Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

dodam, ze rodzina tej 18latki chce podać do sądu lekarza, o ignorancję.Podobno dziewczyna skarżyła się na dolegliwości związane z cierpnięciem i mrowieniem kończyn dolnych, bywało jej słabo, jednakże lekarz to zignorował. Zobaczymy jak pierwsze emocje opadną (sprawa sprzed kilku dni akurat), ale jeśli chodzi o zdrowie to lekarz może mieć przechlapane. Druga z kobiet natomiast, nie miała żadnych dolegliwości, nagle się jej zrobiło słabo ,wezwano karetkę, ale okazało się być za późno. Akurat refleksja przyszła wraz z tą 18-latką, szkoda dziewczyny, śliczna była- mając jeszcze kolorki, widziałam na zdjęciu z protokołu. Ja już osobiście nie jestem zwolennikiem pigułek anty, jak się okazuje po raz enty, szkoda i zdrowia, i życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Zrobilam ponownie wyniki krwi Za pierwszm razem w drugim miesiacu brania piguelk mialam fibrynogen 559. Teraz po szesciu miesiacach 425... PYTANIE: Czy skoro nadal jestw to wynik ponad norme to powinnam zmienic pigulki? Wszystkie inne wyniki sa w normie tak jak poprzednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asterisc
Fibrynogen --> norma dopuszczalna jest do >550 (robiłam ostatnio badania). Osobiście mam >220 - i lekarz powiedział, że to w porządku. Poza tym inne wskaźniki związane z krzepnięciem tez mialam w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
medyk ---- pamietaj,ze w necie nie jestes anonimowa.I pewne sprawy nie powinny wychodzic poza uczelnie.asystenci zawsze zwracaja na to uwage.Nie pisz w necie na jakich sekcjach bylas,do jakich protokolow mialas dostep.To nie jest cos o czym mozna publicznie rozmawiac.Dla dobra swojej przyszlej kariery. 1500 watpliwosci ---- wszystkie tabletki anty beda mialy wplyw na uklad krzepniecia.I zawsze te wartosci beda wyzsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaanetka
medyk to mnie teraz nastraszylas...:( ja akurat chyba trafilam do nieodpowiedniego ginekologa, jedyne co kazala mi zrobic to badanie krwi na jakies tam poszczegolne jej skladniki i usg sutka:/ tylko po skierowanie na badanie krwi kazala mi isc do lekarza rodzinnego. Problem w tyym, ze mam go daleko i nie mam teraz jak. Dlatego tez zmieniam ginekologa i postaram sie zrobic te badania, zeby miec pewnosc, tym bardziej ze ta noga mnie dziwnie boli, nigdy wczesniej nie mialam takich problemow. Ja yasminelle stosuje odp pazdziernika, jesli wszystko bedzie ok bede dalej brala, a jak nie to juz klapa. medyk a jak myslisz czy przez stosowanie yasminelle moga pojawiac sie rozstepy??? pisalam o tym juz kiedys, niewiadomo skad nagle na brzuch mi sie pojawily jakis czas temu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do MŁODA POŁOŻNA_____________nie podaję kompletnie żadnych danych, mówię tylko o przypadkach, ciekawych zresztą. do AANETKA_____ rozstępy myślę że jak najbardziej mogą się pojawić, jak i cellulit- z powodu zatrzymania wody w organizmie chociażby. często figura się nieco zaokrągla = skóra rozszerza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
