Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Nati17774
Hejka dziewczyny :) Ja też biorę Yasminelle :) to moje pierwsze tabletki. w czwartek skończyłam pierwsze opakowanie. Mi tez biust podskoczył ale w sumie się cieszę bo nie byłam zbyt "cycata" :) od czwartku jeszcze nie dostałam miesiączki i właśnie nie wiem kiedy się mogę jej spodziewać. Zaznaczam że oprócz tabletek stosowałam prezerwatywy z moim chłopakiem i w ciąży nie jestem bo to chyba raczej nie możliwe :) proszę o odpowiedź kiedy mogę się spodziewać odwiedzin cioci :P i czy mogę normalnie zacząć stosować drugie opakowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati17774
Hejka dziewczyny :) Ja też biorę Yasminelle :) to moje pierwsze tabletki. w czwartek skończyłam pierwsze opakowanie. Mi tez biust podskoczył ale w sumie się cieszę bo nie byłam zbyt "cycata" :) od czwartku jeszcze nie dostałam miesiączki i właśnie nie wiem kiedy się mogę jej spodziewać. Zaznaczam że oprócz tabletek stosowałam prezerwatywy z moim chłopakiem i w ciąży nie jestem bo to chyba raczej nie możliwe :) proszę o odpowiedź kiedy mogę się spodziewać odwiedzin cioci :P i czy mogę normalnie zacząć stosować drugie opakowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaanetka
hej chciałabym się dowiedzieć jakie badanie jest potrzebne, żeby dowiedzieć się czy nie mam żadnej zakrzepicy, że wszystko jest ok. Od pół roku biorę yasminelle i zastanawiam sie nad zmianą ginekologa, bo nie dostałam żadnego skierowania na badanie krwi, bo powiedziała mi pani, że to lekarz rodzinny powinien mi dać ona nie może. Czy tak jest naprawde? chciałabym się dowiedzieć czy wszystko jest ok, nic sie nie dzieje złego. Żadnych skutów ubocznych niby nie mam , ale wszystkie wiemy co może sie stać, robić. z góry dzieki za odp... p.s czy zwykłe badanie krwi na poszczególne składniki wystarczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monique:)
do doraxx... kazda tabl ma taki sam sklad czyli nie stalo sie nic wez normalnie nast tabl z pierwszego tyg albo z ostatniego:) ja tez tak kiedys mialam ale moj gin pow ze to bez róznicy i tak juz biore je od roku i nie narzekam:) do nati.... kiedy okres dostaniesz to to juz twoja indywidualna sprawa kazda z nas ma inaczej...:) ja zazwyczaj mam 4 dnia nati jesli moge zapytac to po co bierzesz tabsy jezeli zabezpieczasz sie prezerwatywa? one dzialaja od pierwszej tabl jezeli wezmiesz je pierwszego dzia okresu:) bez urazy oczywiscie:) a co z moim pytaniem? ktos wie moze?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monique:)
do doraxxx... hej nie masz sie czym martwic!! kazda tabl ma ta sama ilosc hormonow wiec czy pierwszy czy ostatni tydz to nie ma roznicy:) tak mi przynajmniej moj gin pow kiedy ja mialam ta sama sytuacje:P do nati... kazda dziewczyna ma inaczej wiec trudno powiedziec... ja zawsze mam 4 dnia... biore juz od roku a swoja strona to nie musisz sie dodatkowo zabezpieczac jezeli wzieas tabl pierwszego dnia okresu... bez urazy oczywiscie:) a co z moim pytankiem? ktos wie?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tjarra
U mnie było dziewczyny podobnie. Brałam Yasminelle, który niestety trochę kosztował ;/ Podpytałam ginekologa o kwestię jakichś tańszych tabletek i powiedział, że nie jest to większym problemem bo zawierają podobne ilości składników które są kluczowe, więc teraz biolę Cilest, kupuję go sobie w Aptece Juventy w Manufakturze gdzie kosztuje mnie to prawie 4 razy mniej niż Yasminell brane do tej pory, a to spora różnica!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majzy
