Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Hejka!Od trzecz dni biore yasminelle i sa to moje pierwsze tabsy anty.Dlatego mam sporo pytan,ale nie chce Was za bardzo przemeczac:PZastanawaim sie czy alkohol ma wplyw na dzilaanie tych pigulek?No i jeszcze jedna rzecz mnie badzio intryguje,czy naprawde nie mozna sie w ogole opalac jak zaznaczyla farmaceutka?Zadnego solarium czy sloneczka? A tak w ogole to ile placicie za paczuszke?Bo ja 47.79:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej właśnie mam takie samo pytanko jak Eti_86 jak jest z tym opalaniem bo chce sie wybrac na solarke, swiadkuje pod konie kwietnia. Prosze o jakies informacje jak z tym słoneczkiem????? Dzieki Pozdro dla super babeczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej właśnie mam takie samo pytanko jak Eti_86 jak jest z tym opalaniem bo chce sie wybrac na solarke, swiadkuje pod konie kwietnia. Prosze o jakies informacje jak z tym słoneczkiem????? Dzieki Pozdro dla super babeczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki K za info bo trochę się już zaczęłam niepokoić... ehh no to jeszcze trochę się pomęczę ;[ ale trudno się mówi... Odnośnie opalania to mi nic nie jest po solarium, bo czasem sobie pójdę... chyba zależy to od tolerowania tabl przez organizm. Myślę, że możesz spróbować, a jeśli zauważysz jakieś przebarwienia na skórze albo po prsotu kiepsko się będzie czuła no to nie skorzystasz więcej ze słoneczka bo przeciez zdrowie ważniejsze... Mam nadzieję, że będzie jednak OK i już teraz życzę super wesela ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A własnie zapomniałam dodać - za opakowanie płaciłam 44.50 (Lublin) ale chyba i tak poszukam jeszcze tańszej apteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafiwal
no niestety jak dostaniesz okres wieczorem to musisz wziasc odrazu wieczorem ale to nawet lepiej jak bedziesz brala na noc bo jesli bedziesz miala mdlosci itp dolegliwosci to to przespisz,ja bralam po 22 ale zmienilam sobie pore na wczesniejsza zeby nie laczyc z alkoholem bo ponoc to oslabia aja wole byc pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
Witam wszystkie Yasminellki!mam pytanko:gdziw w Lublinie można kupić najtaniej te tableteczki, bo ich cena waha się od 35zł do nawet 50 (jak wyczytałam)! Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dr_lukasz
Witam drogie Panie... Bardzo dorbze robicie wymieniając się doświadczeniami na temat antykoncepcji... Przeczytałem z uwagą wszystkie strony tego co napisałyście... Pozwole sobie odpowiedzieć na nie które z nich: - Jak każdych tabletek, tak i AK nie powinno się łączyć z alkoholem. Większość pigułek jest wchłanianych z przewodu pokarmowego po ok 2-3 godzin a resztki sa trawione po ok 8-12h. Tak wiec w tym pierwszym okresie nie powinno się tankować. - Krwawienia. Drobne plamienia zdarzają się nawet do 3 miesiąca, i nie jest to przeważnie nic niepokojącego jeśli wstępne badania gine były poprawane. - Większość z was pisała o tym że bierze Strasznie długo pigułki, a rzadna o świadomych przerwach w ich stosowaniu. W większości przypadków zalecam aby po 6 miesiącach zrobić sobie przerwe w antykoncepcji hormonalnej. To jest biologiczny okres jaki wasz organizm moze wytrzymać bez NORMALNEJ miesiączki. Pozdrawiam miłe Pani dr Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bastka --- mnie nogi bola tak jak przy reumatyzmie.kiedys pisałam ze kreci mnie w nogach jak by mnie grypa miała brac.Potem doszło takie pieczenie tuz nad kolanami jakby uda mnie bolały.Teraz od kilku dni pobolewa mnie głowa Dzwoniłam do mojej pani doktor i mi poleciła zeby zrobić badanie; tkz.przepływy. Udało mi sie to załatwić dosyć szybko bo 5 kwietnia mam badanie.Wtedy powiem wam wiecej.Moja pani dok. powiedziała mi też ze te tabl.maja najniejsza dawke hormonów i juz nie mozna ich zmienić nie ma na jakie jeżeli chodzi o szkodliwosc.Nie powinne boleć mnie nogi ani głowa.Wiec prawdobodobnie bedę musiał odstawiś pigułki.Zobaczymy co wykaze badanie.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amelia81 ----> ja kupiłam na ul. Lubartowskiej (Pod Różą) i tam zapł. 44,50... musze sie wybrać jeszcze na Narutowicza, tam gdzie są wiecznie takie długaśne kolejki.. a Ty ile zapłaciłaś i gdzie? :> Pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lansi
