Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ika0011

usunięcie trzonu macicy

Polecane posty

Gość gość
Kobiety narzekają na utratę seksualności, libida, mężów, szybciej się starzeją, po kilku latach tyją, deformują się, chorują na nadciśnienie, depresję, męczliwość, większe ryzyko zawału, lista jest długa.... Usunięcie macicy uzasadnia choroba nowotworowa ale przy dysplazji i lekkiej hyperplazji jeszcze należy walczyć o zachowanie macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem dlaczego te Panie które wyszły z operacji "obronną ręką" tak zaprzeczają negatywnym skutkom operacji skoro druga połowa kobiet po operacji ma tyle problemów, pomijając " terminologię medyczną". Gdyby histerektomia była taka korzystna to medycyna nie szukałaby innych metod na mięśniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nie rozumiem dlaczego tak dokuczacie kobietom które są już po operacji. Zależy wam aby teraz się zadręczały i żyły w obawie przed skutkami operacji. Mają wpaść teraz w depresję i się załamać bo usunęły sobie macice. Bo nie rozumiem pseudogościu o co ci chodzi??? Zależy ci aby wpadły w depresję ??? Tyle w tobie złośliwości i zła. Ludzie mają gorsze problemy niż jakaś głupia macica i żyją i cieszą się z życia. A tobie zależy tylko na jednym aby uprzykrzyć im życie. Jesteś okropna i pamięta że jeszcze nie wiesz co ciebie spotka w życiu i przed jakimi decyzjami będziesz stanąć !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam wiele kobiet po operacji i żadna nie poszerzyła się w biodrach!!! Co za bzdury!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscosc
gość dziś Kobiety narzekają na utratę seksualności, libida, mężów, szybciej się starzeją, po kilku latach tyją, deformują się, chorują na nadciśnienie, depresję, męczliwość, większe ryzyko zawału, lista jest długa.... Usunięcie macicy uzasadnia choroba nowotworowa ale przy dysplazji i lekkiej hyperplazji jeszcze należy walczyć o zachowanie macicy xx czy ty gosciu jestes po takiej operacji? Jezeli TAK, to faktycznie, usuniecie macicy odcielo ci połączenia z mozgiem.Piszesz takie bzdury przed 6 rano, ze pewnie jeszcze sie nie obudzilaes, albo piszesz to na kacu. Polemizowac z konkretnymi bzdurami mi sie nie chce, bo bylo tu juz kilkakrotnie pisanie na ten sam temat, a ty jak jakis przyglup , znow wypisujesz to samo. Usuniecie macicy nie ma nic wspolnego z dolegliwosciami , o ktorych piszesz. Nie masz zielonego pojecia , ani o seksualnosci kobiet ani o hormonach i skutkach ich niedoboru.Mieszasz niekompletna wiedze z wujka googla i piszesz banialuki : macica nie ma zwiazku z ryzykiem zawalu ( na przyklad), tylko klimakterium . A ginekolodzy nie lataja ze skalpelem i nie wycinaja macic , bo taki maja kaprys. Doucz sie , dziecko, a najlepiej zamknij sie i nie wprowadzaj kobiet w błąd. Zapomnialas napisac, ze kobiety po operacjach , oprocz poszerzonych bioder, maja tez wąsy , brody i krzywe nogi:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te słowa są skierowane do kobiet przed operacjami. te po operacjach niech tego nie czytają i nie biorą tego do siebie, nie musi być tak zle i tak samo u każdego. To nie są niestety bzdury. Poczytaj współczesne naukowe publikacje. Nie ja "wymyśliłam te bzdury" tylko przeczytałam o tym w naukowych zródłach. Więc jak obwiniasz kogoś o to że szerzy bzdury to obwiniaj naukowców jak tylko powtarzam to co przeczytałam. Interesuję się medycyną. W artykułach w necie nie podają żadnych naukowych informacji, lekarze też najczęściej nie informują o niczym. A kobiety mają prawo wiedzieć wszystko. Jesteś przykładem osoby która nie wiedziała nic skoro mówisz że to są bzdury więc zdecydowałaś się na operację w ciemno ( o ile jesteś po operacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sa kobiety które piszą że czują się super po operacji ale jest też mnóstwo takich które piszą że czują się fatalnie i mają wszystkie te wymienione skutki uboczne. Skoro to są bzdury to dlaczego aż tyle kobiet je odczuwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z najnowszych publikacji naukowych wynika że kobiety po histerektomii sa znacznie bardziej narazone na chorby serca czy udary. Kiedyś nagminnie wycinano migdałki aż odkryto że są bardzo potrzebne dla organizmu. Przepraszam za porównanie ale psy po usunięciu narządów robią się grube, suczki często popuszczją mocz i mają inne schorzenia. Bo jest to ingerowanie w naturę. Natura wie co robi, kobietę od męzczyzny różnią narządy płciowe. Tylko facet ma wszystko na wierzchu a my- wewnątrz. Może dlatego że u nas tego nie widać, wydaje się ze nasze narzady są nieważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscosc
do gość dziś - a wiec to co piszesz, to jest wlasnie wiedza zaczerpnieta z wujka googla, bo pewnie tylko do niego masz dostep? Skad wiesz jak sa informowane kobiety przed operacja? Ginekolog ma przedstawic dluga liste tego, co ewentualnie moze sie zdarzyc podczas operacji albo po niej? Zdajesz sobie wlasnie z tego sprawe, ze to co wypisujesz to kompletne teoretyczne bzdury? Mozna nie obudzic sie po operacji, bo serce stanie...o rtym zapomnialales Gosciu napisac , i straszyc kobiety rowniez narkoza. Skoro tak sie interesujesz medycyna, to zerknij na pierwsza lepsza ulotka jakiegos leku : np aspiryny. Do ust nie wezmiesz, bo jest wiele ostrzezen. xxxxx "gość dziś Sa kobiety które piszą że czują się super po operacji ale jest też mnóstwo takich które piszą że czują się fatalnie i mają wszystkie te wymienione skutki uboczne. Skoro to są bzdury to dlaczego aż tyle kobiet je odczuwa." xxx po operacjach stawu biodrowego endoprotezy kolana, tez sa rozne odczucia- jest wiele przypadkow, ze ktos znosi zle operacje. Czy to znaczy, ze pozostale osoby powinny rezygnowac z operacji. Czy wedlug ciebie, lekarze tez z przyjemnoscia kroja komus nogi , zeby poprawic statystyke ( przeciez tam tez nie musi byc raka, aby wyciac zniszczona kosc). Robiles gosciu bada nia?- podaj link, gdzie jest napisane ile kobiet jest zadowolonych z operacji, a dla ktorych jest to nieudane przedsięwziecie. Ryzyko operacj jest zawsze. Wyjscie na ulice rowniez. Nie strasz kobiet, nie wypisuj dyrdymalow. Operacja jest KONIECZNOSCIA, a medycyna wspolczesna jest na takim etapie, ze wszystkie skutki uboczne mozna pokonac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najczęstszą przyczyną obniżenia lub wypadania pochwy jest właśnie wcześniejsze usunięcie macicy. Odcięte więzadła, osłabiony aparat zawieszający wcześniej czy później dają takie efekty. Szkoda, że lekarze nie mówią tego wcześniej. Często histerektomię wykonuje się przecież z powodu chorób łagodnych, jak np. mięśniaki. Komfort życia po operacji jest w moim przypadku nieporównywalnie gorszy niż przed. Dodatkowo dochodzi jeszcze brak nadziei na poprawę, bo nawet następna operacja daje efekt tylko na krótko - uszkodzonych tkanek nie da się trwale zrekonstruować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytam publikacje naukowe a nie wujka google. Operacja nie jest nigdy koniecznością jeśli nie ratuje życia. W przypadku innych operacji są innego typu powikłania np pooperacyjne. Ale tutaj mówimy o powikłaniach które powoduje sama operacja. A dlaczego we wszystkich encyklopediach pod hasłem "Kobiecy orgazm" pisze o skurczach macicy? Niestety pomimo rozwiniętej medycyny wielu skutków ubocznych nie można pokonać. Przerażające jest ile kobiet cierpi np z powodu wypadającej pochwy a kolejne operacje tylko pogarszają ich stan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś - miesniaki , to nie jest "choroba łagodna", tylko guzy o charakterze lagodnym, czyli nie rak. Dolegliwosci zwiazane z miesniakami sa tak uciazliwe, ze nalezy usunac macice , aby sie ich pozbyc.Jezeli cala macica jest w miesniakach, nie ma mozliwosci ich wyluskania. Opadanie macicy i pochwy ma zwiazek z uszkodzeniem mięsni, ktore wystepuje rowniez po kilku porodach - dlatego tak wazne jest cwiczenie mięsni Kegla przez wszystkie kobiety, nawet te bardzo mlode. Ja tez jestem po operacji- czuje sie swietnie, nic mi nie dolega, seks jest lepszy niz przed, bo nic mnie wreszcie nie boli. Jezeli ty masz problemy, to zastanow sie, czy u ciebie, nie sa to problemy natury emocjonalno-psychicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś [14:22-podaj zrodla tych mądrosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ryzyko operacji jest minimalne a w zasadzie go nie ma. To nie to samo co operacja na otwartym sercu gdzie ryzyko jest. Sama operacja histerektomii nie jest cieżka to rutynowy zabieg. Gorsze jest to co może byc po operacji. Zycze tym które są po operacji żeby było ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Np."Te Linde's Operative Gynecology", o seksualności str.16,52-73.