Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość PSPS123456982
Czy kochałyście się z chłopakiem podczas pierwszego opakowania bo nam dylemat a bardzo tego chce. Mogę pozwolić skończyć mu we mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asterisc
Do PSPS123456982 Moim zdaniem warto trochę poczekać - z tydzień, dwa. Ja przy pierwszym opakowaniu kochałam się na wszelki wypadek jeszcze z prezerwatywą. Tak żeby mieć 100% pewności. Zresztą, jak się zaczyna współżycie trzeba pamiętać, że nic nie daje tych 100% i zawsze może się zdarzyć, że jakimś trafem będzie bobasek :) Ale trzeba o tym pamiętać, takie to uroki dorosłego życia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to odczytac
mloda polozno czylo podane pod moim wynikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igamag
Dziewczyny, mam takie pytanie, moze ktoras sie zna i bedzie w stanie mi odpowiedziec. Czytalam, ze kazde tabletki antykoncepcyjne moga dzialac antyzagniezdzeniowo (tzn, ze jakims cudem dojedzie jednak do owulacji, dojdzie do polaczenie plemnika z kom. jajowa, ale zarodek nie zagniezdzi sie w macicy, jest to uznawane za dzialanie poronne tabletek). Czy ktoras ma wiedze, jakie jest prawdopodobienstwo tego, ze mimo brania tabletek dojdzie do owulacji? Czy to jest czeste zjawisko? Czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
no masz skutecznosc 99% jedna na kilka tysiecy zajdzie mimo brania tabletek...Jak dla mnie stresujace to troche, no ale co robic...Gdzie czytalam ze przy regularnym i zgodnym z ulotka braniu pigulek dojsc do zaplodnienia moze raz na 360 lat regularnego wspolzycia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igamag -- obawiam sie,ze na odpowiedz mozesz sie nie doczekac.Poniewaz ginekolodzy nie robia po kilka razy w miesiacu USG kobietom,ktore stosuja antykoncepcje hormonalna,w celu kontroli owulacji.I nikt zwiazku z tym statystyk nie prowadzi.I nie myl tabletek anty.z tabletkami wczesnoporonnymi,bo to sa dwa rozne mechanizmy dzialania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mc_miss
Mam pytanie, odnośnie tych tabletek Yasminelle. NIgdy wcześniej nie brałam takich tabletek, dopiero zaczęła. Biore już 2 tyg, w pon zaczne 3 tydz. 1-szą tab. wzięłam jak należy w pierwszy dzień okresu, i krawienie mam do tej pory ... ? Lekarz mówił mi ze takie plamienia, krawanie mogą występować ... ale jak długo jeszcze ? końca coś nie widać ... xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mc_miss
Mam pytanie, odnośnie tych tabletek Yasminelle. NIgdy wcześniej nie brałam takich tabletek, dopiero zaczęła. Biore już 2 tyg, w pon zaczne 3 tydz. 1-szą tab. wzięłam jak należy w pierwszy dzień okresu, i krawienie mam do tej pory ... ? Lekarz mówił mi ze takie plamienia, krawanie mogą występować ... ale jak długo jeszcze ? końca coś nie widać ... xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mc_miss
Mam pytanie, odnośnie tych tabletek Yasminelle. NIgdy wcześniej nie brałam takich tabletek, dopiero zaczęła. Biore już 2 tyg, w pon zaczne 3 tydz. 1-szą tab. wzięłam jak należy w pierwszy dzień okresu, i krawienie mam do tej pory ... ? Lekarz mówił mi ze takie plamienia, krawanie mogą występować ... ale jak długo jeszcze ? końca coś nie widać ... xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mc_miss
Sry, ze aż 3 razy mi powtórzyło , ale komp się coś wiucha ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mc_miss
Sry, ze aż 3 razy mi powtórzyło , ale komp się coś wiucha ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igamag
