Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
kasiuniaWroc

prosze o rade - maseczka z glinka

Polecane posty

witam, mam pytanie o maseczki z glinka. mozecie mi jakies polecic ktore uzywalyscie? interesuej mnie tez sposob w jaki mozna samemu zrobic sobie taka maseczke kupujac glinke bo cos o tym czytalam ale nie do konca:( Robila to ktoras z Was? gdzie mozna kupic taka glinke? ona ma byc w proszku? i jak sie ja robi? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za rade ;) zawsze chcialam sprubowac, slyszlam o bilej i zielonej glince tylko... a ktora jest najlepsza i czym one sie roznia? pozdraiwam i sprubuje kupic w aptece :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nicole Danielle
ja kupowalam gotowa maseczke nu skina, zielona-na pryszcze i oczyszczanie twarzy, na co sa inne to nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glinki różne
każda jes przeznaczona do innego rodzaju cery przeczytaj na http://arpol-fr.com.pl/ glinka zielona - do cery tłustej, trądzikowej, z wypryskami glinkka czerwona - na skórę tłustą i mieszaną, a jednocześnie wrażliwą, na trądzik różowaty, zapobiega także pękaniu naczynek krwionośnych. glinka żółta - do cery tłustej i wrażliwej oraz do cery normalnej glinka biała - do pielęgnacji cery suchej, delikatnej glinka różowa - do pielęgnacji skóry wrażliwej i delikatnej, ze skłonnościami do alergii i podrażnień możesz też zapytać pani w aptece albo w sklepie zielarskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glinki różne
aby glinka nie zaschnęła na twarzy to nakłada się na maseczkę wilgotną gazę albo liglinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak zaschnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glinki różne
zaschnie jak będziesz za długo trzymać na twarzy można zwliżać wodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak zaschnie
no tak ale co sie stanie jak nie bede nawilzaj i zaschnie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to Ci skórę wysuszy
ale na maxa. Także postaraj się do tego nie dopuścić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak zaschnie
acha no ok dzieki :) a jesli nie mam wilgotnej bazy ani tej ligliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glinki różne
jak zaschnie to nie będzie działać jak nie masz gazy ani ligliny to przyłóż wilgotne płatki kosmetyczne albo chusteczki higieniczne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm dzieki :) napewno sobie kupie a Wam one pomagaja? prubowalyscie moze? podzielcie sie efektami :) pozdraiwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość =====================
"Kolor glinki, o którym decydują składniki, mówi tym samym o jej działaniu. Najsilniej działa glinka zielona. Pochodzi ze skał krzemionkowo-aluminiowych. Zawiera blisko 20 soli mineralnych. Ma właściwości dezynfekujące, absorpcyjne, gojące i odżywcze. Można ją stosować w leczeniu cery łojotokowej i trądziku, bo odkaża i wzmacnia. Dobrze wchłania zanieczyszczenia i wygładza naskórek, delikatnie go złuszczając. Zmniejsza zmarszczki i zapobiega im. Koi drobne skaleczenia, lekkie oparzenia i ugryzienia komarów. Glinka biała (kaolin) zawiera dużą ilość aluminium. Stosuje się ją zwłaszcza do pielęgnacji cery suchej, delikatnej, zmęczonej, ze skłonnością do powstawania zmarszczek. Łagodnie ściąga pory, odświeża, odżywia i wygładza cerę. Uwaga! Jeśli stosujesz ją w postaci sypkiej maseczki, dodaj do niej kilka kropel oliwki lub naturalnej oliwy z oliwek. To zintensyfikuje działanie glinki. Glinka czerwona jest bogata w krzem, żelazo, mangan, potas i tytan. Szczególnie dobrze wpływa na cerę tłustą i mieszaną, a jednocześnie wrażliwą. Leczy i łagodzi trądzik różowaty, zapobiega także pękaniu naczynek krwionośnych. Glinka żółta działa podobnie jak czerwona, ale zawiera więcej żelaza. Polecana jest do cery tłustej i zarazem wrażliwej. Glinka różowa powstała z laboratoryjnego połączenia glinki białej i czerwonej. Stosowana jest do pielęgnacji skóry delikatnej, wrażliwej, również ze skłonnościami do alergii i podrażnień. Daje efekt ściągający, wzmacniający a jednocześnie kojący i odprężający."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja radziłabym do tłustej skóry glinke zielona,sama jej uzywałam super oczyszcza cere.Po rozrobieniu proszku z woda maska uzyskuje fajna konsystencje budyniu.Tylko nie mozesz jej pozostawic na skórze do całkowitego wyschniecia.Pytaj w aptekach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki ze tak to dokladnie opisalyscie;) wydaja sie fajne te maseczki, sprubuje sobie w najblizszym czasie ;) pewnie beda lepsze od tych sklepowych pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochana_wroc
