Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość bocobybylogdyby
MarzenaW, Dusia1004 tabletki chronią od 1 (PIERWSZEJ) tabletki 1 (PIERWSZEGO) opakowania, jezeli owa pierwsza tabletka została wzieta w pierwszym dniu miesiączki. Blan powinnaś zastosować się do zalecen odnośnie zapomnienia tabletki w 3 tygodniu, czyli wziąć 2 blistry pod rząd. Mama25 próby wątrobowe, morfologia i krzepliowość to konieczność przynajmniej raz na pół roku. karolciabha jezeli zapominając tabletke zastosowałaś sie do zalecen, byłas normalnie chroniona. a przy dłuzszym stosowaniu tabletek, krwawienie czesto zamienia sie w plamienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xXxOlimpka
czesc Laseczki....czy moze mi ktos odpowiedziec??mam teraz 7 dniową przerwe.Jutro zaczynam dlister....i mam pytanie ....jezeli ostatnio bralam tabletki o 18.00 to teraz tez musze brac je o tej samiej godzinie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nie musisz... zaczynając nowy blister mozesz zacząć przyjmować tabl. o innej porze. tylko trzymaj sie tej pory do konca tego blistra oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nie musisz... zaczynając nowy blister mozesz zacząć przyjmować tabl. o innej porze. tylko trzymaj sie tej pory do konca tego blistra oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolciabha
do cobybylogdyby: ta zapomniana tabletka byla w niedziele.czyli ost.tabletke (20)wzielam w sobote o 21 i w sobote rano rozpoczelam nowe opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blan
gdy wezmę te blistry 2 pod rząd to jestem zabezpieczona czy przez jakiś czas muszę uważać?? i pewnie powinnam teraz zrobić test no nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
karolciabha czyli jeżeli dobrze Cie rozumiem, po prostu opuściłaś ostatnią tabletkę z opakowania i zrobiłaś sobie 7 dni przerwy? Jeżeli tak, to jestes normalnie zabezpieczona. Przy zapomnieniu tabletki w 3 tyg taki "przekret" mozna zrobic. poza tym miałas 2 krawienia, zrobiłas 3 testy, wiec nie ma co rozpamietywac i sie zamartwiać Blan kochana powiedz mi na jakim etapie brania tabletek teraz jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xXxOlimpka
dzienx;D lolson007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xXxOlimpka
dzienx;D lolson007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataia W.
Witam, biorę tabletki od około pół roku. Wszystko jest w porządku, czuję się dobrze. Ostatnio boli mnie żołądek i miałam raz biegunkę (jednorazową) prawdopodobnie ze stresu, wzięłam smectę. Slyszałam, że smecta obniża skuteczność tabletek. Tabletkę wizięłam o 22 zaś biegunkę, a właściwie jednorazowy rzadki kał zrobiłam następnego dnia koło 9 i wtedy też wizięłam smectę. Czy wszystko jest w porządku? Pytanie raczej do młodej położnej? Z ulotki wynika, że tabletki wchłaniają się około 4 h, więc chyba nie mam się czym martwić, tym bardziej, że moja dolegliwość nie była ostra ani też przewlekła. Często boli mnie żołądek jak wspomniałam, dlatego też piję sobie często miętę, w ulotce nie ma nic powiedziane o mięcie, tylko o dziurawcu. Czy wszystko jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataia W.
