Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość kaska_
zapomnialam wziasc 8 tabletke z blistra, wzielam ja dopiero po uplywie ponad 12 godzin. dzien wczesniej kochalam sie z facetem. oczywiscie jak tylko bylo to mozliwe wzielam ta zapomniana tabletke i normalnie przyjmuje te nastepne. mimo wszystko troche sie obawiam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminelle a bilurbina
mam pytanie: mam wg ostatnich wynikow lekko podwyższona bilurbine tj 1,6 w 1szym badaniu i 1,4 w drugim, gdzie norma wg wydruku jest do 1,2 a lekarz mimo wszystko przepisal mi tabletki. czy to moze byc grozne dla organizmu / wątroby??? nie zaszkodzę sobie tymi tabletkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gall anonimka
dziewczyny! ostartnio zaniepokoilam sie gdyz w podbrzuszu ,jakby pod lewym jajnikiem wyczulam (wewnetrznie) gulkę w pochwie,bolało mnie tez podczas stosunku , yasminelle biore pol roku. Nie wiem co to jest.... z zewnatrz jak sie poloze to tez widze taki napuchniety obszar.miala cos podobnego kiedys ktoras z was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzmy, ze dla mnie z ulotki wynikało co innego. Nie zrozumiałysmy się. W takim razie przerywam branie pigułek i rozpocznę od 1. dnia nowego cyklu, tyle, ze czegoś nie rozumiem. 1. dzień cyklu to pierwszy dzień wystąpienia krwawienia. Pigułki mam brać 21 dni i potem zrobić 7 dni przerwy, w ciągu których powinna wystąpić miesiączka. Ale przecież przy 30dniowym cyklu krwawienie wystąpi dopiero po tej 7mio dniowej przerwie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzmy, ze dla mnie z ulotki wynikało co innego. Nie zrozumiałysmy się. W takim razie przerywam branie pigułek i rozpocznę od 1. dnia nowego cyklu, tyle, ze czegoś nie rozumiem. 1. dzień cyklu to pierwszy dzień wystąpienia krwawienia. Pigułki mam brać 21 dni i potem zrobić 7 dni przerwy, w ciągu których powinna wystąpić miesiączka. Ale przecież przy 30dniowym cyklu krwawienie wystąpi dopiero po tej 7mio dniowej przerwie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasminelle a bilurbina --- a jak sie przedstawiaja proby watrobowe? gall anonimka --- przez net nikt Cie nie zbada i raczej to nie ma nic wspolnego z yasminelle. JotA --- z ulotki jasno wynika,ze pierwszy blister rozpoczyna sie miedzy 1 a 5 dniem cyklu.8 dnia po przerwie rozpoczynasz nastepny blister.Okres w czasie brania tabletek nie wystepuje,pojawia sie za to krwawienie z odstawienia.Twoj naturalny cykl zostaje \'uspiony\'. 21 tabletek +7 dni przerwy daje 28 dniowy cykl.Pierwszym dniem cyklu bedzie od tego monetu pierwszy dzien rozpoczecia kolejnego blistra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
JotA kobieto ile Ty masz lat? 15? lekarz Cie nie poinstruował jak tabletki brać? czy moze kupiłas je przez internet? a jak ulotki sie nie rozumie to do pierwszej podstawowki sie wroc, tam ucza czytania ze zrozumieniem. teraz to Ty nie przerywaj brania tych tabletek bo jeszcze bardziej sobie namieszasz w oraganizmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminelle a bilirubina
próby wątrobowe raczej ok: AST 20 a ALT 10 na 0-32 tylko ta bilirubina wyszła 1,6 i 1,4 :O lekarz niby wspominał mi o krążku albo plastrach ale ostatecznie przepisał mi tabletki - może jednak trzeba było zgodzić się na NuvaRing??? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dovrusia
yasminelle a bilurbina---- jestem w takiej samej sytuacji co ty, ale czy lekarz najpierw zobaczyl twoje wyniki czy dopiero jak zaczelas brac tabletki ja zobaczyl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przestańcie na mnie krzyczeć, zwracam się do Was o pomoc a nie wymądrzam. Lekarz przepisał i kazał brać od razu. Mimo ze wiedział, ze własnie skończyła mi się miesiączka. Lat mam 25 i myślę, ze skoro nigdy się nie futrowałam taką chemią to mam prawo do niewiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminelle a bilirubina
