Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość vvvvv87
Młoda Położno, Przeczytalam Twój wpis o tym, że trzeba brać tabletki mniej więcej o tej samej porze i dopiero uświadomiłam sobie jaki błąd popełniałam...jestem niedoświadczona w braniu tabletek, skonczyłam dopiero 3 opakowanie, ulotkę przeczytałam, ale pierwsze opakowanie tabletek brałam o godiznie 21, drugie ok 18, a teraz biorąc 3 opakowanie ok 15 i jestem przerażona jak mogłam popełnić taki błąd. Brałam je po prostu jak mi pasowało i aż sama jestem zszokowana stopniem swojej głupoty. Teraz jestem podczas tygodnia przerwy i chciałabym Cię zapytać co mam zrobić ...zaczyna się zaraz rok akademicki i nie będę mogła brać tabletek o 15 jak ostatnie opakowanie. Najbardziej pasowałoby mi gdybym mogła brać tabletkę później. Czy jest jakieś sensowne rozwiązanie?????? poza tym zawsze interesowało mnie czy jak po tygodniu przerwy biore tabletekę 8 dnia, ale wieczorem, właśnie ok 21 to może być tak ze owalcja się może odblokować ( bo w praktyce od 9 dnia dzieli tylko kilka godzin)??? bardzo dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dingding
Hej. Właśnie skonczyłam 1 opakowanie. Czy jestem zadowolona? sama nie wiem. Cera fajna, zadnych wyprysków. Przez pierwsze kilka dni miałam cholerny apetyt ale unormowało się. Libido w normie. Piersi troche bolą, ale są piekne, większe iii jędrne:) z potrójnych "puszapow" przeszłam na pojedyncze:) reewelacja:) Z nastrojem bywa róznie. Jestem taką ciapą. Twarda kobieta zmieniła się w wrażliwą dziewuszkę. Płaczę, chce być głaskana i kochana ponad norme. Przez cały okres przyjmowania tabletek plamiłam. jakaś Masakra! Nie wiem, czy to przejdzie, czy sie przyzwyczaje. Koncząc moje wypociny stwierdzam, ze nie jest zle, ale jak wiadomo kazdy z nas inaczej reaguje na tabl.Pozdrawiam serdecznie P.S zrezygnowałam ze wspolnego nabijania sie przy serialach ze wspołlokatorami od czasu gdy popłkałam się ze wzruszenia na " Na wspólnej" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papera
vvvvv87 - wyluzuj. To ze wskazane jest zazywanie tabletek o tej samej porze odnosi sie prede wszystkim od rozpoczetego juz opakowania. Wlasnie to z nowym opakowaniem najwygodniej jest zmienic pore. Wtedy, zaczynasz 'od nowa'. Od 15 do 21 jest 6 godzin... Wazne ze wezmiesz tabletke nie dalej jak 12 godzin. Podczas rozpoczetego opakowania rowniez mozna zmienic godzine, choc nalezy zrobic to 'delikatnie'. Czyli stopniowo wydluzac pore zarzycia. Ale wlasnie z nowym opakowaniem jest najwygodniej, bo zmieniasz i juz. Dodam jeszcze ze dzien nie liczy sie od polnocy do polnocy ale sa ta 24 godziny, pierwsza godzina liczy sie od momentu zazycia tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ta stopniowa zmiana godziny,w trakcie blistra tez do konca sie nie zgodze. Bo znowu doprowadzmy do sytuacji,w ktorej poziom hormonow moze zaczac sie wahac.Dzis wezme o 15,jutro o 16 ,pojutrze o 17 i tak dalej bedziemy 'skakac' az dojdziemy do wybranej pory :-) Jezli chcemy zmienic pore,to zroby to raz a porzadnie.Przeskoczmy z godziny 15 na 21,i do konca blistra trzymajmy sie tej godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosuje nouvaring.Ktory ma jeszcze mniejsza ilosc hormonow niz yasminelle.Pierwszy krazek wlazylam o 22 i tej godziny musza sie trzymac.Czyli 8 dnia przerwy o 22 musza go wlozyc.I nie moge sie spoznic.Nie moge zmienic godziny aplikacji na pozniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papera
tak... tak przypuszczalam ze mnie poprawisz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papera
wiesz? ja nie wiedzialam ze te nasze hormony sa tak delikatne. Nie bylam swiadoma, ze najlepiej jest je brac praktycznie co do minuty. Ogolnie biore tabletke 'na czas' choc czasem zdaza mi sie wzisc troche pozniej, ale ze swoiadomego wyboru, np. wypilam herbate czy kieliszek wina to poczekam chwile... Mloda polozno... no wlasnie a czy zwykla herbata np. lipton moze obnizyc wchlanianie? Bo gdzies mam napisane ze mocna kawa i herbata obnizaja. I najlepiej jest odczekac przynajmniej godzine by zazyc tabletke. No i ja wlasnie dlategostaram sie nie pic herbaty na kolacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba ich brac co do minuty.Tylko takie parogodzinne,regularne spoznianie sie,moga spowodwac wahania poziomu. Zadne napoje nie wchodza w interakcje z lekami. Tylko moze niekoniecznie pwinno sie je popijac alkoholem ;-) Przerwa miedzy jednym a drugim jest wtedy wskazana. Podrecznikowo to powinno sie leki popijac woda,zeby zoladek troche zaoszczedzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
mloda polozno-mozesz tez zaczac dawac swoje rady na Kafeterii w temacie Nuvaring?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indys --- co za duzo to niezdrowo.Jedno forum wystarczy.Zreszta czym te rady beda sie roznily od tych.Hormony to hormony ;-) Nawet nie wiem,ze takie forum istnieje i gdzie go szukac ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvv87
