na forum miastokobiet.net.pl i przedewszystkim nie trzeba długo czekać na odpowiedź. Tez miałam wątpliwości co do tańszego zamiennika harmonetu-sylvie20, ale on je w 100% rozwiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juniia
Czesc Dziewczyny:) Mam pytanko czy po tych tabletkach sie tyje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkkkkkkkkkkkkkk
Junia,tyje się od żarcia,a nie od tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Witam! Mam pytanie do dziewczyn, które maja bóle piersi przez krwawieniem. Ja mam je różnie. Na początku przyjmowania to jest jakoś rok temu zaczynały bolec jakoś w czwartym czy piątym dniu 2opakowania i przestawało dopiero po wystąpieniu krwawienia. POtem przesnuneło się tak, ze zaczynało bolec siodmego dnia 2 op Aż wreszcie ostatnio (jakies 2 czy 3 cykle) bolec zaczynały drugiego czy nawet raz trzeciego dnia 3 op Pytanie mam takie, czy nie jest czyms dziwnym jesli w tym miesiacu bol czuje juz czwartego dnia 2 op? Czyli tak jak bylo gdzies tak rok temu? Jasniej moze...Jezeli zauwazalna byla tendencja do tego ze bole pojawilay sie coraz pozniej (coraz blizej krwawienia) to czy powinnam sie martwic ze teraz nagle bola duzo wczesniej bo az tydzien wczesniej... Dodam, ze sa wakacje i bylam nad morzem i dwa dni ogromnego stresu...nie wiem czy to moze miec wplyw...(rozumiem ze opoznic by moglo ale czy przyspieszyc tez moze?) Jak jest u was dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Blad sie wkradl...nie mialo byc op-opakowania tylko tydzien (np. 2op to chodzi o 2 tydzien)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dudaa434
Hej dziewczyny! zaczęłam od paru dni brać tabletki jasmin, z powodu trądziku, a jestem juz grubo po dwudziestce i do tej pory żadne kuracje maściami i innymi pierdołami mi nie pomagały. Dziewczyny biorę je od 5 dni dopiero ale na twarzy mam straszny wysyp, wygląda to obrzydliwie, dosłownie masakra. Czy to jest spowodowane działaniem tych tabletek, jak długo moze się utrzymywać? Słyszałam, ze dopiero po 3 m-cach mogą być efekty! A ja wyglądam tak strasznie, ze nie wiem jak z domu wyjdę do pracy..! Czy któraś z was tez miała podobnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wweronika --- w przeciagu 3-4 h dochodzi do wchloniecia tabletki.Ale tylko przy CIEZKIEJ biegunce ( czyli wtedy kiedy nie wychodzisz z wc),moze nie wchlonac sie calkowicie,ze wzgledu na duza motoryke pracy jelit.Jezeli zwymitujesz w przeciagu godziny od polkniecia tabletki,to musisz polknac nastepna. Mozesz przesunac branie o 2h ,ale trzymaj sie dalej tej pory. Andzelika1207 --- jak to komu masz wierzyc ? Skoro w zadnej ulotce nie ma informacji nt wzajemnej interakcji ? dudaa434 ---- czesto jest tak,ze najpierw musi byc gorzej zeby pozniej bylo lepiej.Ale nie wszystkim kobietom homrmony sluza cerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam maly problem. Biore tabsy o godz 15,ale nistety ze 2.5 godz po tym dostałam lekkiej biegunki. Z tego co wyczytałam to tabletka wchłania się do 3-4 godz. Zastanawiam się czy brac kolejna tabletke z kolejnego dnia czy zaryzykowac i myśleć,ze się wchłoneła. POMOCY!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Lekka biegunka" na pewno nie wpłynie na proces wchłaniania pigułki. Jednak możesz wziąć drugą - nie zaszkodzi, a będziesz spokojniejsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariolus17 ---- tylko ciezka biegunka,czyli taka przy ktorej oddajesz kilknascie luznych stolcow w krotkim czasie,moze wplynac na wchlananie lekow. I nie zgadzam sie ze stwierdzeniem,ze 'nie zaszkodzi' wziecie drugiej tabletki.Bo hormony to nie cukierki ktore mozna brac w dowolnej ilosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście pigułek nie można łykać w dowolnej ilości - nic takiego nie napisałam. Jeśli dziewczyna ma się denerwować i martwić, czy tabletka się wchłonęła, to niech weźmie drugą. Ilość hormonów nie jest na tyle duża, że jednokrotna podwójna dawka mogłaby zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście pigułek nie można łykać w dowolnej ilości - nic takiego nie napisałam. Jeśli dziewczyna ma się denerwować i martwić, czy tabletka się wchłonęła, to niech weźmie drugą. Ilość hormonów nie jest na tyle duża, że jednokrotna podwójna dawka mogłaby zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLAINEZ ---- jeden organizm przejdzie obok tego obojetne,a drugi bedzie mial mdlosci,zawroty,bole glowy i inne cuda wianki.Po co ryzykowac,skoro nie ma do tego podstaw ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki :) Nie wzięłam drugiej tabletki jakoś uspokoiłam sie i nie panikowałam. Powiedzcie mi czy Was tez po yasminelle tak bolą piersi? Bo ja dotkąć się nie mogę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka_87