dovrusia - miałam robione wyniki jeszcze przed tabletkami (choć kiedyś, ze 2 lata temu brałam przez 3 cykle Diane35 i ani przed ani po nie miałam badań na wątrobę) lekarz wypisał mi Yasminelle jako pierwsze tabletki anty widząc te wyniki (choć trzeba przyznać, że gdy pytał mnie jaką metodę antykoncepcyjną bym preferowała to zdecydowanie bardziej chciałam tabletki niz plastry czy krążek ale nie koniecznie kosztem wątroby :O ) a jak to było u CIebie? ktoś mi powie, czy to może być grożne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzelaaaa
dziewczyny czesto zastanawiamy sie jakie środki mogą obniżyc skutecznośc dzialania pigulek, znalazlam wykaz leków które NIE obniżają skuteczności moze sie komuś przyda: A Acenol Acodin Adipex Albothyl Aleric Algesan Naklofen Allertec Amertil Andepin (antydepresant) Apap Apo-Diclo Ascorutical Ascorutikal Forte Aspargin Aspiryna Atarax (4h) Atrax Aulin Azimycin Azitrox B Bactrim Bactum Bellergot Bioparox Bioracef Biostymin Bioxetin Biseptol Bronchicum T C Calcium Calcium Panthotenicum Cardiol Cataflam Cefuroksym Ceroxim Cerutin CetAlergin Chitosan Cholinex Chrom Ciprobay Uro Cirrus Cisaprid Claritine Clarytromycyna Clenbuterol Clotrimazolum Codipar Coldrex Coxtral Cynarex Cyclonamin D Davercin 250 Debridat Deflegmin Dexaven Diclac Diclac 75 Duo DicloDuo Diclofenac (Dicloratio) Dicloratio Dicortineff Digenzym Diosminex E Efferalgan Encorton Engystol Espumisan Estazolam Erytromycyna Euthyrox F Falvit Faringosept Fat Burner Fervex Flavamed Flonidan Flucanozol Flucofast Fluimucil Flukonazol Froprinosin Furagina Furaginum G Gardan Gardan P Gardlox Gentamycyna Ginjal (1h) Ginkoprim Gripex Groprinosin Grypolek Guarana H Hascoderm Hascosept Helicid Hemofer Hepati Heviran Heviranem Hydroksyzinum I Ibum Ibuprofen Ibuprom Ibuprom Zatoki Ketotifen Klacid Uno Klarin L Lacidofil Laremid Lecytyna Letrox Lokomotive Loperamid Loratadyna M Macmiror Maglek Majamil Mannitol Mefacit Melisa Meloksam Metoklopramid Mesna (Mucofluid) Mięta Minesulin Modafen Mucoangin Mucosolvan Mydocalm N Naproxen NeoAzarina Nervomix Nifuroksazyd Nimesil Nivelazione Nolicin No-spa Nurofen Forte Nystatyna O Oeparol Odnovit Olfen Omega-3 Omeprazol Oranex Orofar Ortanol Ossillococc Ciąg dalszy Nie mają wpływu:) P Panadol Paracetamol (powyżej 3g – 6 tabletek) Piascledine Pimafucort Polfilin Polopiryna Polopiryna S Polprazol Probacti Pseudoefedryna Pulmicort Pyralgina Pyrantelum R Radical Ranigast Rexetin Rulid Rumianek Rutinacea Rutinoscorbin Rutokal C S Sachol Scorbolamid Serum Siemie lniane Silica Sinupret Skrzyp Polny Solpadeine Spasmoline Spiramycyna Stoperan Sulfosalazyna Sylimarin Forte Sylimarol T Tabcin Tantum Verde Telfast (4h) Theraflu Thiocodin Thuya Occidentalis 15 Tinidazol Tramadol Tran Tranxene Tribiotic Tribux Troxerutin Tussicom U Upsarin Urial Urogran Urosept Uteina V Valerin Valerin Forte Validol Venter Verdin Virlix Vitaral Voltaren Vratizolin W Waleriana Witamina C (w dopuszczalnej ilości) X Xanax Z Znieczulenie Miejscowe Zyrtec Ż Żeń-szeń (w dawkach powszechnie stosowanych Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny!chce zacac stosowac tabletki ale nie wiem na ktore sie zdecydowac gdyz czytalam wiele forow i nie wiem ktore sa dobre pomozcie mi sie zdecydowac prosze o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam to forum i wiem ze jest tu duzo soswiadczonych kobiet dlatego licze na wasza pomoc i rade z gory dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lajtowa20
