Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniula84

Termin Listopad 2007

Polecane posty

Gość Asik84
Hmm ostatnio to było właśnie powodem przepisania Dopegytu. Zadzwonić... Ja chodzę do szpitala, bezpłatnie. Nie ma tu mowy o dawaniu telefonu czy indywidualnych wizytach. "Jak się coś dzieje, to proszę na izbę". Nie myślcie, że to ze skąpstwa. Po prostu na początku ciąży nie mieliśmy kasy na prywatnego gina, szczególnie, że każde badanie trzeba było opłacić (morf + mocz np. 100zł). Teraz mąż ma lepszą pracę, ale stwierdziliśmy, że już pochodzę do tego lekarza do końca ciąży, lepiej tak niż zmieniać na nowego w połowie ciąży. Ciśnienie mierzyłam właśnie 110/60 ale za to tętno 108. To ciśnieniomierz nadgarstkowy, jakiś do dupy. Ponoć tętno prawidłowe jest w ciąży do 100. Jak mi mierzyła położna w szpitalu to było ciśnienie 145/100. Jak do rana mi nie przejdzie to jadę do szpitala. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik kochana ja Cie doskonale rozumie co do lekarza. Idz jutro lepiej na wizyte i skontroluj to.Ja jutro tez dzwonie do mojej gin,bo od poniedzialku jakos gorzej sie czuje.Mam ciut wyzsze cisnienie i zaczelam sie bac ze to tez moze byc to zatrucie ciazowe. Nie przekracza ono w prawdzie tej gornej granicy podwyzszonego cisnienia,ale przez cala ciaze mialam w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MALUTEK
Hej! A ja dzisiaj dalam sobie troche w kosc.Wymyslilam ze rozmroze zamrazalnik.Nie bylo by to takie trudne gdybym go poprostu wylaczyla i czekala az lod sie roztopi,ale wtedy rozmarzlo by mi jedzenie.Wiec kulam ten lod jak zwariowana,a bylo go naprawde duuuzo.Wdodatku zamrazalnik jest na dole lodowki wiec musialam to robic na kleczkach...Potem trzeba bylo pojechac po zakupy,wiadomo ciezkie siaty...Normalnie dziwie sie ze po tym nie urodzilam.Jak wrocilam do domu to padlam na lozko i ruszyc palcem juz mi sie nie chcialo,ale przeciez trzeba bylo zrobic nalesniki...Na szczescie juz pojutrze bedzie moja mama i mam nadzieje ze wtedy odpoczne. U nas nie bylo Swieta Zmarlych,tu w Irlandii nie obchodza...Za to wczoraj bylo Haloowen i synek nazbieral sobie po sasiadach slodyczy.Na koniec polozyl sie z nimi na lozko i zaczal konsumowac pokolei jak leci,az wkoncu zasnal z buzia brudna w czekoladzie...Mowie wam te dzieciaki to tak potrafia rozbroic czasem. Ktoras z was pytala czy aby nie za duzo przytyla.A co ja mam powiedziec?Jestem 21 kg na plusie...Ale slyszalam ze te co nie za duzo wazyly przed ciaza,powinny wiecej przybrac w ciazy.A te pulchniejsze odwrotnie.Zreszta jak juz pisala beti ze malo co jej zostalo do zrzucenia,wiec nie martwie sie tym zbytnio.Mam zamiar wziac sie za siebie juz po wszystkim i to z wielka przyjemnoscia. Koncze bo padam...Milej nocki!Pa pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IVA25
Poczytalam Was troszeczke ale padam ze zmeczenia i napisze cosik jutro. milej nocki ps jak mi sie marzy noc calutka przespana,bez wstawania na siusiu 2x ,popijanie mleka na zgage i boli :brzucha,bioder,kosci lonowej,pachwin,nog... JA JUZ CHCE BYC PO !!! dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IVA jak ja Cie doskonale rozumie z tymi nieprzespanymi nocami... Jeszcze teraz malenstwo ulozylo mi sie gdzies pod zebrami,az mi ciezko oddychac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Noc jakaś nieszczególna, nie mogłam spać i budziłam się co godzinę. Wczoraj z M posprzatalismy domek, aż miło popatrzeć:D Dziś już tylko zostało nam ugotować obiadek (M mi we wszystkim pomaga, pewnie boi się, że mogę urodzić w każdej chwili). Jutro pewnie mnie nie będzie bo musimy jechać i dokupić rzeczy do zamontowania w domu typu półki, drewniany regalik itp. żeby juz było przed urodzeniem Natalki wszystko dopięte na ostatni guzik. Pozostanie nam jeszcze przegląd i wymiana opon w samochodzie i to by było na tyle;) Natalka moze się rodzić, tak bardzo na nią czekamy!!!! Ja mam takie przeświadczenie, że ze wszystkim sobie poradzę, że nigdy nie najdzie mnie chwila zwątpienia i zmęczenia, że tak długo czekałam na tą istotkę, że nic nie jest mi straszne. Nie boje się porodu, czekam na ten dzień z niecierpliwością! Nie mogę sie doczekać kiedy wreszcie przytulę moją córeczkę. Kamilok pewnie bardzo się cieszysz na przyjazd do Polski:) Agnieszko faktycznie brzuszek ci rośnie, ale to dobrze! Znaczy, że dzidzia sobie również rośnie:) Bebolku biedactwo, faktycznie dają ci się we znaki te skurcze. Ale już niedługo, trzymaj się! Asik moim zdaniem powinnaś jak najszybciej wybrać się do lekarza, taki rzeczy nie można lekceważyć i lepiej dmuchać na zimne. Koniecznie napisz co powiedział lekarz. Andzia jeśli ciśnienie idzie w górę również trzeba poinformować lekarza. Ja w ogóle uważam, że lepiej iść i żeby się okazało, że to nic takiego nic czekać. Trzymajcie sie kobitki i napiszcie co i jak. Malutek faktycznie dałaś sobie w kość! Ale dzidzi najwyraźniej się podobało:) Ja jak wczoraj sprzątałam to Natalka spała, za to jak już sie położyłam zaczęła tak brykać, że cały brzuch mi skakał! Dziewczynki pozdrawiam wszystkie serdecznie🌻 Jak jeszcze któraś by miała jakąś radę na te moje hemoroidy to byłabym wdzięczna. Pa, pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry kochane :) ja dopiero teraz mam minutke by zobaczyc co u was słychać bo własnie udało mi się