Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Dziewczyny mam głupie pytanie ale musze zapytać...a co z braniem tabletek po zmianie czasu? Bo przecież dzis cofamy wskazówki zegarków o godzine... wiec jutro mam wziąś tabletkę o godzine wczesniej? Bo biore o 20 ale jeśli cofną czas to bedzie 19?! czy brać jak do tej pory o 20?Jestem w środku pierwszego opakowania. licze na Was:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marceliona
jesli bede sie zle czuc po kolejnych tabletkach to moge je odstawic?czy musze najpierw lekarza spytac? ajesli je odstawie i nie bede brala innych to okres sie nie rozreguluje?gdyby nie te torbiele to bym nie ruszala tabletek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marceliona wiesz mam niewielkie doświadczenie w antykoncepcji hormonalnej ale na zdrowy rozum biorąc jeśli bardzo zle się czujesz po tabletkach to je odstaw bo szkoda zdrowia, ale skonsultuj sie także jak najszybciej z lekarzem.. jeśli chodzi o mnie mialam pare dni podczas brania Y, że już myślałam, że się wykończe(pisałam o tym wczoraj) ale zaryzykowałam i odpukać jest narazie dobrze... ale nie wiem jak bedzie w Twoim przypadku. W końcu każda z nas jest inna. Pozdrawiam i 3mam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonia19
Marceliona na twoim miejscu nie odstawiałabym, torbiele to jednak nie przejewki moja koleżanki też je miała i ode tamtej pory cały czas zarzywa jako antykoncepcje teraz, i też na poczatku źle się czuła ale teraz już jest ok, a najlepiej to idz do ginekologa sie skonsultowac, i ci powie czy to przejdzie, a jak bedzie dalej nie tak to ci napewno inne przepisze:) Pozdrawiam:) trzymaj się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marceliona
pobiore je jeszcze pare dni i zobaczymy jak to bedzie.....moze po prostu organizm musi sie przyzwyczaic do "zmiany".kupilam tez cynk w tabletkach i magnez.....oby bylo ok,bo te torbiele mnie martwia.....a dzieki tabletkom moze sie wchlona....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze do pytania z poprzedniej strony z tym 5dniem okresu, bo tak sobie myslalam, jak okres sie zaczyna np 4 czy 5 dnia(nie wiem czy moze,ale chyba tak), to jak wezmie sie pigulke 5dnia okresu, to chyba zabezpieczenie jest niepelne, bo jakby nie patrzec to jest 9 czy 10dzien od odstawienia. czy dobrze rozumuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) mam takie pytanie brałam przez 4 miesiace hormonet i ostatni miesiac bralam yasminelle...po hormonecie okres dostawalam zawsze do 4 dniach a dzis jest wlasnie 4 dzien po yasminelle i mnie to nie pokoi;/ po ilu dniach macie okres od ostatniej tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonia19
Firanka ja okres po pierwszym opakowaniu, bo narazie jestem przy poczatku drugiego opakowania dostałam okres 4 dzień od odstawienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonia19
Moim zdaniem jest to skutek zmiany tabletek:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonia19
Saszulek Powinnaś zacząć kolejne opakowanie yasminelle po 7 dniach przerwy i nie ważne czy okres ci się skończy czy nie , masz wziąść i już:) Jeśli zaczelas brac we wtorek to po tych 3tygoniach + 1 tydzien przerwy czyli po 28dniach powinnaś wziaść kolejne opakowanie czyli we wtorek musiałabyś zaczać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joninini
Do Kotka111, dobrze ze sie odezwałas,bo nie wiem co mam zrobic ,wizyte będę miała dopiero 5 listopada wiec jeszcze troche i nie wiem czy mam rzucic to cholerstow czy przeczekac:(to mie jest jakis okropny bol ale jest, podobny do takiego po całym dniu na szpilkach.JAkie sa skutki przerwania stosowania pigułek po 2 tygodniach?Kotka a konsultowałaś te bole z lekarzem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie to nie o mnie chodzi, pisal tu ktos ze tak mu polecil lekarz i rowniez mysle ze tabletki bierze sie 8dnia przerwy bez wzgledu ile okres trwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rtery
tez wlasnie chce przerwac branie tabletek po 1,5 opakowaniu ale nie wiem jakie to bedzie miało skutki. pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joninini
Witaj , rtery, a dlaczego chcesz przerwac masz jakies nieznosne skutki uboczne?,ja dzis koncze z ty swinstwem trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luta
