Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ika0011

usunięcie trzonu macicy

Polecane posty

Gość gość
Macica jest narządem seksualnym i pośrednio także hormonalnym, współpracując z jajnikami utrzymuje normalną gospodarkę hormonalną. Po usunięciu macicy raczej poziom estrogenów spada, nie ma okresów, jajniki są jednak mniej wydolne, mniej ukrwione i należy wspomagać się estrogenami dopochwowo by nie było zbytniej suchości pochwy i zaniku śluzówki. Dla wielu kobiet skurcze macicy to dopiero normalny orgazm a stymulacja pochwy (skurcze pochwy) to namiastka normalnego orgazmu. Jest jeszcze wiele innych przyczyn dla pogorszenia się jakości życia płciowego po radykalnej operacji. Cały system działa prawidłowo jeśli kobieta normalnie miesiączkuje i jajniki poprzez macicę "komunikują się" z przysadką mózgową (oś podwzgórze- przysadka-jajniki). Usunięcie macicy może spowodować spadek libido, trudność w osiąganiu podniecenia, (z powodu mniejszego ukrwienia w pochwie), częściowe odnerwienie okolic pochwy i w miednicy skutkiem operacji powoduje mniejszą odczuwalność bodzców erotycznych. Wiele kobiet po operacji nie nie ma już takiego seksu jak przedtem. Fizjologicznie i anatomicznie jest to uzasadnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok. połowa kobiet bez macicy .....przyznawało, że odczuwa trudności w pobudzeniu seksualnym i osiąganiu orgazmu po przeprowadzeniu tych zabiegów. Dotyczy to zwłaszcza tych kobiet, które doświadczały orgazmów, gdy palce lub penis kochanka dochodziły do szyjki macicy i uciskały ją, tym samym powodując nacisk macicy. To zaś z kolei wywoływało skurcze, które były odczuwane jako rozkoszne drżenie. " itd. Ale dotyczy to wszystkich kobiet , bo u wszystkich kobiet zdolność do orgazmu i seks polega na tym samym, pełny normalny orgazm (nie tylko łechtaczkowy ) polega na skurczach szyjki z macicą po ejakulacji mężczyzny żeby wessać nasienie. Taki jest mechanizm orgazmu. Po usunięciu macicy, taki orgazm nie jest już możliwy. Sprowadza się tylko do łechtaczki i skurczów ścian pochwy, w mniejszym lub większym stopniu. Z powodu słabszego ukrwienia i unerwienia, i tego rodzaju doznania i reakcje seksualne mogą być po operacji znacznie osłabione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zajrzałam jak kiedyś aby złożyć życzenia a tu takaaa akcjaaaa. Jestem 6 lat po. Po trzech cesarkach miałam pęcherz wrośnięty do macicy, po zabiegu usunięcia macicy komplikacje. Reoperacja. Wyszłam ze szpitala po dwóch miesiącach, po roku wrociłam do pracy. Gdyby czas się mógł cofnac zrobiłabym tak samo. Moj gin prowadził moje ciąże, zrobił mi cięcia i on tez usunął macicę. Cieszę się ze kiedy szlam na zabieg nie było Kafeterii, nie było takiej Złej, Złośliwej Kobiety. To takie przykre co piszesz. Na pewno jestes kobieta, bo jak ponoszą cię emocje to piszesz w żeńskiej formie ;) Nawet jeśli Tobie się zdarzyło cos takiego to nie brzmisz wiarygodnie. piszesz złośliwości o białych spodniach, chcesz linka do info o śmierci. Jesteś żałosna. Napisz raz co cie boli i daj na luz. Jak juz ci ktoś napisał w życiu ważne jest tylko zdrowie, zdrowie i zdrowie. Macica nie wytwarza hormonów, a za orgazm odpowiada mózg, tam jest u kobiet ośrodek przyjemności. Dlatego możesz mieć orgazm kupując sobie nowe buty. Wszystko jest w naszej głowie, tam sobie trzeba najpierw poukładac. Zamiast czerpać dobre rady i wspierać Kobiety zachowujesz się jak nawiedzona Stara Baba, co wierzy w zabobony. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, idź do przodu, co się stało to się nie odstanie i trzeba się dostosować. Kochane Dziewczyny Po zdrowiejcie, układajcie życie, planujcie wczasy na plaży. Amazonki ucinały sobie pierś, aby im było wygodniej nosić łuk, gdyby wiedziały jak usunać macicę tez by to zrobiły:) ;) życie bez okresu jest fajne ;) ;) Wesołej Wielkanocy. Pewnie znowu długo nie będę zagladac, pozdrawiam serdecznie Olga. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak sam mózg może wystarczyć do seksu? Amputuje się facetowi penisa i powie to nic bo seks ma w mózgu? Do seksu potrzebny jest mózg i narządy płciowe a macica jest narządem płciowym. Najnowsze badania pokazały że macica co końca życia kobiety wytwarza hormony. Kiedyś myślano że tak nie jest. Medycyna poszła do przodu i dlatego uczciwi lekarze szukają innych rozwiązań jeśli nie ma raka. Czy któraś na tym forum miała operację z powodu raka? Bo chyba nie- same zmiany łagodne. To bardzo dziwne skoro tak operacja powinna być ostatecznością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znasz anatomii. Pęcherz jest połączony z macicą więzadłami. Macica i pęcherz to układ moczowo- płciowy. Dlatego po usunięciu macicy pęcherz funkcjonuje nieprawidłowo (popuszczanie moczu, obniżenie pęcherza itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ach jakie my jesteśmy złe i niedobre bo pozwoliłyśmy sobie wyciąć macice. Jesteśmy grube i brzydkie. Pseudogościu nie życzę Ci abyś kiedykolwiek przeszła to co te wszystkie kobiety. Najlepiej jest oceniać innych. A z tym 16cm. Mięśniakiem ciekawe że pozwoliłaś mu sobie urosnąć aż do takich rozmiarów??? Przy takim mięśniaku to nic by z macicy .Dziwnym zbiegiem okoliczności wchodzisz na forum usunięcie macicy skoro ją masz? Tylko mi nie pisz że chcesz ostrzec inne kobiety i nagle pojawiasz się na takim forum bo się bardzo o nie martwisz. Jedyne co można zrobić to pomyśleć nad utworzeniem stron przeciwniczek i poszukać kobiet które są po tych operacjach i zacząć działać i udowodnić ginekologom i nfz że nie należy wykonywać tych operacji. A nie siedzieć i biadolić. Pseudogościu jeśli chcesz pomóc innym kobietom to działaj i wydrukuj te twoje mądre wpisy i uderzaj do ginekologów i do odpowiednich instytucji aby coś zdzialać a nie tylko sie powtarzasz!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jola dzięki za zrozumienie teraz siedzę i nie mogę się skupić nad niczym i też pomyślałam że ja też w porę zdecydowałam się na usunięcie to będą dla mnie bardzo smutne święta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przypuszczam Pseudogosciówo ze błonę dziewiczą jedzą c***ająki, bo nic nie wiesz o seksie. Nic zupełnie nic. Podejrzewam nawet ze masz juz pajęczynę zamiast zwojów. Nic do Ciebie nie trafia, nic. Nawet to ze nikt cie tu nie chce, i nikt cie nie lubi. Czy w realu tez tak jest? Tez się tak nakrecasz, fiksujesz na jednym? To znajdź sobie inny cel. Z Bogiem Dziewczyno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pseudo gościu przesadziłeś jak można pytać o link gdy młoda dziewczyna umarła nie masz prawa jesteś idiotką która ma tyle złości w sobie ile waży to nie było przyjemne a nawet obleśne posunęłaś się za daleko dla mnie jesteś nikim zero dno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Neciakowa moim zdaniem chyba już możesz próbować jak to lekarz mówi 6 tyg i wszystko się zagoi więc może po 10 min przez pierwszy tydzien a potem coraz więcej smacznego jajka i mokrego dynusa Basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pseudogościu podałeś stronę gdzie wypowiadają się kobiety po operacjach i czują się źle Ta strona jest dla ciebie [chyba że cie wyrzucili z niej]nas nie interesują twoje wypowiedzi bo znasz tylko teorie a my potrzebujemy rad od kobiet które przeszły usunięcie macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zajrzalalam z ciekawosci na te strone , ktora podal troll , piszacy ciagle te swoje "madrosci". Po pierwsze, spodziewalam sie , ze jest tam caly tlum kobiet poszkodowanych po operacji usunecia macicy a jest tam zaledwie kilka komentarzy kobiet, ktore nie sa zadowolone z operacji.Nawet nie wiadomo z jakiego powodu maja takie zdanie, bo nie podaja konkretow. Jedna lesbijka, ktora nagle odkryla swoja orientacje..