położyć mała. Niestety moje dni i noce na razie polegają albo na karmieniu małej albo odciąganiu pokarmu. Jestem zmeczona potwornie ale od dziś mój mąż ma urlop to mam nadzieje że choc na chwilke uda mi się w dzień zdrzemnąć bo niestety noce nie przespane. Ale to nie najwazniejsze jak patrze na takie maleństwo to nie ważne zmęczenie i ból pleców. A jak się usmiechie to cały ból ulega rekompensacie. Buniu dziekuje ślicznie twoja kruszynka też będzie śliczna 🌼 🌼 ❤️ Sylka powiem Ci ze nasza Ola jak się urodziła t miałam wrazenie ze ma straszne ciemne włosy ale z dnia na dzien wydaje mi się że jaśnieją. Chociaz to odziedziczy po mnie b tak to wykapany tata, nawet palce u stóp ma po nim bo sa lekko zakrzywione w prawo. Wzetko na wage z usg nie patrz bo jak bylam w szpitalu w 35 tyg to mówili mi ze mała już wazy 3 kg a tu okazało się ze przy porodzie tyle ważyla. Wróżyli mi, że jak ciążę donosze to będzie ważyć ok. 4 kg, waga z usg może się mylić aż o 30% to duzo. Basik twój synek jest sliczny, jaki kochany a laki ładny uśmiech oj chyba będzie zalotnikiem :D bardzo podobny do Ciebie 🌼 🌼 przykro mi z powodu rozstępów mi na szczęscie udało się ich uniknąć, nawilżaj sobie mocno skóre a po porodzie coś się na nie poradzi. Beti co do karmienia to mam podobnie, mała pije prawie ty;lko z butli. Ale zawsze wczesniej podaje jej a chwilke piers by potem całkowicie mi jej nie orzucała. Ola zassie się tylko raz potem zaraz puści brodawke a drugi raz już nie chwyci. Brodawki też mam fajne, ale ona strasznie się deneruje i wierzga raczkami i nie ma szans by uchwycila, dlatego zmuszona jestem na butle. Ale połozna powiedziala mi żebym na razie się nie martwila, że mala nie będzie chciala piersi, u wcześniaków podobno to normalne, przy ssaniu bardzo się meczą. Jedyne co ci poradze to nie dawaj sztucznego szkoda twojego mleka ma najcenniejsze wartości. Odciągaj i dawaj butle. No a propo butli podobno sa buteli z membrana gdzie dzieci musza ssac aby piły, jak ja gdzies znajde powiem Ci z jakiej firmy. U mnie z pokarmem gorzej jak odciągam to ponad godzine wyciągnę tylko 20 ml nie pomagaja ani ciepłe okłady ani masaże. Ale wierze że się to zmieni. Mam nadzieje, że u ciebie też trzymam mocno kciuki 🌼 🌼 🌼 to super, ze maleństwa śpia i przy kapieli grzeczne. Moja gwiazdorka ćwiczy płuca placząc i w ogóle nie spi. Jak zaśnie to max 30 min. jeśli chodzi o pępuszek to mój już prawie odpada smaruje go bardzo często ok. 8 razy dziennie. Podziwiam cie że jestes wstanie ugotować przy dwójce dzieciaków, ja niestety nie, moja tak daje popalić ze jak max mam 3 godz snu za cały dzien to jest super. A nie mówie o obiedzie niestety mąż musi sam sobie coś robić. Też nie mamy nikogo do pomocy :(. Powiem ci kochana, że ja jak byłam w ciązy nie wyobrazałam sobie jak będę przewijac karmić, że będę cie bała brac na rece. Ale jak kobieta urodzi to od razu jakis instynkt ma ze wszystko potrafi. Jak wychodziłyśmy ze szpitala Ola wazyła 2600 też straszna drobinka ae jakos nie balam się jej wziasc przytulić. Beti mam pytanie czy twoim maleństwom, też się po jedzeniu nie odbija? Misiaki trzymaj się kochana, zobaczymy co ci powie ginka. Trzymaj się 🌼 🌼 Mimi biedna jestes z tym puchnieciem, leż jak najdłużej i nózki do góry. 🌼 🌼 Mała nadal je mało ale cieszy nie to że zaczela kupki robic czasem sa 3 dziennie :D nigdy bym nie pomyślała, że będę się tak cieszyć z mega smierdzących kupek :D na hemoroidy niestety nic nie poradze, moja siostra tez je miała wiem ze miała jakąś maść a potem robila Sabie tez takie parówki bodajże z kory dębu zawsze wieczorem po kapaniu. Siadała na garnku z tymi ziołami i ta para coś jej tam pomagała. Musiałabyś zapytać gdzieś w zielarskim. Agnieszko mi tez całą ciąze dokuczałkregosłup, na początku lędźwia a potem cały. Niech ci ten twój chłop masuje jak najwięcej. Po porodzie czasem wydaje mi się ze jeszcze bardziej boli, bo nie mogę usiąść nomalnie przez krocze i nie opieram się i jak karmie mała to się strasznie pochylam a ona tak je ok. 2 godz bo nie chce ssac i co chwile woła. Bebolku po twoich objawach widze, że już niedługo będziesz miała swoja pocieche. Trzymaj się będzie dobrze 🌼 ❤️ 🌼 Dziewczyny czytam was i widze, że już worek powoli się rozsypuje. Niedługo zaczna się porody patrzac na wasze objawy, ale super :D nie mogę się doczekać, aż wszystkie będziemy mieć swoje pociechy. :D :D Dziewczyny co do wagi to się nie przejmujcie od razu po porodzie mase się zrzuci. Ja przed ciążą ważylam 53 kg jak jechałam do szpitala był 62,5 a teraz już 54. tylko, że teraz mam wiekszy apetyt niż w ciązy i jem więcej. Obym nie miała tak jak bratowa mojego męża przy karmieniu przytyła dość duzo :( Zmykam do mojego skarba bo już przypomina o sobie. Miłego dnia kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka27H