dziewczyny... biore juz drugie opakowanie yasminelle, jestem przy 9 tabletce. nie zapomniałam żadnej, wszystkie brałam o tej samej porze, nie wyiotowałam, nie miałam biegunki, ale pije dość dużo alkoholui pale papierosy. kocham się często z moim chłopakiem - bez dodatkowego zabezpieczenia. w przerwie dostałam normalnie okres. jednak od poczatku 2 opakowania jest mi często niedobrze, bolą mnie piersi,a teraz doszedł jeszcze taki żółty śluz. trochę się boję czy to po prostu skutki uboczne tabletek czy jest możliwe, że to ciąża...? jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
Saraaa84!!! Problem w tym, że jeszcze nigdzie nie kupowałam, bo mój lekarz dopiero co mi je przepisał. Muszę się rozejrzeć, Jak znadę tańsze to z pewnością dam Ci znać. Dzięki za informację. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bastka
mama oli-----> mnie bolą właśnie piszczele i tył łydek. powiedz gdze załatwiłaś to badanie i ile ono kosztuje.... mój gin też o tym mówił tylko mówił też że jest bardzo drogie:( a ja odczuwam jeszcze takie mrowienie w nogach:( odp proszę BUŹKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yes-Yas
Hej kobietki! Ja tez biore Yasminelle, koncze pierwsze opakowanie. Mam tylko takie jedno pytanko do Was: czy te tabletki pomogą zwalczyc nadmierne owłosienie na twarzy? a jesli nie to czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu? Pozdrawiam Was cieplutko :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nisiaczek
mam do was pytanie od niedzieli biore tabletki yasminelle wzielam ja w pierwszym dniu miesiaczki i tylko ze misesiaczka mi znikla nie mam jej czy to dobrze ???? bo sie martwie :(:(:( odpowiedzcie mi prosze :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bastka - - mam to szczescie ze moja mama pracuje w przychodni i porozmawiała z moim lekarzem pierwszego kontaktu i ta wypisała mi skierowanie do lekarza naczyniowego- tam idę 2 kwietnia,ale ta moja mamuska odrazu zapisała mnie na badanie na 5 kwietnia.Mam nadzieje ze ten lekarz naczyniowy da mi skierowanie na własnie to badanie przepływów metodą doplera.Takze widzisz udało mi się,nie mam pojecia ile moze kosztować to prywatnie. Mysle że jakbys poszła do swojego pierwszego kontaktu i powiedziała o co chodzi to tez powinna dać ci skierowanie - bo to jest przeciez powazna sprawa.Na pewno napisze ci co mi tam powiedzieli.Teraz mam wrażenie ze nogo jakby mniej bola ale za to juz 5 dzień pobolewa mnie tył głowy.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do -> nisiaczek. Tak to jest normalne ze ci @....zanikł jezeli wzełas tabletke od pierwszego dnia @....niczym sie nie martw też tak miałam. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam kobietki pytanko
czy jak bierze sie Yasminelle w celu uregulowania cyklu,(nie antykoncepcyjnym) trzeba robić 7 dniową przerwę? Gin kazał mi to brać od 5 dc i nie pamiętam, czy mam robić przerwę czy nie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała Kasia
