Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość młoda położna
Nati17lat ---- nie zaleca sie stosowania hormownow u dziewczyn ponziej 21 roku zycia,dlatego ze gospodarka hormonalna nie jest w pelni ustabilizowana.W polsce ginekolodzy zalecaja poczekac przynajmniej do 18.Niestety jezeli chodzi o antykoncepcje hormonalna to Polska nadal stoi na kiepskim poziomie wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie do kasia12511 a mianowicie, czy mialas jakies niepokojące objawy przy pierwszych blistrach, czy mialas jakies pajączki, bo ja zastanawiam sie nad Yasminelle a mam genetyczne skłonności do żylaków i boje się że bede miala podobny problem co Ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BliskaRozpaczy88
Dziękuję Lenjka, że jako jedyna odpisałaś na mój problem. Każdego dnia zasypiając myśle sobie, że będzie lepiej, ale wcale nie jest lepiej :( :( :(. Yasminelle ponoć nie zatrzymują wody w organizmie i tak się zastanawiam, czy to możliwe, że mogłyby spowodować odwodnienie organizmu, czy któraś z dziewczyn wie coś może na ten temat??? Jeżeli byłoby to możliwe to jakie mogą być tego objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie, biorę yasminelle od paru miesięcy, wszystko jest ok, nie miałam żadnych dolegliwości itd. w 1 dzień nowego, kolejnego opakowania kochałam się z chłopakiem i dopiero po wzięłam tabletkę, o tej porze co zawsze.ale teraz mam dziwne myśli... myślicie że ciąża jest możliwa ?? wydaje mi się że nie ale wolałabym znać wasze zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
BliskaRozpaczy88 ----- moga odwodnic i to bardzo .....Sama padlam tego ofiara.Najbardziej typowe objawy to brak sil, bole glowy,skurcze miesni,sucha skora,problemy ze wzrokiem,stany depresyjne.Nie na kazda kobiete drospirenon zadziala odwadniajaco,bo jak widac jednak sporo dziewczym w czasie brania yasminelle ma problem z 'chomikowaniem' wody.Ale jak zadziala a przy tym malo pijesz to droga do odwodnienia oragnizmu jest prosta.Dlatego trzeba pic,pic i jeszcze raz pic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BliskaRozpaczy88
Młoda położna, dziękuję za odpowiedź, dzisiaj wpadłam na to, że to może być u mnie możliwe i pewnie stąd to moje złe samopoczucie :(. Od miesiąca pije dużo wody niegazowanej, ale przez ostatni tydzien to zaniedbałam, a często oddawałam mocz, więc biorę się w garść i będę pić pić i jeszcze raz pić. Mam takie pytanie do Ciebie poza tematem. Czy Twój pseudonim świadczy w rzeczywistości o Twoim zawodzie? Jeżeli tak to chciałam Cię o coś zapytać związanego z Twoim zawodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
BliskaRozpaczy88 ----- u Ciebie zle samopoczucie ma raczej zwiazek z hormonami...Niestety to sie moze utrzymywac przez miesiac,a jak po 2 nie przejdzie to znaczy,ze yasminelle nie sa dla Ciebie.Ale jak bedzie odzywiala mozg to gorzej na pewno nie bedzie.Tak, skonczylam poloznictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BliskaRozpaczy88
Młoda położna ----> Dzisiaj byłam w szpitalu na oddziale dzięciecym u mojej bratanicy, leżal tam chłopczyk Adaś, który miał niecałe 3 miesiące, nie było przy nim nikogo, jak się później okazało jest on z domu dziecka, a pielęgniarki zajmowały się nim jak lalką. Moja 11letnia bratanica zgłaszała im, że mały płacze a one na to "niech sobie płacze", potem byłam świadkiem jak jedna z nich "uspokajała" Adasia trzymając go na jednej ręce a drugą rozwiązując krzyżówki i tu rodzi się moje pytanie, czy w takich zawodach jak pielęgniarka, czy położna naprawdę dochodzi się do takiej znieczulicy praktykując ten zawód? Ja nie mówię, żeby od razu takie dzieci adoptować, ale dać im odrobinę czułości. Drugie pytanie jakie mam to odnosnie torbieli, mianowicie, jakieś 3 tygodnie temu lekarz powiedział mi, że mam torbiel (po ówczesnym zbadaniu mnie wewnętrznym