Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

do medyk - dzięki za odpowiedź;-) do carmamelle - myślę podobnie;-) wszyscy mówią, że uprawiając sex trzeba brać pod uwagę dziecko i być odpowiedzialnym, dla mnie odpowiedzialność to zadbanie o dobrą antykoncepcje, którą są dla mnie tabletki, chociaż mimo to i tak czasami panikuje;P w końcu po to się zabezpieczamy żeby nie być w nieplanowanej ciąży. Poza tym dla mnie dorosnąć do seksu i fizycznej bliskości drugiej osoby jest zupełnie zupełnie inną sprawą jak dorosnąć do macierzyństwa, bo te dwie rzeczy nie muszą dziać się równolegle i przeważnie nie dzieją;-) Można lubić dzieci, ale na nasze własne czasami jest po prostu za wcześnie...;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak już pisalam mam podwyższona prolakryne i lekarz przepisal mi bromergon, czy możecie cos napisać na ten temat. mam jeszcze pytanie, ponieważ zapomnialam się zapytać gin. teraz odstawiłam yasminelle ale czy to znaczy ze juz nie będę mogła brac tabletek bo moga one podnieść poziom PRL ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VvzizelvV ---- ja wlasnie po yasminelle mialam skok PRL,ale nie zgodzilam sie na bromergon.Na szczescie wszystko samoistnie wrocilo do normy.To,ze tabletki moga podniesc poziom PRL to nie znaczy,ze na pewno tak sie stanie.Osoby,ktore maja sklonnosci do wzrostu PRL musza miec dokladniej dobrane homorny.Ja stosuje obecnie nuvaring,ze wzgledu na sklad i mala ilosc hormonow i nie mam problemow z PRL. Wazne tez jest zeby wykonac pelne badanie PRL.Czyli z obaciazeniem mtc.Najpierw bada sie wyjsciowa PRL,lyka sie mtc,po godzinie znowu pobiera sie probke i po 2h nastepna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VvzizelvV ---- ja wlasnie po yasminelle mialam skok PRL,ale nie zgodzilam sie na bromergon.Na szczescie wszystko samoistnie wrocilo do normy.To,ze tabletki moga podniesc poziom PRL to nie znaczy,ze na pewno tak sie stanie.Osoby,ktore maja sklonnosci do wzrostu PRL musza miec dokladniej dobrane homorny.Ja stosuje obecnie nuvaring,ze wzgledu na sklad i mala ilosc hormonow i nie mam problemow z PRL. Wazne tez jest zeby wykonac pelne badanie PRL.Czyli z obaciazeniem mtc.Najpierw bada sie wyjsciowa PRL,lyka sie mtc,po godzinie znowu pobiera sie probke i po 2h nastepna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VvzizelvV ---- ja wlasnie po yasminelle mialam skok PRL,ale nie zgodzilam sie na bromergon.Na szczescie wszystko samoistnie wrocilo do normy.To,ze tabletki moga podniesc poziom PRL to nie znaczy,ze na pewno tak sie stanie.Osoby,ktore maja sklonnosci do wzrostu PRL musza miec dokladniej dobrane homorny.Ja stosuje obecnie nuvaring,ze wzgledu na sklad i mala ilosc hormonow i nie mam problemow z PRL. Wazne tez jest zeby wykonac pelne badanie PRL.Czyli z obaciazeniem mtc.Najpierw bada sie wyjsciowa PRL,lyka sie mtc,po godzinie znowu pobiera sie probke i po 2h nastepna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
trzepotka -- Dokładnie tak. Najczęściej dojrzałość do seksu nie wiąże się z dojrzałością do posiadania dziecka. Tej dojrzałości ludzie się uczą dopiero, gdy to dziecko już mają, mam na to wiele przykładów z mojej rodziny, otoczenia. Jedno nie wiąże się z drugim i dlatego irytuje mnie ciągle powtarzanie, że trzeba dorosnąć do macierzynstwa, jesli chcemy brac tabletki i uprawiac seks. Gdyby tak bylo, kobiety, ktore juz maja dzieci, kobiety starsze, dojrzale, nie bralyby pigulek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Ale przez branie yasminelle na moj refluks nie dzialaly zadne leki.To byl powod odstawienia