Ja wczoraj odstawiłam,bo mnie wykończyły:-(.Prawie sparaliżowało mi nogi,uderzenia gorąca i dreszcze to normalka i do tego się przyzwyczajałam.Tydzień czułam się jak przy ciężkiej grypie.I coś co mnie zszokowało-w tydzień schudłam 1,5 kg,a ja i tak jestem wystarczajaco chuda;-(.Mąz stwierdził,że wiedział,że żeni się z oryginałem:-),przyjaciółka farmaceutka,że jestem wyjątkowa:-).Nie wymiotowałam,nie miałam nudności,nie bolała mnie głowa.Z pozostałaych działań niepożądanych miałam prawie wszystko.Aha,dzisiaj czuję się rewelacyjnie:-);-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej moze mam troszke glupie pytanie ale zastanawiam sie jak to jest bo dopiero zaczne brac tabletki.Chodze do gina prywatnie i mam pytanie o wizyty czy chodzi sie co miesiac??Bo jak tak to troszke mnie to bedzie kosztowac:/ prosze odpiszcie z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vice
jeżeli nic się nie dzieje, to nie ma potrzby chodzenia co miesiąc. ja chodzę co 3 po recepty, bo wypisuje mi na zapas bez dat. jak jest mi źle poprostu idę do niego i mówię co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatycza
jestem w połowie drugiego opakowania. mam taką lekko żółtą i bardzo wodnistą wydzielinę z pochwy. czy któraś z was też tak ma? jak zmieniła się wasza wydzielina pochwowa podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bastka
mama oli----> to faktycznie miałaś farta:) ja jestem dziś w 2 dniu przerwy i też mam wrażenie że mniej nóżki bolą:) posłuchaj ja już sama nie wiem co myśleć bo problem z nogami to ja mam cały czas tzn. mam żylaki(nie jakieś znowu straszne) ale są i pękają mi naczynka na nogach właśnie:( myślałam również że może muszą nam się organizmy przyzwyczaić do tych tabsów:/ a i oprócz bólu nóg nie odczuwam innych dolegliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vice
jak wy to robicie? mnie nic nie było i nie jest. jestem w trakcie drugiego opakowania i żadnych, ale to żadnych skutków ubocznych :) tabletki są bardzo dobre, tylko pewnie będę musiała je zmienić na tańsze, bo do tej pory z facetem składaliśmy sie po połowie, a teraz nie mam co na to liczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
Olsza!!! Kiedy ja brałam wcześniej tabletki (4,5 roku) chodziłam do lekarza ogólnego, który bez problemu mi je przepisywał. Jeśli nic się nie dzieje do ginekologa chodzi sie co 6 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bastka ---- ja teraz koncze drugie opakowanie i chyba mam mniejsze te bóle nóg.Od tygodnie pije magnez.Też nie wiem co dalej robić,na razie zrobie to badanie bo akurat załapie sie w przerwie i potem albo wezme dalej albo przerwe to zalezy od wyniku.Ale czesto tez jest mi niedobrze.Odezwe sie jak by co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danka20
Witam Was dziewczyny!!Nie przypadkowo znalazłam się na tym forum. Właśnie dziś dostałam okresu i dziś wezmę moją pierwszą w życiu tabletkę anty właśnie Yasminelle. Nie ukrywam że mam sporo obaw jak zareaguje mój organizm ale mam nadzieję że moje miesiączki nie będą już takim koszmarem. Mam zamiar brać tabsy koło 20 wyczytałam że wiele z was też uważa to za najlepszą godzinę. Oczywiście z racji tego że zaczynam tabletki będę pewnie z czasem mieć wiele pytań do Was. Mam nadzieje że pomożecie. Obawiam się tylko schudnięcia bo sama szczuplutka jestem więc mam nadzieje że przytyje. Pozdrawiam cieplutko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh widze ze nie tylko ja mam takie problemy:POd 5 dni biore tabsy i czuje sie calkiem w porzadku.Jestem ogolem zmeczona>ale moze to przez ten przedswiateczny tryb zycia:)Schudlam 1kg i z tego siem ciesze badzio,choc zastanawiam sie czy to przez tabsy czy przez to ze uwarzam na to co jem,bo kiedys bralam jakies leki hormonalne i przytylam 6 kg:/Dlatego teraz uwarzam,no i cycuszki chyba podrastaja,takze jestem zadowolona:DChce i sc na solarke ale sie cykam,a Wy jak tam?Macie jakies palmy od slonca i solarium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×