Witam, wstałam, ale obudzona będę i rzeska około południa. Fajnie tak poczytać rady asiorka i beti, mam całą parą:-), już widzę co będzie się działo na naszym topiku jak mam będzie przybywać. Co do kilogramów to dziewczyny nie martwcie się teraz, moja siostra była na plusie 18 kg a po porodzie zrzuciła 22 kg bez rzadnej diety. Pozniej trzeba tylko uważać jak się karmi piersią, aby się nie roztyć, bo podobno apetyt dopisuję, a podobnie jak w ciąży należy jeść dla dwóch a nie za dwóch:-D. Dobrze, że wczoraj darowałam sobie cmentarz w godzinach ceremonialnych, wieczorkiem z moim mężem byliśmy u rodziców i oczywiście babcia mnie poinformowała, że wszyscy o mnie pytali, co urodziłam? A my przecież ciągle razem:-). Tak asiorek pisał o tym spaniu, że ma mało czasu. Ja nie mogę doczekać się jak już urodzę pospania sobie na brzuszku. Zawsze w tej pozycji spałam i gdy brzuszek był już pokazny ciężko było mi się wyspać na boczku. Teraz też nie najlepiej śpię, ale pod koniec ciąży to już normalne. Brzuszek mam nadal w miarę wysoko i ciężko mi się oddycha, czasami boję się, czy będę umiała oddychać przy porodzie. Nie chodziłam do rzadnej szkoły rodzenia ale mam nadzieję, że natura tak to wymysliła, iż jak przyjdzie co do czego to będę wiedziała co robić. Naśmiałam się wczoraj u siostry, jej mały który ma 1,5 roku jak zobaczył mój brzusio i otrzymał od mamy informację, że tam dzidzia siedzi nie chciał się od nas odkleić:-D. Odsłaniał go i głaskał mówiąć "aja" i znowu zasłaniał. Tak pół godziny. Wszyscy mieli niezły ubaw:-). Mój mężulek też zawsze tak z boku był i niereagował na dzieciaczki, a wczoraj bawił się z małym i śmiał z jego różnych zachowań. Chyba instynkt przyszłego ojca. Siostra się śmieję, że synek pierwsze słowo jakie wypowiedział to było mama, a drugie hallo. Dzieci strasznie ciągną do komórek. Ale się rozpisałam, zajrze pozniej co u was, pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wam! Melduję się dnia dzisiejszego 2 listopda... Asiorek jak dobrze że znalazłas chwilę by popisać, moja szwagierka, która urodziłam ma tego czasu aż za dużo. Jak tak patrze, to jej mała przesypia prawie całe dnie, je i śpi i tak w kółko, więc ucieszyłam się, że tyle roboty nie ma przy takim małym dziecku. Ale nie wiem chyba każde dziecko jest inne, widpcznie ma szczęście, mała prawie nie płacze i jest grzeczna. Ja mam jutro kolejne KTG zobaczymy co wykaże. Bebolku trzymaj się! Chyba jestes następna w kolejce do tabelki mamuś :) powodzenia! Ja to myśle że przenoszę, bo coś mało mi pomagają te wszystkie metody przyspieszające poród Ok, pozdrawiam papa miłego dnia MAMUNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Asiorku, dziekuję za fotki, Ola jest słodziutka 🌻 Nie mogę sie doczekać nowych zdjęć. Franiu, dziękuję za przekazanie wiadomości ❤️ i przepraszam, że nie odpisałam na ostatniego smsa ale zwyczajnie padł mi telefon. Ja jestem cała, ciągle (Cordafen odstawiony tydzień temu i niby od tygodnia miałam być rozpakowana...). Na wtorkowej wizycie okazało się że jest rozwarcie na 2 palce \"To się już rodzi, pani Agnieszko\" a na usg zaniepokoiło gina słabsze tętno małej i wysłał mnie do szpitala. W szpitalu ktg wieczorem - ok, rano w sumie też a w domu bardzo chora Maja... Ma jakąś nadczynność oskrzeli, bardzo się dusi, bierze wziewne sterydy, antybiotyk...Wypisałam sie ze szpitala na własne żądanie. Jestem umówiona na poniedziałek rano na badanie i zobaczymy co dalej. Gdybym się nie wypisała wypuściliby mnie dopiero we wtorek! Przecież ja bym tam umarła wiedząc jak tutaj męczy sie moje dziecko! W dodatku moja mama też zachorowała :( (zajmowała sie Mają), mnie od wczoraj bardzo boli gardło i męczy kaszel ale staram sie nie dawać, płukanie pomaga. Ogólnie jest wielka kiszka :( Chciałabym żeby Maja w końcu wyzdrowiała :( Gdybyście widziały jak ona sie męczy....Lekarka chciała ją wysłać do szpitala ale tam musiałaby być sama:(((( Koszmar jakiś. W dodatku mój teść wczoraj miał stłuczkę, ponoć wina było ich obu ale dogadali sie, podpisali jakieś oświadczenia, ok. Niedawno był facet, który powiedział że jest mechanikiem i teść miał do niego rano dzwonić i co? A skad ja mam wiedzieć co jak sie z nim nie widziałam, on tutaj nie mieszka. Facet poprosił o numer tel. zadzwoniłam do teścia ale nie odbierał ani w domu ani komórki więc dałam temu \"mechanikowi\" telefon ...Wziął karteczkę, odszedł od furtki i zaczął sie wydzierać \"S....syn, roz....bał mi samochód k...tas, k...wa\" itp itd, teraz teść będzie miał do mnie pretensje itd , pół biedy jak opn, jak wmiesza sie w to jego żona to,,,,hohoho Mam juz tego wszystkiego DOŚĆ! Mam nadzieję że Wy macie się lepiej, tego Wam życzę. Trzymajcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK-------WIEK-----OST@------T.PORODU----TC-----KG----- -PLE C/IMIE-------MIASTO Migotka------21------25.01------1.11--------39------+10- ---Alexander----Szwecja Bebolek20----21------26.01------2.11---------40-------+5 -----niespodzianka--Kilcock Fufcia-------29-------25.01-----25.10/3.11---39------+18 ----synek--------------Siedlce Bunia_77------30-------27.01------26.10/3.11----39------ +10----Dominik-----Cork Carlaa------30-------01.02-------04.11/8.11--38------+10 ----synalek------MülheimR Malutek-----25-------27.01------03.11--------39------+21 ----Aleksandra---Cork Brzuchacz---29-------28.01------04.11--------39------+21 ----Szymon?------------ Edzia87-----20-------30.01------05.11--------40-------+1 2-----Kevin---------Polska Shenen-----31-------05.02-----5/11.11-------39-------+10 ,5------Magdalena---Chełm Wzetka-----31-------31.01------07.11--------40-------+12 ----Wiktoria-----Rzeszów Martulka82D-25------31.01------07.11--------34------+11- ----Elias--------------Essen Sylka27H----27------01.02------08.11---------39------+13 ---Ola----------------Wolsztyn IVA25-------25-------4.02------11.11----------38------+1 5-----Marcel-------Toruń Konkaa------24-------26.01-----15.11---------37------+14 -----Agatka------Calw Kamelle-----25-------9.02-------16.11---------39------+9,5 ---JoshuaJonathan--Wuppertal Basik74-----32-------21.02------19.11.