Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Amussant
Młoda położno lub inne dziewczęta, proszę o pomoc! Od zeszłego piątku przez 5dni brałam Azitrolek. Ginekolog powiedział mi, że nie muszę się dodatkowo po nim zabezpieczać, ale współżyjąc dziś z chłopakiem nie kończył we mnie. Czytałam też, że Azitrolek nie wpływa na skutecznosć pigułek. Ale to jednak antybiotyk. Czy wobec tego mam powody, by się bać o ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amussant
Młoda położno lub inne dziewczęta, proszę o pomoc!!! Od zeszłego piątku przez 5dni brałam Azitrolek. Ginekolog powiedział mi, że nie muszę się dodatkowo po nim zabezpieczać, ale współżyjąc dziś z chłopakiem nie kończył we mnie. Czytałam też, że Azitrolek nie wpływa na skutecznosć pigułek. Ale to jednak antybiotyk. Czy wobec tego mam powody, by się bać o ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
gosc007----jesli masz plamienia to moze oznaczac,ze yasminelle nie sa dla ciebie i nie trzmaja cyklu-ale to musisz uslyszec od ginekologa a nie ode mnie, bo przyczyn moze byc wiele. Amussant---ja zawsze zabezpieczam sie dodatkwowo przy kazdym antybiotyku, wole byc spokojna, bo lekarka mi powiedziala,ze zdarza sie,ze jesli oragnizm jest oslabiony i jest jakis stan zapalny czy cos to moze sie zdarzyc,ze tabletka sie nie wchlonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1550 watpliwosci
Amussant--> skoro lekarz powiedzial, ze masz sie zabezpieczac dodatkowo, to pownnas byla tak zrobic...uwazam ze masz sie czym martwic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Mam drobne pytanie a propos zespolu suchego oka przy Yasminelle. Nie wiem jeszcze czy to mam bo do okulisty ide dopiero 15.12. Przed Yasminelle zle widzialam troszke (jestem krotkowidzem) ale teraz wydaej mi sie ze widze jeszcze gorzej...Dalsze orazy ok 8 metrow juz sa nieostre...o odczytaniu napisow z tej odleglosci nie ma mowy... Czy jesli stwierdzi sie u mnie zespol suchego oka czy konieczne jest odstawienie Yasminelle? Czy wyklucza to mozliwosc zazywania pigulek jakichkolwiek, czy istnieje mozlwosc zmiany na inne? Napiszcie czy sie z tym zestknelyscie i co o ty sadzicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę Yasminelle od prawie dwóch lat. Zawsze miałam krwawienia które trwały zwykle 4-5 dni i były raczej średnio obfite. W trakcie przerwy 2 miesiące temu to "krwawienie" trwało jeden dzień - a właściwie miało postać kilkugodzinnego plamienia. Ale wytłumaczyłam to sobie w ten sposób, że to reakcja mojego organizmu na skrócenie poprzedniej przerwy. Miesiąc temu miałam normalne krwawienie. Natomiast w trakcie ostatniej przerwy (19-25.11) nie dostałam żadnego krwawienia. Teraz zaczęłam kolejne opakowanie, ale tak czy inaczej niepokoi mnie to... Nie wiem czy to ciąża (chociaż nigdy nie zdarzyło mi się zapomnieć tabletki, brałam o stałych porach, nie było żadnych biegunek czy wymiotów, żadnych antybiotyków czy jakichkolwiek innych produktów wpływających na działanie antykoncepcyjne Y.), efekt stresu i "dołka" psychicznego trwających pewien czas, straceniu kilku kilogramów na wadze (poprzez "niedojadanie") czy czymś jeszcze innym... Gdy drugi raz wystąpi taka sytuacja, że nie pojawi mi się krwawienie to zrobię test, ale wg ulotki jest małe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę... Tak czy inaczej opinie innych osób być może mnie nieco uspokoją ;) Może znajdzie się osoba o podobnym doświadczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
I jeszcze jedno pytanie...wizelam dopiero 3 opakowanie tabletek...Pierwsze cale krwawilam, po drugim mialam w miare obfity (tak jak normalnie) okres trwajacy 7 dni, po trzecim czyli teraz trwa to niby 3 dzien, ale 3 to juz takie plamienie ze praktycznie bedzie koniec... PYTANIE? Normalne to jest? Ja iwem, ze tabletki zmniejszaja obfitosc krwawien i ich dlugosc? ale tak nagle z miesiaca na miesiac? Ze jednego normalnie jest a juz nastpenego skapo bardzo? Myslalam ze to z czasem tak sie robi a nie tak rach ciach i juz... Co mi madrego napiszecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amussant
1500watpliwosci -- lekarz właśnie powiedział mi, że NIE MAM sIę zabezpieczać dodatkowo, stąd moje pytanie, czy jeśli chłopak nie kończył we mnie jest się czym martwić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie, jeśli lekarz powiedział Ci że masz się nie zabezpieczać, to chyba powinien mieć rację - on zna Twój organizm, wie jak reagujesz na leki. Jeśli facet nie skończył w Tobie to też szansa na zajście w ciążę jest mniejsza, aczkolwiek zawsze jakaś jest. Ja osobiście chyba i tak bym się zabezpieczała dodatkowo gdybym brała jakikolwiek antybiotyk - tak jest w ulotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amussant
Funia89 -- no właśnie ani w ulotce leku nie ma nic o dodatkowym zabezpieczeniu, ani w ulotce Yasminelle (tam są tylko niektóre antybiotyki). Poza tym czytałam, że azytromycyna nie wpływa na skuteczność pigułek, a właśnie ona była składem pigułek. Współżyłam 3-go dnia po zakończeniu 5-dniowej kuracji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amussant
