Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

do NAELA_________________ Wspolczuje problemow bo wyglada na to ,ze zrobilo sie kolko zamkniete. Najpierw -podejrzewam -mialas zaburzenia miesiaczkowania z powodu torbieli, mysle ze teraz to wina tabletek; nawet kobiety, ktore nie maja takich problemow ,o ktorych piszesz, biorac pigulki, zdarza sie ze nie pojawia sie krwawienie ,lub jest ono np.bardziej skape niz poprzednie. Stad watpliwosci o ciazy. Ale mowisz, ze wykluczasz, zatem nie pozostaje Ci nic innego jak zmienic lekarza na takiego, ktory jest moze nieco blizej i rozpoczac terapie - byc moze innymi tabletkami ,ktore bedziesz lepiej tolerowac. Jestes tez niedawno po porodzie, Twoj organizm ma prawo dac sobie czas na powrot do "normalnosci", a tu juz 2 rodzaje tabletek. Innym wyjsciem leczenia torbieli jest laparoskopia, jesli nie chcesz przezywac tych wszystkich dolegliwosci zwiazanych z pigulkami hormonalnymi. Pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do rownowagi !:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POMOCY!! biore cilest od pół roku... zapomniałam wczoraj o 22 wziąść tabletke i wziełam ją o 11 rano... czy działa dalej ?? Prosze o szybką odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POMOCY!! biore cilest od pół roku... zapomniałam wczoraj o 22 wziąść tabletke i wziełam ją o 11 rano... czy działa dalej ?? Prosze o szybką odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miarka111
Jestem chora i biorę Nimesil. Czy ten lek osłabia jakos działąnie tych tabletek.? Jeżeli tak to jak długo powinnam stosowac dodatkowe zabezpieczenie.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do KLAUDUSIA123____________ Przeczytaj ulotke.tam pisze wszystko, jak postepowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamlota
witam, mam mały problem....otóż 5 miesięcy temu zakonczylam stosowanie yasminelle, teraz wykupilam opakowanie i chce wrocic do tej metody antykoncepcjii,ale jest may problem:otoz jestem juz 2 dzien PO OKRESIE,waham sie czy moge teraz przyjąc pierwsza tabletke opakowania czy musze czekac az miesiąc do kolejnego krwawienia,nei wiem czy mozna przyjac tabletke bedąc juz po okresie i czy w zwiazku z tym jej skutecznosc bedzie zachowana? czy ktos byl w podobnej sytuacji? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamlota
witam, mam mały problem....otóż 5 miesięcy temu zakonczylam stosowanie yasminelle, teraz wykupilam opakowanie i chce wrocic do tej metody antykoncepcjii,ale jest may problem:otoz jestem juz 2 dzien PO OKRESIE,waham sie czy moge teraz przyjąc pierwsza tabletke opakowania czy musze czekac az miesiąc do kolejnego krwawienia,nei wiem czy mozna przyjac tabletke bedąc juz po okresie i czy w zwiazku z tym jej skutecznosc bedzie zachowana? czy ktos byl w podobnej sytuacji? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naela
Medyk Dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naela
Kamlota o ile dobrze pamiętam na ulotce jest napisane, że można rozpocząć stosowanie tabletek w dniach 2-5 cyklu, ale wtedy trzeba stosować dodatkowe środki ochronne (na przykład prezerwatywy) przez pierwsze 7 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paperina
kamlota______ ja na twoim miejscu poczekalabym do nastepnej miesiaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kru
słuchajcie dziewczyny, ja biorę yasminelle od 8 miesięcy, nie przytyłam, odrobine (na szczęście urosły mi piersi:)), nie mam raczej wahań nastrojów, ani depresji, co ważne również nie mam obniżonego libido, jednakże wyapdają i łamią mi się włosy, jestem po kilku farbowaniach i zastanawiam się czy to od tabletek (skoro jest to napisane w działaniach niepożądanych) czy to po prostu wynik zniszczenia struktury włosa poprzez koloryzacje. doradźcie... iść do lekarza,? można jakoś sprawdzić czy tabletki antykoncepcyjne wywołują, któreś z niepożądanych skutków? przy okazji może macie jakieś preparaty na wypadanie wlosow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kru
