Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miska 007

W lutym mi sie uda!!!

Polecane posty

hej dziewczyny właśnie przeglądałam stronke gerbera i zastanawiam sie co najpierw wprowadzić , czy zupke krem z marchewki, czy danie marchewka, czy zupke jarzynową, czy jakiś owoc np jabuszko... jestem aktualnie w trakcie wprowadzania soczku Maja juz wypija 60ml, tak stopniowo jej zwiększam, a wy jak myslicie co jest najlepsze, bo przeciez nie wszystko na raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Dzisiaj maly obudzil sie o 6.30, ale przespal cala noc bez pobudki. Moj Collinek ostatnio to aniolek placze tylko jak zmeczony :) Ciagle nas zaczepia po swojemu i duzo sie smieje, wyglada na szczesliwego bobaska. Nie to co wtedy, a ja juz myslalam, ze taki charakter ma, a on calkiem grzeczniutki jest. Teraz jednak przespi mi do ok 18h na dobe, wczesniej to praktycznie tylko w nocy spal. Jeden minus to, ze co godzinke idzie do lozeczka, wiec nawet sobie wyjsc nigdzie nie moge, jedynie na spacerek. Balbinko dziekuje za schemat zywienia. Powiedz mi jeszcze jedno, bo nie wiem jak to rozumiec. W piatym miesiacu to po ukonczeniu 4, czy po ukonczeniu 5? Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, gratuluję Franiu przspanej nocy, moja Maja tez dzis grzeczna , tylko jedno budzenie o 5.30, wiec i ja się wyspałam... balbinko dzieki za schemat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babeczki. Hehehehe... Jeszcze nie... Ale dzisiaj na 19 do doktora to może dobrze wymaca... Balbinka - dzięki za schematy :D Pozdrawiam i ściskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Tak sie pochwalilam moim Collinkiem, a on dzis mi znowu rozki pokazal:( Dwa razy odrzucil cycusia i wrzeszczal w nieboglosy, nie chcial sie uspokoic :( Teraz smacznie spi :) i mam nadzieje, ze to sie juz nie powtorzy. Chyba mi niedlugo pokarm calkiem zaniknie jak on tak bedzie robil. Uspokajanie jego nie pomoze, poprostu rozpacz. Balbinka kurde ja juz chcialabym mu cos dac. Nie moge sie doczekac jak maly zacznie juz takie powazne jedzonko dziumdziac. Daga a ja juz myslalam, pewna bylam doslownie. No ale nic dalej trzymam kciuki, bo to juz niedlugo. Trzymaj sie bedzie ok no i daj znaka :) Basienko nie budzi sie w nocy, ale za to spi tylko do 6.30 zamiast do 8, wiec nie wiem co lepsze. A pogopda nadal do dupy za przeproszeniem. Korzenie w domu zapuszcze i wogle zdziwaczeje. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Daga a my tu juz powoli swiętowac chciałyśmy, hehe ale w taim razie jeszcze poczekamy... Franiu moja mała zasypia ok 23 i śpi do 8 - 8.30 z przerwami na jedzonko oczywiście, powiem ci ze ja dzis miałam to samo co ty, mała odrzuciła cyca i musiałam jej robic butle bo tak wrzeszczała, ale potem na nastepne karmienie jakoś dało rade z cyca, no własnieja tez tak mysle ze skoro ona nawet nie chce possac cyca to pewnie mleko niedługo zaniknie... ja daje małej oprócz mleka jeszcze herbatki soczkek jabłkowy z dodatkiem marchwi. Franiu a ty jeszcze troszkę poczekaj jak Collinek skonczy 4 miesiące i wejdzie w 5 to juz bedziesz mogła mu dawac więcej rzeczy... zauwazyłam ze wszystkie te jedzonka zaczynają sie po 4 miesiącu i jest nawet duzy wybór, ale trzeba pamietac ze wprowadzamy jedną rzecz na raz i zaczynamy od łyżeczki albo dwóch... Franiu a Ty jakie mleko dajesz małemu... ja na początku dawalam bebiko 1 a teraz daje enfamil 1 , a dzis juz nawet zaczęłam enfamil2 lekarz powiedział ze jest lekkostrawne i najlepsze jest sie karmi jeszcze piersią, tylko cena troche niebardzo 26 zł za pusze , w porównaniu za bebiko ok 12zł...ech , ale czego sie nie robi dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Balbinko