chciałam zapytac czy tab na gardło strepsils maja wpływ na yasminelle? dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzelaaaaaa
myśle ze żadne tabletki do ssania na gardło nie wplywają na dzialanie..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lajtowa20
ale tak myślisz czy na pewno??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzelaaaa
tak mysle :) ja czesto ssam tabl. na gardło i nawet nie pomyslałabym ze mogą jakos wpływać na działanie hyh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
patuska0230 -----na to jakie tabletki powinnas brac musi zadecydowac lekarz a nie Ty, zrob badania, idz do ginekologa a on juz wybierze najlepsze dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia_86
hej dziewczyny! czytam tak i czytam te Wasze wszystkie wypowiedzi na kafeterii i już zgłupiałam, kompletnie nie wiem co mam robić. obecnie od prawie 1,5 roku stosuję Microgynon i bardzo dobrze je toleruję. żadnych bólów głowy/nóg, problemów z okresem, nudności. jednak po ostatnich wynikach badań wyszedł mi lekko powiększony poziom bilirubiny 20,9, gdzie norma wynosi 17,7. przez to lekarz zalecił dietę :) i zaczął się zastanawiać czy być może nie przejść na tabletki z mniejszą zawartością hormonów i przypisał mi Yasmine. jednak po tych wszystkich opiniach, których naczytałam się ze swoim chłopakiem stwierdziliśmy, że albo zrezygnuję z tabletek w ogóle albo zostanę przy Microgynonie. pierwsze opcja na razie odpada, ostatnio jednak stwierdziłam, że może Yasminelle będzie delikatniejszy, ale skoro to to samo co Yasmin tylko z mniejszą dawką hormonów to już sama nie wiem... każde tabletki działają na każdą kobietę inaczej. jednak mimo wszystko boję się przechodzić z czegoś, po czym czuję się dobrze na coś, czego nie znam i jedyne o co się boję to reakcja mojego organizmu na dość dużą zmianę + przejście z większej na mniejszą dawkę hormonów. zostaję przy Microgynonie - DOBRZE ROBIĘ? czekam na rady i sugestie. pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulkaanulkaanu
dziewczynki moje drogie czy ktoras orientuje sie,a moze miala okres w czasie ciazy.interesuje mnie to bo podejrzewam cos, mam krwawienie z odstawienia ale jest inne niz zwykle-mam jakies skurcze i okres nie jest tak obfity jak zwykle.trwa 2-gi dzien i jest naprawde malutki. nie wiem co myslec.czym rozni sie okres od plamien?glupie pyt.ale nigdy ich nie mialam.a slyszalam ze w ciazy takowe wyst.a test robilam i byl neg.czy po 7tyg,test wykrylby ciaze? dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inna.
Hej. Tabletki biore pierwszy raz skonczylam wlasnie 1 opakowanie. Dzis mija 4 dzien jak mam od nich przerwe i nie dostalam jeszcze okresu. Mam takie pytanie czy ktorejs z was zdarzylo sie, ze przy 1 razie brania proszkow w trakcie 7dn przerwy nie wystapilo krwawienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inna.
Hej. Tabletki biore pierwszy raz skonczylam wlasnie 1 opakowanie. Dzis mija 4 dzien jak mam od nich przerwe i nie dostalam jeszcze okresu. Mam takie pytanie czy ktorejs z was zdarzylo sie, ze przy 1 razie brania proszkow w trakcie 7dn przerwy nie wystapilo krwawienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inna.
Hej. Tabletki biore pierwszy raz skonczylam wlasnie 1 opakowanie. Dzis mija 4 dzien jak mam od nich przerwe i nie dostalam jeszcze okresu. Mam takie pytanie czy ktorejs z was zdarzylo sie, ze przy 1 razie brania proszkow w trakcie 7dn przerwy nie wystapilo krwawienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inna.
