Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Sonia19
Hej dziewczyny:) mam pytanko: A wiec wczoraj wieczorem kolo 21-22 dostalam okresem i teraz bede musiala dzisiaj wziasc pierwszy blister czyli mam wziasc tabletke z napisem wtorek bo chce wziasc o 21 tabletke?? musze sie upewnic:) wiecie kto pyta nie bladzi:) a i czy jak wezme ta tabletke to, to jest tak jakby moj pierwszy dzien okresu czy tak jakby drugi, i czy po okresie odrazu bede musiala sie dodatkowo zabezpieczyc?? dzieki za odpowiedzi laski... pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy dzien okresu to pierwsze 24h od wystąpienia krwawienia, wiec moze lepiej weź wczesniej tabletke np. ok 18 żeby sie zmieścic w tym pierwszym dniu. A w kolejne dni mozesz juz brac o 21. Jesli tabletke przyjmie sie pierwszego dnia okresu to zabezpieczonym sie jest odrazu, ale mozna dodatkowo 7 dni dla pewności stosowac gumke. Wszystkie tabletki w listku są takie same wiec niewazne ktorą kiedy weźmiesz, ale dni tygodnia to duze ułatwienie wiec weź wtorkową :) Podczas pierwszego opakowania mozesz miec plamienia lub krwawienia wiec nie zdziw sie jak okres długo nie bedzie ci sie konczył i bedziesz plamić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonia19
Aha dzieki Moniak:):) A ulotke dokładnie przestudiowałam, ale zawsze lepiej jest się jeszcze kogoś dopytać, a skoro mówisz że lepiej jakbym wziela o 18 to jutro juz bede mogla brac o 21? Czy dobre bedzie takie zmienianie pory ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zmienisz pory tylko godzine. Bo własnie tabletki sie bierze o tej samej PORZE a 18 i 21 to... wieczór. Te 3 godzinki to nic, organizm nawet nie zauważy. Sama brałam w granicach 20-23.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość schering
Dziewczyny mam taki problem w zeszłym miesiacu dostałam krwawienie we wtorek czyli 3 dnia po ostatniej tabletce. teraz skonczyłam drugie opakowanie jest 3 dzien po ostatniej tabletce drugiego opakowania i okresu nie mam.A powinnam dostac własnie chyba tak samo 3 dnia prawda??Czy moga byc wahania??Jak wy macie dostajecie okres przy tabletkach zawsze tego samego dnia przerwy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogą być wahania szczególnie że Ty dopiero zaczynasz... mi sie np. okres przestawił o dobę po pół roku brania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa1234567890
czesc dziewczyny. dzis dostalam recepte od ginekologa na Yasminelle. to moje pierwsze tabletki. z tego co lekarz moil-bez dodatkowych zabezpieczen (prezerwatywy) moge kochac sie tylko podczas 7dniowej przerwy. jak to w koncu jest? czy kiedy biore moge sie juz dodatkowo nie zabezpieczac i w czasie tych 7 dni i 21?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość schering
Dzieki Moniak!:) Wiesz jbudze sie z rana z mysla o pewnie dostane elegancko okresik jak w poprzednim miesiacu przy pierwszym opakowaniu we wtorek a tu nic wiec sie zmartwiłam ale pewnie poczekam i poprostu dostane 4 albo 5 dnia przerwy. Buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
schering mialam tak jak ty.wczesniej okres wystepowal w 3 dniu przerwy teraz jest w 5 i twa tylko 3 dni.na dokladke jest bardzo skapy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola 1986
hey dziewczyny yasminelle biore od marca ale ostatnio zauważyłam z=że przytyłam i czuje się jak by mi sie dużo wody zatrzymywało w organizmie czy któraś tak miała??? i zna sposob na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam
Witam Was po tygodniu nieobecności... schering --> ja też miałam nieregularne krwawienia jak brałam yasminelle,rozmawiałam o tym z lekarzem i powiedział,że zdarza się i tak. karola 1986 --> tabletki mogą spowodować tycie,a raczej zwiększenie apetytu oraz zatrzymanie wody w organiźmie. Ponoć na zatrzymywanie wody są specjalne tabletki w aptece,pozatym z tego co ja wiem to należy ograniczyć sól i zdrowo sie odżywiać,ale mnie ten problem nigdy nie dotyczył,więc nie jestem ekspertem,ale napewno ktoś się jeszcze wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa1234567890 albo lekarz cos ci źle powiedział, albo ty go źle zrozumiałaś..... zabezpieczona jesteś cały czas tak samo.... poza tym wystarczy przeczytac ulotke..... jeśli weźmiesz tabletke w ciągu pierwszych 24 godzin okresu jesteś od tej pierwszej tab zabezpieczona... jeśli w ciągu pierwszych pięciu dni okresu, w pełni zabezpieczona będziecz po 7 dniach od pierwszej tabletki jeśli będziesz je regularnie przyjmować i niczym nie będziesz ich działania osłabiać np antybiotykami, przez cały czas - zarówno 21 dni jak i te 7 dni przerwy - będziesz zabezpieczona. pamieaj tylko o przyjmowaniu tab o stałej porze np wieczorem.... i też nie zawsze o tej samej godzinie.... jest to wskazane ale jak będziesz np zawsze brała między załóżmy 8 a 11, też nic się nie stanie.... w razie jakichkolwiek jeszcze wątpliwości przeczytaj starannie ulotke i forum..... bo wiele pytań bardzo się powtarza, a zauważyłam że na te powtarzane mało kto odpisuje..... bo nikt nie lubi sie powtarzać.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka22...
Witam.Mam pytanie.Biore tabletki yasminelle.Złapało mnie jakies przeziebienie i moze mi ktos poradzi co moge brac za tabletki zeby dzialanie yasminelle sie nie zmienilo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza666
mam pytanie..czy alkohol oslabia dzialanie tych tabletek???napiszcie mi jak najwiecej na ten temat bo nie wiem co robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka22- jak wiesz pewnie paracetamol zażywany w ilościach 1000mg lub więcej przez kilka dni pod rząd może osłabić działanie pigułek. Więc np. fervex, który ma 500mg w jednej saszetce odpada, ale gripex ma ok. 300mg wiec dwie dziennie może spokojnie wziąć, a oprócz tego są leki bez paracetamolu jak rutinoscorbin czy gripovita, które można brać aby wzmocnić leczenie. Ja wyleczyłam się w tym roku gripexem noc (500mg paracetamolu w tabletce)- jedna tabletka dziennie na noc przez 4 dni i byłam zdrowa jak ryba, a w dzien brałam pastylki gripovity, którą polecam brać codziennie żeby znow nie zachorować :) mysza666- alkohol nie osłabia dzialania pigułek, nie wolno tyko bezpośrednio nim popić tabletki, ale jesli bedziesz pic alkohol z pół godziny po tabletce to bedzie ok. Alkohol ma wpływ na tabletki tylko wtedy gdy spowoduje on wymioty i tym samym zwymiotowanie tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1851
----->mysza66 Posluchaj jak chcesz wiedziec czy alkoholo oslabia dzialanie to przeczytaj kilka stron wczesniej bo to pytanie ciagle sie pojawia a wszyscy tylko pytaja a nie potrafia przeczytac co sie tam pisze! Tak wiec milej lektury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1851
Sorry mialo byc mysza666 i tam jest napisane alkohol a nie alkoholo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam
O cholera,o tym fervexie nawet nie wiedziałam,a w sumie zawsze go stosuje w czasie przeziębienia. Czyli co? jeżeli jestem zmuszona do stosowania fervexu dwa razy dziennie (zazwyczaj biorę go tylko na noc) to mogę przypuszczać,że działanie jest osłabione i wtedy stosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres popijania leku oraz 7 dni po,jak to jest z na przykład stosowaniem antybiotyku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja np. bym nie ryzykowała stosunków jesli przez kilka dni przyjmowałabym 1000mg paracetamolu. ale fervex nie jest jedynym lekiem na rynku, mowie gripex np. ma mniej, a i gripovite mozna kupic w saszetkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka22...