dziekuje za zdjecia Michasia to w szpitalu rzeczywiscie smutne :( Fajnie, ze Michas ma juz kolezanke hehe... Basienko moj maly dzis sie obudzil o 7 znowu, wiec chyba juz tak mu zostanie, chociaz jeszcze wiele niespodzianek na nas czeka. Dzisiaj pierwsze karmienie to Collinek zlapal normalnie cycusia i bylo ok, ale przy drugim karmieniu juz byly cyrki, ale udalo mi sie go uspokoic. Nie wiem czym to jest spowodowane,juz tak dlugo bylo ok. Chcialabym jeszcze chociaz tuci pokarmic piersia. Mowilam o tym na kontroli to mi zaczeli wymyslac, ze nosek zapchany itp. U nas ciag dalszy brzydkiej pogody, jejus wiosne mi dajcie wrrrrrrrrrrrr..... Pod koniec maja lub na poczatku czerwca wybieramy sie do Polski, troche sie obawiam podrozy z Collinkiem i wogle jak on tam bedzie sie czul, bo tutaj to on byle gdzie nie usnie. Maly bedzie mial juz pol roczku, ale pomimo to... Nie pisalam Wam, ale Collinek potrafi juz tak ladnie sie zabawkami bawic, sam zlapie, potem wlozy do buzi. Wspanialy to widok, z dnia na dzien coraz to lepiej :) Dobra smeca Wam. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babeczki. Ależ wczoraj narobiłam paniki. U lekarza diagnoza tradycyjna już - szyjka twarda, zamknieta, porodu narazie niebędzie. Nawet juz nas to niezdziwiło mówiac szczerze. Chłop się ucieszył bo dawno piwka niepił to mówi wypije sobie jedno (skoro nic się ma niedziać). Wstawił browarka do zamrażalnika, ja w tym czasie do wc a tu krew. No i panika - dzwonię do Gina, a ten na to, że pewnie po badaniu trochę plamie ale jak chce to mam na KTG do szpitala jechać. No i pojechaliśmy. Okazało się, że to krwawienie to czop sluzowy. :O. Przeżyłam szoking normalnie bo czop śluzowy zawsze mi się ze śluzem kojarzył, a nie z krwią... Skórcze też są ale na wysokości 40 więc jakby się coś działo to mamy przyjechać. Rano znowu KTG i do domciu bo nic się niezmieniło. A Pan doktor pożegnał się optymistycznym - Widzimy się za tydzień na wizycie... A na koniec miła wiadomość - młowy waży 4 kg. :D A co do napięcia - to w domciu wszyscy sa wykończeni czekaniem... Frania - współczuję szarówy za oknem. Od razu się humorek psuje. Ucałuj Collinka ode mnie po brzusiu... Co do spania porannego to może spróbuj przesunąć mu wieczorem pore snu na później (wiadomosci z gazety ;)). Podobno działa Basieńka - mała odkryła królestwo nowych smaków więc cycusiowe jedzonko przestało smakować. Synek koleżanki tez tak miał. Jak zaczął dostawać deserki i kaszki tak prawie od razu zrezygnował z cyca. Aby go troszkę oszukac ściagała mleko i dawała mu z butli (ewentualnie mógł wypić ;)) Balbinka - przystojniaczek z synka. Już łamie serca dziewczynom ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga widac synkowi sie nie spieszy na swiat, tam ma cieplutko i przyjemnie :) Ale nie martw sie, bo to juz tuz tuz, a moze nawet dzisiaj ;) Basienko zapomnialam wczesniej napisac, ze mam mleko Nutrilon z firmy Nutricia. Nie wiem czy ono tez jest w Polsce, tutaj jest bardzo popularne. Zreszta nie wielki tu wybor mieszanek. A z Nutrilonu masz wszystkie rodzaje i dla glodomorkow i standardowe i na alergie i na ulewanie itp, Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej musze zadac śmierdzące pytanie... jakie kupki robia wasze dzieci, odkąd ja wprowadziłam soczek to są takie ciemnozielone i juz nie takie rzadkie jak kiedys, moze to tez od mleka bo juz daje 2... a wasze dzieci jakie robią kupki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Basinko moj Collinek tez robi takie kupki, ja mysle, ze to od mleczka:) Dzis wreszcie pogoda joko taka, wiec spacerek przymusowy :) Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Franiu u Ciebie pogoda sie poprawiła a u nas