Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

nie chce sobie zrujnować zdrowia, ale skoro osoby które biorą tabletki przez 2 lata nawet z tymi tygodniami przerwy są zdrowe i mają dobre wyniki to myslałam że ten ostatni raz moge sobie na to pozwolic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krOopeczka ---- w Polsce nie ma tabletek,podczas ktorych bezpiecznie mozna przerw nie robic.Sa jedne na rynku amerykanskim,gdzie przerwe robi sie co 3 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli sugerujesz ze nie powinnam definitywnie brać drugi i ostatni raz dwóch blistrów pod rząd.. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krOopeczka ----- rob co chcesz.Nie wiem jak dlugo chcesz brac tabletki i ile jeszcze bedzie takich okazji kiedy krwawienie nie bedzie Ci na reke,wiec nie mow ,ze to juz definitywnie ostatni raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze.. jednak mnie zaintrygowałas... a jeśli wzięłam tabletke po 8 godzinach w 3 tygodniu to jestem zabezpieczona w tygodniu przerwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posiedz troche w gabinecie ginekologicznym a uslyszysz.Albo na zajeciach z farmakologii.Skoro zmiescilas sie w 12h godzinach to nie ma powodu do obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.mam problem. od 3 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Najpierw brałam Novynette (wybrałam 2 opakowania), ale nie odpowiadały mi, więc mój ginekolog zmienił je na yasminelle. Pierwsza tabletkę Yasminelle lekarz kazał wziąść od razu po skonczeniu przyjmowania Novynette, czyli bez jakiejkolwiek przerwy. Tak więc zrobiłam. I przy ok.15 tabletce Yasminelle dostałam okres...nie jest to plamienie lecz normalny okres. Trwa tyle co zawsze...obfitośc praktycznie ta sama. Nie wiem co to oznacza...bardzo sie boje. Co może byc nie tak? Prosze o szybko odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewe001
biore tabletki przez nie cale 2 tyg czy moge z nich z dnia na dzien zrezygnowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuuulipan
ewe-a dlaczego chcesz zreyzgnować z dnia na dzień? ja mam pytanie do młodej połoznej o pytanie które sie juz pojawiło, a mianowicie o alkohol jesli sie wezme tabletke, nastepnie bardzo duzo wypije, i ....(no wiesz) to alholol naprawde nie wplynie na działanie? widze ze odpowiadasz na bardzo duzo pytan z tego forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewe001 ---- bez konsultacji z lekarzem nie mozesz. tuuulipan ---- napisze to po raz ostatni,bo pisalam to juz milion razy.Pomiedzy akoholem a tabletkami nalezy zrobic ok godziny przerwy.Alkohol powoduje wydluzenie wchlaniania wszystkich lekow i w polaczeniu z nimi uszkadza watrobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniqua
ewe ----> przemyśl sprawę, żeby potem nie było, że za 2 tyg będziesz chciała do nich wrócić, bo dobrego wpływu na twój organizm to miało nie bedzie. Z tego co się orientuję lepiej dokończyć blister i wtedy zrezygnować. tuuulipan ----> alkohol nie ma wpływu na dzialanie tabletek, tylko na twój żołądek (zwłaszcza w połączeniu z tabletkami). Jeśli owo "no wiesz" zdarzy się min. 3-4h po wzięciu tabletki to nie masz się co przejmować, bo jej już nie ma w żołądu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuuulipan
dzieki dzieki...palpitacje żołądka są niezle hehe..nie polecam i sama tez juz tak nie bede robic ;) a jesli czas jest mniejszy niz te 3-4godziny? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuuulipan --- jezeli 'zalalas' tabletke alkoholem i wymiotowalas w przeciagu 3h to jest ryzyko,ze tabletke zwymiotowalas.Alkohol powoduje,ze tabletka dluzej siedzi w zoladku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitka =0
Witam mam pytanie do młodej położnej czy jeżeli chcę wykluczyć u siebie zakrzepicę to wystarczy badanie na dedimery i INR?Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do wszystkich dziewczyn, które zapomniały tabletki Yasminelle w pierwszym tygodniu. Ja jak wczesniej pisałam zapomniałam tabletki w pierwszym tygodniu i miałam stosunki w przerwie, bardzo się bałam, że zajdę w ciążę, ale dostałam krwawienia z odstawienia tak jak przy każdym blistrze. Pisze to bo chcę uspokoić dziewczyny, które będą szukały informacji na ten temat. Dowiedziałam się, że najgorsza sytuacja (największe prawdopodobieństwo zajścia w ciąże) jest gdy zapomni się 1 tabletki, a odbyło się stosunek w ostatnich dniach przerwy, wtedy może, choć też nie do końca napewno, rozpocząć się jajeczkowanie. A i ja już do końca blistra dodatkowo się zabezpieczałam, a nie tylko przez kolejna 7 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angel1989
