Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość malina8711
co do godzin brania i wchłaniania sie tabsa to moj ginekolog powiedzial mi ze dzieje się to w ciagu 1 godziny a ulotki musze pisac tak jak pisza bo to tak zwane dmuchanie na zimne:) godzina brania to chyba najlepsza jest poranna bo w zasadzie nawet jak sie zapomni to w 12 godzin mozna ja zjesc a jak sie wieczorem zapomni i zasnie pozno do tego to jest mozliwosc ze wpadnie sie na to ze tabs jest jeszcze w pakiecie dopeiro po przebudzeniu kiedy np minie juz te 12 godzin:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mewkaa
Kobitki powiedzcie mi czy solarium może zachamować działanie yasminelle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała ja__
i jak wygladaja plamy po solarium i czy one schodza wogole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lara23
Hej dziewczyny! Ja pierwszy raz na kafeterii ale juz wiem, ze bede czesciej odwiedzac... Zastanawiam sie czy kolejnosc brania tabletek jest bardzo wazna, mi sie wydaje, ze kazda ma ten sam sklad a dni tygodnia i strzaleczki na opakowaniu, to tylko zeby nam wygodniej bylo i zeby sie nie pomylic?? Mam nadzieje, ze tak jest, bo przez nieuwage pomylilam i zaczelam brac z innego tygodnia. Hmmm, co Wy na to?? Poza tym moje doswiadczenie w tych tematach jest takie, ze stosowalam plastry przez 2 miesiace- z czego- przez pierwszy mialam plamienia, a piersi bolaly niesamowicie... po przerzuceniu sie na Yasminelle skutki uboczne minely i jak narazie jest ok- mam jeszcze tydzien do zakonczenia pierwzego blistra. No i prosze o Wasze zdanie, jak to z ta kolejnoscia jest.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw się, te oznaczenia i strzałki i dni tygodnia są dla naszej wygody, ale tabletki mają ten sam skład i nie jest istotne, którą wzięłaś. Byle tylko się teraz nie mylić przy dalszym stosowaniu :) Moja godzina 0 właśnie wybiła, 20 minut temu wzięłam pierwszą tabletkę. Sama nie przypuszczałam, że będę to tak przeżywać, ale jako książkowy model ekstrawertyka z kimś się tą informacją podzielić musiałam ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
yamayeczka no to dobrze ,że się dzielisz bo to takie ludzkie.Ja też zaczynam ale pozostanę przy godzinie 21,jest dla mnie wygodniejsza.O 18 często jestem poza domem i mogłabym zapominać.Rano boję się reakcji,nie chcę narozrabiać w razie czego w pracy,rozumiecie? No to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annie24
Chyba rzeczywiście najlepszą pora na branie Yasminelle będzie ranek :) Słyszałam, że krwawienie podczas brania pierwszego blistra może trwać nawet cały miesiąc. Czy to prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serducho86
ja zawsze tabletki mam w torebce i jak tylko do niej zagladam to przypominam sobie o nich:) ja Y biore o godz 22 i poki co sie nie przejechalam na tej godzinie bo nawet jak zapomnialam wziac o 22 to jak wstalam rano to do 10 bylo jeszcze pare godzin:) takze zazylam i spokoj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annie24
A jak Y działa z innymi tabletkami? Do tej pory brałam profilaktycznie Cerutin i Skrzypovitę, ale teraz nie wiem czy to jakoś nie wpłynie na Y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mewkaa
Kobitki powiedzcie mi czy solarium może zachamować działanie yasminelle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasloncetyniebo
zawsze zastanawiają mnie pytania typu czy cerutin albo solarium osłabia działanie tabletek... Kobitki, skoro takie banalne rzeczy jak solarka, która jest odwiedzana przez 3/4 z nas i cerutin, ktory przyjmowany przez 7/8 z nas hamował działanie tabletek to jaki byłby z tym sens? Tabletka ma nas zabezpieczeć ale tez dawać normalne życie! Warto przeczytać ulotkę Y. i porównać ja ze składem leku który akurat przyjmujemy i mamy odp na nasze pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasloncetyniebo
a wit C, jak i paracetamol, może wpłynąc na działanie tabletek, ale jak weźmiemy go ponad przekraczalną dawkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
Właśnie łyknęłam 1 tabletkę i już czekam co będzie się działo.Może trochę panikuję ale tyle się naczytałam i dobrego i złego,że chyba nie ma nic dziwnego,że mam obiekcje.No ale maszyna ruszyła,oby z dobrym skutkiem.Na pewno będę miała do dziewczyn zaangażowanych w branie trochę pytań.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
Piszę drugi raz bo coś z kompu. Właśnie łyknęłam 1 tabletkę i czekam co będzie się działo.Trochę panikuję ale tyle się naczytałam,że mam porządnego stracha.Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mewkaa
Wiem wiem ze to takie głupkowate pytanie ale pare osób mnie uprzedzało przed solarka bo albo jakies plamy albo cos...;)dlatego zapytałam... dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluss
ja jednak odstailam tabletki, w piatek ide na bdania. moze mi któras z was napisac jakie mogą być konsekwencje odstawienie tabletek?? chodzi mi o np . nastroj, plamienie, tycie lub chudniecie itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasloncetyniebo
podobno jakies plamy mogą występwać, jednak mi nic o tym nie wiadomo, tzn nie doświadczyłam tego na własnej skórze, ale nie ma mowy o tym zeby promienie uv hamowały działania tabletek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annie24
Dzięki. :) Ale pierwszy raz dzis wzięłam, także mam prawo chyba trochę być wystraszona. :) A jak jest z plamieniem? Bo słyszałam, że przy pierwszym opakowaniu może być dłuższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewitam
Cześc dziewczyny MOja przygoda z antykoncepcją.Póltora roku temu plastry przez 3 mies.Deprecha po pachy,przytyłam 4kg,płacz od rana do wieczora,ból głowy,mdłości,jakis ścisk w gardle.Odstawiłam plastry i jeszcze przez 6 mies byłam płaczliwa,ten ścisk w gardle i obsesyjne szukanie w sobie chorób,ból piersi,podbrzusza. Wszystko minęło cacy,ladnie,zrobilam badania krzepliwośc,ob,morfologia,hormon tarczycy,wątroba wszystko ok i lekarz przepisał mi yasminelle.wzięłma chyba 9tabl,bo gdzies od 6-stej tabletki zaczęło sie złe samopoczucie,jakies drętwienie konczyn,ból mięśni,stawów.W końcu strasznie zaczęły boleć mnie dłonie jakbym włożyła je do prądu.Bałam się jak diabli.sztywnialy mi palce,całe ręce i ten ból,który utrzymywał sie przez kilka dni. Odstawilam tabletki,miałam plamienie,ostatnio normalny okres ale...od czasu do czasu bola mnie mięśnie nóg,za jkis czas mięśnie rąk,kolana,kostki.I tak ten ból,takie pieczenie skacze mi to tu to tam.Raz piecze mi udo,raz ręka.Nawet nie wie jak to nazwać. Jedna pielęniarka powiedziała mi,że mój organizm nie toleruje hormonów i chyba ciężko uwalania się z hormonów juz przyjętych. Ale mam pytanie czy któras z Was miała cos podobnego? Jak długo będe to miała? Tak myslę czy to może jakas choroba która w tym czasei co antykoncepcja i ja to zwalam na antykoncepcje? Albo to takie skutki uboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość black espresso
Witaj Ewitam! Z tego co wiem, nasz organizm potrzebuje około 3miesięcy na powrót do normy (plus minus oczywiście), przez ten czas wracają do "pracy"nasze jajniki, stabilizuje się cykl miesiączkowy itd.Faktycznie kiepsko znosisz hormony.Ja jak brałam yasmin, dopiero po czasie (1,5roku)zauważyłam,że wpływa na mój nastrój...niestety deprecha po pachy po ich przyjmowaniu.Innych dolegliwości nie zauważyłam (aaa miesiąc przed odstawieniem ból głowy dzień w dzień). Możesz spróbowac zacząc brac magnez.Może w tym tkwi problem?Jak brakuje magnezu, pojawiają się dziwne bóle rąk nóg, stawów, skurcze, mrowienie, kłucie.A może masz zaburzenia elektrolitów? Mówie poważnie, kup magnez i zobacz czy pomaga.Jeżeli nie, zgłoś się do ginekologa i powiedz jak reagujesz na antykoncepcje hormonalną- razem na pewno coś postanowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