medyk ----Podajesz wiek dziewczyny i wynik sekcji.A takze to,ze rodzina chce oddac sprawe do prokuratury.Takie rzeczy nie powinny wychodzic poza zaklad medycyny sadowej. Napisz,ze spotkalas sie z przypadkiem mlodej kobiety,ktora zmarla wyniku zatoru.Nie musisz podawac jej wieku,jakie zdjecie miala w protokole,ani tego,ze rodzina chce pozwac lekarza.Nie pisze tego ze zlosliwosci.Na mojej uczelni juz byla afera z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Czyli to, ze mam ciut ponad norme to onormalne jest? Myslalam, ze nadal bedzie w granicach normy...Nie wiem jak wygladalt wyniki twojej siostry zanim pojawil sie w kolanie intruz, ale czy miala w graniach normy wszystko? Bo ja tak, tylko ten fibrynogen nie. Mam ze norma jest 200-400 a ja mam 425... Oczywiscie pojde do lekarza to z nim skonsultowac bo moze nie trzeba zmieniac. Jeszcze wczesniej zrobie dopplera, zeby dac mu wszytskie wyniki i zeby mogl mi cos madrego poradzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny!!! właśnie zaczynam trzecie opakowanie yasminelle. Kosztują u mnie 35,70zł. Biorę je codziennie o 20godz, koleżanka powiedziała mi, że jak się bierze rano to zwiększają apetyt. Moim sposobem na niezapominanie zażycia tabletki jest ustawienie sobie budzika w telefonie, to mi bardzo pomaga bo jestem zapominalska.Często boli mnie głowa po nich.Lekarz mi powiedział, że jak dalej mnie będą męczyły bóle głowy to zmieni mi tabletki, ale ja nie chcę innych do tych jakoś przywykłam a o innych nie myślę bo boję się, że przytyje.Na początku brania męczyły mnie nudności i mdłości.Cera mi się nie zmieniła i biust też normalny. Mam pytanie czy któraś z was ma dziwny ból w kolanie nie wiem czy to po tych tabletkach????????????????. boję się zakrzepicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny!!! właśnie zaczynam trzecie opakowanie yasminelle. Kosztują u mnie 35,70zł. Biorę je codziennie o 20godz, koleżanka powiedziała mi, że jak się bierze rano to zwiększają apetyt. Moim sposobem na niezapominanie zażycia tabletki jest ustawienie sobie budzika w telefonie, to mi bardzo pomaga bo jestem zapominalska.Często boli mnie głowa po nich.Lekarz mi powiedział, że jak dalej mnie będą męczyły bóle głowy to zmieni mi tabletki, ale ja nie chcę innych do tych jakoś przywykłam a o innych nie myślę bo boję się, że przytyje.Na początku brania męczyły mnie nudności i mdłości.Cera mi się nie zmieniła i biust też normalny. Mam pytanie czy któraś z was ma dziwny ból w kolanie nie wiem czy to po tych tabletkach????????????????. boję się zakrzepicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny!!! Mam takie pytanie czy którejś z was dokucza po yasminelle dziwny ból w kolanie.czy to może być od tych tabletek ??????????? bardzo się boję zakrzepicy a tabletki chcę brać bo mam już jedno dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowanowanowa
DO MŁODEJ POŁOŻNEJ!!! Ginekolog zmienił mi tabletki z Yasminelle na Marvelon. Jaka jest różnica między tymi tabletkami? W sensie zawartości hormonów itp. I jeszcze jedno, znalazłam w internecie coś takiego: "Pamiętaj! Palenie papierosów zwiększa ryzyko wystąpienia działań ubocznych, a alkohol osłabia działanie leku." Od kiedy alkohol osłabia działanie leku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowanowanowa
DO MŁODEJ POŁOŻNEJ! Ginekolog zmienił mi tabletki z Yasminelle na Marvelon. Jaka jest różnica między tymi tabletkami? Chodzi mi o zawartość hormonów itp. I jeszcze jedno. W internecie przy tych tabletkach znalazłam taką informację: "Pamiętaj! Palenie papierosów zwiększa ryzyko wystąpienia działań ubocznych, a alkohol osłabia działanie leku." Od kiedy alkohol osłabia działanie leku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elisza