U mnie było dziewczyny podobnie. Brałam Yasminelle, który niestety trochę kosztował ;/ Podpytałam ginekologa o kwestię jakichś tańszych tabletek i powiedział, że nie jest to większym problemem bo zawierają podobne ilości składników które są kluczowe, więc teraz biolę Cilest, kupuję go sobie w Aptece Juventy w Manufakturze gdzie kosztuje mnie to prawie 4 razy mniej niż Yasminell brane do tej pory, a to spora różnica!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tjarra
U mnie było dziewczyny podobnie. Brałam Yasminelle, który niestety trochę kosztował ;/ Podpytałam ginekologa o kwestię jakichś tańszych tabletek i powiedział, że nie jest to większym problemem bo zawierają podobne ilości składników które są kluczowe, więc teraz biolę Cilest, kupuję go sobie w Aptece Juventy w Manufakturze gdzie kosztuje mnie to prawie 4 razy mniej niż Yasminell brane do tej pory, a to spora różnica!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tjarra
U mnie było dziewczyny podobnie. Brałam Yasminelle, który niestety trochę kosztował ;/ Podpytałam ginekologa o kwestię jakichś tańszych tabletek i powiedział, że nie jest to większym problemem bo zawierają podobne ilości składników które są kluczowe, więc teraz biolę Cilest, kupuję go sobie w Aptece Juventy w Manufakturze gdzie kosztuje mnie to prawie 4 razy mniej niż Yasminell brane do tej pory, a to spora różnica!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tjarra
U mnie było dziewczyny podobnie. Brałam Yasminelle, który niestety trochę kosztował ;/ Podpytałam ginekologa o kwestię jakichś tańszych tabletek i powiedział, że nie jest to większym problemem bo zawierają podobne ilości składników które są kluczowe, więc teraz biolę Cilest, kupuję go sobie w Aptece Juventy w Manufakturze gdzie kosztuje mnie to prawie 4 razy mniej niż Yasminell brane do tej pory, a to spora różnica!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do AAANETKA____________ takie skierowanie może wypisac lekarz ginekolog o ile dany ośrodek ma refundowane te badania, ale najczęściej ma. jeśli poprosisz lekarza rodzinnego, rowniez mysle ze nie bedzie problemu. Samo badanie krwi nie wykaże nic. potrzebne są 2 badania: -próba wątrobowa -badanie krzepliwości krwi w ogóle kobieta przed stosowaniem pigułek powinnam przejść badania hormonalne, by wykazać czy w ogóle jest płodna. Bo jeśli nie jest: szkoda się faszerować hormonami. oraz badanie piersi!! Dziewczyny, nakłaniajcie lekarza by wam przepisywał badania!! tu chodzi o Wasze zdrowie i zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia12345680
Cześć DZIEWCZYNY! Mam pytanie..biorę już yasminelle od 2,5 roku bez przerwy, teraz jestem chora i mam biegunkę od kilku dni cały czas było tak że udawało mi się te 4 godziny po wzięciu tabletki jakoś przespać ale tej nocy niestety nie. Po wzięciu ostatniej tabletki z 1 tygodnia, już po pierwszej godzinie musiałam biegać do toalety, skończyło się to dopiero o 11 rano co oznacza, że minęło już jakie 13 godzin od razu wzięłam tą tabletkę o 11..no ale jeszcze wczoraj popołudniu miałam stosunek ze swoim chłopakiem..czy mogę być w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Senioritka22
Nie ma obcji żebyś była w ciąży jeśli stosujesz regularnie antykoncepcje więc nawet nie masz o co się martwić a tabletki sie wchłaniaj w organizmy po 30 minutach od wzięcia tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Senioritka22
Nie ma obcji żebyś była w ciąży jeśli stosujesz regularnie antykoncepcje więc nawet nie masz o co się martwić a tabletki sie wchłaniaj w organizmy po 30 minutach od wzięcia tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Senioritka22
