Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość ktosiaaa
jesooo nie wiem czy czytalam ze zrozumieniem ale trudno wzielam ibuprom bo oszaleje z bolu zaraz:( zadzwonilam do bratowej ona bierze chyba yasmin i powiedziala....ze ona wszystkie tabletki zazywa nic jej nie ma...studiowalam ta ulotke z 20 razy juz ale albo nie dowidze tego czego chce albo nie wiem czego tak naprawde szukac mam nadzieje ze mi nic nie bedzie po wzieciu ibupromu jak tylko przejdzie bol glowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tagusia
do mloda polozna>>> odpisalam na maila,jak mozesz sprawdz poczte;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tagusia
do boni 666 999>>>moja Droga, ja mam podobnie z bolami piersi i wlasnie zamierzam isc do ginekologa we srode,Ty tez moze tak powinnas zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tagusia
do mloda polozna>>>jak mozesz to odpisz mi dzis na maila,bardzo mi zalezy.Bardzo mi pomoglas trym co napisalas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXXOOO
Hey! JA biore Y juz od czterech miesięcy, czuje sie po nich bardzo dobrze, nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych,jedynym ich minusem jest cena... To moje pierwsze tabletki. Mam pytanie: Zaczełam brac antybiotyk DALACIN C w kapsułkach 300mg, czy wpływa on na skuteczność tabletek? Powinnam zabezpieczać sie dodatkowo w czasie jego brania, jak i tydzień po skończeniu kuracji antybiotykowej? Bardzo prosze o odpowiedź!! Pozdrwiam wszystkie dziewczyny!! :* XXXOOO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gumulka
hej dziewczyny ! mam wielką wielką prośbę i pytanie. skończyły mi się tabletki, a niestety nie mam możliwości wizyty u lekarza w tym tygodniu. czy któraś z Was ma może wolną receptę tudzież opakowanie Yasiminelle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tagusia
do XXXOOO>>>>jezeli bylas u lekarza i przepisal Ci antybiotyk,to powinnas byla go poinformowac,ze bierzesz tabletki anty,bo skad my mozemy wiedziec,czy on wchodzi w interakcje z tabletkami?przeczytaj ulotke.ale tak na marginesie raczej z wszystkimi antybiotykami trzeba uwazac!bierze4sz tabsy tyle co ja,mnie juz sie konczy 4paczka.powiedz czy tez bola Cie piersi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dalacin C wchodzi w interakcje z yasminelle..... przez czas brania leku i tydzień po stosuj dodatkowe zabezpieczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpływ na wchłanianie się tabletek mają: - antybiotyki (ampicylina, tetracyklina, ryfampicyna), - leki stosowane w leczeniu padaczki lub innych chorób (prymidon, karbamazepina, okskarbazepina, topiramat, felbamat, hydantoiny, barbiturany, no fenobarbital), - rytonawir - lek stosowany w leczeniu infekcji wirusem HIV, - gryzeofulwina - lek stosowany w leczeniu infekcji grzybiczych, - preparaty zawierające ziele dziurawca. Na wchłanianie sie niema wpływu: - alkohol (chyba, że spowoduje wymioty), - maści przeciwgrzybiczne, - leki dopochwowe, - krople, - herbaty ziolowe. A poniżej lista leków: (nie = niema wpływu, tak = obniża skuteczność) Aspiryna - nie Amotaks - tak Amertil - nie Augmentin - tak Ascorutical - nie Azitromycyna - nie Apap - nie Azimycin - nie Amotaks Dis - nie Algesan naklofen - nie Azitrox - nie Amotax - tak Acodin - nie Amoksycylina - tak Bioxetin - nie Bactrim - nie Bromergon - tak Bactum - nie Bioracef - nie Biostymin - nie Biseptol - nie Bioparox - nie Codipar - nie Ceroxim - nie Cholinex - nie Cisaprid - nie Cynarex - nie Cyclonamin - nie Ciprobay uro - nie Clarytromycyna - nie Chrom - tak Cefuroksym - nie Calcium - nie Clenbuterol - nie Doxycyclin - tak Doxycylinum - tak Deprim - tak Diclac - nie Digenzym - nie Duomox - tak Encorton - nie Engystol - nie Euthyrox - nie Fervex - nie Furaginum - nie Froprinosin - nie Flukonazol - nie Flavamed - nie Fluimucil - nie flucanozol - nie Flucofast- nie Forcid - tak Faringosept - nie Gripex - nie Gardan - nie Ginkoprim - nie Groprinosin - nie Hiconcil - tak Heviranem - nie Hemofer - nie Hydroksyzinum - nie Hascosept - nie Ibuprom - nie Ibuprofen -nie Ketonal - nie Keflex - tak Ketoresem - nie Klacid Uno - nie Klindamycyna - tak Ketonal forte - nie Lacidofil - nie Laremid - nie Letrox - nie Lecytyna - nie Mannitol - nie Meloksam - nie Myconafina - tak Mięta - nie Nystatyna-nie Naproxen-nie Nurofen forte - nie Nifuroksazyd - nie Nervomix - nie Nolicin - nie No-spa - nie Omeprazol- nie Ossillococclinum - nie Ospamox - tak Oranex - nie Oeparol - nie Urogran - nie Urosept - nie Uteina - nie Upsarin - nie Paracetamol - tak (powyżej 3g/24h, czyli 6 tabletek na dobę) Polopiryna - nie Pseudoefedryna- nie Pulmicort - nie Rutokal C - nie Rulid - nie Rovamycine - nie Relanium - tak Radical - nie Rutinoscorbin - nie Rutinacea - nie Sachol - nie Spiramycyna - nie Silica - nie Sinupret - nie Siemie lniane - nie Stoperan - nie Solpadeine - nie Sylimarol - nie Spiramycyna - nie Tegretol - tak Taromentin - tak Tetracyklina - tak Tabcin - nie Tegretol - tak Tramadol - nie Tinidazol - nie Thuya Occidentalis 15 - nie Vitaral - nie Verdin - nie Voltaren - nie Valerin - nie Węgiel - tak Witamina C - nie (ale w dopuszczalnej ilości!) Ziele dziurawca - tak Zinnat - nie Zyrtec - nie Żeń-Szeń - nie (w dawkach powszechnie stosowanych!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkaaaa
do mloda polozna>>> pisalam juz wczoraj:> chcialam o cos zapytac..a mianowicie,zanim zaczelam brac tabsy Y.,bylam u gina i zrobil mi USG i okzalo sie ze mam liczne pecherze na jajniku:| i wogole mowilam mu ze mam nieregularne miesiaczki:| ion uznal ze tabsy mi pomoga.ale skoro one blokuja jajeczkowanie,ktorego ja i tak nie mam bez nich,to czy tj dobre wyjscie,zeby je brac?co Ty o tym sadzisz;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkaaaa
do szalona>>> ooo jakie cenne informacje,dziekuje;*mnie rowniez sie przydadza. Chcialam Cie o cos zapytac, czy alkohol moze wplywac na tabletki tylko czy po jego wypiciu mozna odczuwac mdlosi?bole zoladka??bo ja ostatnio mialam urodziny..potem sylwester..i sporo pilam alkoholutylko pozniej juz po sylwku zle sie czulam..a nie jadlam jakis "niebezpiecznych" potraw:|podejrzewam ze to od alkoholu..co o tym sadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to tak... alkohol nie wpływa na tabletki, jedynie jeśli nie miną 4 godziny od wzięcia tabletki (bo tyle one się wchłaniają), a ty no upijesz się i zwymiotujesz, to wtedy powinnaś odczekać aż mdłości przejdą i wziąść tabletke kolejną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do informacji, to one na tym forum już nie raz były zamieszczane:) tyle że są na około 90-95 stronie:p :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkaaaa
do szalona>>>wiem ze nie wplywa na dzialanie tabletek i wiem ze nie mozna zwymiotowac etc....ja nie to ze sie upilam...poprostu wypilam alkohol z pelna swiadomoscia czynu:P i zauwazylam ze na 2dzien zle sie czulam i tak przez 3dni...wiec pomyslalam,ze moze ja akurat nie moge pic przy tabletkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka---> co do tych pęcherzy na jajniku to udaj sie na konsultacje do innego lekarza.....mojej koleżance jeden lekarz cos takicgo wyrył i powiedział że nie ma się czym martwić...... po pół roku okazało się że to nowotwór i że zaatakował macice..... nie złośliwy na szczęście i dziewczyna żyje.... ale ma 22 lata i wycieli jej jajniki, macice i szyjke macicy.... Nie wiem jak ty... ja wole dmuchac na zimne..... a konsultacja myśle dobrze zrobi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
agnieszkaaaa --- a prolaktyne mialas badana? Po nacisniecu brodawki nie leci Ci plyn z sutka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N22
witam, pisałam kilka dni temu że lekarz przepisał mi Diane 35. Dziś była ponownie na wizycie bo miałam liczne wątpliwości. Pani doktor powiedziała, że one będą teraz dla mnie najlepsze. Gdy zwróciłam uwagę na to że Y. ma o wiele mniejszą ilość hormonów to powiedziała, że Y. działają wczesnoporonnie!!!Ogólnie jeszcze mi powiedziała, że jestem teakowana teraz jak worek, że nasz związek nie ma szans na przetwanie przez tabletki itp, itd. No masakra. W niedzielę muszę zacząć brać tabletki bo tak kończy mi się przerwa. Teraz już nie mam wyjścia i je wykupie. Znacie jakiegoś dobrego ginekologa w Poznaniu?Młoda położna mi odradzała Diane a ja nie mam już innego wyjścia:(bo kto mi do niedzieli wypisze recepte za mniej niż 100zł?No to koniec z Y.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