---------36-----+1 2--Karolinka----Katowice Aneta312---32-------12.02------19.11----------33-----+ 8-----Oliwka i Julcia--Chełm Ilonka32----32-------15.02------21.11----------35-----+1 5----Filipek-------Bielsko-Biala Elizka77----30-------15.02------22.11----------30-----+1 0-----Natalka-------Szczecin Andzia------23-------15.02------22.11----------37-----+1 3---dziewczynka--Gdansk Misiaki-----32-------27.02------15/22.11-------36-----+2 1-----Natka i Alk--Szczecin Kamilok26--26-------11.02------24.11----------37-----+6- -----Emilia-------Hamm Mimi1981---26-------20.02------27.11----------36----+14- ----Natalia------Warszawa Asik84-----23--------20.02-------27.11----------36----+1 5-----Tytus------Wałbrzych Frania23---23-------23.02------30.11-----------35----+11 ---synek/Collin-------Oosterhout Aneta_71--36-------23.02------30.11-----------35-----+11 -----Amelia------Warszawa TABELKA MAMUŚ NICK-----T.PORODU------DATA PORODU----IMIĘ-------Waga------Długość Beti26----24.11------------23.10--------Kacperek----2660 g-----52cm ------------------------------------------Natalka------2 270g--------49cm Amelka77---22.10/6.11-------? --------Alan------4200g---------58cm Asiorek2------04.11---------25.10-----Aleksandra----2900 -----55cm Czesc dziewczyny! Melduje,ze my jeszcze w duecie.dzisiaj zaczyna sie 39 tydzien ciazy,nadal mam rewelacje zoladkowe i juz sama nie wiem co mam o tym myslec? udanego weekendu!sciskam mamusie i brzuszki!oczywiscie dla maluszkow,bedacych juz \"po tej stronie\" przesylam buziaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiorek poniżej podaję ci link do stronki firmy Medela. Tą firmę polecano nam w szkole rodzenia i są tam akcesoria zastępcze do karmienia dzieci zanim przyzwyczają się do cyca. Położna mówiła nam żeby pod żadnym pozorem nie dawać dziecku butli bo jak się przyzwyczai do smoczka to piersi już ssać nie będzie. http://www.intertom.com.pl/frameset_still.html A na stronie fundacji rodzić po ludzku poszukaj informacji na temat poradni laktacyjnej w swoim mieście. Możesz się do nich zgłaszać i na pewno ci pomogą - nauczą przystawiać i w ogóle. http://www.rodzicpoludzku.pl/szukaj.html Mam nadzieję że choć troszkę mogłam ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki Ja sie tylko melduje, że żyje i uciekm. Kurcze lewdo chodze i wszystko mnie boli. Asiorku gratulacje :) i buziaki dla Oli ;) NICK-------WIEK-----OST@------T.PORODU----TC-----KG----- -PLE C/IMIE-------MIASTO Migotka------21------25.01------1.11--------39------+10- ---Alexander----Szwecja Bebolek20----21------26.01------2.11---------40-------+5 -----niespodzianka--Kilcock Fufcia-------29-------25.01-----25.10/3.11---39------+18 ----synek--------------Siedlce Bunia_77------30-------27.01------26.10/3.11----39------ +10----Dominik-----Cork Carlaa------30-------01.02-------04.11/8.11--38------+10 ----synalek------MülheimR Malutek-----25-------27.01------03.11--------39------+21 ----Aleksandra---Cork Brzuchacz---29-------28.01------04.11--------40------+21 ----Szymon?------------ Edzia87-----20-------30.01------05.11--------40-------+1 2-----Kevin---------Polska Shenen-----31-------05.02-----5/11.11-------39-------+10 ,5------Magdalena---Chełm Wzetka-----31-------31.01------07.11--------40-------+12 ----Wiktoria-----Rzeszów Martulka82D-25------31.01------07.11--------34------+11- ----Elias--------------Essen Sylka27H----27------01.02------08.11---------39------+13 ---Ola----------------Wolsztyn IVA25-------25-------4.02------11.11----------38------+1 5-----Marcel-------Toruń Konkaa------24-------26.01-----15.11---------37------+14 -----Agatka------Calw Kamelle-----25-------9.02-------16.11---------39------+9 ,5 ---JoshuaJonathan--Wuppertal Basik74-----32-------21.02------19.11.---------36-----+1 2--Karolinka----Katowice Aneta312---32-------12.02------19.11----------33-----+ 8-----Oliwka i Julcia--Chełm Ilonka32----32-------15.02------21.11----------35-----+1 5----Filipek-------Bielsko-Biala Elizka77----30-------15.02------22.11----------30-----+1 0-----Natalka-------Szczecin Andzia------23-------15.02------22.11----------37-----+1 3---dziewczynka--Gdansk Misiaki-----32-------27.02------15/22.11-------36-----+2 1-----Natka i Alk--Szczecin Kamilok26--26-------11.02------24.11----------37-----+6- -----Emilia-------Hamm Mimi1981---26-------20.02------27.11----------36----+14- ----Natalia------Warszawa Asik84-----23--------20.02-------27.11----------36----+1 5-----Tytus------Wałbrzych Frania23---23-------23.02------30.11-----------35----+11 ---synek/Collin-------Oosterhout Aneta_71--36-------23.02------30.11-----------35-----+11 -----Amelia------Warszawa TABELKA MAMUŚ NICK-----T.PORODU------DATA PORODU----IMIĘ-------Waga------Długość Beti26----24.11------------23.10--------Kacperek----2660 g-----52cm ------------------------------------------Natalka------2 270g--------49cm Amelka77---22.10/6.11-------? --------Alan------4200g---------58cm Asiorek2------04.11---------25.10-----Aleksandra----2900 -----55cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik84