tabsow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położna. a daleczego nie zgodziłaś się na te tabletki ? czytałam opinie i są różne. mi nie zrobili takich badań jak Ty mówisz, pobrali mi raz krew i dali do badania. może powinnam zrobić jeszcze raz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położna- dlaczego nie zgodziłaś się na te tabletki ? czytałam różne opinie na ich temat. moje badanie nie wyglądało tak jak je opisałaś, pobrali i raz krew i oddali do badania. czy powinnam może powtórzyć badanie ? czy zrobić to za jakiś czas ? kolejne mam nieć niby za 4 miesiące. moja ginekolog kazałała mi brać przez 2-dni 1/4 tab. a potem 1/2 czytałam, ze inne dziewczyny biorą nawet po 3 tabletki na dzień. dlaczego jest taka różnica w stosowaniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położna- dlaczego nie zgodziłaś się na te tabletki ? czytałam różne opinie na ich temat. moje badanie nie wyglądało tak jak je opisałaś, pobrali i raz krew i oddali do badania. czy powinnam może powtórzyć badanie ? czy zrobić to za jakiś czas ? kolejne mam nieć niby za 4 miesiące. moja ginekolog kazałała mi brać przez 2-dni 1/4 tab. a potem 1/2 czytałam, ze inne dziewczyny biorą nawet po 3 tabletki na dzień. dlaczego jest taka różnica w stosowaniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Indys, rozumiem, że niechcący się podpisałaś pod moim nickiem:] Zrozumiałam całkowicie, dlaczego odstawiłaś, moje uwagi są już tak na marginesie:) Dobrze, że jest krążek i nie musiałaś wybierać: refluks albo antykoncepcja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Carmamelle---sorki,ze wpisalam sie pod twoim nickiem, przypadek, kopiowalam nicka zeby dac ci odpowiedz i tak jakos sie zamotalam:)sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VvZizelvV ---- nie zgodzilam sie,poniewaz ma za duzo skutkow ubocznych.Dlatego tez zaczyna sie od malych dawek i stopniowo sie zwieksza.Gdybym zostala przyparta do muru i musiala sie leczyc,to wybralabym Norprolac albo dostinex. Im wiekszy poziom PRL tym wieksze dawki sie przyjmuje.Jezeli poziom PRL miezony jest juz w tysiacach,wtedy nalezy wykonac obrazowa diagnostyke w celu wykluczenia mikrogruczolaka przysadki. Pelny profil PRL mozesz wykonac na kontroli,po leczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sznurowka
cześć dziewczyny, mam problem i zarazem pytanie zażyłam 1 opakowanie yasminelle, w czwartek skończyłam tabletki, dziś 4 dzień a żadnego krwawienia nie ma... i teraz martwię się, czy wzięłam może źle tabletki (brałam regularnie, ale pierwszą tabletkę wzięłam w piątek z tego górnego rządku pod zielonym napisem Yasminelle i potem jak strzałki- czy rządki mają w ogóle znaczenie?) i czy jestem w ciąży. Używaliśmy jeszcze prezerwatywy, ale pękła mój chłopak nie miał wytrysku we mnie. Czytałam, że krwawienie może się nie pojawić po 1 opakowaniu, ani po 2, dopiero wtedy są powody do zmartwień, ale jestem trochę panikara i dlatego proszę o każdą odpowiedź!! z góry dzięki PS. a jeśli zrobić test ciążowy to po ilu dniach od ostatniego stosunku?? i jeszcze jedno pytanie, w piątek powinnam wziąć następne opakowanie, nie mam jednak recepty i prawdopodobnie nie zdążę pójść do ginekologa po nią. Wyczytałam gdzieś, że wtedy należy zrobić sobie 3 miesięczną przerwę w tabletkach, zanim się je znowu zacznie brać. Tzn. że nie powinnam wziąć ich od razu w przyszłym miesiącu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznurowka ---- krwawienie pojawia sie w przeciagu 7 dni a nie 4.Mozesz dostac 1 dnia,a mozesz rownie dobrze i 7. Ja tez jestem w 4 dniu przerwy,krwawienia jeszcze nie mam i tragedii z tego nie robie.Wrecz przeciwnie.Jak bym