Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość roxierox
Dziekuje za opowiedz młoda połozno;) mam jesxcze jedno pytanie . Jak to jest z tymi plamieniami mam juz za soba 7 dzien okresu normalnie nie miala bym juz zadnych plamien a po tych tabletkach jest 8 dzien a ja dalej sobie krwawie:( czy to ustanie? czy one sie zmienia? na mniejsze? czy przez miesiac tak bedzie? i mam jeszcze jedno pytanie. To jest moje pierwsze opakowanie i wychodzi na to ze 29 skonczy mi sie blister a ja wtedy bede na wakacjach czy mogłabym sobie przesunac okres przy pierwszym blistrze? czy to nie jest wskazane ?czy nie ma znaczenia? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
roxierox -- plamienia moga trwac nawet do 3 miesiecy,najczesciej jednak przechodza w 2 blistrze.Jezeli krwawisz caly czas obficie to musisz zglosic sie do lekarza.Nie polecam Ci brania dwoch blitrow pod rzad na samym starcie bo orgaznim moze ciezko to zniesc.Zamiast cieszyc sie wakacjami mozesz meczyc sie z nieustajacymi mdlosciami,zlym samopoczuciem i nasileniem plamien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxierox
:( no trudno jakos to przecierpie:( dziekuje ,bardzo mi pomogłas... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natuss000
mam takie pytanie. Skonczyłam 2 blister i 7 dniową przerw, dzisaj o 22 zacznę trzeci blister. Dzisaj najpierw w lewej nodze przez jakis czas na wysokości kolana z tyłu nogi pobolewało mnie tak jakby w zyle. Nie trwało to długo, po jakims czasie cos takiego się powtórzyło tylko ze w prawej nodze i tez trwało stosunkowo niedługo. Czy powinnam się martwić?? Czy to może coś oznaczać, co może być związane z tabletkami?? Zalezy mi na szybkiej odpowiedzi, abym wiedziala co mam zrobic z tym trzecim blistrem, czy go zaczynac...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekaa_wa
Mam takie pytanie (pewnie już się pojawiło gdzieś na forum:)). Czy np. zaraz przed zażyciem tabletki mogę pić alkohol i czy po wzięciu tabletki powinnam odczekać kilka godzin żeby bez obaw, że osłabi to działanie tebletki spożywać alkohol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwaażne
Wyjeżdżam nidługo na urlop i będę brała kolejny blister nie robiąc przerwy i tak się zastanawiałam czy zaczynając ten drugi blister mogę zmienić godzinę przyjmowania tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxierox
Młoda położno- bo wczesniej pytałam czy w trakcie mozna przerwac branie tabletek i napisałas ze nie bo.... a jak bym wybrala caly blister i dostala okres. to po okresie moglabym przestac brac Yasminelle?? czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxierox --- okres w czasie brania tabletek nie wystepuje,jest tylko krwawienie z odstawienia.Mozesz nie rozpoczynac nastepnego blistra ale jezeli masz zamiar zmienic na inne tabletki to lepiej zebys juz teraz wybrala sie do lekarza,a nie robic miesiac czy dwa przerwy i zaczynac od nowa.Optymalna przerwa to 3 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia84
ja biore yasminelle od 2 miesiecy i wlasnie zaczelam zauwazac poprawe cery ;) na poczatku sie pogorszylo ale teraz jest lepiej ;) lekarz tez mowil ze powinno pomoc. Wiec poczekajcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxierox
nie mam zamiaru zmieniac tabletek mam zamiar nie brac ich juz w ogole. dlatego pytam czy jak bym odstawila po wybraniu 1 blistra nic by sie nie stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwaażne
młoda położna ---> Czyli nie robiąc przerwy między blistrami mogę zacząć przyjmować tabletki z drugiego opakowania 3-4 godziny wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocobybylogdyby --- jak tam Cilest? Nadal bez skutków ubocznych? jak długo już bierzesz? Ja wzięłam na razie dopiero 5 tabletek i jestem mile zaskoczona brakiem plamień, bo przy Y. miałam przez pierwszy miesiąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdziwionaaa
młoda położna----- czy ta godzina przerwy miedzy piciem alkoholu, a zazyciem tabletki ma związek z możliwymi wymiotami? bo dzisiaj wróciłam z biwaku i wzięłam tabletke w trakcie imprezy. I tak 3 dni w sumie. Mam nadzieje,że o ewentualne zwrócenie tabletki Ci chodziło, a nie o wchłonięcie. Czytałam, pytałam kilka osób jak to jest z alkoholem i tabletkami i uzyskałam odpowiedź,że na wchłonięcie nie ma wpływu. A dzisiaj uprawiałam seks.. Dodam,że w trakcie biwaku nie.. ale to tylko jeden dzień minął.. i jeśli alkohol wpływa na działanie to chyba mam problem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonkaaa
Mam pytamie zmienilam tabletki w trakcie 7 dniowej przerwy z novyenette na yasminelle, pierwsza wzielam w pierwszym dniu miesiaczki w trakcie tej 7 dniowej przerwy( zapomnialam sie zapytac lekarza kiedy konkretnie) teraz sie zastanawiam czy to bedzie mialo jakis wplyw na skutecznosc? czy dobrze zrobilam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa_90
Witajcie! Ja równie| dolaczylam do grona kobietek przyjmujacych Yasminelle ale poniewaz to jest moja pierwsza taka powazniejsza metoda anty, mam do was pytanie.. Je|eli w pierwszy dzien okres pojawil mi si kolo 11-tej rano to mimo, |e pierwsza tabletke wzielam pozno (no ale mi tak pasuje..) tzn. o 23.00 to ciagle mi si liczy, |e tabletka zostala przyjeta w pierwszy dzien menstruacji, czy ju| w drugi? Troche zakrecilam, ale mam nadzieje |e ktos mnie zrozumie i odpowie, po prostu nurtuje mnie czy bylam zabezpieczona ju| od poczatku :) z gory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Tigre cilest super, są to tabletki które naprawdę mi spasowały ;) ja niby po zadnych tabletkach nie miałam plamien ani innych przykrych dolegliwosci ale... no własnie, zawsze bylo to ale. a przy cilescie nie ma zadnego ale. mam nadzieje ze tez bedziesz zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona Młoda i Szalona
dziewczyny, co robic w przypadku 5 godzinnego opoznienia z tabletka ? 3 tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdziwionaa
młoda położna- wiesz, wydaje mi się,że w tym przypadku (alkohol,a pigułki) nie masz racji. Po Twojej odpowiedzi trochę się przestraszyłam i przejrzałam artykuły, fora na ten temat i w zdeeeeecydowanej większości z nich odpowiedź jest taka..: alkohol nie zmniejsza działania tabletek ani jego wchłaniania, ale trzeba brac namiary na wymioty,które mogą wystapić po nadmiernym spożyciu. Żadnych tabletek nie wolno POPIJAĆ alkoholem-fakt. Ale większość dziewczyn bierze pigułkę wieczorem (tak zalecają lekarze) i na pewno nie raz każdej z nas zdarzyło sie imprezować i w trakcie imprezy zazyć pigułke.. uważasz,że dziewczyny czekałyby godzine? Trochę przesadzasz. Wszędzie jest napisane( fachowe artykuły),że tabletki nie wchodzą w interakcje z alkoholem.. że droga metabolizmu jest inna...-coś w tym stylu. Poza tym- w ulotce nie ma informacji o tym,że alkohol zmniejsza działanie itd. a chyba ulotka rzecz święta. Nie moge powiedzieć,że nie masz racji, bo może akurat Ty ją masz,a nie znaczna większość internautów. Na szczęście ja uprawiałam seks dzień po imprezie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaiiika
Ona mloda i szalona----------nic, spać spokojnie. Wyrażnie masz napisane,że granica \'spóźnienia\' wynosi 12 h. Gdyby minęło tyle czasu mogłabyś zadać to pytanie na forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdziwionaa ----- nie twierdze,ze alkohol zmniejsza dzialanie tabletek.tylko,ze utrudnia i przedluza wchlanianie leku.A to jest bardzo duza roznica.Zadnych lekow nie laczy sie z alkoholem bo na dodatek niszczysz watrobe.Jezeli chcesz zalewac leki alkoholem to Twoja sprawa.Ja jednak mam wieksze zaufanie do moich asystentow od farmakologii niz do tego co jest napisane w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdziwionaa --- a co do metabolizmu.Wszystko co przyjmujesz droga doustna idzie przez watrobe.Alkohol i leki przyjomwanie doustnie ida ta sama droga.Alkohol bedzie utrudnial wchlanianie ,a na dodatek zmieszany z lekami bedzie bardziej uszkadzal komorki watrobowe.A jak watroba zaczyna szwankowac to zadne leki dzialaja tak jak powinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda polozna----> byłam u lekarza pierwszego kontaktu przed odstawieniem tabletek i kazal mi sie skonsultowac z moja pania ginekolog bo najwidoczniej to przyczyna tabletek.. juz od czwartku ich nie biore i mam normalne nogi zadnych opuchniec ani bolow i nawet tradzik zanika:) szkoda ze nie dokonczylam 3 opakowania:( ale najwidoczniej yasminelle nie sa dla mnie, a moj chlopak byl nawet bardziej za tym zebym odstawila bo po co mam cos robic kosztem siebie i swojego organizmu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paraskewia
Czesc a ja mam taki problem:( biorę tabletki yasminelle ale 1 wzielam 8 dnia zamiast 7 bo wczesniej nie moglam ich kupic w sumie to mialam wziac tabletkę 7 dnia o godz 21 ale wzielam 8 ok 11:00, później bralam juz normalnie ale nastepnego dnia w nocy mialam wymioty (chyba od tabletek) i rano wzielam tabletke zeby skutecznosc nie byla zmniejszona. Do stosunku doszło po 5 dniach od 5 tabletki czy w takim razie mogę się obawaic ciąży bo mam teraz jaka s schize ze jednak wpadłam:( a pozniej w drugim tygodniu zapomnialam wziac tabletki i wzielam 2 razem:( proszę wyraźcie opinię bo boję się strasznie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paraskewia
boooszzze źle napisałam, nie po 5 dniach od 5 tabletki ale po 5 dniach od pierwszej tabletki:( sorrry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
zdziwionaa------------------- co do alkoholu to Mloda Polozna MA RACJE!!!To samo powiedziala moja ginekolog,ze alkohol moze zmniejszyc wchlanianie tabletek i ja mialam jakis czas temu taka sytuacje,ze bylam na mocno zakrapianej imprezie i w miedzy czasie bralam pigulke- no i moja ginekolog poiwedziala,ze po takiej mocno zakrapianej imprezie w ktorej w miedzy czasie bralo sie tabletke powinnam sie dodatkowo zabezpieczac do konca opakowania, bo jest ryzyko,ze ta tabletka poprostu sie nie wchlonela przez duza ilosc alkoholu- po tamtej sytuacji zmienilam sobie pore brania tabletek z 21ej na 10 rano i po problemie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxierox
Młoda połozna---- nie mam zamiaru zmieniac tabletek mam zamiar nie brac ich juz w ogole. dlatego pytam czy jak bym odstawila po wybraniu 1 blistra nic by sie nie stało? prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikipiwka
mam pytanie - skonczylam brac jedno pakowanie Y i zaczelam brac nastepne bez robienia przerwy gdyz w ta sobote mialam wesele. Wzielam 7 tabletek z drugiego opakowania. Moge teraz zrobic przerwe czy powinnam brac do konca dugie opakowanie i dopiero wtedy? I troche mnie postraszyłyście bo raezm z tabletką (która biore o 20) piłam alkohol. Wczesniej na forum pisano ze to nie ma wpływu jeśli sie w przeciągu dwoch godzin nie zwymiotuje a teraz piszecie ze nie wolno pić. Juz sama nie wiem... wypiłam dwa kieliszki wodki i kieliszek wina. Mogło to mieć jakiś wpływ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacki
bierzesz tabl do konca czyli 21 i dopiero wtedy robisz 7 dni przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×