Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość symantec
Cześć dziewczęta ;) Hmm jak tak czytam wypowiedzi Wasze to w zdumienie popadam i zaczynam się zastanawiać czy mam jakiś zupełnie odmienny organizm czy co ... a więc biorę tabletki dzisiaj 10 dzień i mam na odwrót , cera poprawiła się , żadnych krost tzn. mam drobne ale nowe nie powstają i jakby gładsza skóra troszkę na twarzy... nudności brak , depresjii też , bóle głowy - nie wiem co to takiego... nogi nie bolą hmm jedyne co zauważyłam to ,że mam właśnie większy apetyt na słodycze ale waga jest zachowana a nawet spada ... jedyne co mnie martwi to brak powiększenia piersi no ale może po pierwszym opakowaniu to się zmieni dopiero :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bastka
cześć wszystkim:) powiem wam że jak przeczytałam wypowiedź zaskoczonej to aż mi się słabo zrobiło :( przypomnę że pisałam parę dni temu że obawiam się że mogę być w ciąży bo po raz pierwszy kochaliśmy się bez gumki po 12 dniach brania tabl. teraz to już chyba oszaleję:( POMÓŻCIE PROSZĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała Kasia
Zacznę tak,mam duużo lat,córkę,z zawodu jestem medykiem,spore doświadczenie życiowe i zawodowe,ale tego,co pisze zaskoczonaaa za"kija" nie pojmuję.Cytat:"bralam yasminele 2 miesiace i czulam sie po nich duzo lepiej niz po moich wczesniejszych jak np diane.ale zawsze stosujemy tez gumki tak dla pewnosci. z yasminelle ze skutkami uboznymi nie bylo tak strasznie i bylam zaoaolona az do wczoraj kiedy idowiedzialam sie ze jestem w ciazy..."To jakiś FENOMEN.Podwójne zabezpieczenie i ciąża!A który to tydzień,lekarz musiał ocenic wiek ciąży...Przy stosowaniu hormonów w ciążę zachodzi cos ok.5 kobiet na 1000.Powodem jest głównie złe stosowanie hormonów(niezgodnie z instrukcją i zaleceniami lekarza),stosowanie leków,które obniżaja działanie tabletek,biegunki,wymioty i brak zabezpieczenia,przesuwanie godziny przyjmowania tabltek,zapominanie o nich.Jest również bardzo,bardzo znikomy procen kobiet ,na które hormony nie działają w takim stopniu w jakim powinny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uluś
hejka wsystkim ja jesce nie stosuje yasminelle dopiero mi lekar prepisal mam bardo due obawy bo jak to jest tym dodatkowym abepiecaniem sie?/ no i jeeli chodi o dodatkowe kilogramy?? sorki a blędy klawiatura mi sietroske prestawila:) mam nadieje e pomoresie pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabgaba
hej! w czasie przerwy między pierwszym a drugim opakowaniem yasminelle wypiłam łyk hydroksyzyny, czy to mogło osłabić działanie tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boze.. nie moge sie nie odezwac.. Dziewczyny, czy mamy nadal średniowieczeczy jestesmy wreszcie wykształcone i świadome tego co dzieje sie na sciecie, jak funkcjonuje człowiek, jaka jest biologia, fizjologia i to ze kazdy jest organizmem o odmiennym DNA???? KAZDY REAGUJE INACZEJ na TAKIE \"leki\" i NIE MA SIE CO DZIWIĆ! Za chwile polowa z was przestanie brac tabsy, a czesc w ogole uprawiac sex bo przeciez zaskoczonaaa zaszła w ciąze choc przyjmowała tabletki i stosowała jeszcze gumki (NIE WIEM PO CO. Dziewczyny nie wypytujcie czy przy tabsach trzeba sie dodatkowo zabezpieczac bo to ŚMIESZY). Taak to na pewno przez to ze mienila tabletki, hahaha. Ludzie biora tabletki od kilku lat i nic takiego sie nie dzieje. To co przytrafilo sie zaskoczonej jest na pewno niepokojące, ale to nie jest normalne!! Litości cóż za zabobonne myślenie, bo jak sie jednej na tysiące przytrafilo to juz katastrofa i moze ja bede kolejna, moze ja dostane potrójnej ciązy albo wodogłowia?? Odrobina dystansu dziewczyny, nie zachowujcie sie jak panikujące furiatki, pilnuje swoich godzin, swoich dni, tego by nie przyjmowac nic przeczyszczającego, potenjalnie osłabiającego działanie, to tylko chemia i trzeba jej pilnować, a nie zwać włosy z głowy. BASTKA---> zdaje sie ze na tym forum juz mnówsto razy pojawiało sie tłumaczenie ze tabsy działają od pierwszej tabletki. a jak juz tak cały czas mimo tłumaczen umierasz ze strachu to zrób test i po kłopocie, na pewnoo pomoze Ci sie uspokoić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafiwal
Jasne ze w czasie przerwy tez jestesmy zapezpieczone taki komentarz jest nawet zamieszczony czarno na bialym w ulotce wiec mozna'' uzywac do woli'';p;p..ja tez spoczatku sie balam bo z tego wszystkiego kiedys zapomnialam ze juz przestalam brac i wtedy tez malam strach ale przestudiowalam ulotke i juz bylam spokojna;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafiwal
a wy dziewczyny co powiecie na ten temat;>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilly_lu
Groszek1988------>(tesh jestem nieszczesny '88):P Calkowicie sie z Toba zgadzam i gratuluje zdrowego podejscia!!:)Dziewczyny tabletki sa wlasnie po to zebyscie nie musialy sie martwic czy zaszlyscie w ciaze !! a nie odwrotnie!!Spokojniutko!!to działa!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilly_lu
Aha!!jeszcze mam takie pytanie....w ciagu brania pierwszego opakowania cera sie pogorszyla,ale pod koniec i w przerwie 7 dniowej wracala do normy az sie jush cieszylam ze robi sie coraz lepsza...a to po5 dniach drugiego opakowania znowu.....;(;(;(takie małe czerwone chrostki jakby podskórne...koło oczu i wokol ust(bardziej na brodzie)Co robic??:(skoncze to opakowanie i chyba pojde do gina....czy inne tabletki tesh beda powodowaly u mnie cos podobnego??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilly_lu
Aha!!jeszcze mam takie pytanie....w ciagu brania pierwszego opakowania cera sie pogorszyla,ale pod koniec i w przerwie 7 dniowej wracala do normy az sie jush cieszylam ze robi sie coraz lepsza...a to po5 dniach drugiego opakowania znowu.....;(;(;(takie małe czerwone chrostki jakby podskórne...koło oczu i wokol ust(bardziej na brodzie)Co robic??:(skoncze to opakowanie i chyba pojde do gina....czy inne tabletki tesh beda powodowaly u mnie cos podobnego??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilly_lu
Aha!!jeszcze mam takie pytanie....w ciagu brania pierwszego opakowania cera sie pogorszyla,ale pod koniec i w przerwie 7 dniowej wracala do normy az sie jush cieszylam ze robi sie coraz lepsza...a to po5 dniach drugiego opakowania znowu.....;(;(;(takie małe czerwone chrostki jakby podskórne...koło oczu i wokol ust(bardziej na brodzie)Co robic??:(skoncze to opakowanie i chyba pojde do gina....czy inne tabletki tesh beda powodowaly u mnie cos podobnego??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilly_lu
przepraszam za te 3 wiadomosci pod rzad....nie panuje czasami nad komputerem...głupsza jestem troszke od niego:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Dzieczyny powedzcie mi bo do tej pory bralam yasmin juz ponad rok dzis mam wziasc pierwsza tabletke z nowego opakowania no i bylam wczoraj po recepte i moj gin wypisal mi Yasminelle ale z tego wszystkiego nie wiem jak to sie ma do tej przerwy. Chodzi mi o to czy jelsi wezme pierwsza tabletke Yasminelle po 7 dniowej przerwie po Yasmin to czy ochrona anty bedzie zachowana. Swoja droga ciekawa jestem jak sie bede czuc po tych tabsach bo po Yasmin bylo wszytsko ok. Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Od 12 dni biorę Yasminelle i jedynymi przykrymi skutkami ubocznymi są zmiany nastrojów i plamienia... Zmiany nastrojów da się jakos przeżyć (tu podziękowania dla mojego Pe. który to wytrzymuje)..gorzej z tymi plamieniami, bo przypominają one raczej skąpy okres niz takie typowe plamienie :( Czy któraś z Was może już tak miała? To moje pierwsze tab. anty, więc może po miesiącu minie all... jak myślicie? :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaY
witam mam taki problem i bylabym bardzo wdzieczna za pomoc:) jestem po pierwszym opakowaniu tabl i wlasnie wczoraj minal mi tydzien przerwy- tzn wczoraj powinnam wziasc tab z nowego blistra ale mieszkam w malym miasteczku i wszytskie apteki zamkniete- jak to w niedziele a podczas przerwy zupelnie zapomnialam. co zrobic w takiej sytuacji? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dexter090
jestescie jeszcze? mam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola87
hej wszystkim! chcialabym zapytac czy ktoras z was choruje na zespol jajnikow policystycznych i przyjmuje przy tym yasminelle? bo mi moj ginekolog przepisal te pigulki i nie wiem czy to byl dobry wybor... ja przyjmuje je od tyg. i nie mam zadnych skutkow ubocznych, nawet tego na ktory czekam- moje cycuszki sa nadal malutkie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shopgirl