(.bez komentarza)..:-) Po drugie, troll cytuje jakies opinie kobiet sprzed lat ( 2013-14 rok), a moze znajdzie cos bardziej aktualnego? Troll wkleja w ten wątek niby to aktualne opinie kobiet, a sa to jakies anonimowe wpisy sprzed lat. A wiec Trollico- radze ci nie puszczac tej swojej tasmy po raz kolejny od poczatku, bo jestes nudna jak flaki z olejem. Zajrzyj na fora kobiet, ktore sa przed i po operacji, poczytaj ich watpliwosci, opinie lekarzy, wskazania do operacji, przeczytaj setki historii , ktore sie koncza optymistycznie. Tam nikt nie pisze glupot o "cisnieniu brzusznym", o poszerzaniu bioder...to straszne, ze mozna byc az takim ignorantem jak ty.. Wspolczuje ci, i mimo wszystko WESOLYCH SWIAT!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zajrzyjcie na: http://zdrowie.wieszjak.polki.pl/jak-usuniecie-macicy-wplywa-na-zycie-seksualne,forum-watek,122019.html Tam zostało wiele powiedziane na ten temat. Nie wiem jak można zaprzeczać FAKTOM i mówić że taka operacja nie ma wpływu na zdrowie i życie seksualne. Kobiety po takiej operacji z czasem robią się grube, a bez macicy niemożliwy jest pełny orgazm. Polecam WIkipedię i hasło orgazm. Orgazm to SKURCZE MACICY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opinie są zawsze aktualne bo dotycza tego samego tematu. Jakie znaczenie ma to kiedy zostały napisane? Smieszna jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jest tam wiele opinii, a wystarczą nawet jakieś szczere, konkretne i na temat. Te kobiety miały odwagę powiedzieć prawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O ciśnieniu brzusznym, poszerzaniu bioder jest w pismach naukowych i np na forum iskierki. Piszą tam prawdę i to wszystko wynika ze zmian w anatomii po takiej operacji. Kobiety po histrektomii z czasem tracą sylwetkę, szerokia talia, duży brzuch, poszerzenie w biodrach. Jest to wskutek zmian w anatomii i nieprawidlowego ciśnnienia brzusznego. Wyrwij sobie zęby to zapadną ci się policzki. Po usunięciu macicy narządy meidnicy są w neiprawidłowej relacji i to są fakty że jelita wypelniają miejsce po macicy. Temu też zaprzeczysz? To powoduje ciśnienie brzudzne i poszerzenia się kości miednicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry lekarz jest w stanie usunąć 16 cm mięśniaka bez naruszenia macicy. Tylko że większośc woli wyciąć macicę bo jest to dużo prostsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pseudo gościu coś się tak uczepił tych mięśniaków nie każda kobieta ma mięśniaki może być inny powód do usunięcia macicy ale ty i tak tego nie zrozumiesz bo twój problem to orgazm i nic po za tym nie masz życia przyjaciół i innych zainteresowań oprócz orgazmu i skurczów macicy jesteś ograniczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pseudo gościu gdyby kikut szyjki macicy był martwy to nie trzeba by było robić cytologi co rok .Jednak jesteś nieoduczony w tej kwestii a zapomniałam ciebie interesuje tylko orgazm .A tak na marginesie nie wiem jak ty ale ja jakoś nie przytyłam ani nie poszerzyłam się w biodrach a jestem 7 lat po i skończyłam 52lata a od roku mam meno i biorę htz i całkiem dobrze się czuję mimo tego że według tego co piszesz powinnam być wrakiem człowieka chodzącym w pampersach .ale ty chyba nie znasz takich kobiet bo ciepie interesują tylko złe strony operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TO JUZ JEST NAPRAWDE NUDNE....ciagle orgazmy,macica,szerokie biodra....... Moze przestanmy