Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość kaskallll
mloda polozna czy mozesz mi powiedziec czy majac blone "schowana i bardzo elastyczna" mozna zajsc w ciaze? bralam/biore tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
kaskallll oczywiście ze można zajść w ciąże mając jakąkolwiek błonę. to nie jest żelazny mur. i nie wiem czemu panikujesz. stosunek był przerywany, miałas krwawienie, bierzesz tabletki(!) nie masz naprawde innych zmarwien? jak tak, to kup test w aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskallll
ale czytałam ze w 11-12 dniu od stosunku nawet jesli doszlo do zaplodnienia to moze wystapic lekkie krwawienie. moje krwawienie mialo 4 dni i bylo lekkie w 14 dniu od "stosunku"... stad moja panika i w dodaku te zawroty głowy. no nic jutro kupie test trzymajcie kciuki zebym nie byla w ciazy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmrroowwaa
czesc, strasznie wypadaj mi wlosy, a wiem ze byla juz mowa na ten temat ale nie moge tego znalezc :/ co moge brac zeby mi przestaly tak bardzo wypadac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena1985
mam pytanie do osob z warszawy- wiecie ile mogą kosztowac badania z krwi które sie robi kontrolnie w czasie brania tabletek anty? tak orientacyjnie chodzi mi o : glukoze, cholesterol całkowity, próby wątrobowe, trójglicerydy, APTT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new girl
Młoda Położna ale napewno mogę być spokojna jeśli po skończeniu antybiotyków 7 dni będę się dodatkowo zabezpieczać to 8 dnia już mogę być spokojna w 100%??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamwszystkich
Chciałam się spytać czy to normalne,że po 2 tygodniach od brania tabletek Y piersi mi zaczęła tak szybko rosnąć ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayferr
meh, nie wiem, to chyba zależy od osoby. ja po Yasminelle miała drobne bóle głowy w pierwszym miesiącu i na tym koniec. biorę je już pół roku, nie przeszkadzają mi w życiu, w ogóle nie czuję, że coś biorę. ustały bolesne początki miesiączki, nawet tegoroczne letnie odchudzanko poszło jakoś gładko, na wahania nastrojów też nie narzekam, libido - perfect... =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
mmrroowwaa wypadanie włosów nie musi być koniecznie przez tabletki. kup swobie w aptece jakis suplement diety, z żelazem, magnezem, cynkiem. ja osobiscie polecam szampon vichy wzmacniający energetic, albo płyn garnier neril (obydwa dosyć drogie) lena1985 http://www.kamilianie.hg.pl/szpital/index.php?k=3&p=8 masz tutaj orientacyjne ceny. new girl tak, z reszta to pisze tez w ulotce witamwszystkich możliwe, tabletki na każdego działają inaczej. i one raczej nie rosną, tylko nabrzmiewają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
a co do koncentratu dermacos, to chyba nie ma juz w sprzedaży 3% K. został zamieniony na ten z rutyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiri271
mam pytanie do Młodej położnej, jeżeli nie zorbie przerwy 7dniowej, wezmą 2 blistry na raz bo tego wymaga sytuacja to potem robię przerwę 2 tygodnie czy normalnie 7dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
kiri271 normalnie 7 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiri271
a ok, dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmrroowwaa ------- ja biore tabletki H-PANTOTEN jak mi tu ktos polecił na tym forum i dodatkowo uzywam takiej odzywki HENNA WAX stara metoda dosc kiedys chyba cos poodbnego bylo 20 zł kosztuje ale podobno zdziała cuda :P dopiero 2 razy uzylam wiec jeszcze nie moge nic powiedziec bo to sie uzywa 1 raz na tydzien :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kometaa
Biorę Yasminelle od dwóch miesięcy. Żadnych skutków ubocznych, czuję się świetnie i wogóle jest git ;) Na opakowaniu pisze, że każda tabletka ma dokładnie taki sam skład. Mam więc pytanie, czy jeśli wzięłam przez przypadek tabletkę z innego dnia tygodnia to coś się stało? Ochrona przed ciążą została obniżona? Jak dalej brać tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia W.