A czy jeśli od wtorku lub poniedziałku (zależy, czy wezmę 20 pigułek, czy 21, bo brakuje mi jednej do końca opak., ale gin powiedział, że 20 mogę wziąć) robię przerwę 7-dniową, to na początku następnego opakowania jeszcze się zabezpieczać? Czy nie powinnam robić przerwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem skąd Ci przyszło do głowy to pytanie... Z jakiego powodu miałabyś się dodatkowo zabezpieczać albo nie robić przerwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem skąd Ci przyszło do głowy to pytanie... Z jakiego powodu miałabyś się dodatkowo zabezpieczać albo nie robić przerwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amussant
Funia89 -- bo czytałam gdzieś, że trzeba wziąć po zakończeniu antybiotyku 7 pigułek, by być pewnym przez przerwę i od następnego cyklu, i że pod koniec bilistra (a jestem w 3 tygodniu) lepiej nie robić przerwy, gdyby antybiotyki osłabiały działanie, więc tak pomyślałam sobie. A dziś rozmawiałam jeszcze z lekrzaem rodzinnym, który mówił, że ważne, że był odstęp między antybiotykiem, a pigułką, i jeśli nie miałam wymiotów to się wszystko wchłonęło i jest ok. Poza tym azytromycyna nie należy do antybiotyków, które osłabiają działanie pigułek, więc jestem spokojniejsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amussant
A skoro brałam antybiotyk do wtorku, czy mogę wziąć 20 pigułek i nic się wówczas nie stanie, czy lepiej wząć te 21? Bo o to nie pytałam już lekarza. Czy będzie to miało jakieś znaczenie lub będzie niosło zagrożenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anhka.
Witam mam pytanie...Dzis (to jest niedziela)powinnam przyjac pierwsza tabletke z kolejnego blistra,ale niestety nie mialam mozliwosci spotkac sie z ginekologiem zeby mi wypisal recepte i chce to zrobic jutro.Nie poniose zadnych konsekwecji przez to ze przyjme tabletke dzien poznije??Prosze o odpowiedz.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fyli
odkupie Yasminelle kazda ilosc regosze@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fyli
kupię Yasminelle każdą ilość: regosze@o2.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możesz tak zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amussant
Kto może tak zrobić, ja czy Anhka?:) Co do Anhki: czyli wydłużyłaś przerwę 7-dniową o 1 dzień? Ponoć nie można tego robić, bo może odblokować się owulacja, ale jeśli nie było stosunku w trakcie przerwy to możesz być spokojna, bo plemniki nie przeżyłyby tak długo. A poza tym moja kumpela kiedyś tak zrobiła i nic się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy chcąc zakończyć branie tabletek na jakiś czas mogę zamiast 21 jak jest w blistrze zażyć tylko 20? bo żeby wziąć tą jedną dodatkową muszę kupować nowy blister? w ostatnim poście oczywiście miało być 12 godzin nie 20 :) dopiero teraz dojrzałam :) sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amussant ---> Możesz wziąć 20 pigułek, byleby była 7 dniowa przerwa - anie jeden dzień dłużej. Jeśli raz tak zrobisz że weźmiesz 20 a nie 21 to nic nie powinno się stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale może ktoś mi odpowie na mojego posta, tego kilka innych postów wyżej... ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey wszystkim! zaczęłam miesiąc temu pierwsze opakowanie yasminelle i nie najlepiej się po nich czuje. Boli mnie głowa i ciągle mdli. Z tego co czytałam to tabletki te powinny zmniejszyć obfitość miesiączki, a mi lekarz zapisał je żeby ja wydłużyć i by była bardziej obfita bo normalnie trwa ona u mnie 1 dzień i jest w postaci plamienia. Czy to w ogóle mozliwe żeby pomagały tak i na odwrót???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey wszystkim! zaczęłam miesiąc temu pierwsze opakowanie yasminelle i nie najlepiej się po nich czuje. Boli mnie głowa i ciągle mdli. Z tego co czytałam to tabletki te powinny zmniejszyć obfitość miesiączki, a mi lekarz zapisał je żeby ja wydłużyć i by była bardziej obfita bo normalnie trwa ona u mnie 1 dzień i jest w postaci plamienia. Czy to w ogóle mozliwe żeby pomagały tak i na odwrót???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey wszystkim! zaczęłam miesiąc temu pierwsze opakowanie yasminelle i nie najlepiej się po nich czuje. Boli mnie głowa i ciągle mdli. Z tego co czytałam to tabletki te powinny zmniejszyć obfitość miesiączki, a mi lekarz zapisał je żeby ja wydłużyć i by była bardziej obfita bo normalnie trwa ona u mnie 1 dzień i jest w postaci plamienia. Czy to w ogóle mozliwe żeby pomagały tak i na odwrót???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey wszystkim! zaczęłam miesiąc temu pierwsze opakowanie yasminelle i nie najlepiej się po nich czuje. Boli mnie głowa i ciągle mdli. Z tego co czytałam to tabletki te powinny zmniejszyć obfitość miesiączki, a mi lekarz zapisał je żeby ja wydłużyć i by była bardziej obfita bo normalnie trwa ona u mnie 1 dzień i jest w postaci plamienia. Czy to w ogóle mozliwe żeby pomagały tak i na odwrót???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×