Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Nie ma tabletek ktore daja 100% zabezpieczenia.Jedna kobieta na 100 zachodzi w ciaze przy prawidlowym braniu tabletek.Ale znakomita wiekszosc ciaz jest wynikiem jakiegos bledu,nawet z pozoru nieistotnego.Skoro jestemy na tyle dorosle,zeby uprawiac seks, to jestesmy na tyle dorosli zeby poniesc ewnetualnego tego konsekswencje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostalam plamienia bo nie zrobilam przerwy 7dniowej:(( nie jest mi ono na reke i to bardzo gdzies przeczytalam ze mozna wziasc dwie tabletki naraz tzn zamaist jedne dzis wezme 2 (jedna z opakowanie dodatkowego) robil tak ktos?? nic mi nie bedzie??:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfeta88 ---- zartujesz sobie? To nie sa cukerki.Kombinuj tak dalej a rozregulujesz gospodarke hormonala.Na plamienia czasami pomaga wapno ale na pewno nie podwojna dawka hormonow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila1987
...nie wiem co mogło obniżyć skuteczność tabletek. Wydawało mi się, że wszystko robiłam jak należy. Nie miałam ani żadnych wymiotów ani biegunki, nie brałam innych leków, unikałam dziurawca, nie palę, nie brałam antybiotyków.... Ale tak jak powiedziała Młoda Położna "Nie ma tabletek ktore daja 100% zabezpieczenia". - Jak zrobiam pierwszy test to aż usiadłam na rogu wanny ale miałam w głowie tą myśl, że być może test dał błędny wynik. Ale skoro drugi test wyszedł tak samo to.... z pewnością jestem w ciąży. Trochę obawiam się tego co będzie dalej, ale mam nadzieję, że wszystko się jakoś ułoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie daltego pytam:) bo dziwne mi sie to wydawalo...to wypije wapno oby pomoglo:( dzieki mloda polozna jak zawsze niezawodna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pkusdj
hej dziewczyny mam problem lekarz mi powiedzila ze spokojnie moge brac 3 opakowania yasminelle zdecydowalam sie na to bo mam wesele i wyjazd nad morze. dzis wzielam ostatnia tabletke z 2 opakowania jutro mam 3 zaczynac bo w sobote mam slub. zauwazylam ze dzis dostalam plamien hm jakby moze troszke okres cos takiego. czy to tylko chwilowe czy bedzie sie ciagnelo do konca 3 opakowania. bardzo mi zalezy zeby nie miec okresu bo na slubie i weselu to tak niekomfoprtowo bym sie czula. prosze was pomozcie mi. co mi radzicie. przesac brac tabletki? czy brac 3 opakowanie??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polikratka
Witam wszystkie forumowiczki! Yasminelle biorę od 7 miesięcy.w lipcu wzięłam 2 opak. pod rząd, bo chciałam sobie przesunąć okres( żeby nie wypadł mi na wyjazd)zapomniałam przed ostatniej tabletki z tego 2blistra (minęło ponad 12h więc następnego dnia o zwykłej porze wzięłam 2tabl.)i tak jak jest w ulotce wzięłam jeszcze jedno opak bez robienia 7-dniowej przerwy. od rozpoczęcia 3 opak. dostałam plamienia, nie jest ono duże ale mimo wszystko JEST! plamienia miałam przez 4 dni po okresie podczas zaczecia 1blistra. Później już mi się to nie zdarzało. Skąd to plamienie? Czy dobrze wszystko zrobiłam? Pytania kieruję głównie do młodej położnej:) Prosze o szybką odpowiedź:) Pozdrawiam !:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ejmiii
Pomyliłam kolejność przyjmowania tabl. Czy to ma jakiś wpływ na zabezpieczenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nana90
czesc dziewczyny mam pytanie. biore 5 blister yasminelle i dwa dni przed koncem blistra wystapilo u mnie krwawienie nie jest duze ale jest. czy wszystko jest ok czy mam si czegos obawiac?? dodam ze kocham sie ze swoim chlopakiem bez innego zabezpieczenia. pomozcie bo nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pkusdj ---- plamienie moze sie ciagnac.Ale to chyba nie jest najgrosze...Kiedys wzeilam 3 blistry pod rzad i to byla najgorsza rzecz jaka moglam zrobic.Takich mdlosci i tak fatalnego sampoczucia nigdy nie mialam. Polikratka ---- oragnzim ma prawo sie buntowac po takich zawirowaniach.2 blistry to dla niego duzo,a co dopiero 3.... nana90 --- jezeli sytuacja sie powtorzy to zglos sie do lekarza bo byc moze tabletki nie trzymaja ci cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaMaSyNkA
Kamila 1987 to jestem w szoku teraz jezeli zrobilas drugi test i wyszedl pozytywnie kurcze.Mysle ze dobrze zrobisz idac do lekarza sie upewnic.Tak sobie teraz mysle jak my to robilismy ze tyle miesiecy nam sie nie udawalo a tu prosze.Daj znac jak sie czegos dowiesz.U nas bylo tak ze my juz bardzo chcielismy dziecka.Mowie ci jestem w szoku no ale skoro nie ma 100%pewnosci to cos musi w tym byc.Pozdrawiam cie trzymam kciuki i mysle ze wszystko bedzie ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaMaSyNkA
Do Mloda Polozna chcialabym sie dowiedziec cos o tej spirali?na jak dlugo ja sie zaklada?jest ich kilka?w sensie rodzaji?Jezeli bedziesz mogla to napisz cos-Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaMaSyNkA
Jeszcze do Kamila 1987 najwazniejsze zebys miala oparcie u drugiej osoby a mysle ze wszystko jakos sie pouklada.Jezeli lekarz potwierdzi wynik testu to dbaj o siebie i o dzidzie.Wiem ze latwo jest komus radzic ale glowa do gory!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eili85
Ja też mam pytanko. Otóż biore Yasminelle od ok 1,5 roku. I teraz w połowie opakowania pojawiły mi się plamienia. Po przeczytaniu kilku wypowiedzi wnioskuje, ze tabletki przestały mi utrzymywać cykl. A skoro tak to czy zmniejszyło się także ich działanie anty? Od kilku dni czuje sie fatalnie, mam mdlości, jestem senna. Nie wiem czy to przez zaburzenia hormonalne czy możliwa jest ciąża. Pomóżcie Kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMaSyNkA -- wpisz w google slowo spirala i wszystko Ci sie wyswietli.Rodzaj spirali dobiera lekarz. Eili85 --- to,ze nie trzymaja cyklu to nie znaczy,ze jest mniejsze zabzpieczenie.Ale jak sytuacja sie powtorzy to musisz zglosic to lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eili85
Młoda położna ---> a jaka może być przyczyna tego plamienia? Ostatnio jadłam wieczorami grejpfruty. Pozniej przeczytalam, ze spowalniają one wchlanianie tabletek (też przyjmuje je wieczorami). Wiec troszke sie przestraszyłam. A tak wogóle to jak rozpoznać ciąże przy tabletkach? Są jakieś objawy czy poprostu liczyć na test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona999999999
Witam. Biorę 7 opakowanie yasminelle. Mam pytanie. Od kilku dni zwłaszcza po zażyciu tabletki boli mnie wątroba. W ulotce straszą rakiem. Czy mam się obawiać? Jakie badania na wątrobę powinnam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eili85 --- grejpfruty powoduja wzrost stezenia estrogenow.Jezeli te plamienia bardzo Cie niepokoja to idz do lekarza.Przyczyny palmien sa rozne , od pogody po znietrzymanie cyklu.Objawy ciazy sie takie same jak u kobiet ktore nie biora tabletek.I na pewno nie pojawiaja sie na poczatku ciazy. ona999999999 --- proby watrobowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona999999999
próby wątrobowe robi się z krwi? czy stosując yasminelle często pojawia się rak wątroby? dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona999999999
po prostu się martwię. Ale dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I byłam wczoraj u mojej pani ginekolog...i co sie okazało mialam wiekszosc skutkow ubocznych przy yasminelle...i jestem totalnie dyskwalifikowana z brania jakichkolwiek hormonow:( ..ale jak to moj chlopak mowi ludzie maja gorsze problemy..i ja tez mam w wieku 19 lat mam opuchniete obolale nogi...jak to stwierdzila pani ginekolog\" jak u 45latka..\" Moze to byc przyczyna klimatu ktory sie zmienia ale mimo to u 19 latki tak nie moze byc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanana85
Czy po odstawieniu tabletek, po kilku latach ich brania, występują jakieś dolegliwości?? Jak długo one trwają??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila1987
Do MaMaSyNkA --- dobrze, że na tym forum są takie osoby jak ty. Dzisiaj o 13.00 będę u lekarza, po powrocie dam znać co powiedział. Co do oparcia drugiej osoby to liczę na nie z całych sił. Jak już lekarz potwierdzi czy jestem w ciąży to porozmawiam z moim chłopakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomylka
mam pytanie czy cysta na jajniku ma wplyw na plodnosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona999999999
czy dolegliwości wątroby mają mnie skłonić do odstawienia yasminelle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie2355
Droga Młoda Położno mam pytanie czy to prawda że spirale można założyć tylko kobiecie która już rodziła?bo tak słyszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomylka ---- nie leczona,moze miec wplyw. ona999999999 ----- przede wszystkim powinny Cie sklonic do wizyty u lekarza. pytanie2355 ---- sa na rynku spirale dla nieródek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda345
ja dopiero zaczęłam brać yasminelle, jestem po 4 tabletce... póki co, nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, ale pewnie na nie trzeba trochę poczekać.. trochę zmartwiła mnie wypowiedź Kamila1987, no ale przecież nigdy nie ma 100% skuteczności.. do Kamila1987, trzymam kciuki, żeby był to fałszywy alarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andersenka
Czesc dziewczyny. Ja jak zwykle z problemem :( okres powinnam dostac w poniedzialek. jak sie domyslacie to go nie mam. bralam yasminelle regularnie, nie zapomnialam o zadnej tabletce nawet o 2h. jednak przez ost tydz brania tabletek bralam rowniez antybiotyki. jak sie okazalo jeden z nich wplywa podobno na yasminelle o czym lekarz mnie nie poinformowal :( wczoraj robilam test ktory wyszedl negatywnie. jednak wykrywa on 6dniowa ciaze a ja ostatni stosunek mialam w sobote... teoretycznie moge byc w ciazy ale rowniez stres zwiazany z tym moze powodowac te opoznienia miesiaczki... Napiszcie dziewczyny co myslicie bo jestem zalamana ;( ;( ;( czy ktoras z Was miala podobny przypadek ? :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×