N22 --- szkoda, ze nie powiedziala Ci ze diane nie sa srodkiem antykoncepcyjnym tylko leczniczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N22
młoda położna---> powiedziała mi poprzednio że poprawią wygląd cery i przez pierwszy miesiąc mam się dodatkowo zabezpieczać to ja ją pytam czy one są skuteczne ona na to że owczem ale przy zmianie na inne tabletki zawsze się tak robi. Mam mętlik w głowie, ale chyba wezmę je w styczniu i będę szukać nowego lekarza. Powiedz mi tylko czy będę zabezpieczona jeśli są lekami leczniczymi? Ico Ty byś zrobiła na moim miejscu, będę Ci bardzo wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXXOO
Dzięki bardzo za odpowiedz! Super , że jest taki temat :) Ja przy I i II opakowaniu mialam bardzo zmniejszony apetyt i częste mdłości. Teraz apetyt przy IV opakowaniu mam wzmożony. :) Piersi mnie nie bolały, chyba nawet sie nie powiekszyły, jak pisze większość z was. Nieraz odczuwam lekkie ukłucia w klatce piersiowej. Okres bardzo sie skrócił , do 3 dni, a mialam zawsze ok. 5-6 i boli tylko w pierwszy dzień :) Kocham sie z zabezpieczeniem...jak niektore z Was nie moge sie przełamac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
N22 --- one maja taka konska dawke hormonow,ze jak najbardziej zabezpieczaja.Tymi tabletkami leczy sie zaburzenia endokrynologiczne.Na zachodzie sa wycofane.Zrobisz jak uwazasz.Nie chce Ci nic sugerowac, ale ja Twoim miejscu poszlabym do innego lekarza.Chcesz je brac tylko miesiac, a potem znowu przejsc na inne? Nie szkoda Ci organizmu?Masz az tak mocny ten tardzik?Bardzo tlusta cere?Tluste wlosy?Nadmierne owlosienie? Bo diane wlasnie leczy sie takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N22
młoda położna--->właśnie dziś jej powiedziałam, że właściwie to ten tądzik to nie jest problem i mogę z tym żyć, a lekarka mówi, że to jest skutek uboczny i o androgenach coś mówiła, ja się tak na hormonach nie znam więc zaufałam jej. Tylko, że kiedy mam iść po receptre gdzieś?Nie mam teraz możliwości mogłam zapisać się na wszelki wypadek jeszcze do innego lekarza wcześniej. Przyjaciółka jedynie mnie pocieszyła, że sama je brała i było dobrze. Jestem totalnie wygłupiona:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkaaaa
do mloda polozna>>>>mialam badana PRL i mam wysoka 46ng/ml i 52ng/ml...poza tym te nieregularne misiaczki,straszne bole piersi,wypadaly mi wlosy..ale wycieku z sutka nie mialam i nie mam,tylko nie kazdy objaw trzba miec;| kurcze,biore yasminellum i nie wiem czy w takim wypadku czegos mi nie pochrzania:/ wiem,ze moga podniesc poziom PRL....a jak ja mialam przed braniem pecherze na jajniku,to co teraz??:(((musze isc do dobrego gin i endo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tagusia
do mloda polozna>>> wyslalam Ci odpowiedz na maila!Dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
agnieszkaaaa ----pecherzyki na jajniku to normalne przy wysokiej PRL.Mialas badana tarczyce,przysadke?Proby z PRL z obiazeniem?Wykluczono chorbowy powod wysokiej PRL? Antykoncepcja przy wysokiej PRL to nie jest dobry pomysl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkaaaa
nie,nie mialam tych badan...ginekolog powiedziala,ze PRL bede zbijac,jak bede chciala zajsc w ciaze;| i mowi ze na nieregularne okresy da mi anty ...mialam tylko badanie prl po tej tabletce na m...tez byla wysoka...a co to jest z obciazeniem???dopiero teraz jak czytalam o PRL to sie przerazilam;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tagusia
do mloda polozna>>>>napisalam maila.Mam nadzieje ze to moje informowanie nie jest klopotliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
agnieszkaaaa ----- problem polega na tym ze tabletki antykoncepcyjne podnosza poziom PRL.Ja cale zycie mialam dobra a po yasminelle mam baaardzo duza.Test z obiazeniem to jest wlasnie po metaclopramidzie.Godzina i 2 godziny po.Jaki mialas poziom po tabletce?Ja tez nie zdecydowalam sie na zbijanie, ale ja zbadalam sobie tarczyce i zrobilam MRI glowy zeby wykluczyc gruczolaka przysadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×