Czołem :) Ja po przespanej nocy, śniadaniu i drzemce. Głowa mnie nie boli, wszystko ok. Na izbę przyjęć nie jechałam, a lekarz przyjmuje tylko we wtorki, środy. Dzwoniłam do znajomej położnej, mówiła, że to bywa różnie, czasem ciężarne mają ciśnienie 150/110 i nic im się nie dzieje, a czasem tak jak ja. W każdym razie, jak znów choć trochę zaboli mnie głowa, to jadę na izbę przyjęć. Dzisiaj ciśnienie znów 120/71, tętno 89. Przy następnej ciąży już nie będę taka głupia i będę chodzić prywatnie do lekarza. Miłego dzionka. Idę wymyślić coś na obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na chwilke nie wiem jakim cudem moja Oleńka śpi już prawie godzinke bardzo mnie to cieszy :) bo sprzątnęłam sobie troszkę. Sylka powiem i że ja też uwielbiałam przed ciążą spać na brzuszku. Podobnie nie mogłam się doczekac aż będę ta spala a wyobraź sobie, że jeszcze ani razu nie spalam, może dla tego ze Oleńka spi z nami bo nie chce mi się w nocy co chwilę wstawać do łóżeczka w związku z czym nadal śpie na boku :D mój siostrzeniec zachowywał się podobnie jak twój co chwilke podnosił mi bluzkę i pytał „ciocia a dzidzia spi” i cały czas głaskał. Powiedział, że jak wyjdzie na świat będzie ja nosił na baranach. A na nastepny dzien po porodzie był z mama u lekarza i od progu gdy wszedł powiedział lekarzowi „wie pani, że z brzuszka cioci wyszła dzidzia o 13.10. Ma na imę Ola ale nie wiem jak na nazwisko” :D Edziu zazdroszczę szwagierce bo zamarzę by się wyspać, teraz mi lepiej bo mam męża także on robi wszystko ja m tylko mówie co robić. Ale chciałabym się choć w jeden dzień wyspać. Jak w dzien mi mała na chwilke zasnie to ja staram się coś zrobić w domu zamiast odpocząć ale niestety zawsze mialam fioła na punkcie porządków i jakos nie mogę się tego wyzbyć :( Mój kolega miał podobnie jak twa szwagierka co 2 godz dawali małemu jesc a potem spał ok. 3 godz. Każde dziecko jest inne życze Ci by twój szkrab był spokojny :D daj znać jak po KTG Shenen przykro mi z powodu Majeczki, duża bużka dla niej i zdrówka 🌼 👄 🌼 👄 to straszne co cie teraz spotyka najpierw chora Maja potem mama i ta stłuczka. Oj chyba niebawem urodzisz, stres bardzo przyspiesza. Ja nie wiedziałam że tak mi przyspieszy ale przed porodem miałam mnóstwo stresów. Trzymaj się kochana i duzo zdrowia dla córci biedactwo, dla mamy też. Wzetka dzieki za linka zaraz zerkne jestes kochana 🌼 👄 🌼 ❤️ Zmykam kochane korzystac jeszcze ze snu malutkiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka27H
asiorek2 - myślę, że twoja mała ze snem się unormuję, dla dzieciaczka (szczególnie wcześniaka) przyjście prędzej na swiat też było dużym przeżyciem i musi zapoznać się z tym nowym światem:-). Powinnaś mimo wszystko wykorzystywać wolne chwilę na odpoczynek, wypoczęta mama to lepsza nagroda dla dzieciątka niż sprzątnięty dom. Moja siostra była bardzo nerwowa, jak pisałam wcześniej miała po pierwszym porodzie depresję poporodową i niestety dzieciątko każdy nastrój mamy wyczuję i zle na niego to wpływa. A kryzys może przyjść pozniej, czego oczywiscie Ci nie życzę. Poza tym nawet noworodek ma swój charakterek, jedne dzieciątka są spokojne inne bardzo żywiołowe i pełne energii:-D. Moja siostra przy pierwszym dziecku nie wiedziała co to nieprzespana nocka, moja mama nadziwić się nie mogła, jaka mała była spokojna. Natomiast drugie dziecko dało jej w kość za dwóch:-), teraz ma 1,5 roczku a często obrywa od mamy, to taki mały nicpoń, wszędzie go pełno i broi ile wlezie:-D. Siostra stwierdziła, że gdyby pierwsze dziecko było takie jak drugie to tak szybko nie pomyslałaby o kolejnym:-D. Może już niedługo ja będę mogła dzielić się z wami swoimi doświadczeniami, a nie siostry, pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka27H
NICK-------WIEK-----OST@------T.PORODU----TC-----KG----- -PLE C/IMIE-------MIASTO Migotka------21------25.01------1.11--------39------+10- ---Alexander----Szwecja Bebolek20----21------26.01------2.11---------40-------+5 -----niespodzianka--Kilcock Fufcia-------29-------25.01-----25.10/3.11---39------+18 ----synek--------------Siedlce Bunia_77------30-------27.01------26.10/3.11----39------ +10----Dominik-----Cork Carlaa------30-------01.02-------04.11/8.11--38------+10 ----synalek------MülheimR Malutek-----25-------27.01------03.11--------39------+21 ----Aleksandra---Cork Brzuchacz---29-------28.01------04.11--------40------+21 ----Szymon?------------ Edzia87-----20-------30.01------05.11--------40-------+1 2-----Kevin---------Polska Shenen-----31-------05.02-----5/11.11-------39-------+10 ,5------Magdalena---Chełm Wzetka-----31-------31.01------07.11--------40-------+12 ----Wiktoria-----Rzeszów Martulka82D-25------31.01------07.11--------34------+11- ----Elias--------------Essen Sylka27H----27------01.02------08.11---------40------+14 ---Ola----------------Wolsztyn IVA25-------25-------4.02------11.11----------38------+1 5-----Marcel-------Toruń Konkaa------24-------26.01-----15.11---------37------+14 -----Agatka------Calw Kamelle-----25-------9.02-------16.11---------39------+9 ,5 ---JoshuaJonathan--Wuppertal Basik74-----32-------21.02------19.11.