MLODA POLOZNO prosze o rade. biore yasminelle, w poniedzialek wzielam jak zawsze o 22 tabletke, ok 7 rano (we wtorek) obudzilam sie przerazona bo myslalam ze nie wzielam tabletki i nawet nie spojrzalam na blister i wzielam tabletke z wtorku. we wtorek o 22 wzielam ostatnia tabletke ktora byla przeznaczona na srode. dzis jest sroda powinnam wziac ostatnia tabletke ale jej niestety nie mam. co powinnam zrobic? czy zazycie ostatniej tabletki ma duze znaczenie? prosze bardzo o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elisza
MLODA POLOZNO prosze o rade. biore yasminelle, w poniedzialek wzielam jak zawsze o 22 tabletke, ok 7 rano (we wtorek) obudzilam sie przerazona bo myslalam ze nie wzielam tabletki i nawet nie spojrzalam na blister i wzielam tabletke z wtorku. we wtorek o 22 wzielam ostatnia tabletke ktora byla przeznaczona na srode. dzis jest sroda powinnam wziac ostatnia tabletke ale jej niestety nie mam. co powinnam zrobic? czy zazycie ostatniej tabletki ma duze znaczenie? prosze bardzo o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola181
hej, ma ktoś na sprzedanie pełne opakowanie yasminelli?? odp prosze na maila wioleta1819@wp.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola181
hej, ma ktoś na sprzedanie pełne opakowanie yasminelli?? odp prosze na maila wioleta1819@wp.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaanetka
medyk a aspargin jakos moze zle dzialac z yasminelle?? bo niestety jestem teraz zmuszona go brac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gm8
Witam! Może i tego typu wypowiedź była tutaj poruszana (bo jednak jest powyżej 5set wypowiedzi a czytanie tego zabiera bardzo dużo czasu). Mam 18 lat i od 3 miesięcy przyjmuje Yasminelle. Zdecydowałam się wziąć je ze względu na mojego chłopaka i na poprawienie cery. On miał wcześniej dziewczynę i uprawiali sex właśnie z tylko tego typu zabezpieczeniem. Co prawda była ona o wiele starsza od niego. Ale mam pewne obawy... Jeszcze nie uprawialiśmy sexu z dwóch przyczyn. On, kiedy zakłada prezerwatywę nie odczuwa tego co powinien (po prostu mu nie staje) a ja odczuwam pewny niepokój kiedy on proponuje żeby spróbować bez. Jednak sam chciał "rozpieczętować" mnie używając prezerwatywy dla mojego dobra. Przyznaje się, że jestem dziewicą. Do każdej kobiety przystosowane są hormony. Yasminelle mają niski poziom ale czy to wystarczy dla mnie? Czytałam tutaj o różnych przypadkach zajścia w ciąże czy komplikacji. I czy ten pewien stres przed moim w sumie pierwszym razem też ma jakiś wpływ? Z góry przepraszam za "trucie" ... Miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gm8
Witam! Może i tego typu wypowiedź była tutaj poruszana (bo jednak jest powyżej 5set wypowiedzi a czytanie tego zabiera bardzo dużo czasu). Mam 18 lat i od 3 miesięcy przyjmuje Yasminelle. Zdecydowałam się wziąć je ze względu na mojego chłopaka i na poprawienie cery. On miał wcześniej dziewczynę i uprawiali sex właśnie z tylko tego typu zabezpieczeniem. Co prawda była ona o wiele starsza od niego. Ale mam pewne obawy... Jeszcze nie uprawialiśmy sexu z dwóch przyczyn. On, kiedy zakłada prezerwatywę nie odczuwa tego co powinien (po prostu mu nie staje) a ja odczuwam pewny niepokój kiedy on proponuje żeby spróbować bez. Jednak sam chciał "rozpieczętować" mnie używając prezerwatywy dla mojego dobra. Przyznaje się, że jestem dziewicą. Do każdej kobiety przystosowane są hormony. Yasminelle mają niski poziom ale czy to wystarczy dla mnie? Czytałam tutaj o różnych przypadkach zajścia w ciąże czy komplikacji. I czy ten pewien stres przed moim w sumie pierwszym razem też ma jakiś wpływ? Z góry przepraszam za "trucie" ... Miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gm8