Ciesze sie, że trafiłam na to forum. Dzięki radom, zamierzam dzisiaj zastosować maseczkę z glinki tylko nie wiem na jak długo się ją zostawia. Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakiś czas temu szukałam odpowiedniej maseczki dla mojej cery. Po wielu takich specyfikach miewałam uczulenie, więc zależało mi na produkcie naturalnym. Na mydlarnia.info.pl znalazłam glinkę Ghassoul, na początku nie byłam przekonana, bo z opisu wynikało, ze ma jakieś dziwne zastosowanie, ale kupiłam, bo pomyślałam, że spróbować można i dobrze zrobiłam, bo kosmetyk jest znakomity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochana_wroc
Jak widać na załączonych odpowiedziach do postu, glinka to cudowny, naturalny kosmetyk który nie ma terminu ważności i jest ponad czasowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam maseczki z glinką polskiej firmy Marion. Zielona glinka maseczka oczyszczająca, biała glinka - odżywcza, różowa - wygładzająca. Super się sprawdzają i sa niedrogie ok. 2,30 zł za saszetkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie ze tu trafiłam bo zawsze szukałam jakieś maseczki na moje pryszcze ;( ale słyszałam ze nie można jej uzywać kiedy ma się jakieś leki chemiczne a jja mam przepisane od dermatolog brewoxyl epiduo i klindacin T ( mam nadzieje ze dobrze napisałam) i boje sie czy przy takich lekach moge ją używać ?z góry dzięki za odpowiedz aha i jaka jest najlepsza ta glinka moze być z firmy Marion ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z glinką nie należy przesadzać, jak już to maksimum raz na tydzień i absolutnie nie z wodą kranową (chyba, że ktoś ma własne ujęcie i źródlaną w kranie ;) ): "W przypadku pielęgnacji skóry tłustej najważniejszy jest "złoty środek", czyli zachowanie delikatnej równowagi między wydzielaniem a usuwaniem nadmiaru sebum. Trzeba usunąć część łoju, ale nie wolno zupełnie pozbawić warstwy rogowej substancji lipidowych, gdyż wówczas bardzo łatwo może dojść do powstania skóry tłustej odwodnionej. Nie jest wskazane ciągłe stosowanie bardzo agresywnych środków myjących, antyseptycznych i odtłuszczających, które zaburzają naturalną florę bakteryjną skóry, zmieniają jej odczyn z kwaśnego na zasadowy oraz paradoksalnie wzmagają nadmierne wydzielanie sebum, gdyż w mechanizmie obronnym gruczoły łojowe zaczynają go produkować jeszcze więcej. - nie stosować w codziennej pielęgnacji kosmetyków o działaniu odtłuszczającym i matującym zawierających kaolin, talk i związki glinu; - nie stosować zbyt często glinek mineralnych (glinka zielona, biała)." WIęcej tu: http://mazidla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=279&Itemid=73 Mazidła, Biochemia Urody i Zrób sobie Krem mają najlepsze produkty naturalne i od nich rzeczy mogę polecić (będzie na pewno taniej niż ta cała Marion czy jak jej tam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje własnie przeczytałam to na tej stronce ale mam jeszcze pare pytań bo ja myje twarz rano po epiduo po szkole czyli jak mam brewoxyl i punktowo klindacin t i przed epiduo i punktowo klindacin te i kiedyś myłam Nivea Visage głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy do cery tłustej i mieszanej 150ml a teraz ohnson & Johnson - Clean & Clear - Shine Control - Żel peelingujący przeciw błyszczeniu się skóry i tak szybko twarz mi sie tłuści i świeci ze już na 3 lekcji mam taką twarz jakbym posmarowała twarz bardzo tłustym kremem i to grubą warstwe :( prosze pomóż ja już nie wiem co ja mam robić :( głupio sie w szkole czuje przewaznie mam głowe w dół i nie cwicze już na wf bo po wf to już wogóle mi sie swieci :(:( bo włąsnie na tej stroie pisało zeby nie stosować w codziennej pielęgnacji kosmetyków o działaniu odtłuszczającym i matującym zawierających kaolin, talk i związki glinu to czyli te zele czym teraz myje to tylko produkują większe wydzielanie łoju ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama;)
a do codziennego mycia twarzy- Dermoclar, emulsja do mycia ciała, jednak Dermatolog zaleciła do mucia twarzy, nie zmienia pH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nail_Enamel
Ja używam glinki zielonej z Fitomedu- ściąga, oczyszcza, matuje. Cuuuuuuuuuuuudo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×