Dziękuję Wam za pomoc:) Więc teraz mogę rozpocząć kolejne opakowanie o 21 i nie martwić się ze poprzednie skończyłam o 15 ( nawet godzinę wcześniej bo to była inna strefa czasowa, czyli o 14)? Nie chcę żeby skuteczność tabletek była obniżona....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga1987
hej,mam pytanko bylam ostatnio na zwyklym badaniu usg profilaktycznym brzucha i lekarka pow ze mam torbiel na macicy a jak bylam u gin jakies pare dni wcesniej nie widzial tego a mam przepisane yasminele i mam wlasnie je wziac pierwszego dnia okresu,i nie wiem czy mam je zaczac czy nie a wizyte mam dopiero w ten pon bo jest na urlopie....a okres dostalam wlasnie dzisiaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alleka
Sprzedam receptę na yasminelle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ancyna
do AGA1987 --> co do torbieli i yasminelle to sądze ze mozesz brać. Ja mam niewielką torbiel i biore yasminelle jako lek własnie na tą torbiel Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmrroowwaaa
hejka, brałam tabeltki 1,5 roku i teraz je odstawilam zeby zrobic sobie przerwe i wczoraj (poniedzialek) powinnam dostac okres a go nie mam i sie tak zastanawiam czy okres moze mi sie opożnic? i jak dlugo moge go nie miec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga1987
torbiel od trzonu macicy,prawdopodobnie z przydatkow prawych,tak mi pow lekarka na usg zwyklym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga1987
mialam zapalenie i dlatefo lekarz przepisal mi anty,wraz z innymi leakami,a wlasnie yasminelle mialam wziasc jako nastepne aby cykl sie nie rozregulowal,wiec ten tydzien moge poczekac zobaczymy co powie mam nadzieje tylko ze nie zmieni mi ich bo kupilam trzy opakowania tak jak ostatnio mi je przepsal,w kazdym razie dzieki za porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda położna odstawilam 2 sierpnia Yasminelle, 5 dostalam okres z odstawienia ale kolejnego okresu nie ma... w ciazy nie jestem na 100%. Czy to normalne po tabletkach? bralam je 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmrroowwaaa
Maxunia ---> własnie mam taka sama sytuacje jak Ty. rowniez dostalam okres po odstawieniu tabletek ale kolejnego ciagle nie mam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmrroowwaaa mam nadzieje ze szybko wszystko wroci do normy... narazie bardzo sie tym martwie... a ze skutków ubocznych to jeszcze strasznie teraz przetłuszczaja mi sie włosy i skóra twarzy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia2010
Jasna cholewka chciałam yasminelle a lekarz dał mi na milvane bo stwierdził że po yasminelle będę mieć krwawienia podobnie jak po azali.A w zasadzie o milvane bardzo mało wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balusiad
Hej dziewczęta!!!!!! Cóż, ja zmieniam antykoncepcję!!!! Przerzucę się chyba na plastry, bo tabletki za bardzo obciążają mój już nad wyraz osłabiony żołądeczek:((( Mam jedno nietknięte opakowanie Yasminelle, chętnie sprzedam. Cena 35zł. Piszcie balusia@o2.pl albo nawet dzwońcke 692 339 671

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprzedam yasminelle cena 40 zł (data ważności 12.2012) +4,50 wysylka lub odbior osobisty dąbrowa górnicza tttasikowa@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam na sprzedaż 2 recepty po 2 opakowania (czyli w sumie 4 opakowania) na yasminelle. Na recepcie nie ma dat, więc są ważne wystarczy sobie samemu dopisać datę i wykupić tabletki. Sprzedaję te recepty ze względu na to, że przechodzę na midianę. Ceno do uzgodnienia. Kontakt: karolka800@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) biore yasminelle od 2 miesiecy(koncze 2 opakowanie). wszystko bylo super, cera o niebo lepsza, piersi jedrniejsze..ale od dwoch tygodni nie jest. mam okropne humorki. jestem opryskliwa, wredna i kompletnie nie potrafie sie z nikim dogadac..co chwila na kogos wybucham, albo jestem totalnie obojetna na to co ktos do mnie mowi.. bardzo mi to utrudnia zycie:(wszystko mnie drazni i nic mi nie pasuje. w dodatku zaczelam tyc;/ czy powinnam zmienic tablekti?czy pcozekac co bedzie po magicznym 3 opakowaniu?ponoc dopiero po 3 mozna stwiedzic co jest nie tak.prosze o madre rady i pomooooc bo jestem nie do zniesienia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papera
aleksandrar - a wysypiasz sie? wypoczywaz wystarczajaco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak. ogolnie czasami musze wczesniej wstac ale nie odczuwam zmeczenia z nie wyspania.czuje raczej rozdraznienie samym wstawaniem...nie wiem juz sama co mam robic..nawet zauwazylam, ze jestem drazliwa kiedy wyglupiam sie z chlopakiem.a do tej pory sprawialo mi to radoche.teraz boli mnie lekkie scisneicie ramienia...no i te humorki;////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×