Witam! Może i tego typu wypowiedź była tutaj poruszana (bo jednak jest powyżej 5set wypowiedzi a czytanie tego zabiera bardzo dużo czasu). Mam 18 lat i od 3 miesięcy przyjmuje Yasminelle. Zdecydowałam się wziąć je ze względu na mojego chłopaka i na poprawienie cery. On miał wcześniej dziewczynę i uprawiali sex właśnie z tylko tego typu zabezpieczeniem. Co prawda była ona o wiele starsza od niego. Ale mam pewne obawy... Jeszcze nie uprawialiśmy sexu z dwóch przyczyn. On, kiedy zakłada prezerwatywę nie odczuwa tego co powinien (po prostu mu nie staje) a ja odczuwam pewny niepokój kiedy on proponuje żeby spróbować bez. Jednak sam chciał "rozpieczętować" mnie używając prezerwatywy dla mojego dobra. Przyznaje się, że jestem dziewicą. Do każdej kobiety przystosowane są hormony. Yasminelle mają niski poziom ale czy to wystarczy dla mnie? Czytałam tutaj o różnych przypadkach zajścia w ciąże czy komplikacji. I czy ten pewien stres przed moim w sumie pierwszym razem też ma jakiś wpływ? Z góry przepraszam za "trucie" ... Miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gm8
Witam! Może i tego typu wypowiedź była tutaj poruszana (bo jednak jest powyżej 5set wypowiedzi a czytanie tego zabiera bardzo dużo czasu). Mam 18 lat i od 3 miesięcy przyjmuje Yasminelle. Zdecydowałam się wziąć je ze względu na mojego chłopaka i na poprawienie cery. On miał wcześniej dziewczynę i uprawiali sex właśnie z tylko tego typu zabezpieczeniem. Co prawda była ona o wiele starsza od niego. Ale mam pewne obawy... Jeszcze nie uprawialiśmy sexu z dwóch przyczyn. On, kiedy zakłada prezerwatywę nie odczuwa tego co powinien (po prostu mu nie staje) a ja odczuwam pewny niepokój kiedy on proponuje żeby spróbować bez. Jednak sam chciał "rozpieczętować" mnie używając prezerwatywy dla mojego dobra. Przyznaje się, że jestem dziewicą. Do każdej kobiety przystosowane są hormony. Yasminelle mają niski poziom ale czy to wystarczy dla mnie? Czytałam tutaj o różnych przypadkach zajścia w ciąże czy komplikacji. I czy ten pewien stres przed moim w sumie pierwszym razem też ma jakiś wpływ? Z góry przepraszam za "trucie" ... Miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gm8
Witam! Może i tego typu wypowiedź była tutaj poruszana (bo jednak jest powyżej 5set wypowiedzi a czytanie tego zabiera bardzo dużo czasu). Mam 18 lat i od 3 miesięcy przyjmuje Yasminelle. Zdecydowałam się wziąć je ze względu na mojego chłopaka i na poprawienie cery. On miał wcześniej dziewczynę i uprawiali sex właśnie z tylko tego typu zabezpieczeniem. Co prawda była ona o wiele starsza od niego. Ale mam pewne obawy... Jeszcze nie uprawialiśmy sexu z dwóch przyczyn. On, kiedy zakłada prezerwatywę nie odczuwa tego co powinien (po prostu mu nie staje) a ja odczuwam pewny niepokój kiedy on proponuje żeby spróbować bez. Jednak sam chciał "rozpieczętować" mnie używając prezerwatywy dla mojego dobra. Przyznaje się, że jestem dziewicą. Do każdej kobiety przystosowane są hormony. Yasminelle mają niski poziom ale czy to wystarczy dla mnie? Czytałam tutaj o różnych przypadkach zajścia w ciąże czy komplikacji. I czy ten pewien stres przed moim w sumie pierwszym razem też ma jakiś wpływ? Z góry przepraszam za "trucie" ... Miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paperina79