Cześć! kobitki ja łyknęłam wczoraj 1 tabletkę w swoim życiu i już coś się dzieje.Otóż przechodzi mi ciepło przez całą prawą nogę kolana bolą,Nigdy tego nie miałam i to jest takie bardzo dziwne.Napiszcie mi czy któraś miała,czy to przejściowe,czy nie .Pozdro miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zmieniłam tabletki na Y. DZiś dopiero 8 dzień ale zdążyły mi się już dać we znaki.Przez pierwsze 3 dni z jednej strony wszechogarniający głód( mimo że jadłam dużo więcej niż zazwyczaj ciągle czułam ssanie) a z drugiej ból żołądka zaraz po zjedzeniu czegokolwiek. Brzuch wydęty jak w 4 m-cu ciąży:(Zauważyłam też że skóra jest przesuszona. Teraz jest już lepiej i nawet nie pochłaniam wszystkiego co mi pod rękę wpadnie.Ale brzuch nadal wydęty i skóra sucha:( Jest jednak jeden ogromny plus tych tabletek: libido wróciło:):):) bo po poprzednich(novynette i cilest) bardziej interesowało mnie szydełkowanie niż seks;) Tak wię mam nadzieję żę wszystko się unormuje i znikną wszelkie problemy i niedogodności związane z zażywaniem tych tabletek:)Czego i Wam życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
....i co jeszcze mam taki dziwny ucisk na nos,tę część wyżej prawie między oczami.Wrażenie jakby ciśnienie miało mi wysadzić.Czy któraś miała z was takie objawy i to po 1 pigułce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
miammiamola ---- a nie jestes przeziebiona? Nie przewialo Cie? Bo to miejsce ktore opisujesz to zatoki,jezeli w nich sie gromadzi wydzielina to bola.Jezeli cisnienie by Ci skoczylo to bolala by tylna czesc glowy.Pozatym wez jeszcze pod uwage warunki atmosferyczne,jezeli cisnienie zmienia sie na zewnatrz to boli w okolicach oczodolow, albo wrecz same oczy.Stawy tez nie bola przez tabletki..moze jakas infekcja Cie bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
młoda położana-----dziękuję,że się odezwałaś i zainteresowałaś się.Nigdy ale to przenigdy nie brałabym pigułek .Robię to ze względu na torbiele,ale czuję,że coś nie tak.Na pewno nie przeziębienie ,widziałabym to w innych kolorach.hihih.To jest taki typowy ucisk na kość nosową,tak jakby weszłabym na jakiś szczyt góry.Może już podnosi mi się ciśnienie..??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, odstawiłam Yasminelle po 4 blistrach. Nie mogę już znieść tych wahań nastrojów...i na razie nie zamierzam brać innych tabletek anty.Teraz boję się skutków odstawienia... Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollyy88
Witam Dziewczyny :) ja mam pytanko. Czy którejś z Was zdarzyło sie tak, że po przyjęciu 2 opakowań Yasminelle (bez przerwy) nie wystąpiło krwawienie po 2 opakowaniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memis
Witam dziewczyny:) Ja za niedługo skończę pierwsze opakowanie yasminelle. Zażywanie ich to dla mnie jakiś horror po pierwsze złe sampoczucie,nudności(jak wstaje wcześnie rano to chce mi się wymiotować),po drugie ciągłe uczucie głodu(jem dużo więcej niż wcześniej ;co pomału juz widać), po trzecie ten ciąły ból piersi(fakt trochę sie powiększyły to na +ale mogły by tak nie boleć).Jeśli chodzi o plamienia to nie mam. Czy to minie???Ile trzeba wziąść opakowań żeby wszystko się unormowało???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
Dziewczyny czy miałyście kiedyś taki straszny ucisk na nos i na głowę? jest taka dziwna i... to po 1 PIGULCE !!!! bardzo dziwne!!!! pomocy!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×