USG) wielkości 4cm na prawym jajniku, powiedział, że nie radzi tego usówac, ale właśnie leczyć tabletkiami i przepisał mi yasminelle i kazał zaczac brac z pierwszym dniem miesiaczki (czyli za dwa tygodnie od wizyty). Jednakże zaczęłam odczuwać lekkie pobolewania właśnie w okolicach tego prawego jajnika, zadzwoniłam do lekarza, kazał mi przyjść i okazało się, że torbiel pękła, lekarz powiedział "jest pani zdrowa jednak pani jajniki maja tendencje do powstawania torbieli, dlatego prosze zacząc brać przepisane przeze mnie tabletki". Pytanie1: Czy to możliwe, że torbiel sobie po prostu pękła nie powodując żadnych komplikacji? Czytałam, że jeżeli pęka to może doprowadzić do zapalenia otrzewnej. Pytanie 2: Czy to możliwe, że to nie była torbiel tylko pęcherzyk Graafa, który dojrzał i po prostu pękł jak to zwykle bywa przy prawidłowej owulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
BliskaRozpaczy88 ---- sa ludzie i ludzie.... Nie wazne jaki zawod wykonujesz. Co do torbieli....Jakby torbiel pekla to na pewno tak rozowo by nie bylo,na ostro bys wyladowala w szpitalu.Torbiel jak najbardziej moze sie wchlonac,ale nie sadze zeby 4cm trobiel wchlonela sie w tak krotkim czasie.Jak widomo badanie USG jest jak wrozenie z fusow.Wynik badania w duzym stopniu zalezy od jakosci sprzetu a dopiero pozniej od umiejetnosci lekarza.Wiec bardzo mozliwe,ze lekarz poprostu sie pomylil.Jezeli nie chcesz brac tabletek antykoncepcyjnych to skonsultuj sie jeszcvze z jakims ginekologiem,bo moim zdaniem nie jest to konieczne.A jezeli pojawi sie torbiel to mozna go leczyc rownie dobrze innymi lekami,nie tylko antykoncepcja.Nie bierz ich na sile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BliskaRozpaczy88
Jak dobrze, że są takie osoby jak Ty na tymn forum :). Pójde do innego lekarza i zobaczymy co mi powie, trochę się wkurze jak się okaże, że tamten się pomylił, bo chodzę prywatnie i 60 zł za wizyte to nie jest wcale mało :/. A jeżeli się okaże, że nie musze brać tabletek to jakie bedą konsekwencje ich odstawienia? Odczuję to jakoś silnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inesss970
Dziewczyny a moge drugi blister wziasc bez 7 dniowej przerwy tylko np.zrobic jeden dzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boze piersi mnie bolą a jestem w trakcie 5 opakowania! :( w drugim tygodniu , strasznie mi się sutki powiększyły i bardzo bolą dotego wydziela mi się biała wydzielnia, nie zapomniałam żadnej tabletki! co to może być ?! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda polozna -- Napisalam maila.Zajrzyj w wolnej chwili.Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoświadczona2
Nescafejka twoje dolegliwości są opisane w ulotce, jako objawy nieporządane. Mogą wystapić bóle piersi, a także wydzielanie mleka. Najlepiej idź do lekarza. Nie zwlekaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waznePytanie
no wiec moje pytanie najlepiej do mlodej poloznej ale jesli ktoras bedzie wiedziala to prosze o pomoc . Czy jesli bede brala teraz przez 3dni antybiotyk \"Nobaxin\"to czy tabletki anty nadal dzialaja? NIestety w ulotce nic nie ma na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro rano ide do gina, czy p o2 tyg od stosunku juzmoga mnie piersi bolec z powodu ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanie,proszę o odp:) Hej,właśnie zaczęłam 3opakowanie Yasminelle.Przedtem(tzn.przed Yasminelle)miałam okres 5 dni i był dość obfity,teraz krwawienie z odstawienia jest naprawdę skąpe a 3dnia już go prawie nie ma.Czy Wy miałyście tak samo?Że od tabletek Y miałyście mniejsze krwawienie?Troszkę się boję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Mam do Was małą prośbę o radę...odstawiłam Yasminelle na miesiąc, w ten piątek minie 21 dni od końca poprzedniego okresu, a chcę brać znowu - jak powinnam to zrobić? Czy trzeba czekać na \"naturalne\" krwawienie (po odstawieniu kiedyś pojawiło się dopiero po pół roku:/) i dopiero wtedy można znów zacząć brać, czy 21 dni po przerwie, mimo, że nie ma krwawienia? Bardzo proszę o pomoc, bo już zgłupiałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati17lat