popsuła i nici ze spaceru...a z tymi kupkami to faktycznie zmieniają sie z dnia na dzien, jutro ide do lakarza po zwolnienie to sie zaptam... dzis noc super tylko jedno budzenie o 4.30 a potem ok8, tak mi pasuje, hehe szkoda ze nie zawsze tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za cieplo to u nas tez nie jest, ale za to nie pada, wiec okazja byla isc na spacerek. Tylko maly za bardzo nie chce juz w wozku spac, wiec musialam wrocic szybciej, aby go polozyc. Basienko u nas dzis maly sie obudzil o 4 w nocy na cyusia i potem spal do 8 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franiu wiec miałysmy dzis pobudki w podobnych godzinach , hehe, Moja mała tez nie chce juz tak dużo spac na dworzu, całe szczescie ze nie pacze... np na 2h spacer śpi 30 min....ale lubi spacerki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Moja Misia niestety jest taka towarzyska iz cieżko mi tu do Was dotrzeć :-( Wychodząc na spacer przez 2 godz. śpi a potem w domu nie mam spokoju wiec cieżko mi nawet posprzatać nie mówiąc ze gotowanie trwa ze 2 godziny a na internet juz nie ma mowy :-( Chyba musze sie jakos inaczej zorganizować :-p ale nie myslcie sobie ze o Was zapomniałam ;-) Kurcze widze ze Wy juz jedzonko dzieciaczkom dajecie :-O Dziekuje również za zdjecia - jak zwykle cudne ;-) Przesyłam Wam moją córe ;-) Musze zaczać mysleć o jakiejś diecie i ćwiczonkach bo wiosna sie zbliza a ja nadal mam nadmiar sadełka :-( Daga ciesze się ze wszystko ok ;-) ciesz się ostatnimi dniami wolnosci :-p :-D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam babeczki :) Balbinko u nas za to piekniusio na dworze sie zrobilo. Zaliczylismy 2h spacerek, wiec Collinek szczesliwy i mamusia tez :) Teraz wykapalam malego i poszedl spac. Kapie go wczesniej, bo on szybko chodzi na noc spac tak kolo 18 przewaznie, a nie chce go meczyc jeszcze kapiela. Basienko moj Collinek dzis sie o 3 obudzil, nie wiem co mu sie stalo, bo glodny nie byl. Pocycal tylko tronke:) Potem obudzil sie o 6.30 i zaczal sobie rozmawiac, specjalnie nie bralismy go z lozeczka i tak sobie gadulal do godziny 7.30 potem zaczal juz wolac o cycusia. Metoda a ja juz myslalam, ze zapomnialas o nas ;) Juz nawet smiesznych maili nie dostaje od Ciebie ;) Rozmumiem Cie, fajnie, ze Misia taka towarzyska :) Masz moze jej nowe zdjecia? Juz jej tak dlugo nie widzialam. Ciekawe jak Shenen, Iloneczek, Lola, Misia no i nasza Daga, ktora pewnie juz mamusia jest :) Ps. Szkoda, ze tu takie pustki :( Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki. Jeszcze nie... Skończylismy dziś 41 tc i młody chyba chce do 18 zostac w środeczku. Balbinka, Frania 0 dzięki za zdjęcia. Zawsze wspólnie z małżem je ogladamy i wprost niemoge uwierzyć, że te wasze pociechy juz takie duże. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daga a ty jeszcze nie śpisz, hehe nieżle sie trzymasz musze przyznac i maluszek też... wie co robi w brzuszku miło i ciepło, hehe... tylko ze my juz nie mozemy sie doczekac kolejnego maleństwa... buziczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udało mi sie małą uspać :-D a ze pogoda do duszy to moge troszke nadgonić zaległosci na forum ;-) Przesłałam zdjecia ;-) DAGA trzymaj sie bedzie dobrze ;-) jeszcze sie maleństwem nacieszysz ;-) Trzymam kciuki zeby poszło jak po maśle ;-) Powiedzcie mi kiedy dostałyscie okres bo ja do tej pory nic :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BALBINKO chyba tak bede musiała zrobić jak mówisz ;-) tylko ciężko sie z męzem dogadać ;-) Moja Misia to poprostu aniołek (tylko zebym nie zapeszyła :-p) po kąpaniu idzie spać i przesypia 5 godzin a pózniej budzi sie co 3 godziny i tak do 6,30 Pom mnie ma poranne