Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Carmamelle
Papera - Hmm, no okres powinnam dostać w poniedziałek, ale nie ten, tylko za tydzień. Może to jest związane z tym, że jest środek cyklu? Tylko wiesz, ja trochę świruję, bo w zeszłym miesiącu bolały mnie sutki i były strasznie wrażliwe, teraz te ukłucia... Ale krwawienia od czasu ostatniego stosunku miałam w 7dniowej przerwie, no i test, który robiłam dziś, negatywny jak pozostałe, które robiłam w zeszłym miesiącu... Naczytałam się, że czasem test nie pokazywał kobietom wyniku pozytywnego aż do 8ego tygodnia ciąży. Ale rozmawiałam też z lekarzem rodzinnym (moim tatą;)), możliwe, że to problemy właśnie trawienne albo coś z pęcherzem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papera
Pogmatwalas tem twoj opis. Nie wiem czy dobrze rozumie (bo raz piszesz ze stosunek byl w sobote, pozniej ze w piatek,)ale jak dobrze kumam to w piatek zapomanialas zarzyc pierwsza tabletke, a dzien pozniej czyli w sobote mialas stosunek. Ponizej wklejam ci cytat z instrukcji obslugi. W twoim przypadku wskazana byla by wizyta u lekarza, no chyba ze mozesz juz zrobic test, nie wiem. Pominięcie zażycia Yasminelle * Jeżeli minęło mniej niż 12 godzin od pominięcia tabletki, ochrona przed ciążą nie jest zmniejszona. Tabletkę należy przyjąć, tak szybko jak to możliwe, a następnie przyjmować kolejne tabletki, o zwykłej porze. * Jeżeli minęło więcej niż 12 godzin od pominięcia tabletki, ochrona przed ciążą może być zmniejszona. Im więcej tabletek zapomniało się przyjąć, tym większe jest ryzyko zmniejszenia ochrony przed ciążą. Ryzyko niepełnej ochrony przed ciążą jest największe, jeżeli zapomni się tabletki na początku lub na końcu blistra. Dlatego należy przestrzegać poniższych zasad (patrz także wykres poniżej): o Pominięto więcej niż jedną tabletkę w tym blistrze Skontaktować się z lekarzem. o Pominięto jedną tabletkę w tygodniu 1 Przyjąć pominiętą tabletkę, tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to, że trzeba przyjąć dwie tabletki na raz. Tabletki znowu należy przyjmować o zwykłej porze i stosować dodatkowe zabezpieczenia, na przykład prezerwatywy, przez następne 7 dni. Jeżeli odbyło się stosunek w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki lub zapomniało się zacząć kolejny blister po tygodniu przerwy, trzeba zdawać sobie sprawę, że istnieje ryzyko ciąży. W takim przypadku, należy skontaktować się ze swoim lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papera
Carmamelle ... no to jak masz tate lekarza to mysle ze on by na pewno dal ci skierowanie jak by cos podejrzewal. A te bolace sutki to ja tez mam i wlasnie chyba te bole wypadaja tak po srodku cyklu. Mysle ze mozesz byc spokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carmamelle ---- przestan uprawiac seks bo sie wykonczysz psychicznie.Powaznie. Masz juz paranoje.Albo porozmawiaj z lekarzem,niech Ci wyjasni duzymi literami jak dzialaja hormony.Stosujac antykoncepcje oszukujesz swoj organizm,ze jestes w ciazy.Wiec nie dziw sie jezeli wystepuja u Ciebie dolegliwosci,ktore moga pojawic sie w czasie ciazy. Zastanow sie powaznie nad swoim zachowaniem,przestan czytac 'madre' artykuly w necie nt ciazy i wyluzuj kobieto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Sama wiem, że mam z tym problem. O jakimkolwiek seksie nie ma już mowy, jestem singlem i wiem, że to nie mój czas na takie rzeczy. Tylko to wszystko zaczęło się od tego, co wyczytałam na ulotce Flumyconu. Bo "bardzo mało prawdopodobne", żeby wpływał, to zawsze prawdopodobne, ale lekarz zapewniał, że wszystko jest absolutnie okej, i że jeśli współżyłam po zaprzestaniu tego leku bez dodatkowego zabezpieczenia to nic się nie stało, bo ten lek nie wpływał. Ty masz doświadczenie w tych sprawach i czy możesz