hej jestem po raz pierwszy na tym forum i jak czytam to myślę ze tu uzyskam odpowiedz na zadręczające mnie myśli....chodzi o to ze biorę yasminelle równe 21 dni teraz jest 2 dzień przerwy. lekarz powiedział, ze zaczną one działać dopiero przy braniu drugiego opakowania...tydz temu współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczeń mechanicznych(mam na myśli prezerwatywy) ale był to tzw stosunek przerywany... miałam akurat wtedy dni płodne i w związku z tym mam pytanie czy istnieje możliwość zapłodnienia w momencie kiedy brałam już 2,5 tyg yasminelle i był to stosunek przerywany??ja wiem panikuje,ale chce po po prostu mieć pewność...i jeszcze jedno tym razem chciałabym Was prosić o podzielenie sie ze mną prywatnymi doświadczeniami. otóż kiedy bierzecie tabletki antykoncepcyjne współżyjecie ze swoimi partnerami bez żadnych innych zabezpieczeń,z wyjątkiem tych tabsów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona1334
Mam takie pytanko, czy któraś z Was może wie po jakim czasie od pominięcia tabletki może dojść do owulacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona1334
do angel1989: Podczas brania tabletek nie ma czegoś takiego jak "dni płodne" nie potrafię Ci powiedzieć na 100 % czy tabletki działają od pierwszego opakowania ale jestem prawie pewna że tak, ja nie współżyłam podczas brania pierwszego opakowania ale nie z tego powodu że bałam sie że jeszcze nie działają. Więc na Twoim miejscu byłabym spokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princzeska2
dziewczyny mam pytanie- mam wadę wzroku czy któraś z Was zauważyła u siebie pogorszenie wzroku albo jakieś inne dolegliwości ze strony narządu wzroku? nadmienię że noszę soczewki kontaktowe... proszę o odpowiedź, i z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acia88
wielbicielka czekolady - po pierwsze to nie biorę hormonów po to, by schudnąc, bo po prostu nie potrzebuję, podałam tylko przykład, jak to jest w moim przypadku. Hormony roznie dzialają, niektóre kobiety tyją, niektore chudną. Ale na pewno nie bierze sie ich po to by uzyskac taki skutek. Ja gdybymy mogła to bym w ogóle ich nie brała, biorę je po to by wkońcu nie cierpieć, jak się ma bardzo bolesne miesiączki z wymiotami i z biegunkami a czasem i z omdleniami to niestety nie ma innego wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyrka
princzeska2 ja mam duża wade wzroku, nosze soczewki i nie zauważyłam zadnych zmian. te dwie rzeczy raczej nie maja na siebie wpływu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitka =0 ---- tak. ona1334 ---- nie da sie odpowiedziec na to pytanie. princzeska2 ---- mogla wplywac na narzad wzroku.Ja stosujac yasminelle dowiedzialam sie,ze mam wade wzroku bo wplynely na pogorszenie sie mojego widzenia.Nabawilam sie tez zespolu suchego oka i metow ciala szklistego.Ale na szczescie te dwie rzeczy minely po odstawieniu tabletek. angel1989 --- Ja bym na Twoim miejscu zmienila lekarza.Jezeli przyjelas pierwsza tabletke 1 dnia cyklu to jestes zabezpieczona od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona1334
młoda położna: Chodzi mi o przybliżony czas czy jest to kwestia mniej więcej doby, czy już po paru godzinach dochodzi do owulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona1334 ---- to wszystko zalezy od nia i tygodnia.Kazde pominiecie tabletki powoduje obnizenie stezenia hormonow ,potrzebnego do zablokowania owulacji.Tez poziom jest inny dla kazdego organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszęmipomóc
Moje pytanie jest takie dzisiaj jest 10 dzień odkąd biorę yasminelle, mam drętwienia nóg, rąk,albo pupy :/ okres miałam taki że w poniedziałek poleciało mi kilka kropelek we wtorek już normlanie i niby w środę się skończy ale wczoraj miałam takie małe plamienie.... czy mimo tego wszystkiego mogę normalnie uprawiać seks i będę zabezpieczona ??? proszę o szybko odpowiedź!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angel1989
dziękuje za pomoc i odp prawdę mówiąc uspokoiłam sie i jak mi lekarz powiedział ze zaczną działać dopiero podczas brania drugiego opakowania to nie ukrywam troszkę sie zdziwiłam...jeszcze raz dziękuje:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwusia10123
JA biorę juz yasminelle od pół roku i nie widzę Żadnych skutków ubocznych nic nie przytyłam nie wypadają mi włosy. moim zdaniem najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×