Czyli rutinoskorbin moge spokojnie brac?? A brałyscie moze polopiryne S???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusss
hej dziewczyny!! wzielam dwa opakowania pod rzad i wszystko ok chyba:) dzis biore ostatnia tabletke z drugiego blistra:) ale wlasnie mam pytanie bo jak zaczynalam brac tabletki to wymyslilam sobie kretynska godzine 22:45?? nie wiem czemu zupelnie! i teraz chcialabym ja zmienic tylko nie wiem jak:(?? czy jak bede zaczynala kolejny blister?? a i jeszcze jedno pytanko:)?? ja jestem po 5 opakowaniu i zaczely mi dretwiec i siniec rece czy tez tak macie?? pozdrawiam! buzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusss
to dretwienie i sinienie to oczywiscie nie non stop ale zdarza sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość schering
dzieki za odpowiedz dziewczyny:*:* coz ja dzisiaj mam 4 dzien po ostatniej tabletce narazie okresiku nie mam. Tabsy biore regularnie co do minutki wiec powinno byc spoko. Troche mnie uspokoiłyscie ze tak moze byc:*buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam
moniak --> dzięki,w sumie z przyzwyczajenia biorę fervex,ale to i tak góra dwa trzy dni przeważnie na noc,ale chyba czas pomysleć o zmianie by spać spokojnie :) milka22... --> rutinoscorbin tak,a polopirynę s ja raz brałam i było ok,ale jak jest naprawdę to nie wiem Anusss --> sinienie i drętwienie to niezadobry znak,na wszelkie drętwienia to ja magnez biorę non stop i teraz oprócz skurczów łydek nic mi się nie dzieje,z tym że ja zmieniłam miesiąc temu yasminelle na novynette. a te ręce Ci sinieją i dretwięją bez żadnej przyczyny,czy zauwazyłaś jakieś prawidłowości,że się tak wyraże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusss- a o której chcesz brać? jeśli nadal wieczorem ale np. o 18 czy tam 20 to możesz spokojnie z dnia na dzien po prostu zacząć brać wcześniej, a jeżeli wolisz rano to zacznij tak od następnego opakowania... czyli w dzien w ktory powinnas zacząć nowe opakowanie o 22:45 zacznij je o nowej porannej godzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusss
teraz ja pytam---> nie ma zdanej prawidlowosci niestety;/ sprobuje magnez a jak nie pomoze to udam sie na badania :) dziekuje bardzo za odpowiedz:) moniak---> dzieki wielkie!! milego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam na sprzedanie opakowanie jasminelle za 30zl, odstawilam poniewaz zle sie po nich czulam, to jedno opakowanie szuka nabywcy, a szkoda wyrzucic do kosza. osoby zainteresowane prosze pisac na mail dotta84@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_
co do zmiany pory przyjmowania tabletek to dzisiaj sie o to pytałam gin i mi powiedziała własnie tak jak mówi moniak ze przy nowym blistrze mozna z wieczora zmieniać spokojnie na godziny ranne. a ja mam taką malutką wątpliwośś tabletki zaczełam brać w dzień tyg piątek i mam nadzieje ze poprawnie jest jesli te 4 (pon-czw) z pierwszego rzadku biore jako ostatnie.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka123444
Dziś byłam u ginki i kończę moją przygodę z Yasminelle :( Jestem nią zachwycona, ale krwawienie przychodziło już w 3 tygodniu i to oznacza, że potrzebuję większej dawki hormonów, bo dotychczasowa nie utrzymuje cyklu. Ponieważ czułam się po nich super, lekarka zapisała mi teraz Yasmin, czyli to samo, ale w większej dawce. W związku z tą zmianą zostało mi jedno opakowanie Yasminelle, oryginalnie zapakowane w folię z apteki, CHĘTNIE ODSPRZEDAM!! Jestem z Torunia i mój numer gg to 7927988 Cena na opakowaniu 33 zł, ale możemy ponegocjować ;o) P.S. @milka22: Ja brałam polopirynę S w 1 tygodniu cyklu przez 4 dni i nie zaszłam :o) (ale wczesniej upewniłam się u lekarza, że można)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś brałam 3 tabletkę harmonetu. zmieniłam po 2 cyklach yasminelle ze względu na żyłki no i zaczęłam się gorzej czuć. żyłki w dalszym ciągu są widoczne, ale to dopiero 3 dni z harmonetem. a jednak chciałabym się dowiedzieć, po jakim mniej więcej czasie znikną i czy muszę przy okazji stosować jakieś leki przeciwko żylakom etc. ;> z góry dziękuję i pozdrawiam. :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×