wstawanie :-D ale wole to niz meczyć sie w nocy ;-) oooo... juz sie obudziła :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Weekend mamy hurra!! Mezu niestety w pracy, wiec my z Collinkiem znowu sami. Maly sobie smacznie spi a ja korzystam z okazji ;) Collinek dzisiaj znowu sie o 3 w nocy obudzil i o 6.30 a potem sobie gaworzyl do 7.30:) Metoda co do okresu to ja dostalam po dwoch miesiacach od porodu. Nie martw sie jak karmisz tylko piersia to mozesz nawet pol roku nie miec. A mnie ten okres cos dziwnie wystepuje. Bo biore tabsy a juz drugi miesiac dostaje okres jeszcze w trakcie brania pigulek cos nie uflam tym tabletom Ja w poniedzialek ide z malym do lekarza, bo od jakiegos czasu na policzkach szyji i na raczkach ma jakas wysypke. Skora w tym miejscu jest bardzo szorstka i widac takie zolte grudki. Oby to zadna alergia. Pytalam lekarza kilka razy na kontroli. Kazali smarowac, ale to guwno pomaga za przeproszeniem. Jutro nie wyjde z tego gabinetu dopoki mi nie pomoze, a jak sama nie wiem to niech mnie gdzies skieruje, gdzie lekarze madrzejsi sa. Ponioslo mnie zdziebko. Metoda ja tez sie juz nie moge doczekac, aby zobaczyc Twoja Misie. Nie wiem, czy zdjecia dostalam, bo dawno juz nie siedzialam u gory na kompie. Daga kochana juz niedlugo. Teraz bede czekac zanimi powiem cos w stylu \"a Daga to pewnie juz mama jest\" Trzymam kciukasy!!!!!!!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbinko dziekuje za zdjecia Michasia, fajny z niego bobasek, przeslodziutki ;) i widac, ze mu jabluszko smakowalo :) Nie moge uwierzyc, ze on bedzie juz mial pol roczku ;) Metoda Misia przesliczna panienka :) Wiesz moze ile wazy, bo ona dzien mlodsza od mojego Collinka jest, wiec porownalabym sobie ;) Dziewczyny uwielbiam ogladac zdjecia Waszych pociech, wiec przesylajcie jesli tylko macie ochote. Pozdrawiam i zycze milego weekendu 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja rózwnież dziękuje za zdjęcia.... też uwielbiam je oglądać, zapisuje w specjalnm folderze i odlądam jak sie zmieniają... buziaki dla wszystkich , jutro napisze wiecej a teraz ide spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie uwierzycie MAJA SPAŁA CAŁĄ NOC OD 21 DO 8 RANO dla mnie to po prostu szok bo myslałąm ze to sie nigdy nie stanie. hehe a tu prosze... jestem pewna ze to dlatego ze juz włsciwie karmi ją tylko butlą i sie po prostu bardziej najada... cycuś był gotowy na noc, ale nie skorzystała , hehe buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) My juz w domku po wizycie u lekarza :) Dostalismy tlusta masc i olejek do kapieli. Collin ma egzeme , moj maz ma straszna alergie na pylki i podobno ta alergia, egzema i jeszcze astma pochodza z tej samej rodziny. Pani doktor mowila rowniez, ze jedzenie nie ma wplywu na te egzeme. Powiedziala, ze najlepsza w takim wypadku bylaby masc na sterydach, ale nie zapisuje tego malutkim dzieciom, wiec dostalismy inna tlusta masc. Mnie sie cos zdaje, ze to jest cos takiego jak u nas to AZS, oni tu wszystko na skurze nazywaja egzema. MAly powinnien z tego wyrosnac. Mam nadzieje, ze to cos pomoze. A jeszcze zmienilam sobie tabletki anty, bo wczoraj wzielam ostatnia table w tym cyklu, a juz od srody miesiaczkuje. Teraz mam takie, ktore sie bierze bez przerwy. Niewiem zobaczymy jak mi beda sluzyc. Basienko do Ciebie pytanko, bo Balbince juz je zadalam ;) Czy Maja juz siedzi? Pytam, bo moj maly strasznie garnie sie do siedzenia. Jak go posadze to jest szczesliwy, nie wiem czy powinnam mu na to pozwalac? Tak samo jest z nozkami. Jak jest u kogos z nas na kolanach to tak wyprostuje nogi i trzyma je szczywno jakby chcial wstac, troche dziwnie to wyglada u takiego malenstwa. Nie wiem, czy