---------36-----+1 2--Karolinka----Katowice Aneta312---32-------12.02------19.11----------33-----+ 8-----Oliwka i Julcia--Chełm Ilonka32----32-------15.02------21.11----------35-----+1 5----Filipek-------Bielsko-Biala Elizka77----30-------15.02------22.11----------30-----+1 0-----Natalka-------Szczecin Andzia------23-------15.02------22.11----------37-----+1 3---dziewczynka--Gdansk Misiaki-----32-------27.02------15/22.11-------36-----+2 1-----Natka i Alk--Szczecin Kamilok26--26-------11.02------24.11----------37-----+6- -----Emilia-------Hamm Mimi1981---26-------20.02------27.11----------36----+14- ----Natalia------Warszawa Asik84-----23--------20.02-------27.11----------36----+1 5-----Tytus------Wałbrzych Frania23---23-------23.02------30.11-----------35----+11 ---synek/Collin-------Oosterhout Aneta_71--36-------23.02------30.11-----------35-----+11 -----Amelia------Warszawa TABELKA MAMUŚ NICK-----T.PORODU------DATA PORODU----IMIĘ-------Waga------Długość Beti26----24.11------------23.10--------Kacperek----2660 g-----52cm ------------------------------------------Natalka------2 270g--------49cm Amelka77---22.10/6.11-------? --------Alan------4200g---------58cm Asiorek2------04.11---------25.10-----Aleksandra----2900 -----55cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka27H
Ale ten czas leci, dopiero przed chwilą uzmysłowiłam sobie, że dziś zaczynam 40 tydzień:-D, nadal przybieram na wadzę co chyba świadczy o tym, że moje maleństwo jeszcze rośnie:-D, ciekawa jestem jaką będzie miała wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane dziś mój termin z OM zobaczymy... narazie nic sie niedzieje.. ok ja uciekam. no niewiadomojak to bedzie... wiecie ze z rozwarcirm mozna chodzic niewiadomo ile.. zobaczymy jak to bedzie ze mna... dziś wieczorkim wybieram sie na zakupy ... zobaczymy:P moze w nocy mnie ruszy:P uciekam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basik74
witajcie :) coś nas mało dizś na tym naszym forum :) moja koleżanka 3 godziny temu urodziła córeczkę Basię 3900 kawał kobietki :) a mnie zostały do cesarki jeszcze 17 dni.... i powoli zaczyna mnie łapać stres... Ściskam Was i zajrzę potem 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MALUTEK
Ja tez tylko na chwilke bo po wczorajszych harcach mam dzis cale obolale nogi i wygladaja jak u slonia...Wiec troszke cos robie w domku,ale wiecej klade sie z nozkami do gory.Wogole jakis senny ten dzisiejszy dzien,nie najlepiej sie czuje.Snila mi sie prawie wylacznie dzidzia,najpierw ze tak mnie w brzuch kopala,ze widac bylo cale stopki dokladnie z paluszkami!Potem ze juz ja nosilismy w nosidelku. Zmykam znowu sie polozyc.Jeszcze do was zajrze,pa! Aha,jutro niby moj dzien porodu wedlug wyliczen lekarzy.Zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonka32
Najp[ierw tabeleczka: NICK-------WIEK-----OST@------T.PORODU----TC-----KG----- -PLE C/IMIE-------MIASTO Migotka------21------25.01------1.11--------39------+10- ---Alexander----Szwecja Bebolek20----21------26.01------2.11---------40-------+5 -----niespodzianka--Kilcock Fufcia-------29-------25.01-----25.10/3.11---39------+18 ----synek--------------Siedlce Bunia_77------30-------27.01------26.10/3.11----39------ +10----Dominik-----Cork Carlaa------30-------01.02-------04.11/8.11--38------+10 ----synalek------MülheimR Malutek-----25-------27.01------03.11--------39------+21 ----Aleksandra---Cork Brzuchacz---29-------28.01------04.11--------40------+21 ----Szymon?------------ Edzia87-----20-------30.01------05.11--------40-------+1 2-----Kevin---------Polska Shenen-----31-------05.02-----5/11.11-------39-------+10 ,5------Magdalena---Chełm Wzetka-----31-------31.01------07.11--------40-------+12 ----Wiktoria-----Rzeszów Martulka82D-25------31.01------07.11--------34------+11- ----Elias--------------Essen Sylka27H----27------01.02------08.11---------40------+14 ---Ola----------------Wolsztyn IVA25-------25-------4.02------11.11----------38------+1 5-----Marcel-------Toruń Konkaa------24-------26.01-----15.11---------37------+14 -----Agatka------Calw Kamelle-----25-------9.02-------16.11---------39------+9 ,5 ---JoshuaJonathan--Wuppertal Basik74-----32-------21.02------19.11.---------36-----+1 2--Karolinka----Katowice Aneta312---32-------12.02------19.11----------33-----+ 8-----Oliwka i Julcia--Chełm Ilonka32----32-------15.02------21.11----------38-----+18----Filipek-------Bielsko-Biala Elizka77----30-------15.02------22.11----------30-----+1 0-----Natalka-------Szczecin Andzia------23-------15.02------22.11----------37-----+1 3---dziewczynka--Gdansk Misiaki-----32-------27.02------15/22.11-------36-----+2 1-----Natka i Alk--Szczecin Kamilok26--26-------11.02------24.11----------37-----+6- -----Emilia-------Hamm Mimi1981---26-------20.02------27.11----------36----+14- ----Natalia------Warszawa Asik84-----23--------20.02-------27.11----------36----+1 5-----Tytus------Wałbrzych Frania23---23-------23.02------30.11-----------35----+11 ---synek/Collin-------Oosterhout Aneta_71--36-------23.02------30.11-----------35-----+11 -----Amelia------Warszawa TABELKA MAMUŚ NICK-----T.PORODU------DATA PORODU----IMIĘ-------Waga------Długość Beti26----24.11------------23.10--------Kacperek----2660 g-----52cm ------------------------------------------Natalka------2 270g--------49cm Amelka77---22.10/6.11-------? --------Alan------4200g---------58cm Asiorek2------04.11---------25.10-----Aleksandra----2900 -----55cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK-------WIEK-----OST@------T.PORODU----TC-----KG----- -PLE C/IMIE-------MIASTO Migotka------21------25.01------1.11--------39------+10- ---Alexander----Szwecja Bebolek20----21------26.01------2.11---------40-------+5 -----niespodzianka--Kilcock Fufcia-------29-------25.01-----25.10/3.11---39------+18 ----synek--------------Siedlce Bunia_77------30-------27.01------26.10/3.11----39------ +10----Dominik-----Cork Carlaa------30-------01.02-------04.11/8.11--38------+10 ----synalek------MülheimR Malutek-----25-------27.01------03.11--------39------+21 ----Aleksandra---Cork Brzuchacz---29-------28.01------04.11--------40------+21 ----Szymon?