Nie ma obcji żebyś była w ciąży jeśli stosujesz regularnie antykoncepcje więc nawet nie masz o co się martwić a tabletki sie wchłaniaj w organizmy po 30 minutach od wzięcia tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paperina79
Czesc kobietki! Tabletki anty to dla mnie zupelnie nowe doswiadczenie. Dopiero co koncze pierwsze opakowanie i poszerzam wiedze na ich temat . Na www.domzdrowia.pl trafilam na b. fajnie opracowany Poradnik Antykoncepji opisujacy wiele nurtujacych mnie pytan. Ja osobiscie pije duzo herbaty, w moim rodzinnym domu pije sie ja na tle dziennym. Co mnie zaskoczylo: Picie herbaty (mocnej) i kawy moze obnizyc wchlanianie tabletki. Sprawa mnie zasmucila i smiac mi sie chce bo wynika z tego ze herbata jest w tym wypadku grozniejsza od alkoholu. Ponizej cytuje z poradnika: 76. Czy stosujac tabletki antykoncepcyjne mozna pic alkohol? Stosujac tabletki antykoncepcyjne mozna spozywac alkohol. Jednak nalezy pamietac, ze stosujac tabletki antykoncepcyjne - szybciej osiaga sie stan upojenia alkoholowego. Ponadto spozywanie alkoholu, szczegolnie w nadmiarze moze spowodowac nudnosci i wymioty, zanim tabletka antykoncepcyjna ulegla wchlonieciu, co rzcz jasna ogranicza jej dzialanie. Spozywajac tabletki antykoncepcyjne mozna spozywac alkohol, ale w rozsadnym umiarze. 78. Czy kawa lub herbata wplywa na dzialanie tabletek antykoncepcyjnych? Nie, ani kawa ani herbata nie maja wplywu na dzialanie tabletek anty. Niemniej jednak, zarowno mocna kawa jak i mocna herbata moga ograniczyc wchlanianie przyjetej tabletki. Dla pewnosci nigdy nie nalezy popijac przyjmowanej tabletki ani kawa ani herbata. A jezeli zamierzamy pic mocne napaty kawy lub herbaty, to nalezy probi 1-2 godzinna przewe od przyjecia tabletki. Niezle, do tej pory popijalam tabletke woda lub herbata, bez zwracania uwagi. Teraz musze odliczac godziny zeby jej sie napic. Niezaciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paperina79
Czesc kobietki! Tabletki anty to dla mnie zupelnie nowe doswiadczenie. Dopiero co koncze pierwsze opakowanie i poszerzam wiedze na ich temat . Na www.domzdrowia.pl trafilam na b. fajnie opracowany Poradnik Antykoncepji opisujacy wiele nurtujacych mnie pytan. Ja osobiscie pije duzo herbaty, w moim rodzinnym domu pije sie ja na tle dziennym. Co mnie zaskoczylo: Picie herbaty (mocnej) i kawy moze obnizyc wchlanianie tabletki. Sprawa mnie zasmucila i smiac mi sie chce bo wynika z tego ze herbata jest w tym wypadku grozniejsza od alkoholu. Ponizej cytuje z poradnika: 76. Czy stosujac tabletki antykoncepcyjne mozna pic alkohol? Stosujac tabletki antykoncepcyjne mozna spozywac alkohol. Jednak nalezy pamietac, ze stosujac tabletki antykoncepcyjne - szybciej osiaga sie stan upojenia alkoholowego. Ponadto spozywanie alkoholu, szczegolnie w nadmiarze moze spowodowac nudnosci i wymioty, zanim tabletka antykoncepcyjna ulegla wchlonieciu, co rzcz jasna ogranicza jej dzialanie. Spozywajac tabletki antykoncepcyjne mozna spozywac alkohol, ale w rozsadnym umiarze. 78. Czy kawa lub herbata wplywa na dzialanie tabletek antykoncepcyjnych? Nie, ani kawa ani herbata nie maja wplywu na dzialanie tabletek anty. Niemniej jednak, zarowno mocna kawa jak i mocna herbata moga ograniczyc wchlanianie przyjetej tabletki. Dla pewnosci nigdy nie nalezy popijac przyjmowanej tabletki ani kawa ani herbata. A jezeli zamierzamy pic mocne napaty kawy lub herbaty, to nalezy probi 1-2 godzinna przewe od przyjecia tabletki. Niezle, do tej pory popijalam tabletke woda lub herbata, bez zwracania uwagi. Teraz musze odliczac godziny zeby jej sie napic. Niezaciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paperina79