do Elisza... mysle ze w tym wypadku musisz zachowac sie tak jak w przypadku typu: zazylam tabletke - wymiotowalam - zazylam dodatkowa tabletke (wg zalecen bedzie to ostatnia tabletka z blistera). W takim ukladzie twoj cykl skraca sie o 1 dzien i od srody zaczynasz nowy blister.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paperina79
Do gm8... Jesli chodzi o zabezpieczenie przed niechciana ciaza, to Yasminelle jest wlasnie po to i tu mozesz byc spokojna. Jezeli naprawde chcesz kochac sie / uprawiac sex ze swoim chlopakiem nic ci nie stoi na drodze. Zycze powodzenia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mam pytanie poraz pierwszy zaczęłam stosować antykoncepcje hormonalna i pierwsza tabletkę wzięłam w 10 dniu cyklu czy to możne spowodować jakieś komplikacje wiem ze sie powinno rozpoczynać od pierwszego dnia ale moja znajoma wzieła podobnie w środku cyklu pierwsza tab i jedynie to okres jes sie przełożył czy któraś z was miała podobno doświadczenie zrobiła tak jak ja albo wzięła jeszcze później pierwsza tab bardzo prosze o odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
gm8-----tabletki Yasminelle maja malo hormonow ale antykoncepacja jest zachowana tak samo jak w tabletkach o wysokim stezeniu hormonow.Niski poziom jest po to aby bylo jak najmniej skutkow ubocznych.Mozesz spokojnie kochac sie bez dodatkowego zabezpieczenia-musisz tylko pamietac o tym aby tabletki brac reguralnie , nie zapomniac o nich (ja np mam ustawione przypomnienie w telefonie na caly miesiac na przod), zawsze jak jestes chora i lekarz przepisuje Ci antybiotyk musisz pamietac aby zapytac sie czy dany antybiotyk nie zmniejsza dzialania tabletek.Ja biore je dwa lata i jestem z nich bardzo zadowolona.Kocham sie czesto, o gumce juz zapomnialam-uzywalam ja przez pierwsze 2 tyg przy pierwsyzm blistrze-bo tez sie balam ale uwierz mi,ze jak odstawisz gumki i bedziesz reguralnie dostawala krwawienie to przekonasz sie do tabletek i uwierzysz ,ze dzialaja:)Milego kochania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaskas1123 -- a Ty jak ta malpka robisz wszystko co inni ? Jak ktos jest glupi to Ty tez musisz ? Kupilas cukierki czy tabletki hormonalne? Cukierki mozesz sobie brac jak chcesz i kiedy chcesz.Ale nie hormony.Hormony maja wplyw na funkcjonowanie calego naszego organizmu.O antykoncepcji mozesz zapomniec.A i tez niewiadomo jak bedzie z nia po przerwie.Jedyne co sobie zafundowalas to zaburzenia hormonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do KASKAS_________no tu (tzn.nie tylko tu) zgadzam sie z MlodaPolozna.. jesli chcesz brac srodek hormonalny i w dodatku miec wysoka skutecznosc anty, najpierw zapoznaj sie z dzialaniem hormonow na organizm, oraz ....funkcjonowaniem organizmu pod wplywem sztucznych hormonow. i co wazne: PRZECZYTAJ ULOTKE!! jesli trzeba to i 100 razy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paperina
Miweszkam na obczyznie. W przeliczeniu z euro Yasminelle kosztuja ok 60 zl i w kazdej aptece cena jest taka sama. Ciekawi mnie czy zagraniczna recepta jest wazna w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×