Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Dorka87
Dziewczyny (i chłopaki jesli tacy tutaj są ;) ). Mam pytanie i mam nadzieje, że ktos będzie mógł mi pomóc. Po porodzie lekarz przepisał mi Azalie. Jednak zaczęłam po nich tyć i teraz przepisał mi własnie Yasminelle. Ale teraz nie wiem kiedy mam zacząc brać te tabletki? Bo w ulotce pisze, że w pierwszy dzien miesiączki. Ale ja dalej biore Azalie, żeby miec zabezpieczenie bo nie wiem kiedy wziąźć te Yasminelle. Czy ktoś mi odpowie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorka87
Dziewczyny (i chłopaki jesli tacu tutaj są ;) ). Mam pytanie i mam nadzieje, że ktos będzie mógł mi pomóc. Po porodzie lekarz przepisał mi Azalie. Jednak zaczęłam po nich tyć i teraz przepisał mi własnie Yasminelle. Ale teraz nie wiem kiedy mam zacząc brać te tabletki? Bo w ulotce pisze, że w pierwszy dzien miesiączki. Ale ja dalej biore Azalie, żeby miec zabezpieczenie bo nie wiem kiedy wziąźć te Yasminelle. Czy ktoś mi odpowie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka87 --- i wszystko sie zgadza.1 dzien miesiaczki czyli w wypadku jak bierzesz tabletki - pierwszy dzien krwawienia....Albo po skonczonym opakowaniu przechodzisz od razu do yasminelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorka87
Mloda Polozna - dziekuję za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka3535
Mam do Was pytanie: biorę Yasminelle od 2 miesiecy, teraz zaczelam 3 opakowanie, ale nie chodzi o to. Moje pytanie dotyczy tego czy ktoras z was biorac Yasminelle i mając "okres" w czasie 7 dniowej przerwy okazało sie ze jest w ciąży? prosze odp!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka3535
Mam do Was pytanie: biorę Yasminelle od 2 miesiecy, teraz zaczelam 3 opakowanie, ale nie chodzi o to. Moje pytanie dotyczy tego czy ktoras z was biorac Yasminelle i mając "okres" w czasie 7 dniowej przerwy okazało sie ze jest w ciąży? prosze odp!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie. czy kazda tabletka yasminelle ma taka sama dawke hormonow ?? ma taki sam sklad? tzn czy wziecie kolejnej tabletki z blistra \"nie po kolei\" ma jakies znaczenie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka3535
nie ma znaczenia, każda pigułka jest taka sama! a dni wypisane na opakowaniu maja tylko pomoc w niezapomnieniu (ominieciu jakiegos dnia) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka3535
odpiszcie mi !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
malinka3535 A myslisz,ze te co zaszly w ciaze czytaja reguralnie forum ? Odpowiedzi mzoesz sie nie doczekac...Kiedys jedna dziewczyna martwila sie,ze ma skape krwawienie wrecz palmienie w 7 dniowej przerwie.Poszla do lekarza i okazalo sie,ze jest w ciazy.Wczesniej brala antybiotyk,ktory oslabia dzialanie tabletek.Ale ile w tym prawdy, to nie wiem.W necie mozna wszystko napisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie,moze glupie,ale mam nadzieje,ze ktoras bedzie tak zyczliwa i odpowie mimo wszystko ;) Otoz chcialam zapytac z ktorego rzedu zaczyna sie przyjmowac tabletki.Na logike z pierwszego ale jak patrze na te strzalki to juz sama nie wiem i wole sie upewnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laik
Witam. Proszę o radę. Zależy mi na dobrej antykoncepcji w okresie wakacyjnym. Mam już tabletki Yasminelle. Teraz czekam tylko na miesiączke. Moje pytanie: czy jesli będę stosowała tylko przez miesiąc, tzn. jedno opakowanie, a potem juz żadnych tabletek, to będzie ok?? Błagam o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolololol
hej ja mam pytanie bo nigdy nie bralam tabletek i nigdy nie pytalam o tabletki swojego ginekologa... czy myslicie ze jak mu zaproponuje ze chce brac ale CHCE Yasminelle to mi przepisze wlasnie te?? bo jesli maja najmniejsza dawke wszystkich specyfikow to sadze ze to odpowidnie tabletki akurat dla mmnie ;* milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laik
Jeszcze jedno pytanko. Czy któraś z Pań dostała plam po Yasminelle w trakcie stosowania lub po odstawieniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola21
Młoda Połozno dawno nie odwiedzałam tego forum ale widzę ,ze nadal uwazasz sie za najmądrzejszą osobę w tym gronie- obyś się nie przelczyła, i liczę na to ,że ktoś odpowie na twój post w sposób tak grubiański jak ty to robisz- trochę kultury dziewczyno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weridiana od początku do końca ;) jeśli wszystkie mają ten sam skład to chyba za bardzo nie namieszasz. ważne, żebyś się nie pogubiła. Laik tabletki na miesiąc to trochę marny pomysł, namieszasz sobie w organizmie okrutnie a i tak niektóre dziewczyny twierdzą, że ich lekarze kazali im się dodatkowo przez pierwszy miesiąc zabezpieczać. to się kłóci z ulotką, no ale lekarz powiedział... no i przez pierwsze miesiące możesz mieć mało fajne skutki uboczne np. plamienia przez 2 tygodnie, więc tabletki to nie jest taka dobra metoda na krótki czas. plamienia to już w temacie 2 pytania. owszem bywają, co nie znaczy że Ty też będziesz mieć. lolololol a dlaczego się tak na nie uparłaś? dobry lekarz powinien wysłać Cię na badania i na podstawie wyników dobrać tabletki. to, żę koleżanka jest nimi zachwycona nie oznacza, że Tobie będą pasowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laik --- nie bedzie ok, bo hormony to nie cukierki.Maja wplyw na funkcjonowanie calego naszego organizmu.Chcesz zafundowac sobe terapie szokowa? Przez miesiac bedziesz brala hormony, odczuwala skutki uboczne w ziazku z przyzwyczajaniem sie organizmu do nowej sytuiacji,a w nastepnym miesiacu znowu szok bo raptem koniec...Dla paru \'numerkow\' w wakacje chcesz sobie mieszac w gospodrace hormonalnej? lolololol -- a skad wiesz,ze dla Ciebie? Jaki masz profil hormonalny? Masz przewage estradiolu czy progesteronu? A moze pol na pol? Bo to wlasnie pod tym katem dobiera sie tabletki. Laik --- chyba nie ma na swiecie takiej,ktora by nie miala. karola21 -- za Towja \'pomoc\' na forum polega tylko na krytykowaniu i osadzaniu mnie na podstawie tego co napisalam.Nie pasuje? Nie czytaj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kmmknet
W trakcie brania Yasminelle miałam plamienie cały czas, po jednym opakowaniu zmieniłam na Yasmin i plamienie ustało choć ciągle mam jakieś upławy czy wydzielinę. Mimo tego nie zamienię Yasmin na nic innego bo te tabletki rozpędziły mi torbiele na jajnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PROSZĘOODPOWIEDŹ
Chciałam się spytać dlaczego tak mam,że w tamtym miesiącu i teraz w tym jest tak,że mam krwawienie normalnie w 4 dniu przerwa konczy mi sie we wtorek i zazwyczaj juz wcale nie mam krwawienia, w środę biorę tabletke i lekko plamie i trochę mnie to nie pokoi . Pod koniec kwietnia i w maju brałam antybiotyki bo mam problemy z gardłem i było to antybiotyki które obniżają działanie tabletek anty nie współżyłam w tych miesiącach. Teraz biorę tabletki na alergie ale w ulutce nic nie jest napisane jakie dzialanie maja na anty. Tabletki Yasminelle biore 10 miesięcy. BARDZO PROSZĘ MLODA POLOZNA LUB KOGOS INNEGO O ODPOWIEDZ!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROSZĘOODPOWIEDŹ --- a chcialabys cale 7 dni krwawic? Nie szukaj problemow tam gdzie ich nie ma.Krwawienie z czasaem moze byc coraz mniej obfite i krotsze.Gdyby u mnie po 3 dniach bylo juz po wszystkim to bym sie cieszyla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PROSZĘOODPOWIEDŹ