------------ Edzia87-----20-------30.01------05.11--------40-------+1 2-----Kevin---------Polska Shenen-----31-------05.02-----5/11.11-------39-------+10 ,5------Magdalena---Chełm Wzetka-----31-------31.01------07.11--------40-------+12 ----Wiktoria-----Rzeszów Martulka82D-25------31.01------07.11--------34------+11- ----Elias--------------Essen Sylka27H----27------01.02------08.11---------40------+14 ---Ola----------------Wolsztyn IVA25-------25-------4.02------11.11----------38------+1 5-----Marcel-------Toruń Konkaa------24-------26.01-----15.11---------38------+14 -----Agatka------Calw Kamelle-----25-------9.02-------16.11---------39------+9 ,5 ---JoshuaJonathan--Wuppertal Basik74-----32-------21.02------19.11.---------36-----+1 2--Karolinka----Katowice Aneta312---32-------12.02------19.11----------33-----+ 8-----Oliwka i Julcia--Chełm Ilonka32----32-------15.02------21.11----------38-----+1 8----Filipek-------Bielsko-Biala Elizka77----30-------15.02------22.11----------30-----+1 0-----Natalka-------Szczecin Andzia------23-------15.02------22.11----------37-----+1 3---dziewczynka--Gdansk Misiaki-----32-------27.02------15/22.11-------36-----+2 1-----Natka i Alk--Szczecin Kamilok26--26-------11.02------24.11----------37-----+6- -----Emilia-------Hamm Mimi1981---26-------20.02------27.11----------36----+14- ----Natalia------Warszawa Asik84-----23--------20.02-------27.11----------36----+1 5-----Tytus------Wałbrzych Frania23---23-------23.02------30.11-----------35----+11 ---synek/Collin-------Oosterhout Aneta_71--36-------23.02------30.11-----------35-----+11 -----Amelia------Warszawa TABELKA MAMUŚ NICK-----T.PORODU------DATA PORODU----IMIĘ-------Waga------Długość Beti26----24.11------------23.10--------Kacperek----2660 g-----52cm ------------------------------------------Natalka------2 270g--------49cm Amelka77---22.10/6.11-------? --------Alan------4200g---------58cm Asiorek2------04.11---------25.10-----Aleksandra----2900 -----55cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka27H
Ponownie ja, ale cisza się zrobiła na naszym forum. Ja dzisiaj cały dzień przespałam, pogoda senna a do tego moje niskie cisnienie zrobiły swoję. Teraz wychodzę z założenia, że jak chce mi się spać to się kładę bo nie wiadomo kiedy przyjdzie mi mieć siły aby małą urodzić:-D. A poza tym niewiadomo także jakie będzie moje dzieciątko, bo jak żywczyk taki jak asiorka to długo nie pośpie:-). Chociaż wiadomo, że nie można się wyspać na zapas. Niektóre mamy długo nie dają znaku życia, czyżby już tuliły swoje pociechy? Patrząc w tabelkę to niedługo zacznie się prawdziwy wysyp bobasków. Duża część mam jest bliska terminu:-):-):-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grescik29
Witam, po raz pierwszy. Jestem Nowa:) na forum, choć termin mam na 13.11.07. Czytałam Wasze opowiesci i postanowilam dolaczyc...lepiej pozno niz wcale. Oczekujemy na drugiego dzidziusia, jednak ze wzgledu na duza roznice wieku(corka ma 11) lat, czuje sie jak pierworodka. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grescik29
I jeszcze tabelka, mam nadzieje ze wkleje ja dobrze NICK-------WIEK-----OST@------T.PORODU----TC-----KG----- -PLE C/IMIE-------MIASTO Migotka------21------25.01------1.11--------39------+10- ---Alexander----Szwecja Bebolek20----21------26.01------2.11---------40-------+5 -----niespodzianka--Kilcock Fufcia-------29-------25.01-----25.10/3.11---39------+18 ----synek--------------Siedlce Bunia_77------30-------27.01------26.10/3.11----39------ +10----Dominik-----Cork Carlaa------30-------01.02-------04.11/8.11--38------+10 ----synalek------MülheimR Malutek-----25-------27.01------03.11--------39------+21 ----Aleksandra---Cork Brzuchacz---29-------28.01------04.11--------40------+21 ----Szymon?------------ Edzia87-----20-------30.01------05.11--------40-------+1 2-----Kevin---------Polska Shenen-----31-------05.02-----5/11.11-------39-------+10 ,5------Magdalena---Chełm Wzetka-----31-------31.01------07.11--------40-------+12 ----Wiktoria-----Rzeszów Martulka82D-25------31.01------07.11--------34------+11- ----Elias--------------Essen Sylka27H----27------01.02------08.11---------40------+14 ---Ola----------------Wolsztyn IVA25-------25-------4.02------11.11----------38------+1 5-----Marcel-------Toruń Grescik29-----29------6.02------13.11--------38-------+12-----niespodzianka--------Ostrów Wlkp Konkaa------24-------26.01-----15.11---------38------+14 -----Agatka------Calw Kamelle-----25-------9.02-------16.11---------39------+9 ,5 ---JoshuaJonathan--Wuppertal Basik74-----32-------21.02------19.11.