to sa prawidlowe odruchy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franiu własnie mam ten sam problem co ty :-D Moja Misia tez chetna siedzieć i to pionowo bo jak ja sadzam na kolanch tak zeby sie o mnie oparła to jej zle i tez by chetnie po chwili wstala a jak lezy i sia ją za rączki chwyci to sie dzwiga do siedzenia a jaka wtedy szczęśliwa :-D Często jednak tak nie robie bo sie boje o jej kręgosłup ;-) noi sama nie wiem czy to dobry pomysł czy tez czekać aż sama zacznie siedzieć ?! Dziś mi coś goraczkuje dałam juz jej drugi czopek i czekam co bedzie dalej :-( mam nadzieje ze to nic powaznego i ze zaraz przejdzie :-( U mnie jest paskudnie do tego pada :-( Dziękuje tez za odpowiedz na moje pytanie ;-) Dalej ja karmie wiec pewno dlatego okresu brak ... z reszta musze w koncu do tego lekarza dotrzec :-p BASIENKO Ty szczęściaro :-D Musze zmykać bo sie obudziła ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basienko gratulacje przespanej nocy, oby juz tak zostalo. U mnie bylo tak dwa razy a teraz znowu wstajemy, ale tylko raz ok 4, wiec nie jest zle. A teraz Collinek spi juz od 2 h i zastanawiam sie czy go obudzic, czy czekac az sie sam obudzi. Czyli Basienko juz calkowicie przeszlas na butle? Dajesz juz cos dodatkowo? O wilku mowa, moj urwisek mnie juz wola, ide szykowac cycusia ;) Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Jesli chodzi o siedzenie to raczej niejest wskazane - pytałam sie rehabilitantów i jednak za wczesnie, nawet nie powinno sie tak sadzac dzidziusia na klolankach, bo to straszne obciążenie dla kręgosłupa, no ale niestaty niema takiej możliwości zebym jej nie brala na klana bo ona juz chce patrzec na świat a nie na sufit... wiec nie za duzo ale troche mozna.... Maja sama jeszcze nie siedzi, czasem jak juz sie zmęczy to sie napisna i wtedy prostuje nogi to znak ze juz ma dosyc siedzenia i trzeba ją troche ponosić, hehe... Franiu no jeszcze czasem cycem nakarmie bo jednak zbiera sie to mleko, anim całkowicie zaniknie to troche trwa... na ogół w nocy ja karmie a w dzien butla... wprowadziłam juz soczek i teraz bede wprowadzac zupke, lekarz powiedział ze po 2 tyg wprowadzania zupki nalezy dokładac do niej żółtko... Zrzygnowałam z piersi bo wracam m juz od po świetach do pracy, a tak wogóle to założyłam sobie ze bede karmic 6 miesiący, a karmie 5 wiec i tak nie jest źle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basienko pewnie, ze nie jest zle ;) Ja tez zalozylam, ze bede karmic do 6 miesiaca, ale bede szczesliwa jesli sie do 5 chociaz uda. Jaki rozmiar ciuszkow nosza Wasze dzieci? Ja dzis kupilam Collinkowi takie fajne spodnie w kratke i do tego bluzke w rozmiarze 74 i te rzeczy praktycznie maly moze nosic. Na metce jest napisane 9-12miesiecy. Ja niewiem jak oni te rozmiary robia. Niedlugo bede musiala dla niego ciuszki w oddziale dla starszych dzieci szukac, a nie dla niemowlakow:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny Maja ma zatwardzenie co robić??? męczy sie strsznie , napina i płacze... jjjjjjak zrobiła kupke było juz lepiej, ale kupka zielona i twarda , pod koniec nieco rzadsza... nie wiem od czego to daje jej tylko mleko enfamil2 , herbatkęi soczek... wkurzam sie ze nie wiem jak jej pomóc, masuje jej brzuszek i jakos poszło... moze zmienic to mleko, kurde sama nie wiem, a moze to od temperatury mleczka , bo ona tak dziumdzia ze pod koniec to juz zimne pije... jak myslicie , co mi poradzicie... lekarz powiedział ze to mleko jet najlepsze, lekkostrawne , wiec juz sama nie wiem... ja kupuje juz 74 rozmiar, chociaz takjak Balbinka mói Maja mieści sie jeszcze w bluzeczki 62... dziwne te rozmiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×