Czesc kobietki! Tabletki anty to dla mnie zupelnie nowe doswiadczenie. Dopiero co koncze pierwsze opakowanie i poszerzam wiedze na ich temat . Na www.domzdrowia.pl trafilam na b. fajnie opracowany Poradnik Antykoncepji opisujacy wiele nurtujacych mnie pytan. Ja osobiscie pije duzo herbaty, w moim rodzinnym domu pije sie ja na tle dziennym. Co mnie zaskoczylo: Picie herbaty (mocnej) i kawy moze obnizyc wchlanianie tabletki. Sprawa mnie zasmucila i smiac mi sie chce bo wynika z tego ze herbata jest w tym wypadku grozniejsza od alkoholu. Ponizej cytuje z poradnika: 76. Czy stosujac tabletki antykoncepcyjne mozna pic alkohol? Stosujac tabletki antykoncepcyjne mozna spozywac alkohol. Jednak nalezy pamietac, ze stosujac tabletki antykoncepcyjne - szybciej osiaga sie stan upojenia alkoholowego. Ponadto spozywanie alkoholu, szczegolnie w nadmiarze moze spowodowac nudnosci i wymioty, zanim tabletka antykoncepcyjna ulegla wchlonieciu, co rzcz jasna ogranicza jej dzialanie. Spozywajac tabletki antykoncepcyjne mozna spozywac alkohol, ale w rozsadnym umiarze. 78. Czy kawa lub herbata wplywa na dzialanie tabletek antykoncepcyjnych? Nie, ani kawa ani herbata nie maja wplywu na dzialanie tabletek anty. Niemniej jednak, zarowno mocna kawa jak i mocna herbata moga ograniczyc wchlanianie przyjetej tabletki. Dla pewnosci nigdy nie nalezy popijac przyjmowanej tabletki ani kawa ani herbata. A jezeli zamierzamy pic mocne napaty kawy lub herbaty, to nalezy probi 1-2 godzinna przewe od przyjecia tabletki. Niezle, do tej pory popijalam tabletke woda lub herbata, bez zwracania uwagi. Teraz musze odliczac godziny zeby jej sie napic. Niezaciekawie. Dla zainteresowanych podaje link tego poradnika: http://www.domzdrowia.pl/poradniki/poradnik-antykoncepcji/?poradniki=poradnik-antykoncepcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paperina79
czesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paperina79
czesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Co za bzdury, jakie pół godziny! Nawet w ulotce jest napisane, że do 4h po wzięciu pigułki, jeśli wystąpi biegunka, trzeba wziąć następną tabletkę, bo poprzednia mogła się nie wchłonąć. I zabezpieczaj się dodatkowo dla pewności jeszcze przez kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paperina79
o matko .. ale beznadziejnie dziala wysylanie postow, najpierw daje blad a pozniej i tak wkleja na forum, dobrze wiedziec na przyszlosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeaway90
Hej wszystkim :) Ja właśnie wróciłam od gina (tak poza tym polecam w Warszawie - Babka Medica) i dostałam receptę na Yasminelle. Wcześniej brałam Cilest ale strasznie przytyłam po nim i Evre ale niestety jest drogi i plaster wygląda nieestetycznie- a zbliża się lato, plaża itp. I tu mam pytanka. Boję się że po Yasminelle też przytyję. Jak myślicie? Czy przechodząc z plastra Evra na Yasminelle mam robić 7 dni przerwy? Proszę o odp tu a osoby bardziej zainteresowane dyskusją w podobnej sytuacji (przytyły na Cileście a zaczynają Yasminelle) zapraszam na maila i gg 6054700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeaway90
Hej wszystkim :) Ja właśnie wróciłam od gina (tak poza tym polecam w Warszawie - Babka Medica) i dostałam receptę na Yasminelle. Wcześniej brałam Cilest ale strasznie przytyłam po nim i Evre ale niestety jest drogi i plaster wygląda nieestetycznie- a zbliża się lato, plaża itp. I tu mam pytanka. Boję się że po Yasminelle też przytyję. Jak myślicie? Czy przechodząc z plastra Evra na Yasminelle mam robić 7 dni przerwy? Proszę o odp tu a osoby bardziej zainteresowane dyskusją w podobnej sytuacji (przytyły na Cileście a zaczynają Yasminelle) zapraszam na maila i gg 6054700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeaway90