---------36-----+1 2--Karolinka----Katowice Aneta312---32-------12.02------19.11----------33-----+ 8-----Oliwka i Julcia--Chełm Ilonka32----32-------15.02------21.11----------38-----+1 8----Filipek-------Bielsko-Biala Elizka77----30-------15.02------22.11----------30-----+1 0-----Natalka-------Szczecin Andzia------23-------15.02------22.11----------37-----+1 3---dziewczynka--Gdansk Misiaki-----32-------27.02------15/22.11-------36-----+2 1-----Natka i Alk--Szczecin Kamilok26--26-------11.02------24.11----------37-----+6- -----Emilia-------Hamm Mimi1981---26-------20.02------27.11----------36----+14- ----Natalia------Warszawa Asik84-----23--------20.02-------27.11----------36----+1 5-----Tytus------Wałbrzych Frania23---23-------23.02------30.11-----------35----+11 ---synek/Collin-------Oosterhout Aneta_71--36-------23.02------30.11-----------35-----+11 -----Amelia------Warszawa TABELKA MAMUŚ NICK-----T.PORODU------DATA PORODU----IMIĘ-------Waga------Długość Beti26----24.11------------23.10--------Kacperek----2660 g-----52cm ------------------------------------------Natalka------2 270g--------49cm Amelka77---22.10/6.11-------? --------Alan------4200g---------58cm Asiorek2------04.11---------25.10-----Aleksandra----2900 -----55cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fufcia
Hej brzusie i już mamusie!!!! Dziś wyszłam ze szpitala.Mały urodził się z wagą 3400, dł-56 w poniedziałek 29.10 o godzinie 19.45 przez cc.Cesarkę miałam z tego względu,że spadało tętno dziecka i było malutko wód.Nie było na co już czekać.Zresztą przez tą ilość wód synek jest wysuszony jakby był przenoszony ze 2 tyg.Ogólnie z nami dobrze- malutki jest zdrowy i nie podobny ani troszkę do córci- taki malutki szczurek.Przy cycku by tylko spał 24h i nic więcej go nie interesuje.Jestem taka szczęśliwa,że wszystko dobrze i nasza kruszynka jest już z nami. Odezwę się jutro,bo muszę uspać córeczkę, która dosłownie nie schodzi mi z kolan - tak za mną tęskniła. Buziaczki!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam was i też nabrałam ochoty na urodzenie malutkiej:)....ale jak narazie nic się nie zapowiada, bo niemam boli i jakoś wszystko normalnie....ja też chce dzidzie w domu :(.... co do polski to nie dokońca sie ciesze bo bedziemy zbyt dlugo i to mi nie na reke---mam nadzieje ze moj pokuj stoi pusty bo mieszkac z tesciami przez 3 tyg. to troche dla mnie zaduzo... jutro moi rodzice przywioza wkońcu łóżeczko i pare zeczy do malutkiej.....i pierniki z odpustu :)... uciekam bo malutka strasznie kopie--uwielbiam to:) buziaczki dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK-------WIEK-----OST@------T.PORODU----TC-----KG----- -PLE C/IMIE-------MIASTO Migotka------21------25.01------1.11--------39------+10- ---Alexander----Szwecja Bebolek20----21------26.01------2.11---------40-------+5 -----niespodzianka--Kilcock Bunia_77------30-------27.01------26.10/3.11----39------ +10----Dominik-----Cork Carlaa------30-------01.02-------04.11/8.11--38------+10 ----synalek------MülheimR Malutek-----25-------27.01------03.11--------39------+21 ----Aleksandra---Cork Brzuchacz---29-------28.01------04.11--------40------+21 ----Szymon?------------ Edzia87-----20-------30.01------05.11--------40-------+1 2-----Kevin---------Polska Shenen-----31-------05.02-----5/11.11-------39-------+10 ,5------Magdalena---Chełm Wzetka-----31-------31.01------07.11--------40-------+12 ----Wiktoria-----Rzeszów Martulka82D-25------31.01------07.11--------34------+11- ----Elias--------------Essen Sylka27H----27------01.02------08.11---------40------+14 ---Ola----------------Wolsztyn IVA25-------25-------4.02------11.11----------38------+1 5-----Marcel-------Toruń Grescik29-----29------6.02------13.11--------38-------+1 2-----niespodzianka--------Ostrów Wlkp Konkaa------24-------26.01-----15.11---------38------+14 -----Agatka------Calw Kamelle-----25-------9.02-------16.11---------39------+9 ,5 ---JoshuaJonathan--Wuppertal Basik74-----32-------21.02------19.11.---------36-----+1 2--Karolinka----Katowice Aneta312---32-------12.02------19.11----------33-----+ 8-----Oliwka i Julcia--Chełm Ilonka32----32-------15.02------21.11----------38-----+1 8----Filipek-------Bielsko-Biala Elizka77----30-------15.02------22.11----------30-----+1 0-----Natalka-------Szczecin Andzia------23-------15.02------22.11----------37-----+1 3---dziewczynka--Gdansk Misiaki-----32-------27.02------15/22.11-------36-----+2 1-----Natka i Alk--Szczecin Kamilok26--26-------11.02------24.11----------37-----+6- -----Emilia-------Hamm Mimi1981---26-------20.02------27.11----------36----+14- ----Natalia------Warszawa Asik84-----23--------20.02-------27.11----------36----+1 5-----Tytus------Wałbrzych Frania23---23-------23.02------30.11-----------35----+11 ---synek/Collin-------Oosterhout Aneta_71--36-------23.02------30.11-----------35-----+11 -----Amelia------Warszawa TABELKA MAMUŚ NICK-----T.PORODU------DATA PORODU----IMIĘ-------Waga------Długość Beti26----24.11------------23.10--------Kacperek----2660 g-----52cm ------------------------------------------Natalka------2 270g--------49cm Amelka77---22.10/6.11-------? --------Alan------4200g---------58cm Asiorek2------04.11---------25.10-----Aleksandra----2900 -----55cm Fufcia-----25.10/3.11---29.10------? ----3400g--------------56cm pozwoliłam sobie dodać kolejną mamusię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×