Przepraszam,ale chyba źle mnie zrozumiałaś chodziło mi o to,że we wtorek kończy mi się przerwa w środe biorę już tabletke i mam plamienie i tylko to mnie niepokoi bo wcześniej tak nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda yasminellka
ja jestem w 3 tygodniu przyjmowania pierwszego blistra i nie chce mi sie wierzyc w to co tu czytam albo to ja jestem jakas inna. Mowicie o tych wszytskich skutkach ubocznych, mdlosciach, plamieniach itp... Mi nie jest nic, spuchly mi tylko troche piersi ale to tyle. okres mialam tak jak powinnam, zadnych mdlosci ani innych dolegliwosci. DLatego mnie to zastanawia czy te tabletki w ogole zadzialaja skoro nie odczuwam ich zazywania? jeszcze sie nie kochalam z chlopakiem chcialam zaczac brac o miesiac wczensiej tabletki przed planowanym seksem wlasnie przez ewentualne skutki uboczne. czy ktoras z was tez czula sie swietnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monic90
Młoda yasminellka - ja też nic nie odczuwam. Żadnych skutków ubocznych, mdłości itp. Cera mi się nie poprawiła chociaż zaczynam 3 opakowanie. Gorzej też nie jest. Tak jakbym ich nie brała. Tylko okres mam krotki, trwa praktycznie trzy dni. Żadnych bólów. Może trochę piersi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laik
Czy może odpowiedzieć mi ktoś inny niz młoda połozna?? Błagam. Jakiś dziwiny, grubiański sposób bycia przemawia przez slowa tej osoby. Prosze o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laik
Faktycznie, dla paru numerków nie ma sensu, ale nigdy nie przyjmowałam tabletek, a mam już dosyć prezerwatyw, bez tabletek nigdy nie odważe się na współżycie "bez". Nie chciałabym się truc i zbyt długo zarzywać hormonów. a jesli ktos żle się czuję to nie może odstawić? To juz do grobowej deski ma zażywać? Nie, prawda. Więc jęsli ja odstawię to po jakimś czasie wróci wszystko do normy, zwłaszcza po słabych tabletkach. Czy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laik już Ci trochę wcześniej odpowiedziałam i chyba nie było aż tak mocno ;) teraz dołożyłaś pytań. możesz odstawić hormony w dowolnym momencie, nawet po tym miesiącu. po prostu chodzi o to, że miesiąc to za krótki czas żeby warto było sobie mieszać. organizm dojdzie do siebie, u jednych wcześniej, u innych później. a to czy będziesz miała jakieś straszne skutki uboczne wcale nie jest pewne. to kwestia dobrania tabletek. ja w zasadzie nie mam żadnych, bo z plamieniami w pierwszych opakowaniach się liczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) wczoraj wyjechałam z domu i zapomniałam tabletek!!:( miałam wziąć ostatnią i od dzisiaj zacząć przerwe.. teraz nie wiem co zrobić bo wracam dopiero w niedziele... Nigdy wcześniej mi sie to nie zdarzyło więc proszę o pomoc!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po prostu przyspieszasz przerwę, tylko teraz musisz rozpocząć następne opakowanie dzień wcześniej. jeśli tego nie zapomnisz to będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
Laik Z Twojego postu wynika,ze masz zamiar seks uprawiac tylko przez wakacje.Wiec okreslenie 'paru numerkow' jest chyba wlasciwym okresleniem.Po wakacjach nie bedziesz juz uprawiala seksu? Jesc chemie,mieszac sobie w ogranizmie tylko dla jednego miesiaca? Dla mnie to tez glupota.A tabletki nie dziela sie na slobe i mocne.Tylko zna zle i dobrze dobrane.A co do stylu pisania poloznej.Ja na tym forum tez jestem dlugo i zauwayzlam,ze pewne rzeczy a zwlaszcza te najbardziej oczywste trzeba powiedziec dobitniej,zeby niektorym 'dziewczynkom' dalo do myslenia ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×