Mloda polozna - pytam o te sprawy, bo nie jestem lekarzem i nie mam wiedzy medycznej. Z roznych zrodel wiem, ze nawet przy braniu tabletek anty moze dojsc do zaplodnienia i wowczas tabletka niedopuszczajac do zagniezdzenia sie zarodka dziala poronnie (przeczytalam to w wielu miejscach nawet na ulotkach tabletek, choc fakt oni tam tego nie nazywaja dzialaniem poronnym, ale jak zwla tak zwal, wiadomo o co chodzi). Stad wlasnie moje pytanie, myslalam, ze moze sa jakies badania skutecznosci tabletek, ktore wykazuja jak czesto moze dojsc do owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igamag
Mloda polozna - ja nie jestem lekarzem, wiec nie mam wiedzy medycznej, dlatego zadaje pytania. Nawet na ulotkach tabletek pisze, ze maja one rowniez dzialanie przeciwzagniezdzeniowe, dlatego myslalam, ze moze widomo jaka jest skutecznosc tabletek - czy faktycznie nie dopuszczaja do owulacji, czy poprostu dochodzi do owulacji a one dzialaja przeciwzagniezdzeniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igamag
sorry komp sie zwiesil i napisalam 2 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bol jajnika
Od trzech dni boli mnie jajnik prawy. Zaczelo sie w nocy pobolal pare minut mocno wczoraj srednio i dzisiaj tez troche mocno...Biore Yasminelle. Czy to moze miec zwiazek? Naczytalam sie ze jajniki bola na poczatku samym ciazy. No ale u mnie mozliwosci raczj ku temu nie bylo. No bo nie wspolzylam z partnere, od kilku tyodni a kilka dni temu jednynie namietnie sie calujac lezelismy na sobie ale mielismy bielizne zalozona, wiec chyba ejakulta nie zaszkodzil nawet...Nie wiem. Do lekarza jak sie zapisze to pojde pewnie za tydzien dwa albo i dluzej jakos przez kolejki, wiec pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PSPS123456982
do asterisc przyjęłam 15 tabletek czyli zażywam je ponad dwa tygodnie, a pierwszą zabrałam w pierwszy dzień okresu. Co byś zrobiła na moim miejscu? Tabletki juz powinny działać prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PSPS123456982
Do asterisc Ja jestem przy 15 tabletce, wiec jak sądzisz czy po takim czasie mogę już kochać się bez dodatkowych zabezpieczeń? Tabletki już powinny działać, jak myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CO DO OWULACJI PODCZAS PIGUŁEK........ Niedawno czytałam akurat dość obszerną notkę na ten temat, z której wynika, iż do owulacji podczas brania pigułek dochodzi w 10% przypadków. Oczywiście bywa, że kobieta wtedy zachodzi w ciążę (ale nie musi) i wtedy albo zarodek się wszczepia i jest ciąża albo nie wszczepi się i zostanie wydalony z organizmu. Ale trzeba wiedzieć ,że pigułki hamują owulację jednak nie w 100%. Zresztą... no mam przykłady z życia, gdy okazywało się, że koleżanka nadal ma owulację mimo prawidłowego brania tabletek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igamag
do medyk - czy jest jakis sposob zeby poznac czy mimo brania tabletek mam owulacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igamag
do medyk - a czy jest jakis sposob zeby poznac czy mam owulacje mimo tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobiety, które były poddane badaniu, miały robione testy owulacyjne podczas brania tabletek. Natomiast przypadki, które znam ja: kobieta czuła np. ból jajnika [jak przy owulacji] a także zmianę konsystencji śluzu (wyglądał jak śluz owulacyjny), po wizycie u ginekologa i wykonaniu testów owulacyjnych okazało się, że ma owulację mimo brania pigułek. NATOMIAST : nie każdy śluz wyglądający na śluz owulacyjny (długi, przeźroczysty, przypominający białko kurzego jajka) musi być śluzem owulacyjnym. no znacie swoje organizmy i kiedyś nie brałyście pigułek, więc wiecie jak wyglądał Wasz cykl ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja juz widze ta psychoze,ktora teraz zapanuje na forum.Poniewaz bole w podbrzuszu,sa jak najbardziej normlana rzecza w czasie stosowania tabletek.Sluz tez zmienia swoja konsystencje,jest gesty,lepki jak owulacyjny.Bo ta konsystencja sluzu jest forma zabepieczenia.Wiec wszystkie mamy objawy owulacji.Umowmy sie.Tylko biegajac na usg mozemy sprawdzic,czy owulacja sie