Hej. Tabletki biore pierwszy raz skonczylam wlasnie 1 opakowanie. Dzis mija 4 dzien jak mam od nich przerwe i nie dostalam jeszcze okresu. Mam takie pytanie czy ktorejs z was zdarzylo sie, ze przy 1 razie brania proszkow w trakcie 7dn przerwy nie wystapilo krwawienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
inna. 4 dzien, czyli 7-4 =3 co oznacza ze masz jeszcze 3 (slownie TRZY) dni na dostanie krwawienia. anulkaanulkaanu tabletki maja to so siebie ze zmniejszają krwawienie. ja biore już około roku i mam go o połowe mniej niż na poczatku. niektore kobiety podczas brania tabletek maja plamienia trwające 2 dni a inne normalnie obficie krwawia i nie ma w tym nic niepokojącego. A jak bardzo sie boisz, że mozesz byc w ciazy, to zrob test po 10 dniach od stosunku. Plumka86 czy dobrze robisz? nie wiem. skoro lekarz zapisal yasmin, to chyba powinnas brac yasmin, albo pomyslec o krazku badz plastrach lajtowa20 zadne tabletki na gardło nie wpływaja na dzialanie tabletek patuska0230 badania + wizyta u lekarza. tabetek nie mozna doradzać, to nie krem na zmarszczki tylko lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new girl
dziewczynki jak sadzicie, 3 godziny po wzieciu tabletki nie to ze mialam biegunke ze biegalam do ubikacji co 10 minut tylko tak raz jakby... nie wiem czy wiecie o co chodzi ;P sadzicie ze powinnam sie martwic ze tabletka sie nie przyjela jeszcze? ze powinnam wziac druga? Bardzo prosze o odpowiedz kobietki :* i moze Mloda Położna się wypowie? Dziękuję z góry...:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new girl
dziewczynki jak sadzicie, 3 godziny po wzieciu tabletki nie to ze mialam biegunke ze biegalam do ubikacji co 10 minut tylko tak raz jakby... nie wiem czy wiecie o co chodzi ;P sadzicie ze powinnam sie martwic ze tabletka sie nie przyjela jeszcze? ze powinnam wziac druga? Bardzo prosze o odpowiedz kobietki :* i moze Mloda Położna się wypowie? Dziękuję z góry...:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bciaaa
Witam dziołchy. Zapytam Was, czy któraś miała problemy trawienne przy przyjmowaniu Yasminelle ? Wcześniej brałam Mercilon ale zmieniłam na Yasminelle. Powodem były jakieś takie dziwne problemy wątrobowe – bóle, ciężkie trawienie, zaparcia i takie tam.(przechodziłam mononukleoze 2lata temu) Ponad to problemy z uregulowaniem cyklu miesiączkowego (całe życie od pierwszej miesiączki było wszystko jak w zegarku, a jak zaczełam antykoncepty to się popieprzyło) krwawienie zaczynało się 3 dni przed końcem listka z tabletkami. Jakies tam plamienia, uderzenia gorąca, uwydatnione żylaczki, spuchnięta buzia rano. Lekarz powiedziała że Mercilon nie spełnia swoich zadań i w związku z tym przepisze mi Yasminelle – jako że podobno są łagodniejsze. Badania wykonałam (INR, APTT i aminotransferazy) takie które mi zleciła jeszcze przy Mercilonie (jakiś miesiąc, półtora miesiąca temu). Wyników na razie jeszcze nie odebrałam bo mi jakoś nie po drodze. Co prawda jestem w 3 tygodniu pierwszego blistra Yasminelle i zdaję sobie sprawę z tego że to może być efekt przyzwyczajania się do nowego specyfiku, ale jakos tak dziwnie się czuje mając prawie codziennie luźny stolec. Czytałam wielokrotnie ulotkę (tutaj chyba odzywa się moja hipochondria ;)) w której jest informacja o ciężkiej biegunce, ale takiej która wystąpi w ciągu 3-4h od wzięcia piguły. Natomiast u mnie występuje taka „niby biegunka” ale grubo po 6h i kończy się na jednej, krótkiej, bezbolesnej wizycie w toalecie. Pytanie moje brzmi, czy mam w związku z tym stosować jakąś mechaniczna metodę antykoncepcji, czy raczej nie powinnam się tym bardzo przejmować? Może jakąś diete? Pytam na forum bo z lekarzem widze się raz na jakieś 2-3 miesiące, a i tak z reguły mam tyle pytań że babka musiałaby mi poświęcić jakieś 2h - a tak sie nie da ;) Przepraszam za ewentualne błędy i dziękuje za ewentualną odpowiedź. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×