słuchajcie dziewczyny, ja biorę yasminelle od 8 miesięcy, nie przytyłam, odrobine (na szczęście urosły mi piersi:)), nie mam raczej wahań nastrojów, ani depresji, co ważne również nie mam obniżonego libido, jednakże wyapdają i łamią mi się włosy, jestem po kilku farbowaniach i zastanawiam się czy to od tabletek (skoro jest to napisane w działaniach niepożądanych) czy to po prostu wynik zniszczenia struktury włosa poprzez koloryzacje. doradźcie... iść do lekarza,? można jakoś sprawdzić czy tabletki antykoncepcyjne wywołują, któreś z niepożądanych skutków? przy okazji może macie jakieś preparaty na wypadanie wlosow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kru
słuchajcie dziewczyny, ja biorę yasminelle od 8 miesięcy, nie przytyłam, odrobine (na szczęście urosły mi piersi:)), nie mam raczej wahań nastrojów, ani depresji, co ważne również nie mam obniżonego libido, jednakże wyapdają i łamią mi się włosy, jestem po kilku farbowaniach i zastanawiam się czy to od tabletek (skoro jest to napisane w działaniach niepożądanych) czy to po prostu wynik zniszczenia struktury włosa poprzez koloryzacje. doradźcie... iść do lekarza,? można jakoś sprawdzić czy tabletki antykoncepcyjne wywołują, któreś z niepożądanych skutków? przy okazji może macie jakieś preparaty na wypadanie wlosow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kru
słuchajcie dziewczyny, ja biorę yasminelle od 8 miesięcy, nie przytyłam, odrobine (na szczęście urosły mi piersi:)), nie mam raczej wahań nastrojów, ani depresji, co ważne również nie mam obniżonego libido, jednakże wyapdają i łamią mi się włosy, jestem po kilku farbowaniach i zastanawiam się czy to od tabletek (skoro jest to napisane w działaniach niepożądanych) czy to po prostu wynik zniszczenia struktury włosa poprzez koloryzacje. doradźcie... iść do lekarza,? można jakoś sprawdzić czy tabletki antykoncepcyjne wywołują, któreś z niepożądanych skutków? przy okazji może macie jakieś preparaty na wypadanie wlosow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kru
słuchajcie dziewczyny, ja biorę yasminelle od 8 miesięcy, nie przytyłam, odrobine (na szczęście urosły mi piersi:)), nie mam raczej wahań nastrojów, ani depresji, co ważne również nie mam obniżonego libido, jednakże wyapdają i łamią mi się włosy, jestem po kilku farbowaniach i zastanawiam się czy to od tabletek (skoro jest to napisane w działaniach niepożądanych) czy to po prostu wynik zniszczenia struktury włosa poprzez koloryzacje. doradźcie... iść do lekarza,? można jakoś sprawdzić czy tabletki antykoncepcyjne wywołują, któreś z niepożądanych skutków? przy okazji może macie jakieś preparaty na wypadanie wlosow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miarka111
do medyk niestety nie moge otworzyć strony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paperina
mam w domu tabletki wapna z kwartycyna. Kwartycyna ma przeciwskazania co do tabletek anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Derspi
Witam dziewczyny 5.12.2009r zadałem na tym forum dość dziwne pytanie: "Czy wasz facet ma wytrysk w środku" W odpowiedzi dostałem że tak Tydzień temu(dokładnie 22.03.2010) dopiero zdecydowaliśmy się z dziewczyną żeby jednak mieć wytrysk w niej. Dodam że była to 7 tabletka blistra No i problem chiba jest. Wczoraj dziewczyna źle się czuła, rano miała ból głowy. Po przeciwbólowym wszystko minęło, ale wieczorem znowu to samo. Dzisiaj rano tez źle się czuje. Jak sama mówi czuje się poobijana. Czy możliwe że ją 'obwiało', wiecie słońce świeci ale jednak chłodny wiat jest. INF ogolne: Tabletki bierze już od pół roku(są to pierwsze tabletki anty...), nigdy nie zapomniała żadnej, i brała o tej samej porze. Przed stosowaniem tabletek yasminelle moje kochanie często źle się czuła i wgl a jak miała okres to już wgl masakra. W trakcie brania też się czasami zdarzało że źle się czuła, ale radziej. Ogółem często jest zmęczona i potrzebuje dużo snu. Nie wiem co sobie mam myśleć.... czy jest w ciąży ??? :( Proszę pomóżcie. A tak ogółem to cera jej się poprawiła, bóle miesiączkowe ustały, schudła troszku. Jak nie będzie w ciąży to tabletki są dobre dla niej :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Derspi