Ciocia która jest położną twierdzi że dawka hormonów w Yasminelle jest tak mała, że nie powinno to wywołać dużych skutków ubocznych u młodych dziewczyn.....zaczynam niedługo a mam niecałe 17 lat. Także opini jest wiele......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tagusia
nescafejka--- mnie zawsze bola piersi od polowy cyklu!!! :| a to ze masz wydzieline- moze oznaczac ze wzrosl Ci bardzo poziom PRL- prolaktyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo tagusia ciesze sie ze jestes , juz ci nie odpisywalam na maila bo mialam maly urlopik i dopiero teraz jestem na necie :[ . a bola piersiaczki a sutki jak balony jutro dowiem sie u gin wszystkiego , oby nie bylo bobo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tagusia
nescafejka---- watpie zeby to bylo bobo:] ja mam wysoki poziom PRL..przed braniem tabsow juz mialam...i czuje ze teraz wzrosl;/ i zawsze bola mnie tak od 12 dnia cyklu...przed okresem bardziej;/ a co do wydzieliny to wlasnie kolezance przyt tabsach sie tak zrobilo- i okazalo sie ze PRL jej wzrosla bardzo;/ i teraz nie bierze juz;/ a wczesniej nie bolaly Cie tak piersi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tagusia - właśnie nie bolały i przed krwawieniem też nie bolały , dziwne... w każdym razie zmieniam na ukochane plasterki bo po yasminelle nie mam ochoty na seks-wcale masakra , a przy plasterkach szalalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
BliskaRozpaczy88 --- jezeli bedziesz chciala odstawic to najlepiej bedzie jak zrobisz to po skonczeniu blistra. waznePytanie ---- nie znam tego antybiotyku. Mruczek23 --- tabletki moga zmniejszac i skracac krwawienie. Mruczek23 ---- musisz zaczac brac w 1 dniu okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tagusia
nescafejka-- ja tez zmieniam... albo wogole odstawie, bo moje efekty uboczne sie nasilaja..te bole piersi sa denerwujace, mam tak tydz przerwy po okresie i znow;/ ale tj pospolite przy tabletkach;/ jednak tj jakas ingerencja... kazdy organizm jest inny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racja racja ide jutro ginki :) i oglosze wielki powrot do plasterkow albo tabletek o takim smaym skladzie jak evra :), każdy inny a na mnie yasminelle dziwnie działają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedz młoda położna:) Męczą mnie troszkę bóle głowy,no ale przed Yasminelle też tak miałam,że czasem główka bolała. Poza tym to mam takie dziwne duszności(zdarzyło się kilka razy) no i bolą mnie nogi czasami,ale nie jest to aż tak bardzo uciążliwe:) Jednak najgorsze jest to co się dzieje w mojej główce,jestem płaczliwa,mam zmienne nastroje:( Mam tylko nadzieję,że to niedługo minie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tagusia
Mruczek23---- na bole nog magnez pomaga;) tabsy go wyplukuja:| mnie bolaly wzielam przez tydzien i narazie spokoj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej no bola mnie jjniki i brzuch na doel ..boli mnie tez cos w plecach na dole na wysokosci bioder.. nie wiem co mi .ciagle mam temp 37 albo cos kolo tego z samego rana mam taki sluz jak kawa z mellekiem.. ale pozniej juz go nie ma nie jest on rozciagiwy tylko taki..jak manna boje sie nadal no !dziewczyny !! 5 dni temu skonczyla sie miesiaczka a ja uprawialam z chlopakiem tylko petting czy mam ise czego obawiac?? DODAM ZE NIE BIORE TABLETEK CCHE ISE TYLKO PORADIZC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maag
jak przyjmujecie tabl ? tak normalnie z pokarmeem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×