o tym leku powiedzieć to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Młoda położno, sama wiem, że mam z tym problem. O jakimkolwiek seksie nie ma już mowy, jestem singlem i wiem, że to nie mój czas na takie rzeczy. Tylko to wszystko zaczęło się od tego, co wyczytałam na ulotce Flumyconu. Bo "bardzo mało prawdopodobne", żeby wpływał, to zawsze prawdopodobne, ale lekarz zapewniał, że wszystko jest absolutnie okej, i że jeśli współżyłam po zaprzestaniu tego leku bez dodatkowego zabezpieczenia to nic się nie stało, bo ten lek nie wpływał. Ty masz doświadczenie w tych sprawach i czy możesz o tym leku powiedzieć to samo ? Jeśli się przekonam, że mimo tego, co było napisane w ulotce, byłam bezpieczna, bo lekarz tak mówił, to wszystkie troski znikną. Przed braniem tego leku nie miałam takich paranoi;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frau D.
Carmamelle, właśnie - wyluzuj ! :) Co do owych ''ciążowych objawów'', które miewasz/miewałaś, wypowiedź młodej położnej powinna Cię uspokoić. Moim zdaniem jej wypowiedziom można najbardziej ufać ;) Tak więc głowa do góry! ''Pamiątki'' po byłym nie będzie na bank ;);) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiście troche to wszystko nagmatwałam więc może jeszcze raz troche prościej okres dostąłam w poniedziąłek skończył się we czwartek w piątek miałam stosunek tabletki przyjmowałam w piątek (dzień stosunku) sobotę niedziele poniedziałek wtorek środa czwartek i zapomniałam w piętek czyli tydzień po stosunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Drogie Panie! nie dawno ginekolog przepisał mi tabletki yasminelle. są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. wiem, że trzeba brać je w pierwszy dzień krwawienia.Czy plamienie też do tego się liczy? Po ilu dniach mogę współżyć (bez obawiania się zajścia w ciążę)? muszę robić jakieś przerwy? Bardzo proszę o pilną odpowiedź ! Pozdrawiam i dziękuję !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papera
Xnicolex cytuje z poradnika: Zaczynam stosować tabletki antykoncepcyjne. Kiedy należy przyjąć pierwszą tabletkę? Tabletkę należy przyjąć w pierwszym dniu krwawienia miesiączkowego. U niektórych kobiet, jeszcze przed menstruacją pojawiają się plamienia, jednak nie uznaje się ich za czas rozpoczęcia miesiączki. Tabletkę należy przyjąć dopiero w momencie pojawienia się krwawienia. Rozpoczynam stosowanie doustnej antykoncepcji. Czy opakowanie tabletek muszę zażyć w 1 dniu miesiączki? Opakowanie można rozpocząć w kolejnych dniach miesiączki. Jednak w tym czasie, nie ma gwarancji na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych i konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez okres 7 dni, np. prezerwatyw. Teoretycznie jestes zabezpieczona juz po wchlonieciu pierwszej tabletki, lekarze zalecaja jednak dla pewnosci odczekac 1 tydzien, 2 a nawet niektorzy nawet miesiac zanim sie sprobuje bez dodatkowego zabezpieczeniaTy zrob tak jak ci ginekolog zalecil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papera
Asiula, nie jest istotne kiedy mials krwawienie lecz w ktorym tygodniu zapomnialas tabletki. No u ciebie z tego co zrozumialam pominieta tabletka byla w 2 tygodniu czyli nie powinno byc obaw, bez wzgledu czy wcszesniej mialas stosunek czy nie.Rozumie twoj dylemat ale skoro tak pisze na instrukcji to musle ze mozesz byc spokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasjonatka79
Dlaczego ja musze się dowiadywać od ginekologa z miastakobiet że mogę rzucić haronet i zacząć brać sylvie??? Dzieki afadro za linka :-) Szkoda tylko że moja ginekolog której płace niemałe pieniądze nie posiada takowej wiedzy, albo co jest jeszcze gorsze posiada tylko nie chcę się z jakiś przyczyn nią dzielić (może jakiś farmaceuta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika 123