Witam, biorę tabletki od około pół roku. Wszystko jest w porządku, czuję się dobrze. Ostatnio boli mnie żołądek i miałam raz biegunkę (jednorazową) prawdopodobnie ze stresu, wzięłam smectę. Slyszałam, że smecta obniża skuteczność tabletek. Tabletkę wizięłam o 22 zaś biegunkę, a właściwie jednorazowy rzadki kał zrobiłam następnego dnia koło 9 i wtedy też wizięłam smectę. Czy wszystko jest w porządku? Pytanie raczej do młodej położnej? Z ulotki wynika, że tabletki wchłaniają się około 4 h, więc chyba nie mam się czym martwić, tym bardziej, że moja dolegliwość nie była ostra ani też przewlekła. Często boli mnie żołądek jak wspomniałam, dlatego też piję sobie często miętę, w ulotce nie ma nic powiedziane o mięcie, tylko o dziurawcu. Czy wszystko jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blan
w ten ostatni czwartek o 18 nie wzięłam, wzięłam dopiero w pt rano-po 14tu godz, wzięłam póżniej w pt o 18 i dziś o 18 ;). a czwartek to był 1 dzień 3go tygodnia. z tego blistra zostało mi jeszcze 4 tabletki i jak radziłaś nie zrobię przerwy. jeśli dobrze zrozumiałam pytanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola121319
czy polopiryna s wplywa na skutecznosc yasminelli????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola121319
czy polopiryna s ma wplyw na skutecznosc yasminelli????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola121319
czy polopiryna s ma wplyw na skutecznosc yasminelli????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolciabha
bocobybylogdyby: tak jak mowisz opuszczona ost.tabl. mam takie schizy bo ta 2 miesiaczka byla slabiutenka i inna.,podwyzszona temp.i mam wrazenie ciezkosci w brzuchu. ale to moze byc paranoja;p dziekuje za twoje odp.;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola121319
czy polopiryna s wplywa na skutecznosc yasminelli?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia W.
Znalazłam na innym forum: INTERAKCJE PIGUŁEK ANTYKONCEPCYJNYCH Z INNYMI LEKAMI zioła: aloes - o ile nie dziala przeczyszczajaco, nie wplywa herbatki z senesem (typu 'figura') - o ile nie dzialaja przeczyszczajaco, nie wplywaja melisa, owoc kopru, lisc pokrzywy, lisc jezyny, korzen cykorii - nie wplywaja rumianek, mieta, prawoslaz - nie wplywa skrzyp polny - nie wplywa tantum verde - nie wplywa zen szen - nie wplywa allertec, claritine, zyrtec i inne antyhistaminowe (cetyryzyna, loratadyna, dimetinden) - nie wplywaja aspargin - nie wplywa cirrus - nie wplywa furagina - nie wplywa heviran - nie wplywa laremid - nie wplywa loratadyna - nie wplywa macmirror - doustny prawdopodobnie nie wplywa, globulki i masc - nie wplywaja magnez + vit. B6 - nie wplywa (zazywanie witamin z grupy B jest zalecane przy pigulkach) mucosolvan - nie wplywa oranex - prawie na pewno nie wplywa pabialgina - oslabia paracetamol - przy dluzszym stosowaniu dawek pow. 1000 mg podwyzsza stezenie hormonow we krwi polopiryna S - nie wplywa pyralgina - prawdopodobnie oslabia, ale z powodu innych wad lepiej w ogole nie stosowac pyrantelum - nie wplywa roksytromycyna - nie wiadomo, lepiej sie zabezpieczac smecta - oslabia, zachowaj 4 godziny przerwy miedzy lekiem a pigulka sulfasalazyna - jesli stosowana na zapalenie jelit, oslabia wchlanianie; przy zdrowym przewodzie pokarmowym sulfasalazyna nie powinna wpływać na skuteczność pigułek thiocodin - nie wplywa tran - nie wplywa troxerutin - nie wplywa wegiel - oslabia, zachowaj 4 godziny przerwy miedzy lekiem a pigulka witamina C - nie przekraczac jednorazowo dawki 1000 mg tabletki wspomagające odchudzanie - należy zachować 4 godziny odstępu między pigułką anty, a tabletką odchudzającą leki przeciwbólowe (np. Ibuprom, Apap) - nie wpływają Napoje wspomagające koncentracje (Plusssz Activ, RedBull itd) - nie wpływają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blan