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pseudogościu przeginasz wiele spraw które tu napisałeś to bzdury i tylko bzdury np kobiety nie tyją po usunięciu trzonu tylko jest możliwość że przytyją w trakcie meno bo spowalnia się przemiana materii .Jeśli tak bardzo interesujesz się medycyną i nie miałaś raka to dlaczego piszesz że jesteś po operacji i czujesz się bardzo źle .To ty piszesz do znudzenia że usuwa się macicę jeśli jest tylko rak i co dałaś sobie wyciąć ?a teraz biadolisz straszysz inne kobiety ponoć wiedziałaś jakie mogą być powikłania po usunięciu .Nie mów że ginekolodzy nie informują swoich pacjentek o tym co może być nie tak po operacji ja siedziałam przeszło godzinę i słuchałam a i tak jeszcze długo nie potrafiłam podjąć decyzji .Uwierz mi że bardzo się bałam samej operacji jak i tego co będzie po czy dobrze robię czy może jeszcze czegoś nie spróbowałam pytań do siebie samej miałam mnóstwo jak i wątpliwości .Teraz 8 miesięcy po już jestem pewna że moja decyzja była dobra czuję się świetnie i mam nadzieję że tak zostanie a tobie życzę więcej optymizmu i pogody ducha bo mam wrażenie że jesteś bardzo zgorzkniała i nie widzisz sensu życia .Basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Np."Te Linde's Operative Gynecology", o seksualności str.16,52-73. xxxxxxx :-D :-D :-D o jaaa...czytasz w oryginale i gnijesz na takim portalu jak Kafeteria???;-D :-D Jestes nieprzemakalna/y .Nie docieraja do ciebie argumenty normalnych kobiet, wlasnie tych , ktore sa przykladami na udane i przede wszystkim konieczne operacje. Koncze- szkoda prądu na debili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeczytałam wszystkie strony od deski do deski inie znalazłam ani jednej kobiety która by miała jakieś kłopoty zdrowotne które ty wymieniasz pseudogościu jesteś żałosny szkoda na ciebie i twoje mądrości czasu i energii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pseudogościu uważaj bo zamachowcy są wszędzie więc lepiej nie wychodź z domu bo jeszcze jakiś samobójca się wysadzi i co wtedy??? A takie ryzyko w tej chwili jest duże!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pseudogościu lepiej nie wychodź na ulicę bo zamachowcy są wszędzie. Jeszcze jakiś samobójca się wysadzi i co wtedy??? A ryzyko jest duże!!!!!! Ja bym na Twoim miejscu nie ryzykowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem już po operacji usunięcia macicy z szyją i przydatkami i niestety po trzech miesiącach od operacji zaczęła mi wypadać pochwa. Niestety lekarz prowadzący nie daje gwarancji, że plastyka krocza, następna operacja, da 100% gwarancję na niewypadanie. Męczę się zatem, bo czuję się znacznie gorzej niż przed operacją. Ćwiczenia w moim przypadka nie poprawiają mi komfortu życia, a myślę, że wręcz przeciwnie. Są dni kiedy dolegliwości są olbrzymie, a siła grawitacji zmusza mnie do leżącego trybu życia. Niestety jestem jeszcze czynna zawodowo i zmuszona jestem skazana na udrękę. Mając tą wiedzę nie poddałabym się operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie otwiera sie tu link, trzeba wpisac w google polki pl seks po usunieciu macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety po histerektomii zmienia się sylwetka wskutek zmian w anatomii i ciśnienia brzusznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świat się zmienia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka1plus1
Kochane :) Święta już tuż,tuż i chciałam Wam życzyć przede wszystkim ZDROWIA ,tym dziewczynom już po -szybkiego powrotu do normalności,zero powikłań,udanego seksu i białych spodni,bikini :) tym przed- decyzji podjętej z własnym przekonaniem ,podjętej mimo wszystko samodzielnie i odwagi! Zajrzę tu dopiero po Świętach więc kochane WESOŁEGO ALLELUJA !!! Bądźcie zdrowe Wy i Wasi bliscy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Białe spodnie pogrubiają a kobiety po hitsrektomii i tak nie są szczupłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do goscia z godz 14 17 może ty jesteś gruba bo ja nie biodra 90 pas 57 i jak najbardziej będę chodziła w białych spodniach mimo usunięcia moja waga nadal jest taka sama od 20 lat 56kg 170 wzrost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×