mogla to wogole byc sie okresu i wszelkich krwawien pozbawila. Postaraj sie jednak o ta recepte bo hormony to nie cukierki,zeby je brac raz na jakis czas,bez konsekwencji zdrowotnych.Lekarz rodzinny tez moze wypisac recepte,choc oczywiscie to jest jego dobra wola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Moze to nie ten temat, przeczytalam sporo ostatnich stron.. Ale tak.. od jakis 2 lat biore Syndi. Od jakiegos czasu bola mnie nogi, na poczatku to byl taki dziwny ból.. calych nóg. Barałam Mg+B6 jakies musowane, pozniej w tabletkach i teraz mam NeoMag niby podwojna dawka. W ten weekend bylam na wycieczce, łaziłam duzo. I zaczely mnie bolec nogi na zgieciach pod kolanami. W poniedzialek lekarz mnie nie przyjal, powiedzial ze jutro. Strasznie sie boje, ze do jutra nie dozyje :D Nie wiem czemu mam takie halo.. Wczoraj wzielam sobie Polopiryne S, rano tez, i mam zamiar wziasc wieczorem.. Czy to moze byc zakrzepnica? Czy to moga byc nie wiem.. moze objawy braku potasu? Mam straszne obawy.. chyba rzuce te tabletki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Moze to nie ten temat, przeczytalam sporo ostatnich stron.. Ale tak.. od jakis 2 lat biore Syndi. Od jakiegos czasu bola mnie nogi, na poczatku to byl taki dziwny ból.. calych nóg. Barałam Mg+B6 jakies musowane, pozniej w tabletkach i teraz mam NeoMag niby podwojna dawka. W ten weekend bylam na wycieczce, łaziłam duzo. I zaczely mnie bolec nogi na zgieciach pod kolanami. W poniedzialek lekarz mnie nie przyjal, powiedzial ze jutro. Strasznie sie boje, ze do jutra nie dozyje :D Nie wiem czemu mam takie halo.. Wczoraj wzielam sobie Polopiryne S, rano tez, i mam zamiar wziasc wieczorem.. Czy to moze byc zakrzepnica? Czy to moga byc nie wiem.. moze objawy braku potasu? Mam straszne obawy.. chyba rzuce te tabletki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Moze to nie ten temat, przeczytalam sporo ostatnich stron.. Ale tak.. od jakis 2 lat biore Syndi. Od jakiegos czasu bola mnie nogi, na poczatku to byl taki dziwny ból.. calych nóg. Barałam Mg+B6 jakies musowane, pozniej w tabletkach i teraz mam NeoMag niby podwojna dawka. W ten weekend bylam na wycieczce, łaziłam duzo. I zaczely mnie bolec nogi na zgieciach pod kolanami. W poniedzialek lekarz mnie nie przyjal, powiedzial ze jutro. Strasznie sie boje, ze do jutra nie dozyje :D Nie wiem czemu mam takie halo.. Wczoraj wzielam sobie Polopiryne S, rano tez, i mam zamiar wziasc wieczorem.. Czy to moze byc zakrzepnica? Czy to moga byc nie wiem.. moze objawy braku potasu? Mam straszne obawy.. chyba rzuce te tabletki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Moze to nie ten temat, przeczytalam sporo ostatnich stron.. Ale tak.. od jakis 2 lat biore Syndi. Od jakiegos czasu bola mnie nogi, na poczatku to byl taki dziwny ból.. calych nóg. Barałam Mg+B6 jakies musowane, pozniej w tabletkach i teraz mam NeoMag niby podwojna dawka. W ten weekend bylam na wycieczce, łaziłam duzo. I zaczely mnie bolec nogi na zgieciach pod kolanami. W poniedzialek lekarz mnie nie przyjal, powiedzial ze jutro. Strasznie sie boje, ze do jutra nie dozyje :D Nie wiem czemu mam takie halo.. Wczoraj wzielam sobie Polopiryne S, rano tez, i mam zamiar wziasc wieczorem.. Czy to moze byc zakrzepnica? Czy to moga byc nie wiem.. moze objawy braku potasu? Mam straszne obawy.. chyba rzuce te tabletki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Moze to nie ten temat, przeczytalam sporo ostatnich stron.. Ale tak.. od jakis 2 lat biore Syndi. Od jakiegos czasu bola mnie nogi, na poczatku to byl taki dziwny ból.. calych nóg. Barałam Mg+B6 jakies musowane, pozniej w