Witam! Mój problem polega na tym, że już drugi raz na 2 dni przed końcem blistra pojawia się u mnie plamienie (tabletki biorę od 11 m-cy). Byłam z tym u mojej gin, myślałam że konieczna jest zmiana tabletek, ale nie. Moja lekarka powiedziała, że przy Yasminelle to normalne i nie należy zmieniać leku. Sama nie wiem co o tym myśleć... Poradźcie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Mysle o zmianie tabletek z novynette na yasminelle. Chcialam was zapytac ile te tabletki kosztuja ? Co prawda nie mam dobrego doswiadczenia po novynette i troche boje sie zmieniac, ale w koncu kiedys musze dobrac te prawidlowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kczarna
Cześć Kobietki ;) Ja skończyłam drugie opakowanie Yasminelle i muszę Wam powiedzieć, że jestem zadowolona :) Przez 3 lata brałam Diane 35 i czasem OC 35 i ważyłam 55-57 kilo, miałam bóle głowy raz w miesiącu regularnie w poniedziałki (3 dzień miesiączki), woda gromadziła mi się w organizmie, ale poza tym było OK. Potem 3 miesiące przerwy na oczyszczenie, odtrucie i Yasminelle. Po pierwszym opakowaniu schudłam 6 kilo i naprawdę nie stosowałam żadnej diety, ani nie zmieniałam trybu życia :) Ważę 50 kilo i ost. na kontroli lekarz medycyny pracy powiedział mi, że jak jeszcze schudnę, to będę miała niedowagę :P więc mam utrzymać tą 50 lub przytyć do tych 55, bo to moja normalna, prawidłowa waga. Powiem Wam, że może i prawidłowa, ale te 5 kilo mniej robi różnicę i niech 50 zostanie :) Woda nie gromadzi mi się w organizmie, nie boli mnie głowa, i żadnych innych skutków ubocznych :) Po 3 opakowaniu Yasminelle wezmę 3 Sindy 35, bo ginekolodżka boi się o negatywne skutki działania Yasminelle...Mam nadzieję że to 50kg utrzymam :) Figurkę i libido mam na maxymalnie zaj...poziomie :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn o jakie negatywne skutki sie boi ? Czemu nie mozesz ich brac caly czas skoro tak Ci spasowaly ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Kczarna -- Ja na Yasminelle też schudłam, chyba z 9kilo, bo ważyłam do 63 przed braniem pigułek, a na Yasminelle 54:] Ale z drugiej strony miałam problem z żołądkiem i jedzeniem. Teraz na Novynette mam normalny apetyt, czasem nawet zbyt duży, więc muszę to kontrolować, bo przytyłam 3 kilo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plamienia przy tych tabletkach to nic nie pokojąceego:) ja jestem z Nich strasznie zadowolona, biore je już 3 lata ( z mała przerwą) i nigdy mnie nie zawiodły;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plamienia przy tych tabletkach to nic niepokojąceego ja jestem z Nich strasznie zadowolona, biore je już 3 lata ( z mała przerwą) i nigdy mnie nie zawiodły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaYasminelle
Ja brałam ponad 2 lata Yasminelle i nie mogę narzekać ani grama nie przytyłam czułam sie na prawde po nich dobrze. Miesiączki stały się bez bolesne i prawie nie odczuwalne... teraz zaczęłam znowu brać po 3 miesięcznej przerwie i mam lekkie plamienie już tydzień miniął ponad po miesiączce( ale to już inna bajka ) . Ale wiem jedno podjęłyście dobrą decyzje dziewczyny :) Yasminelle jest super :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAlinka77 --- zalezy od apteki. Jest duzo roznica cenowa.W jednej moga kosztowac 33 zl,a w drugiej 45 zl. Nie naleza do najtanszych.Najtaniej chyba jest w aptekach internetowych,ale z odbiorem na miejscu. Wysylanie lekow w warunkach pocztowych to dla mnie nieporozumienie. nika 123 --- ten objaw kwalifikuje sie do zmiany tabletek,bo to oznacza,ze ilosc hormonow stala sie dla twojego organizmu za mala, i nie sa w stanie utrzymac cyklu.Jezeli w 3 raz to sie powtorzy to ja bym zmienila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frau D.