witajcie :) mam pytanie :) czy tabletki ziołowe na trądzik VISAXINUM obniżają skuteczność Yasminelle? dziurawca nie zawierają, więc wydaje mi się, że są bezpieczne, ale wolę się upewnić póki ich jeszcze nie nabyłam :) a tu podaję skład Visaxinum: celuloza mikrokrystaliczna (subst. wypełniająca), wyciąg z ziela bratka trójbarwnego, glukonian cynku, wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego, laktoferyna, hydroksypropylometyloceluloza (subst. do stosowania na powierzchnię), amid kwasu nikotynowego, wyciąg suchy z liści zielonej herbaty, dwutlenek tytanu (barwnik), stearynian magnezu (subst. do stosowania na powierzchnię), krzemionka koloidalna bezwodna (subst. przeciwzbrylająca), chlorowodorek pirydoksyny, hydroksypropyloceluloza (subst. do stosowania na powierzchnię), wosk biały i wosk Carnauba (subst. do stosowania na powierzchnię).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syla_19
witam serdecznie, kończe brać drugie opakowianie yasminelle. W następnym tyg ide na wesele a akurat wtedy będe miała krwawienie po odstawieniu. Słyszałam, że można "zahamować" krwawienie, po prostu nie robi się tygodnia przerwy tylko bierze się od razu nowe opakowanie, krwawienie wtedy nie wystąpi. Słyszałyście coś o tym ? Wiecie coś więcej w tym temacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Syla_19 --mozna tak zrobic , poprosty bierzesz dwa opakowania bez robienia przerwy.Ja jednak tego nie polecam, bo raz tak zrobilam i dostalam przez to 2 tygodniowych plamien..ale wiadomo kazdy organizm inaczej reaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syla_19
słyszałam właśnie, że mogą wystapić różne skutki uboczne i tego się boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Chciałabym się dowiedzieć jak na działanie tabletek Yasminelle wpływa spożywanie alkoholu? Czy istnieje możliwość, że przez to tabletki będą mniej skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Jak chcesz to sprobuj, nie u kazdego musza systapiac plamienia, ja tez wtedy sie uparlam mimio glosow forumowiczek,ze moga wystapic plamienia, no ale coz mialam wyjazd z moim lubym no i skonczylo sie tak,ze zamiast miec krwawienie z odstwienia 4-5 dni to mialam plamienie 2tyg......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kattej
mam może dość nietypowe pytanie, ale ryzykuje ;) faceci kończa w was, jesli bierzecie tabletki? od wczoraj nic innego nie robie, tylko czytam wszystkie opinie na temat yasminelle i już powoli schziuje ;p sa to moje pierwsze tabletki i już cholera sama nie wiem, czy zostac przy gumkach, czy zaczać je brac eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Erynia100 -- O ile spożyty alkohol nie spowoduje wymiotów albo ciężkiej biegunki w czasie do 4 godzin po wzięciu pigułki, to nie wpływa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Kattej -- Już wiele razy było mówione tu na forum:) We mnie na przykład partner kończył i w ciążę - tfu, tfu, odpukać - nie zaszłam;) Pigułki to najskuteczniejsza metoda, skuteczniejsza niż gumki, więc nie ma sensu się truć, jeśli i tak zamierzasz używać prezerwatyw. Choć wiele dziewczyn tak robi dla komfortu pyshicznego. Ale biorąc pigułki regularnie, naprawdę musisz być wyjątkową szczęściarą, żeby był tą jedną setną procenta, która zajdzie w ciążę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kattej
nie, nie dwóch zabezpieczen na pewno nie mam zamiaru używac, bo własnie to jest bezsensu :) dzieki! po prostu stres mnie zżera i tyle ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Kattej -- Raz się przełamiesz i już pójdzie jak z górki, zobaczysz. Rozumiem, co to stres i schiza, ale masz naprawdę 99,99% pewności, że w ciążę nie zajdziesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×