Hej wszystkim :) Ja właśnie wróciłam od gina (tak poza tym polecam w Warszawie - Babka Medica) i dostałam receptę na Yasminelle. Wcześniej brałam Cilest ale strasznie przytyłam po nim i Evre ale niestety jest drogi i plaster wygląda nieestetycznie- a zbliża się lato, plaża itp. I tu mam pytanka. Boję się że po Yasminelle też przytyję. Jak myślicie? Czy przechodząc z plastra Evra na Yasminelle mam robić 7 dni przerwy? Proszę o odp tu a osoby bardziej zainteresowane dyskusją w podobnej sytuacji (przytyły na Cileście a zaczynają Yasminelle) zapraszam na maila i gg 6054700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeaway90
Hej wszystkim :) Ja właśnie wróciłam od gina (tak poza tym polecam w Warszawie - Babka Medica) i dostałam receptę na Yasminelle. Wcześniej brałam Cilest ale strasznie przytyłam po nim i Evre ale niestety jest drogi i plaster wygląda nieestetycznie- a zbliża się lato, plaża itp. I tu mam pytanka. Boję się że po Yasminelle też przytyję. Jak myślicie? Czy przechodząc z plastra Evra na Yasminelle mam robić 7 dni przerwy? Proszę o odp tu a osoby bardziej zainteresowane dyskusją w podobnej sytuacji (przytyły na Cileście a zaczynają Yasminelle) zapraszam na maila i gg 6054700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeaway90
Hej wszystkim :) Ja właśnie wróciłam od gina (tak poza tym polecam w Warszawie - Babka Medica) i dostałam receptę na Yasminelle. Wcześniej brałam Cilest ale strasznie przytyłam po nim i Evre ale niestety jest drogi i plaster wygląda nieestetycznie- a zbliża się lato, plaża itp. I tu mam pytanka. Boję się że po Yasminelle też przytyję. Jak myślicie? Czy przechodząc z plastra Evra na Yasminelle mam robić 7 dni przerwy? Proszę o odp tu a osoby bardziej zainteresowane dyskusją w podobnej sytuacji (przytyły na Cileście a zaczynają Yasminelle) zapraszam na maila i gg 6054700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeaway90
Hej wszystkim :) Ja właśnie wróciłam od gina (tak poza tym polecam w Warszawie - Babka Medica) i dostałam receptę na Yasminelle. Wcześniej brałam Cilest ale strasznie przytyłam po nim i Evre ale niestety jest drogi i plaster wygląda nieestetycznie- a zbliża się lato, plaża itp. I tu mam pytanka. Boję się że po Yasminelle też przytyję. Jak myślicie? Czy przechodząc z plastra Evra na Yasminelle mam robić 7 dni przerwy? Proszę o odp tu a osoby bardziej zainteresowane dyskusją w podobnej sytuacji (przytyły na Cileście a zaczynają Yasminelle) zapraszam na maila i gg 6054700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaanetka
medyk bardzo ci dziekuje. W takim razie jak zapisze sie na wizyte go ginekologa w najblizszym czasie to poprosze o takie badania, bo nie chciałabym sie dowiedziec czegos za pozno. Tym bardziej ze meczy mnie teraz dziwny bol nogi, wiec takie badania napewno sie przydadza. Ale zanim to czas zmienic ginekologa. Jeszcze raz dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do AAANETKA__________________ no nie ma za co. Zawsze ostrzegam, bo jak do tej pory, 2 razy byłam na sekcji kobiety ; jedna i druga miały zator płucny. Obydwie przyjmowały tabletki antykoncepcyjne, kobiety w wieku: 18 i 25. Wykazano, ze na nic innego nie chorowały, dolegliwości pojawiły się nagle, jedna byłą w szpitalu na obserwacji i po dobie zmarła, druga nagle dostała duszności, zmarła tuż po przybyciu do szpitala. Tak że z lekami nie ma zartów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×