kochane dziewczyny!!!!Biorę yasminellę 14 dzień czuję się świetnie, piersi moje chyba się trochę zwiększyły, żadnych bóli głowy, nudności ,nic z tych rzeczy. Ale jest coś- na twarzy a konkretnie wokół ust , na policzkach, pojawiło mi się coś w rodzaju opryszczki a właściwie liszaja cera jest sucha, łuszczy się i lekko swędzi. Zastanawiam się czy brać tabletki do końca blistra, czy już przerwać i skontaktować się z lekarzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Dziewczyny... zanim przerwiecie branie tabletek skontaktujcie sie z lekarzem...to nie sa landrynki,ze mozna raz brac a raz nie...to sa hormony,a gwaltowne odstawienie nie zostaje bez echa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do joninini. nie wiem jakie są skutki przerwania po 2 tygodniach. nie konsultowałam tego z moja gin, bo mimo tego ze pojawialy sie te dretwienia to nie w takiej czestotliwosci, abym musiala sie tym jakoś bardzo matrwic. Aczkolwiek, jak juz wspominałam, zauwżyłam to i powiązałam własnie z tabsami. Jeżeli bardzo Cie to niepokoi to idz do gin- moja rada. Ja piszę tylko jak ja się czuję. każda z nas jest inna. teraz po 4 tabletce nic mi jeszcze nie zdretwiało:) jak po 3 miesiacch bede miala skutki uboczne to na pewno ide do gin. narazie musi moj organizm to zaakceptowac i sie przystosować. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do yavannka. przy okresie nie miałam żadnych bóli, ale muszę zaznaczyc, że nawet bez tabsow moje miesiączki byly CO DO ZASADY bezbolesne. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shiruu_
SASZULEK mam tak, zaczyna mi sie krwawienie załóżmy ze 5 października, 5 dni krwawie i biore tabletke 10 paździenika i przez nastepne 21 dni biore, koncze wiec 31 tabletki, wg mojego gina po tym odstawieniu po 2 do 5 dni pojawia mi sie krwawienie co jest prawdą, załóżmy sie zaczał mi sie po 4 dniach wiec 4 listopada krwawie, czekam 5 dni i 9 listopada zaczynam tabletki... I tak w kółko, mój gin mowi ze taki sposob brania, jest dla mojego organizmu najlepszy... ale ja nie jestem przekonana co do zabezpiecznia, gin twierdzi ze jestem caly czas, ale jakos nie moge sie przekonac do tego... nie znam drugiej osoby ktora by tak brała, stąd moje pytanie do was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ry6
na ulotce jest niby napisane, ze preparat mozna odstawic w dowolnym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ry6
na ulotce jest niby napisane, ze preparat mozna odstawic w dowolnym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luta
Biorę yasminelle pierwszy miesiąc. Pierwszą tabletkę wziełam o 21 ( w dniu miesiączki) czy wy bardzo przestrzegacie godziny przyjęcia tabl.?ja przyznam się szczerze, mam czasami opóźnienie godzinne a nawet dwu godzinne w jej braniu. Czy ma to wpływ na skuteczność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ry6 -- kazde tabletki mozna odstawic w dowolnym czasie,nawet te ratujace zycie.Ale nie zmienia to faktu ze jest to dla orgaznimu niekorzystne.Dlatego,takie decyzje trzeba skonsultowac z lekrzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luta-- Godzinne czy dwugodzinne opóźnienie w braniu tabletek nie ma wpływu na zmniejszenie ich skuteczności.Ale lepeij je brać mniej więcej o tej samej porze.Ja nieraz brałam 3 godziny wcześniej.Ale teraz sie pilnuję i różnica w braniu u mnie wynosi pól godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlestConfusion
Hej Dziewczyny :* Ja biorę już drugi miesiąc Yasminelle, pisałam Wam już ;) I teraz mam takie pytanie.. zachorowalam;) Antyiotyk mam skonsultowałam z lekarzem, mogę brać go przy Yasminelle, ale zastanawiam się czy w czasie brania antybiotyku ochrona jest taka sama.. tak na rozum prostaka to niby nic nie powinno się stać, no ale to hormony i nie wiem.. czekam na odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
BlestConfusion powinno być napisane w ulotce czy antybiotyk dziala jakos na tabletki, ale skoro Twój lekarz nie widział żadnych przeciwwskazań to myśle ze nie powinnaś sie niepokoić , a jezeli faktycznie bojisz sie to używaj innego zabezpieczenia w trakcie stosowania antybiotyku;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
BlestConfusion --- a jaki bierzesz antybiotyk? Generalnie antybiotyki maja wplyw na tabletki,mniejszy czy wiekszy,zalezy od spectrum dzialania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze tutaj kilka osob chce odstawic tabl albo juz to zrobilo. ja wlasnie jestem w przerwie po 8mym opakowaniu novynette i chce odstawic calkiem na jakis czas. chce odstawic bo po tabl nie mam kompletnie ochoty na seks, libido juz mam chyba ponizej zera:O tylko boje sie ze wszystko mi sie rozreguluje i wogole:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×