hej!Mam bardzo ważne pytanie czy przy tabletkach uzywacie podwojnego zabezpieczenia?ja dopiero zaczne brac tabletki,wiec to jest dla mnie ważne.i jeszcze jedno pytanie czy od pierwszego dnia stosowania tabletek mozna juz to robic bez podwojnego zabezpieczenia?please niech ktos odpowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminelkaaa
hej dziewuszki!!! no wiec teraz kolej na mnie aby sie wypowiedzieć otóz,ja przeszłam z plastrów na tabletki ( plastry odstawiłam poniewaz jedynym problemem było uczulenie na klej które wystapiło po 1,5 r stosowania hehe ) przez pierwszy miesiac stosowania yasminelle czułam sie bardzo dobrze,zadnych objawów... no a teraz hmm... czesto boli mnie glowa,mam wysokie cisnienie,zmienny nastrój ,czsami napadaja mnie ataki agresii na mojego lubego :-( no i po wzieciu tabletki,po godzince czuje nadkwasote w zoładku :-/ kurcze mam nadzieje,ze to wszystko minie,choc organizm jest przyzwyczajony do hormonów . pozdrawiam was wszystkie bardzo goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bastka
hej wszystkim:) byłam wczoraj u gina i wszystko ok:) z wyjatkiem moich nóg, które zaczęły się parę dni temu i mój lekarz podejrzewa że to może być wina tabl. ale póki co przepisał mi jeszcze 1opak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bastka
mama oli ---->a jak było u ciebie z tym bólem nóg??? po jakim czasie brania tabl. pojawił się u ciebie? no i czy ustąpił? mój gin powiedział że jeśli mnie nie przestaną boleć to będę musiała odstawić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bastka - ja juz zwariowałam .Tp byłotak; nogi zaczeły mnie boleć w połowie pierwszego opakowania.W 7 dniowej przerwie było jakby lepiej.Zaczełam brać drugie opakowanoe i tez ból powrócił mniej więcej też tak w połowie opakowania.Teraz zostało mi do końca 7 tabletek i jest jakby lepiej.Wiec nie wiem co mam dalej robić.W tym tyg.bede kontaktować się z moją panią doktor i zobaczymy co ona dalej postanowi..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafiwal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafiwal
hej;]z tymi plamieniami to niestety na poczatku to norma ja tez tak mialam przez pierwszy miesiac juz przy drugim opakowaniu minely i niestety sa one takie jak skapy okres ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafiwal
niby nie ma problemu zebys wziela pozniej,przeczytaj sobie dokladnie ulotke tam sa podane takie przypadki tylko ze jak przyjmiesz tabletke pozniej to potem przynajmniej tydzien zabezpieczasz sie dodadkowo ,wszystko zalezy kiedy przyjmiesz jak to bedzie powyzej 12 h to wlasnie tak a jak chodzi o dni to juz nie pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafiwal
nie musisz sie dodatkowe zabezpieczac dzialaja juz od pierwszego dnia cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bastka
mama oli---> a powiedz mi kochana jakiego rodzaju jest to ból u ciebie i w którym miejscu boli dokładnie... u mnie te bóle zaczęły się pod koniec opakowania tzn. kończe dziś anogi bolą mnie od środy mniej więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa66
hej dziewczyny, mam male pytanie, bo podobnie jak ona6 zaczne dopiero brac tabletki i faktycznie zastanawiam sie teznad -> "Chce sobie ustalic pore na godziny przedpoludniowe (ok 10-11) a co jesli okres zacznie mi sie wieczorem??? Dodam tylko, ze nie mam az tak regularnej miesiaczk, aby wyliczyc co do dnia...Pytanie, czy mam wziac wieczorem i to "ustawi" mi pore brania tabletek, czy mam wziac nastepnego dnia (tylko to juz bedzie 2-gi dzien cyklu...) ??? " jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pidżamka
weź pigułke tego dnia którego zacznie CI sie okres.. wtedy bedziesz zabezpieczona dokladnie od tego dnia. Najlepiej weż wieczorem, koło 20 bo rzeczywiście na początku możesz czuć sie senna, zmęczona, może troche Cie mdlić, wiec jesli weżmniesz w dzien mysle ze mozesz sie czuc po prostu źle.. a tak, to wieczorem, spokojnie, i hop do łóżka. ja wlasnie wczoraj skonczylam drugie opakowanie:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×