acha i myśląc, że to drugi tydzień współżyłam w pt, jakie są szanse zajścia w ciąże?? chyba kłania się test...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nataia W. ---- a po co Ty bierzesz ta smecte? Smecte stosuje sie przy biegunkach,a jednorazowy luzny stolec to nie jest biegunka.Przeczytaj sobie w necie definicje biegunki.I nie mozesz sobie brac lekow jak cukierki bo jak potem rzeczywscie problem sie pojawi to one nie beda dzialac.Smecta nie zmniejsza dzialania tabletek.A trudnosci we wchlanianiu moga pojawic sie przy CIEZKIEJ biegunce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Blan dokładnie, nie rob przerwy i będzie ok. nie musisz tez stosować żadnego dodatkowego zabezpieczenia. Nataia W. sama sobie odpowiedziałaś na pytanie. A mięta nie wplywa na działanie tabletek. wiola121319 nie karolciabha jak już pisałam krwawienie z czasem może słabnąć. zrobiłas 3 testy! i mialas 2 krawienienia! moze sie powtarzam, ale tylko chce zebys przestała schizować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MŁODA POŁOŻNO CZY
jeśli muszę się zaszczepić przeciw grypie, to czy szczepionka będzie miała jakiś wpływ na działanie tabletek anty??? bardzo proszę o szybką odpowiedź !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lllena
Młoda Położno, Mam takie pytanie-> czy tabletki antykoncepcyjne takie jak yasminelle mogą miec działanie przeciwzagnieżdżeniowe (tzn, ze mimo regularnego przyjmowania moze jednak dojsc do uwolnienia jaja i zaplodnienia)? I jesli tak jak bardzo jest to prawdopodobne i kiedy może do tego dojść?Nie jestem jakąś fanatyczka religijna ani nic z tych rzeczy, jest to dla mnie kwestia zycia i moralnosci dlatego o to pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llena
Młoda Położno, Mam takie pytanie-> czy tabletki antykoncepcyjne takie jak yasminelle mogą miec działanie przeciwzagnieżdżeniowe (tzn, ze mimo regularnego przyjmowania moze jednak dojsc do uwolnienia jaja i zaplodnienia)? I jesli tak jak bardzo jest to prawdopodobne i kiedy może do tego dojść?Nie jestem jakąś fanatyczka religijna ani nic z tych rzeczy, jest to dla mnie kwestia zycia i moralnosci dlatego o to pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llena
Młoda Położno, Mam takie pytanie-> czy tabletki antykoncepcyjne takie jak yasminelle mogą miec działanie przeciwzagnieżdżeniowe (tzn, ze mimo regularnego przyjmowania moze jednak dojsc do uwolnienia jaja i zaplodnienia)? I jesli tak jak bardzo jest to prawdopodobne i kiedy może do tego dojść?Nie jestem jakąś fanatyczka religijna ani nic z tych rzeczy, jest to dla mnie kwestia zycia i moralnosci dlatego o to pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Blan jejku... nie, nie musisz robić zadnego testu. Tylko moze ulotkę uważniej przeczytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cosinussss
witam dziewczyny.nurtuje mnie pewne pytanie.tablaetki anty hamuja owulacje.czyli te wszystkie temperatury, dni plodne nie dotycza nas jesli je zazywamy?i sluz. czy jest on taki sam jak bierze sie tabl.i nie bierze?bo przeciez sluz zalezy od dnia cyklu.pozdrawiam yasminellki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
llena ---- tak.Antykoncepcja hormonalna powoduje zmiany w blonie sluzowej macicy,ktore moga uniemozliwic zagniezdzenie sie jaja.Hormony nie wplywaja tylko i wylacznie na zablokowanie owulacji.Nie jestem w stanie Ci odpowiedziec, czy czesto to sie zdarza ale sadze,ze sa to baaardzo skrajne przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cosinussss
witam dziewczyny.nurtuje mnie pewne pytanie.tablaetki anty hamuja owulacje.czyli te wszystkie temperatury, dni plodne nie dotycza nas jesli je zazywamy?i sluz. czy jest on taki sam jak bierze sie tabl.i nie bierze?bo przeciez sluz zalezy od dnia cyklu.pozdrawiam yasminellki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×