''Ale wiem jedno podjęłyście dobrą decyzje dziewczyny Yasminelle jest super'' magdaYasminelle, nie każdy się z Tobą zgodzi ;) KAlinka77, w aptekach Juventa Yasminelle kosztują 34,99 zł ;) jeśli masz taką w swoim mieście, możesz się tam wybrać i sprawdzić, czy cena się nie zmieniła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassiaaa
witam! brałam tabletki yasminelle od 2 lat, miesiaczki przechodzilam bezbolesnie ale przytyłam 10kg! teraz nie wiem czy przez tabletki czy tez nie. odlozylam je bo chce za rok zajsc w ciaze a slyszalam ze trzeba oczyscic organizm i nie brac ivh 12 miesiecy. co do kilogramow okaze sie za pare miesiecy czy schudne jedzac jak jadlam do tej pory. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kczarna
KAlinka77: do gineologów zostały wysyłane listy, że przyjmowanie tych tabletek grozi zatorami, rakiem wątroby i in. chorobami. Z badań wynikało, że m.in. nasza sportsmenka Kamila Skolimowska właśnie "dzięki" Yasminelle zmarła...No i mięli się wstrzymać z przepisywaniem tabletek pacjentom do wyjaśnienia sprawy i zbadania co dokładnie i dlaczego powoduje Yasminelle...Dlatego moja gin się obawiała przepisać mi je znowu...No zobaczę jak na tej Sylvie będzie (nie Sindy 35 jak pisałam wcześniej, sorki za pomyłkę). Jak źle, to wrócę na własną odpowiedzialność do Yasminelle, bo w sumie to jeszcze max. półtora roku tylko zamierzam antykoncepcyjne brać :) A potem dzidziuś upragniony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kassiaaa --- nie trzeba robic zadnej przerwy. Antykoncepcja hormonalna jest jedna z metod leczenia nieplodnosci.Jak odstawiasz tabletki,to masz nadywzke jajeczek i latwiej zajsc w ciaze. Pozatym w ciazy w organizmie kobiety estradiol i progesteron wystepuje ...Gdyby mialo to szkodzic,to zdrowych dzieci by nie bylo na swiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frau D.
Kobietki, czy wiecie ile czasu po odstawieniu pigułek anty trwa stan podwiększonego ryzyka zajścia w ciążę? Młoda położna, byłabym wdzieczna, jeśli byś coś na ten temat napisała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki. Po przeczytaniu waszych postów chciałabym spróbować przygody z Jasminelle (wcześniej już używałam tabletek antykoncepcyjnych ale jakoś nie do końca mi pasowały). Mam pytanie czy dla 30-letniej kobiety takiej jak ja Yasminelle nie mają zbyt niskiego poziomu hormonów. Jestem wysoka ale raczej nie mam nawagi, jak myślicie zabezpieczą mnie przed ciążą? Pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papera
Szpila CK - Jeżeli jesteś zdrowa, nie masz nadwagi, nie palisz, nie masz medycznych powodów do unikania doustnejantykoncepcji prawdopodobnie możesz je przyjmować aż do czasu menopauzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Jak na razie biorę Azalię jednakże ponieważ kończę karmić chcę przejść na yasminelle.Proszę powiedzcie czy jak wezmę ostatnią tabletkę azalii to powinnam od razu wziąść yasminelle czy też czekać na pojawienie się miesiączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×