tabletkach i teraz mam NeoMag niby podwojna dawka. W ten weekend bylam na wycieczce, łaziłam duzo. I zaczely mnie bolec nogi na zgieciach pod kolanami. W poniedzialek lekarz mnie nie przyjal, powiedzial ze jutro. Strasznie sie boje, ze do jutra nie dozyje :D Nie wiem czemu mam takie halo.. Wczoraj wzielam sobie Polopiryne S, rano tez, i mam zamiar wziasc wieczorem.. Czy to moze byc zakrzepnica? Czy to moga byc nie wiem.. moze objawy braku potasu? Mam straszne obawy.. chyba rzuce te tabletki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro ten bol utrzymuje sie od dluzszego czasu to daruj sobie te tabletki.Szanse na zakrzepice w obu nogach masz taka jak na wygranie w totka.Oczywiscie moze to byc sprawa naczyniowa,ale najgorszego od razu nie trzeba zakladac.Moze trzeba troche wzmocnic naczynia krwionosne.Nie przesadzaj z polopiryna,bo jak dostaniesz krwawienia to ze zmiana podpasek nie nadarzysz. Byc moze i suplementacja potasu bedzie konieczna.I dla swietego spokoju mozesz zrobic koagulogram. Jak zacznie Cie bolec mocniej w jednej nodze,zauwazysz obrzek,miejscowe zaczerwienienie w okolicach zyl to idz od razu do lekarza rodzinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam zadnych zaczerwien, ani nie widze bardziej zyl niz zwykle. Tylko ten bol mnie wkurza. Szczegolnie tu pod kolanami na zgięciach. Jutro się wybieram do gin.. Powiem mu, zeby mi dal jakies skierowania na badania. Dzieki bardzo za odpowiedz :) P.S Mam nadzieje, ze moja wygrana w totolotka jest o wiele bardziej prawdopodobna od zakrzepnicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vanhelson
Asiunka89, napisz koneicznie co powiedzial Ci lekarz bo ja bylam wlasnie dzis w podobnej sprawie i ogolnie powiedzial ze przesadzam i powinnam sie liczyc z bolem nog i ze 'z wiekiem zyly wychodza' tylko ja mam 20lat a tabletki biore od miesiaca;/ dal mi skierowanie na badania: GOT GPT GGPT APTT I INR ale raczej dla swietego spokoju, bo nie uwazal zeby bylo cos nie tak. A ja sie naprawde martwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vanhelson
asiunka89 daj znac co powiedzial Ci lekarz bo ja wlasnie dzis bylam z tego samego powodu (po braniu yasminelle) i ogolnie powiedzial ze przesadzam i ze 'zyly z wiekiem wychodza' tylko ze ja mam 20 lat a tabletki biore od miesiaca. dal skierowanie na badania watrobowe i krzepliwosc. ale wogole sie nie przejal i stwierdzil ze przesadzam i wogole to zupelnie normalne ze bola mnie nogi i wyszly mi zyly. Martwie sie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to tak.. bylam dzisiaj u lekarza ale pierwszego kontaktu. Ogladnal moje nogi, stwierdzil ze nic nie widzi ( łaaaał wielkie odkrycie). No ale bolą nadal. Powiedział, zebym sobie kupila DIOSMINEX, kupilam, wlasnie jestem po pierwszej tabletce. Bolą jak bolaly. Zadnego skierowania nie dostalam na zadne badania. Jutro do ginekologa, chyba ze nie zdarze, ale powinnam dojsc. Też mam 20 lat, nigdy zadnych problemów nie mialam. Kurcze, boję się ze padne przez jakis skrzep. Ja wiem ze to tak glupio brzmi, ale jednak. AAA i lekarz powiedział jeszcze "jak Pani bedzie w domu to proszę trzymać nogi wysoko" To też ameryki nie odkrył od paru tygodni spie z nogami na poduszce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potrzebuję pilnie zakupić opakowanko Yasminelle bo okazało się że do mojego ginekologa zrobiła się długa kolejka i będę musiała poczekać kilka tygodni na kolejną receptę;/ w związku z tym proszę o kontakt gg 8829731

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papera
marttas 123______ idz do lekarza rodzinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×