wogole pseudogosciowi odpisywac i tym samym udowadniac,ze nie ma racji.... szkoda tego FORUM,bo traci na tym,az sie nie chce tu wchodzic. A on tylko prowokuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do goscia z wczoraj 18.14 jak sie trzymasz?pozdrawiam:)JOLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do goscia z wczoraj 18.14 Jak sie trzymasz?pozdrawiam:)Jola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do goscia z wczoraj 18.14 Jak sie trzymasz?pozdrawiam:)Jola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny dziękuję za wsparcie wczoraj byliśmy u rodziny męża i trochę mi lepiej .Jednak można na was liczyć i na rodzinę muszę jakoś się pozbierać jestem twarda baba chyba dam sobie radę.pozdrawiam i nie dajcie się za bardzo oblać wodą bo dziś śmigus -dyngus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taka operacja jest bardzo okaleczająca i pisanie że tak nie jest jest śmieszne. Kobiety, nie decydujcie się na to nigdy jeśli nie jesteście chore na raka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kikut szyjki jest martwy a cytologię robi się nawet z suchego martwego kikuta pochwy. Jak można pisać że wycinanie czegokolwiek z ciała człowieka jest obojętne dla zdrowia. Każdy narząd jest potrzebny i ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli kikut jest martwy to po co robić cytologię przecież w martwej tkance nie zrobi się rak bo nie będzie miał możliwości rozwoju chyba powinieneś wiedzieć o tym pseudo gościu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny wpadłam tu tylko na chwilę w przerwie na ''odpoczynek''widzę że dużo się działo jak mnie nie było Gościu dasz sobie radę ze śmiercią koleżanki jak napisałaś jesteś twarda współczuję ci bardzo .Neciakowa nie wiem co ci napisać z tym hula-hop myślę że chyba już możesz ale warto posłuchać swojego ciała trzeba pomału wracać do normalności .Mój mąż powiedział do mnie dziś że mnie nie poznaje że mam strasznie dużo energii wszystkich chcę odwiedzić a on już jest zmęczony i najważniejsze że dziś po wielu latach doczekał się mnie ubraną w sukienkę .A syn dodał że ktoś podmienił jego mamę bo jego mama rzadko się uśmiechała a ta kobieta ciągle się śmieje i woli tą mamę a nie tamtą a w sukience wyglądam prześlicznie [bardzo to miłe prawda] OK lecimy dalej w odwiedziny do wieczora daleko trzymajcie się Basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neciakowna
Hej dziewczyny :) cisza w koncu tu nastala. Jola i Milka i Ivy jak sie trzymacie? Wyleczylas sie Milka? Ruszylas sie z loza bolesci? Basia, ciesze sie z Twego malego kobiecego sukcesu, wiem ile to daje :) zaczynamy zyc w koncu jak biale normalne spoleczne czlowieki a nie gryzc monitory i gazety z tesknoty za zdrowymi laskami w sukienkach :D juz 2 tyg w pracy i dalej wymiekam, to co innego niz w domowych warunkach - juz mniej wiecej wszystko robie, wczoraj zaliczylam spacer 15km. Jest dobrze. Za 2 tyg minie mi 12 tygodni i ide na silownie na lajtowe cwiczenia, trener mi tam cos da. Poki co najgorsze sa na chwile obecna HORMONY - skrajne wahania nastrojow. Bo normalnie swiruje, placze, gryze, wsciekam sie i uciekam od ludzi. Nic, tylko tynk ze scian drapac. Nie wiem jeszcze jak mam sie odnosic do bolow jajnikow - jajeczkowanie i @. Nie wiem jak to rozroznic, bo zauwazylam, ze takie swiry i bole pojawiaja sie co 2 tygodnie., co jak co, yh i kiedy te szalenstwa sie skoncza, odbija sie to na moich relacjach spolecznych :p moze jakies specyfiki, ktore zalagodza te buzujace hormony? macie cos sprawdzonego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po takiej operacji nie będzie jajeczkowania bo jajniki wygasają. Jajniki bez macicy nie pracują dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×