Witam dziewczyny 5.12.2009r zadałem na tym forum dość dziwne pytanie: "Czy wasz facet ma wytrysk w środku" W odpowiedzi dostałem że tak Tydzień temu(dokładnie 22.03.2010) dopiero zdecydowaliśmy się z dziewczyną żeby jednak mieć wytrysk w niej. Dodam że była to 7 tabletka blistra No i problem chiba jest. Wczoraj dziewczyna źle się czuła, rano miała ból głowy. Po przeciwbólowym wszystko minęło, ale wieczorem znowu to samo. Dzisiaj rano tez źle się czuje. Jak sama mówi czuje się poobijana. Czy możliwe że ją 'obwiało', wiecie słońce świeci ale jednak chłodny wiat jest. INF ogolne: Tabletki bierze już od pół roku(są to pierwsze tabletki anty...), nigdy nie zapomniała żadnej, i brała o tej samej porze. Przed stosowaniem tabletek yasminelle moje kochanie często źle się czuła i wgl a jak miała okres to już wgl masakra. W trakcie brania też się czasami zdarzało że źle się czuła, ale radziej. Ogółem często jest zmęczona i potrzebuje dużo snu. Nie wiem co sobie mam myśleć.... czy jest w ciąży ??? :( Proszę pomóżcie. A tak ogółem to cera jej się poprawiła, bóle miesiączkowe ustały, schudła troszku. Jak nie będzie w ciąży to tabletki są dobre dla niej :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Derspi
Witam dziewczyny 5.12.2009r zadałem na tym forum dość dziwne pytanie: "Czy wasz facet ma wytrysk w środku" W odpowiedzi dostałem że tak Tydzień temu(dokładnie 22.03.2010) dopiero zdecydowaliśmy się z dziewczyną żeby jednak mieć wytrysk w niej. Dodam że była to 7 tabletka blistra No i problem chiba jest. Wczoraj dziewczyna źle się czuła, rano miała ból głowy. Po przeciwbólowym wszystko minęło, ale wieczorem znowu to samo. Dzisiaj rano tez źle się czuje. Jak sama mówi czuje się poobijana. Czy możliwe że ją 'obwiało', wiecie słońce świeci ale jednak chłodny wiat jest. INF ogolne: Tabletki bierze już od pół roku(są to pierwsze tabletki anty...), nigdy nie zapomniała żadnej, i brała o tej samej porze. Przed stosowaniem tabletek yasminelle moje kochanie często źle się czuła i wgl a jak miała okres to już wgl masakra. W trakcie brania też się czasami zdarzało że źle się czuła, ale radziej. Ogółem często jest zmęczona i potrzebuje dużo snu. Nie wiem co sobie mam myśleć.... czy jest w ciąży ??? :( Proszę pomóżcie. A tak ogółem to cera jej się poprawiła, bóle miesiączkowe ustały, schudła troszku. Jak nie będzie w ciąży to tabletki są dobre dla niej :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paperina
Tabletki sa po to by uzywac sobie milosci na maxa i DO KONCA. Sa po to by zapobiec niechcianej ciazy i by czuc sie bezpiecznie. Dlatego nie widze zadnego problemu z wytryskiem w niej. W kazdym razie pierwszym oznakiem ciazy moze byc (choc nie musi) brak krwawienia, wiec musicie cierpliwie poczekac. Chyba ze sprobujecie zrobic test (po 14 dniach tego stresujacego wydazenia). Mysle jednak ze nie ma tu nad czym sie zamartwiac. Tym bardziej ze nie jest to pierwsze opakowanie. Co do zlego samopoczucia. Kazdy ma lepsze i gorsze dni. Byc moze to zwykle przeziebienie. Bol glowy moze byc spowodowany tez zlym cisnieniem, zmeczeniem.... moze to byc wada wzroku, lub tez nieprawidlowa postura ciala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paperina
niezbednik: leki powinno się popijać wodą. Tabletki antykoncepcyjne łatwo połknąć ze względu na ich niewielki rozmiar, ale nie zaszkodzi jeśli będziesz je popijać. Czasem można zakrztusić się nawet maleńką tabletką, a zdarza się tez, że pigułka przykleja się do błony śluzowej przełyku. Powoduje nie tylko dyskomfort, ale nie zostaje wtedy wchłonięta właściwa ilość substancji czynnej. Popijanie leków kawą, czy tez sokiem nie jest dobrym pomysłem Najpierw kilka słów o kawie. Składnikiem kawy, który wchodzi w reakcję z lekami jest kofeina. Należy pamiętać, że kofeinę zawierają także: herbata, napoje typu cola, napoje energetyzujące. Kofeina nasila działanie niektórych leków, może to doprowadzić do niepożądanych reakcji. Powinno się zachować dwugodzinny odstęp pomiędzy wypiciem kawy, a zażyciem dawki leku, który może wchodzić w interakcje z kofeiną (np. leki przeciwbólowe zawierające kwas acetylosalicylowy, leki stosowane w astmie oskrzelowej). Soki również mogą wchodzić w reakcje ze składnikami leków, powodując zaburzenia ich metabolizmu. Najbardziej niebezpieczny pod tym względem jest sok grejpfrutowy - nawet niewielka jego ilość może prowadzić to trudnych do przewidzenia interakcji z lekami. Należ więc pić sok grejpfrutowy co najmniej 4 godziny przed lub 4 godziny po zażyciu leku. Do grupy leków wchodzących w interakcje z sokiem grejpfrutowym należą: leki