pojawia.Medyk,powinnas doskonalne o tym wiedziec.ze sostujac antykoncepcje hormonalna nie jestemy w stanie okreslic dni plodnych,ani tez na podstawie samych objawow podejrzewac owulacji.To,ze pamietamy jak wygladal nasz naturalny cykl nie ma nic do rzeczy.Bo on ma sie nijak do cyklu sztucznego.Stosujac hormony,zawsze bedziemy mialy objawy owulacji,oraz dolegliowsci stricte ciazowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Ale przeca tabletki maja trzy dzialania. Blokuja owulacje, uniemozliwja zagniezdzenie sie komorki oraz zageszczaja sluz utrudniajac plemnikom poruszanie. Wiec awet jak sie owulacja odblokuje to i tak mamy jeszcze dwa elementy ochronne Moze i 10% ma owlacje ale i tak tylko 1% z nich zajdzie w ciaze. Dwa nie wierze ze az taki % ma owulacje. Pacjentki moga nawet nieswiadomie lamac ulotkowe zasady brania tabletek albo klamac najzwyczajniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bol jajnika
Od czterech dni boli mnie jajnik prawy. Zaczelo sie w nocy pobolal pare minut mocno wczoraj srednio i dzisiaj tez troche mocno...Biore Yasminelle. Czy to moze miec zwiazek? Naczytalam sie ze jajniki bola na poczatku samym ciazy. No ale u mnie mozliwosci raczj ku temu nie bylo. No bo nie wspolzylam z partnere, od kilku tyodni (prawie dwa miesiace) a kilka dni temu jednynie namietnie sie calujac lezelismy na sobie ale mielismy bielizne zalozona, wiec chyba ejakulta nie zaszkodzil nawet...Nie wiem czy jest w stanie sie przedostac przez bielizne... Do lekarza jak sie zapisze to pojde pewnie za tydzien dwa albo i dluzej jakos przez kolejki, wiec pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delikatna0
Biorę Yasminelle od 1,5 roku i powiem Wam, że czuję się znakomicie. Włosy mi nie wypadają, nie przytyłam i jako środek antykoncepcyjny także mnie nie zawiódł. Także myślę, że nie ma się czego bać;) Dodam jeszcze, że wcześniej brałam właśnie Yasmin, ale bolały mnie piersi (gdzie przy Yasminelle nie było o tym w ogóle mowy,nawet na początku stosowania!). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igamag
do 101 watpliwosci - ja wiem, ze tabletki maja te 3 sposoby dzialania i ja sie nie boje, ze zajde w ciaze, mnie nurtuje wlasnie kwestia tego jak czesto dochodzi do owulacji i tabletka niszczy zaplodnony zarodek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam tu dodać, że oczywiście nie należy od razu myśleć że zmiana konsystencji śluzu oznacza owulację, bo to tak naprawdę może zbadać tylko lekarz,natomiast uważam, że taka zmiana jest jednak niepokojąca i należy sie zgłosić do lekarza . 1500 masz rację: pigułki działają wielozaporowo, tak że nawet jeśli 10% kobiet ma owulację, nie znaczy że tyleż zajdzie w ciążę. Jednakże trzeba pamiętać, że nie od razu pigułki hamują owulację, u niektórych kobiet może to potrwać cały 1 cykl [=1opakowanie tabletek] poza tym oczywiście gdy dochodzi do wpływu innych czynników na organizm jak niektóre leki (ulotka -rzecz święta) to dzialanie anty jest obniżone i może dojść do owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maartaaa
witam lekarka przepisala mi tetralysal na tradzik, przez 3 miesiace ale kazala sie dodatkowo zabezpieczac przez tylko 3 tygdonie... czy ktos moglby mi to wytlumaczyc? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ja z takim pytaniem - czy przesunięcie godziny brania tabletek w pierwszym dniu (rozpoczęcie nowego blistra) może wpłynąć na zabezpieczenie? Czytałam kiedyś w tym temacie, że zmieniać godzinę powinno się właśnie wraz z nowym blistrem i zastanawiam się, czy nie zacznę tego żałować... Z góry dziękuję dobrym duszom za odpowiedź, buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że mam na myśli przesunięcie godziny o jakieś 1,5 godziny później (do tej pory 21.30, wzięłam o 23).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×