nic sie nie stalo jeli wziellas tabletke z innego dnia, gdyz WSZYSTKIE tabletki maja taki sam skad. bierz tableki po kolei regularnie, codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaMaSyNkA
Dziewczyny jestem w trakcie przerwy z odstawienia i mam takie pytanie jezeli tabletki zaczelam brac od srody to nastepny blister tez mam od tego dnia zaczac wiem ze to pytanie bylo juz tyle razy ale tak dla pewnosci zaznaczam ze skoczylam pierwze opakowanie.Wiec jezeli byscie byly uprzejme to prosze napiszcie.A tak na marginesie to jak narazie dobrze toleruje te tabsy przez pare dni mialam tylko twarz obsypana ale juz wszystko oki.Pozdrawiam i z gory dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty_myszka
tak, zaczynasz znów w środę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
7 dni bez tabletek i 8 dnia zaczynasz nowy blister,to naprawde nie jest skomplikowana matematyka.Nie wazne czy to sroda czy piatek.Wazne,ze 8 dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abula08
Witam! MŁODA POŁOZNO i dziewczyny: biore Y.juz od połtora roku i zdarzylo mi ze w sumie 3x, w roznym czasie mialam plamienia 2-3 dni przed ostatnią tabletka. W dwoch przypadkach bylam strasznie przeziebiona, wielkie opryszki itd.; to bylo pol roku temu, teraz ostatnią tabletke wzielam w sobote a juz od czwartkowego wieczoru zaczelam plamic-nie znam przyczyny, co prawda mega,mega! stres w osatnimtygodniu, ale czy to ma wplyw na takie zachowanie organizmu???? Przez caly czs brania tabletek wszystko bylo ok-okres najczesciej dostawalam w pon.-wtorek po odstawieniu tabletek.(teraz tez mam, od wczoraj normalny) Czy te plamienia, to cos bardzo niepokojącego???????? Czy ktorejs z Was to tez sie przytrafilo???? prosze o szybka odpowiedz troche sie denerwuje, nie wiem, czy te tabletki zabezpieczaja mnie w 100% skoro takie plamienia maja miejsce????? Z gory dziekuje za odpowiedz!-:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angle1989
hej mam pytanie do młodej położnej teraz mam 7 dniowa przerwę yasminelli w czwartek rozpoczynam kolejny blister i moje pytanie w związku z tym brzmi: kiedy zaczynają one działać w taki sposób po tej przerwie, ze mogłabym bez dodatkowych zabezpieczeń współżyć z moim partnerem??z góry dziękuje bardzo za odpowiedz:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem wiem pytanie nie do mnie ale... kurcze w ulotce również jest napisane :) że ochrona jest także podczas 7mio dniowej przerwy a co za tym idzie cały czas jesteś chroniona pod warunkiem że bierzesz tabsy regularnie...bez dodatkowych zabezpieczeń. :):):):):):) ps. apropo tych dni tygodnia na opakowaniu bo ktoś tam wcześniej wspominał... te dni tygodnia są tylko po to zeby się nie pomylić i np. w jednym dniu nie wziąć za dużo tabletek albo wcale...:) w momencie kiedy bierzesz każdego dnia tabl. z wyznaczonego miejsca nie pogubisz się czy brałaś czy nie ;) pozdrawiam was wszystkie ciepło:):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki! Mam do Was pytanko. Jakie badania mialyscie robione przed zapisaniem tabletek antykoncepcyjnych? Jaki jest ich koszt? W nastepna srode mam umowiona wizyte u lekarza. Chcialabym sie zorientowac ile takie cos kosztuje, za sama wizyte musze zaplacic 80 zl, jak dla mnie to duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie amatorka
Mam pytanie odnośnie płytkowych testów ciążowych...Wykonywałam kiedyś testy dwoch różnych producentów i mimo iz oba miały taką samą czujność, to na jednym było napisane "mozna wykonywac już w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki" a na drugim "wykrywa już 9 dniową ciążę". Jak to ma się do siebie...Kiedy wykonując test bede mogla mieć "pewność" (powiedzmy tak jak pisza 99%) ze test wykazujac, że nie jestesm w ciązy podaje prawidlowy odczyt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna i zamyslona
a czy po tabletki mozna isc do zwyklego lekarza rodzinnego? bo do ginekologa nie moge isc poniewaz skonczyla mi sie waznosc legitymacji ubezpieczeniowej...nowa dostane po wyslaniu do zusu zaswiadczenia ze sie ucze...(mam rente rodzinna)...Nie wiem co teraz mam robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
taka sobie amatorka 10 dni po stosunku. smutna i zamyslona lekarz rodzinny moze ale nie musi wypisać ci recepty na tabletki. a jeżeli już to zrobi to tylko 1 op. Zawsze możesz spróbowac. Malinka- lekarze nie zawsze wypisuja badania przed wypisaniem tabletek, chociaz powinni. standardowe badania które robi sie przed wypisaniem tabletek to: morfologia, próby wątrobowe, czas krzepnięcia, prolaktyna, testosteron, progesteron, czasem też bada się hormony tarczycy. tu masz przykładowy cennik: http://www.kamilianie.hg.pl/szpital/index.php?k=3&p=8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulkaaaa22
Czesc dziewczyny. Mam pytanie. Biore tabletki Yasminelle, ale od pewnego czasu myslimy z mężem o dziecku. W zwiazku z tym ile musze odczekac od odstawienia tabletek zeby bezpiecznie zajsc w ciaze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguska87
do kasiulkaaaa22 przed planowaną ciążą tabletki antykoncepcyjne należy odtawić conajmniej 3 miesiące wcześniej. Zalecane jest nawet 6 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulkaaaa22 ---- mozesz od razu starac sie o dziecko.Tylko na pocztaku masz zwiekszona szanse na ciaze mnoga.Tabletki antykoncepcyjne nie maja zadnego wplywu na zdrowie dziecka. abula08 --- jezeli krwawienie pojawia sie przed zakonczeniem blistra,a bierzesz tabletki dluzej niz 3 miesiace to trzeba to zglosic lekarzowi.Byc moze dawka jest za mala zeby utrzymac cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×