obniżające ciśnienie krwi, leki przeciwhistaminowe oraz cyklosporyny. Sadimo, piszesz o tym, że przyjmujesz zestaw suplementów diety - prawdopodobnie nie wchodzi on w interakcje ani z kawą, ani z sokiem, jednak najbezpieczniej będzie popijać tabletki szklanką wody. Ważne też, byś poinformowała swojego lekarza o przyjmowaniu suplementu. W przypadku gdybyś musiała skorzystać z leczenia farmakologicznego, lekarz musi wiedzieć, co i w jakiej dawce suplementujesz. ame suplementy tez mogą wchodzić w interakcje z lekami. Pozdrawiam Anna Szczygłowska, dietetyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprzedam Yasminelle 1 opakowanie, świeżo zakupione, termin ważności do 2014. Tanio! proszę pisać na mail: chevaliere@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam problem a mianowicie od 1 biore tabetki yasminelle jestem w polowie brania blistra i dostalam plamienia a moge to nazwac nawet okresem bo wlasnie tak to wyglada. Mozecie mi powiedziec co to moze oznaczac?? zawsze mialam okses w 3 dniu po odstawieniu tabletek a ostatnio mialam dzien pozniej albo dzien wczesniej. Nigdy nie mialam tego problemu. Dodam ze nie biore zadnych innych lekow i nie uprawiam jakiegos sportu ktory moglby to zabuzyc. Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam problem a mianowicie od 1roku biore tabetki yasminelle jestem w polowie brania blistra i dostalam plamienia a moge to nazwac nawet okresem bo wlasnie tak to wyglada. Mozecie mi powiedziec co to moze oznaczac?? zawsze mialam okses w 3 dniu po odstawieniu tabletek a ostatnio mialam dzien pozniej albo dzien wczesniej. Nigdy nie mialam tego problemu. Dodam ze nie biore zadnych innych lekow i nie uprawiam jakiegos sportu ktory moglby to zabuzyc. Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mianowicie od 1 roku biore tabetki yasminelle jestem w polowie brania blistra i dostalam plamienia a moge to nazwac nawet okresem bo wlasnie tak to wyglada. Mozecie mi powiedziec co to moze oznaczac?? zawsze mialam okses w 3 dniu po odstawieniu tabletek a ostatnio mialam dzien pozniej albo dzien wczesniej. Nigdy nie mialam tego problemu. Dodam ze nie biore zadnych innych lekow i nie uprawiam jakiegos sportu ktory moglby to zabuzyc. Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Jestem w trakcie 3 blistra, są to moje pierwsze tabletki, wgl można rzec pierwsza hormonalna metoda antykoncepcji. No i piszę wam na czym polega mój problem, tylko proszę się nie śmiać, i sorki, że tak otwarcie... Otóż... Mam problem z "nawilżaniem"... Podczas stosunków naprawdę jestem bardzo mało wilgotna, musimy za każdym razem używać żelu a i tak bardzo często się zdarza, że po stosunku mam poobcierane wejście do pochwy. Praktycznie teraz kochamy się tylko w jednej pozycji, bo tak nie boli. Czy ktoś miał podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Jestem w trakcie 3 blistra, są to moje pierwsze tabletki, wgl można rzec pierwsza hormonalna metoda antykoncepcji. No i piszę wam na czym polega mój problem, tylko proszę się nie śmiać, i sorki, że tak otwarcie... Otóż... Mam problem z "nawilżaniem"... Podczas stosunków naprawdę jestem bardzo mało wilgotna, musimy za każdym razem używać żelu a i tak bardzo często się zdarza, że po stosunku mam poobcierane wejście do pochwy. Praktycznie teraz kochamy się tylko w jednej pozycji, bo tak nie boli. Czy ktoś miał podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliza21
Witam!!! Mam mały problem i bardzo proszę o porade. Od ponad 2-óch lat biore yasminelle na uregulowanie okresu, bo wcześniej praktycznie wogóle go nie miałam. Ponadto pojawiły mi się problemy z hormonem tarczycy i nie wiem sama czy to był główny problem braku miesiączki. Lekarze mnie do końca nie zdiagnozowali, przepisali na początku luteine, a potem przeszłam na tabletki antykoncepcyjne. Bardzo już chciałabym odłożyć te leki i sprawdzić czy okres pojawi się normalnie bez żadnych środków antykoncepcyjnych. Mój problem polega na tym, że obawiam się dziwnych reakcji mojego organizmu. Tym bardziej że przyzwyczajony jest do tabletek i ciągle mnie dręczy czy nie zaczne tyć po odłożeniu tego leku :(:( bardzo proszę o porade. Czy ktoś z Was miał złe samopoczucie po odłożeniu tabletek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×